En Kolay Para Kazanma Yolları
Eğitim Yazıları

En Kolay Para Kazanma Yolları

En kolay para kazanma yolları, son dönemde herkesin merak ettiği bir konu olmaya başladı. Daha çok dijital işler sayesinde kolay yoldan para kazanmak mümkün. Çünkü bu işleri yapmak için çoğunlukla belli bir üniversiteden mezun olmaya gerek yok. Dolayısıyla kişiler eğitime ayıracakları vakti direkt mesleki gelişime ayırarak daha hızlı para kazanmaya başlayabiliyor. Peki bu meslekler neler, gelin daha fazla vakit kaybetmeden birlikte keşfedelim.

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnternetten para kazanma yolları şunlardır:

 1. Yazı yazmak
 2. Online eğitim vermek
 3. Influencer olmak
 4. Çeviri yapmak
 5. Grafik tasarımcılığı yapmak
 6. Fotoğraf satmak
 7. Sosyal medya danışmanlığı yapmak
 8. Dropshipping yapmak
 9. Anket doldurmak
 10. Dijital pazarlama uzmanlığı yapmak

1. Yazı Yazmak

internetten para kazanma yolları yazı yazmak

İnternetten para kazanma yöntemleri denildiğinde akla ilk gelenlerden biri yazı yazmaktır. Eğer yazma kabiliyetiniz varsa ve özellikle SEO uyumlu içerik yazabiliyorsanız bu mesleği yapabilirsiniz. Bir firmaya bağlı olarak ya da freelance pozisyonunda yazı yazarak kolay para kazanmak mümkün. 

Örneğin supericerik.com, icerik.com, icerikbulutu.com, icerik.net gibi web sitelerine kaydolarak iş alabilir ve belli miktarda kazanç elde edebilirsiniz. Başlangıçta çok yüksek kazançlar elde etmeyebilirsiniz. Ancak bu sitelerden bazıları, sizin iyi bir yazar olduğunuzu anladığında sizi kendi ekibinize alıp daha yüksek meblağlar karşılığında freelance ya da tam zamanlı çalışmanızı uygun görebiliyor.

 

 

2. Online Eğitim Vermek

internetten para kazanma yolları online eğitim vermek

Kolay para kazanmak için yöntemler dendiğinde belki de uygulanabilecek en iyi yollardan biri, bilginizi kazanca dönüştürmek. Eğer bir konuda belli bir bilgi birikimine sahipseniz bildiklerinizi başkalarına aktararak para kazanabilirsiniz.

Örneğin Boğaziçi Enstitüsü gibi online eğitim veren sitelere eğitmenlik başvurusu yaparak yüksek ücretler kazanabilirsiniz. Böylece hem mesleki becerilerinizi geliştirmiş olursunuz hem de zamanla tanınırlık elde ederek kariyerinizi geliştirebilirsiniz.

3. Influencer Olmak

online para kazanma influencer olmak

Son dönemde online para kazanma yolları arasında yer alan en popüler işlerden biri influencer olmak. Influncer olmak için belli bir okul okumaya gerek yok. Bu meslekte önemli olan, insanların ilgisini çeken içerikler üretmek. Bu da sizin yaratıcılığınıza bağlı. İstediğiniz her konuda influencer olabilir ve ilginç içeriklerle takipçi kazanabilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma yolları arasında da göstereceğimiz bu meslek, özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Bu meslekte yükselmek için sosyal medyayı da bilmek gerek. İsterseniz bu alanda eğitim alarak platformların dilini daha iyi bir şekilde anlayabilir ve buna yönelik içerik oluşturabilirsiniz.

 

 

4. Çeviri Yapmak

çeviri yapmak

Yabancı dil bilmek, birçok işin kapısını açan bir beceri. Eğer kolay para kazanma yolları konusu sizin de ilginizi çekiyorsa yabancı dil bilginizi maddi kazanca çevirebilirsiniz. Örneğin bildiğiniz dil ile ilgili oluşturulmuş metinleri, makaleleri, videoları çevirerek para kazanabilirsiniz. Film siteleri, blog siteleri gibi alanlara iş başvurusu yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tam zamanlı ya da freelance olarak çevirmen olmak mümkün. Özellikle freelance çalıştığınızda çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Örneğin Proz, Translators Cafe, Upwork, Fiverr, Translation Directory, cevirimvar.com gibi siteler sayesinde freelance çevirmenlik işleri alabilirsiniz.

 

 

5. Grafik Tasarımcılığı Yapmak

grafik tasarımcılığı yapmak

Afiş, broşür, dergi, el ilanı, katalog vb. tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Ancak iyi bir grafik tasarımcısı olmak için Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom gibi temel programları kullanmayı bilmeniz gerek. Eğer alanınızda iyi bir tasarımcı olursanız daha çok iş teklifi alabilir ve sektörde tanınan biri haline gelebilirsiniz. Böylece yaptığınız freelance işlerde daha avantajlı olabilirsiniz.

DesignCrowd, LogoNerds, 99designs, FlexJobs, The Logo Company gibi sitelerden freelance işler alarak tasarladığınız görsel başına para kazanabilirsiniz. Ayrıca yurt dışına iş yaptığınızda dolar ve euro üzerinden ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Dolayısıyla sermayesiz bir şekilde online para kazanma yöntemleri arasında bu mesleğin de yer aldığını söyleyebiliriz.

6. Fotoğraf Satmak

fotoğraf satmak

Eğer güzel fotoğraf çekiyorsanız bu işten yüksek ücretler kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yüklemek. İster telefonunuzla, ister profesyonel kameranızla çektiğiniz fotoğrafları ShutterStock, CanStockPhoto, 123RF, Deposit Photos, Dreamstime, Alamy, iStock gibi sitelere yükleyebilirsiniz. 

İnternetten para kazanma yolları arasında bulunan fotoğraf satmak, aynı zamanda eğlenceli ve kolay yoldan para kazanma yöntemleri arasında da gösterilebilir. Özellikle halihazırda fotoğrafçılık yapan kişilere bu yöntemi deneyerek kazançlarını arttırmalarını öneririz.

 

 

7. Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

sosyal medya danışmanlığı yapmak

Nasıl para kazanabilirim diyen kişilerin uzun süreli yapacağı meslekler arasında sosyal medya danışmanlığı bulunuyor. Henüz bu alanda açılmış bir üniversite bölümü yok ancak sertifika programları aracılığıyla sosyal medyanın derinliklerini öğrenmek mümkün. 

Sosyal medya danışmanlığı ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olan kişiler gerek tam zamanlı gerekse freelance olarak çeşitli reklam ajanslarıyla, markalarla çalışabiliyor. Ayrıca blog siteleri, haber siteleri, haber ajansları gibi yerlerde de istihdam şansı elde edebiliyorlar. 

8. Dropshipping Yapmak

online para kazanmak dropshipping

Online yani internetten para kazanma yolları dendiğinde en çok karşımıza çıkan alanlardan biri de dropshipping yaparak para kazanmak. Dropshipping, diğer adıyla stoksuz satış, bir ürünün direkt tedarikçiden müşteriye iletilmesidir. Bu yöntemde elde edilen kazanç, tedarikçi ile satıcı arasında paylaştırılır ve yüksek kazançlar elde edilir.

Özellikle yurt dışına yapılan satışlardan ciddi kâr elde edilebilir. Bu yüzden dropshipping, hızlı para kazanma hayali kuranlar için uygun bir yöntemdir.

9. Anket Doldurmak

anket doldurmak

Kolay ve hızlı para kazanma yöntemleri arasında anket doldurmak da yer alıyor. Yaşınız, eğitim düzeyiniz fark etmeksizin bu işi yapabilirsiniz. Genelde ek iş olarak yapılan anket doldurmak, ilk etapta size yüklü bir gelir sağlamayacaktır ancak zamanla kazancınızın arttığını görebilirsiniz. İşe giderken, bir arkadaşınızı beklerken anket doldurarak para kazanmak mümkün.

10. Dijital Pazarlama Uzmanlığı Yapmak

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Yapmak

Eğer internetten para kazanma yolları arasında daha çok düzenli gelir getirecek bir iş arayışındaysanız dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz. Bu mesleği yapmak için eğitim alarak bilgi düzeyinizi arttırabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Çeşitli e-Ticaret sitelerinden müzik sektörüne, bilişimden sinema sektörüne kadar birçok alanda dijital pazarlama uzmanlığı yapılabilir. Ayrıca oldukça gelecek vadeden bir meslek olması itibarıyla da bu alanı tercih etmenin mantıklı olduğunu belirtelim.

 

 

Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Evde para kazanma yolları şunlardır:

 1. El emeği ürünleri satmak
 2. YouTube kanalı açmak
 3. Yorum yazmak
 4. İkinci el eşya satmak
 5. Turistleri evinizde ağırlamak
 6. Wordpress sitesi kurmak
 7. Beste satmak
 8. e-Ticaret danışmanlığı yapmak
 9. Reklam izlemek
 10. Kozmetik ürün satmak

1. El Emeği Ürünleri Satmak

El Emeği Ürünleri Satmak

Evde para kazanma yolları denildiğinde akla gelen en keyifli yöntemler arasında el emeği ürünlerinizi satmak yer alır. Örneğin tasarladığınız takı, tişört, bez çanta, hediyelik süs eşyası, ayraç gibi ürünleri Shopier, Paytr gibi sitelerden satabilirsiniz. Sitenizi bir sosyal medya hesabı açarak tanıtabilirsiniz. Eğer el sanatlarına yatkınlığınız varsa mutlaka bu yöntemi deneyerek ek kazanç elde etmeye çalışın.

2. YouTube Kanalı Açmak

evde para kazanma yolları YouTube Kanalı Açmak

Evde nasıl para kazanabilirim diye soranlardansanız size hiçbir sermayeye sahip olmadan yapabileceğiniz bir işten söz etmek istiyoruz. İster bildiklerinizi ister deneyimlerinizi bir YouTube kanalı üzerinden anlatarak kolay yoldan para kazanmak mümkün. Ancak burada kanalınızı büyütmek için bazı taktiklere ihtiyacınız olacak. Bu taktikleri öğrenmek için eğitim alabilir ya da büyük YouTube kanallarının içeriklerini gözlemleyebilirsiniz. 

Unutmayın, kaliteli ve ilgi çeken bir içerik ürettiğinizde takipçi sayınızın artması kaçınılmaz olacak. Bu yüzden YouTube’u hızlı para kazanma yöntemleri arasında gösterebiliriz.

3. Yorum Yazmak

evde para kazanma yolları yorum yazmak

Evden para kazanmak istiyorsanız yorum yazma işi sizi cezbedebilir. Sosyal medya sayfalarının ya da kişisel hesapların paylaşımlarına yorum yazarak ya da forum sitelerinde anlaşmalı olduğunuz siteye backlink vererek ek kazanç elde edebilirsiniz. 

Size verilen briefe uygun yorum yazmayı başardığınız takdirde zamanla bu işte yükselebilir ve daha yüksek ücretlerle çalışabilirsiniz.

 

 

4. İkinci El Eşya Satmak

İkinci El Eşya Satmak

Eğer sermayesiz para kazanma yolları konusunda araştırma yapıyorsanız ikinci el eşya satmak, sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Örneğin kullanmadığınız mobilyalarınızı, giysilerinizi, ayakkabılarınızı, hatta kitaplarınızı online ya da fiziksel olarak satıp para kazanabilirsiniz. Online satış yapmak için Dolap, Gardrops, Letgo, Buuk gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

5. Turistleri Evinizde Ağırlamak

Turistleri Evinizde Ağırlamak

Eğer hiçbir becerinizin olmadığını düşünüyorsanız ve sermayesiz para kazanma yollarını araştırıyorsanız size iyi bir haberimiz var. Yabancı turistleri evinizde ağırlayarak da para kazanabilirsiniz. Örneğin Airbnb gibi uygulamaları kullanarak belli bir ücret karşılığında turistleri evinizde ağırlayabilirsiniz. Uygulamada yüksek puan alarak güvenilir olduğunuzu kanıtlayabilir ve böylece zamanla hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

6. Wordpress Sitesi Kurmak

evden para kazanma yolları Wordpress Sitesi Kurmak

Herhangi bir mağazanın online ortamda da var olması için bir siteye ihtiyacı vardır. Eğer temel düzeyde bilgisayar kullanmayı biliyorsanız bir Wordpress sitesi kurarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik Wordpress sitesi kurmak için kodlama bilmeye gerek yok. 

Ancak kendinizi web tasarım ve kodlama alanında geliştirerek bir üst seviyeye çıkabilir ve aldığınız işleri evden yaparak para kazanabilirsiniz. Bionluk, armut.com, Fiverr gibi freelance iş sitelerindeki ilanlara başvurabilir ya da bu sitelerden iş teklifleri alabilirsiniz.

 

 

7. Beste Satmak

Evde para kazanma yolları beste satmak

Eğer şarkı yazmaya yeteneğiniz varsa yazdığınız şarkıları satarak da para kazanabilirsiniz. Üstelik bunun için bir müzik şirketiyle çalışmanıza bile gerek yok. Örneğin stockmusic.net, mixkit.co, pixabay.com gibi sitelere bestelerinizi yükleyebilir ve besteleriniz her kullanıldığında ya da satın alındığında para kazanabilirsiniz.

Başlangıçta yüksek meblağlar kazanmayı beklemeyin. Ancak ilerleyen zamanlarda bir müzik şirketinin ya da sanatçının sizi fark etmesiyle birlikte dolar ya da euro üzerinden ciddi kazançlar elde edeceğinizi de unutmayın.

8. e-Ticaret Danışmanlığı Yapmak

e-Ticaret Danışmanlığı

Eğer evden kalıcı bir iş yapmak ve düzenli gelir elde etmek istiyorsanız e-Ticaret danışmanlığı yapabilirsiniz. Hızlı para kazanma yollarını merak ediyorsanız bu mesleği yapmayı düşünmenizi öneririz çünkü birden fazla firmayla, markayla çalışarak bu meslekte kısa sürede yükselebilirsiniz.

Üstelik e-Ticaret danışmanı olmak için belli bir okuldan mezun olmanıza gerek yok. Bu alanda sertifikalı eğitim programlarına katılarak kendinizi geliştirebileceğiniz gibi deneyim yoluyla da e-Ticaret sektörünü öğrenebilirsiniz.

9. Reklam İzlemek

Reklam İzlemek Evde para kazanma yolları

Reklam izleyerek para kazanmak, en kolay para kazanma yolları arasında bulunan yöntemler arasında bulunuyor. Çünkü bu yöntemde para kazanmak için tek yapmanız gereken şey, reklam izlemek. Her ne kadar reklam izleyerek yüksek kazançlar elde etmek mümkün olmasa da en azından bu işten ek gelir elde edebilirsiniz. Boş vakitlerinizde reklam izleyerek ek kazanç sağlamanız mümkün.

10. Kozmetik Ürün Satmak

kozmetik ürün satmak

Evde para kazanma yolları arasında en popüler yöntemlerden biri de kozmetik ürünler satmak. Amway, Avon, Farmasi gibi markaların ürünlerini satarak kolay para kazanmak mümkün. Ancak bunun için belli bir müşteri kitlesine ulaşmanız ve reklam yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda satış konusunda kendinizi geliştirerek de bu işten yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

 

Para Nasıl Kazanılır?

Para kazanmak için belli bir alanda bilgi veya beceriye sahip olmak gerekir. Meslek liselerinden, meslek edindirme kurslarından ya da üniversitelerden mezun olan kişiler, meslek sahibi olarak para kazanabilir. Ayrıca sertifika programları aracılığıyla da istenen düzeyde kazançlar elde edilebilir.

Para kazanmak için meslek seçimi yapmak ve yeterlilikleri gösterebilmek gerekir. Ayrıca kişinin kendini tanıması, kapasitesinin farkına varması ve ticari zekaya sahip olması da önemlidir. 

Para kazanmanın birçok farklı yolu vardır. Sosyal medyada influencerlık yaparak, reklam çalışması yaparak; satış ortaklığı, dropshipping gibi işlere girerek veya yatırım yapmak, belli bir meslek sahibi olmak gibi yöntemlerle para kazanmak mümkündür.

Kolay Yoldan Hızlı Para Nasıl Kazanılır?

Şu yöntemler uygulanarak kolay yoldan hızlı para kazanılır:

 • Sosyal medya fenomeni olmak
 • Evdeki boş odaları kiraya vermek
 • Gizli müşteri olmak
 • Eşyaları tamir edip ikinci el olarak satmak
 • Geri dönüştürülebilir malzemeleri satmak
 • Sanal asistanlık yapmak
 • Oyun oynamak
 • Sosyal medya yöneticiliği yapmak
 • Blog yazmak
 • Dropshipping yapmak
 • Yatırım yapmak
 • Google Adsense ile reklam almak
 • SEO uzmanlığı yapmak
 • Domain alıp satmak
 • Link kısaltmak
 • Kripto paralara yatırım yapmak

Kolay yoldan hızlı para kazanma yolları, yukarıda da görüldüğü üzere daha çok dijital alanda yapılan işlerle ilgilidir. Ayrıca bu işlerin çoğu; bir ofise gitmeden, evden yani home office çalışma ile yapılabilir. Ancak bu işlerden yüksek paralar kazanmak için istikrarlı olmaya dikkat etmek önemli.

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat