Online Pazarlama Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online pazarlama eğitimleri, hem pazarlama hem de satış alanında bilgilerin sunulduğu eğitim programlarıdır. Kişiler, online pazarlama eğitimleri ile pazarlama alanında yeni bilgiler öğrenme veya bildiklerini üst seviyeye taşıma şansı kazanır.

Online pazarlama eğitimleri, katılımcılarına eğitim sonunda sertifika vermektedir. Alınan sertifika sayesinde kişi, öz geçmişinin donanımlı olmasını sağlar ve iş başvurularında rakiplerini geride bırakma imkanı yakalar. Aynı zamanda kişinin mesleki uzmanlık kazanmasına da yardımcı olur.

Online Pazarlama Eğitimi Nedir?

Online pazarlama eğitimi, pazarlama alanında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere yönelik oluşturulmuş bir eğitim programıdır.

Online pazarlama eğitimi, katılımcının kendini pazarlama alanında geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Bu eğitim sayesinde kişi, mesleki gelişimini destekleme ve yeni bir iş alanında görev yapma şansı elde eder. Aynı zamanda bu eğitim sonunda alınan sertifika ile kişi, iş başvurularında ön plana çıkar.

Online Pazarlama Eğitimleri Nelerdir?

Online pazarlama eğitimleri şunlardır:

 1. Temel Seviye SEO Eğitimi
 2. Dijital Pazarlama Eğitimi
 3. SEO Uzmanlığı Eğitimi
 4. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi
 5. Satış Uzmanlığı Eğitimi
 6. Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi
 7. Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi
 8. Saha Satış Eğitimi

1. Temel Seviye SEO Eğitimi

Temel Seviye SEO Eğitimi, arama motoru optimizasyonu yani SEO hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireylere yönelik oluşturulmuş bir online eğitim programıdır.

Temel Seviye SEO Eğitimi sayesinde katılımcı, SEO alanını detaylı bir biçimde öğrenerek web sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırabilir. Temel Seviye SEO Eğitimi sonunda alınan sertifika ile birey, SEO alanında uzmanlığını kanıtlama şansı elde etmektedir. Aynı zamanda kişi, yeni çalışma alanlarında görev yapma şansı kazanmaktadır. 

2. Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital Pazarlama Eğitimi, dijital pazarlama ve dijital reklam stratejilerinin sunulduğu bir online eğitim programıdır. 

Dijital Pazarlama eğitimi ile gün geçtikçe dijitalleşen pazarlama alanı hakkında bilgi sahibi olunur ve bu alanda mesleki uzmanlık kazanılır. Online pazarlama eğitimleri arasında yer alan Dijital Pazarlama Eğitimi’ne; yeni bir dijital marka oluşturmak isteyen bireyler ve sahip oldukları markanın gelişimine katkıda bulunmak isteyen kişiler katılım sağlayabilir. Aynı zamanda bu eğitim, dijital pazarlama alanına ilgi duyan bireyler için de doğru bir seçenek olacaktır.

3. SEO Uzmanlığı Eğitimi

SEO Uzmanlığı Eğitimi; SEO alanında bilgi sahibi olan bireylerin bildiklerini üst seviyeye taşımasına yardımcı olma amacıyla oluşturulmuş bir online eğitim programıdır.

SEO Uzmanlığı Eğitimi’ne katılım sağlayan kişiler, SEO alanında uzmanlık kazanarak mesleki gelişimlerine katkıda bulunur. SEO Uzmanlığı Eğitimi sonunda alınan sertifika sayesinde katılımcı, SEO alanında uzmanlık kazandığını belgelendirme şansı elde eder ve böylelikle iş yaşamında avantajlı bir konuma gelir. SEO uzmanı olmak, SEO alanı hakkında bilgi edinmek, dijital içerik yazarlığı yapmak isteyen ve SEO alanına ilgi duyan tüm bireyler SEO Uzmanlığı Eğitimi’ne katılabilir.

4. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi, pazarlama sürecinin daha sağlıklı sürdürülebilmesi için gerekli olan satış tekniklerinin sunulduğu bir eğitim programıdır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sayesinde bireyler, pazarlama ve satış alanında yetkinliklerini arttırma şansı elde eder. Aynı zamanda eğitim sonunda alınan sertifika ile yetkinliklerini kanıtlarlar. Online pazarlama eğitimleri arasında bulunan Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi; pazarlama ve satış alanında çalışmak isteyen ve bu alana ilgi duyan herkes için faydalı bir online eğitim programı olacaktır.

5. Satış Uzmanlığı Eğitimi

Satış Uzmanlığı Eğitimi, satış ve pazarlama yöntemlerinin en doğru biçimde öğrenilmesi amacıyla düzenlenmiş bir eğitim programıdır.

Satış Uzmanlığı Eğitimi, satış alanında görev yapan kişilerin bilgi birikimini arttırmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda eğitim sonunda alınan sertifika ile kişi bu alanda uzmanlık kazandığını kanıtlama şansı elde etmektedir. Online pazarlama eğitimleri listesinde bulunan Satış Uzmanlığı Eğitimi’ne liderler, satış yöneticileri, şirket sahipleri, satış temsilcileri ve pazarlama alanına ilgisi bulunan herkes katılabilir. 

6. Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi, Instagram ve Facebook’ta nasıl reklam verileceğini öğrenmek isteyen kişilerin bilgi edinmesi amacıyla oluşturulmuş bir eğitim programıdır.

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi sayesinde katılımcı, Facebook ve Instagram’da reklam verilirken dikkat edilmesi gerekenleri ve reklam kampanyalarının nasıl yürütüleceğini öğrenmektedir. Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi sonunda alınan sertifika ile bireyler, sosyal medya reklamcılığı alanında yetkinliklerini kanıtlama şansı kazanır. 

Sosyal medya uzmanları, sosyal medya asistanları, reklamcılar ve yöneticiler online pazarlama eğitimleri arasında bulunan Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi’ne katılım sağlamalıdır.

7. Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi

Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi, pazarlama ve satış alanlarında çeşitli kişilik tiplerine sahip olan müşterileri tanıma ve onlara nasıl yaklaşılacağını öğrenmeye yardımcı olan bir online eğitimdir.

Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi sayesinde katılımcılar, çeşitli müşteri tipleri hakkında bilgi edinerek müşterilerle kurdukları iletişiminin verimliliğini arttırmaktadır. Satış Odaklı Kişilik Tipleri Eğitimi; farklı kişilik tiplerini, müşterileri tanımayı, doğru iletişimin satış üzerine olan etkisini ve müşterilere nasıl yaklaşılması gerektiğini öğrenmek isteyen herkes için doğru bir online pazarlama eğitimi olacaktır.

8. Saha Satış Eğitimi

Saha Satış Eğitimi, saha satışının verimliliğini arttırmak için kullanılan satış yöntemlerinin öğrenilmesine fayda sağlayan bir online eğitim programıdır.

Saha Satış Eğitimi ile katılımcı, müşterilerinin beklentilerine doğru karşılık vermeyi ve satış stratejilerini öğrenmektedir. Saha Satış Eğitimi sonunda alınan sertifika sayesinde kişi, yeni bir çalışma alanı kazanır veya sahip olduğu pazarlama işinde ilerleme şansı elde eder.

Online Pazarlama Eğitimleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online pazarlama eğitimleri satın alınırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Eğitimin kapsadığı alan hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Eğitimin içeriği araştırılmalıdır.
 • Eğitimin süresi öğrenilmelidir.
 • Eğitimin kişiye sağlayacağı faydalar hakkında araştırma yapılmalıdır.
 • Eğitim sonunda hangi sertifikaların alınacağı öğrenilmelidir.
 • Alınan sertifikaların hangi alanlarda geçerli olduğu ile ilgili bilgi edinilmelidir.

Online Pazarlama Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online pazarlama eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Bireyin mesleki gelişimine katkıda bulunur.
 • Satış ve pazarlama alanında bilgi sahibi olunmasına yardımcı olur.
 • Katılımcının yeni bir iş alanında çalışmasına olanak sağlar.
 • Pazarlama ve satış alanında yeni stratejilerin öğrenilmesini sağlar.
 • Mesleki uzmanlık kazandırır.

Online Pazarlama Eğitimlerinin Mesleki Faydaları Nelerdir?

Online pazarlama eğitimlerinin mesleki faydaları şunlardır:

 • Kişinin, daha donanımlı bir öz geçmiş oluşturmasını sağlar.
 • Bireyin iş yaşamında yetkinliğini arttırır.
 • Mesleki gelişimi destekler.
 • Kişinin kazancının artmasına yardımcı olur.
 • Eğitim sonunda alınan sertifika ile iş başvurularında ön plana çıkma şansı tanır.

Online Pazarlama Eğitimi Sertifikası Nedir?

Online pazarlama eğitimi sertifikası, bireyin katılım gösterdiği pazarlama eğitiminin sonunda sınava girerek almaya hak kazandığı sertifikadır. 

Bu eğitime katılım sağlayan kişi; eğitim sonunda enstitü onaylı sertifika, üniversite onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifika almaktadır. Alınan sertifikalar, iş başvurularında bireye yardımcı olmaktadır.

Online Pazarlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online pazarlama eğitimi sertifikası, bireyin öz geçmişinin donanımlı görünmesini sağlamaktadır. Öz geçmişi donanımlı görünen birey, iş başvurularında rakiplerini geride bırakarak ön plana çıkar ve iş başvurularından olumlu yanıt alma şansını arttırır.

Bu sertifika sayesinde kişi, yeni bir meslek alanında görev yapma şansı kazanır. Aynı zamanda katılımcı, alacağı sertifika ile alanında mesleki uzmanlık kazandığını belgelendirme şansı elde eder.

Online Pazarlama Eğitimleri için Sertifika Nasıl Alınır?

Online pazarlama eğitimleri için sertifika şu şekilde alınır:

 • Alınmak istenen eğitim kararlaştırılmalıdır.
 • Eğitime karar verdikten sonra ise eğitimin kapsadığı konular araştırılmalıdır.
 • Araştırma yapıldıktan sonra kayıt işlemleri gerçekleştirilmeli ve eğitim ücretli ise ödeme yapılmalıdır.
 • Tüm kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra kişi, dersleri izlemeye başlamalıdır.
 • Derslerin izlenme süreci bittikten sonra da sertifika almaya hak kazanmak için sınava giriş yapılmalıdır.

Boğaziçi Enstitüsü online pazarlama eğitimlerine katılım sağlayan bireyler, sertifika almaya hak kazanmak için online düzenlenen sertifika sınavına girmelidir. Bu kategorideki eğitimler için düzenlenen sınavlar, katılımcının yeterliliğini ölçmektedir.

Online Pazarlama Eğitimleri için Sınav Nasıl Yapılır?

Online pazarlama eğitimleri için gerçekleştirilen sınav, online yani çevrim içi bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Eğitimleri tamamlayan kişiler, Boğaziçi Enstitüsü web sitesinden kullanıcı girişi yaparak sınava katılım sağlamalıdır. Bu eğitimler için oluşturulan sınav, çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır ve sınav süresi soru sayısına göre ayarlanmaktadır. Eğitim sonunda sertifika almak isteyen katılımcılar, sınavı uygun görülen süre içerisinde tamamlayarak başarılı bir puan almalıdır. 

Online Pazarlama Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online pazarlama eğitimlerine şu kişiler katılabilir:

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Pazarlama alanında bilgi sahibi olmak isteyenler
 • Pazarlama alanında sahip oldukları bilgi birikimini üst seviyeye taşımak isteyenler
 • İşletme alanına ilgi duyanlar
 • İşletme alanı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler
 • Pazarlama alanında çalışmak isteyen bireyler
 • Pazarlama alanına ilgi duyan bireyler

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...