Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi

Bu eğitimde satış ve pazarlama alanında müşteri kazanmak ve satış hedeflerine ulaşmak için kullanılan teknikleri öğreneceksiniz. Yeni yetkinlikler kazanacak ve aldığınız sertifika ile bilgi birikiminizi güvenle belgeleyeceksiniz.

449.99₺ 990.00₺
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Cihaz Desteği

Esnek Tasarım

Eğitim Dili

Türkçe

Üniversite Onaylı Sertifika

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi, herhangi bir ürün ya da hizmeti müşterilere sunma noktasında kullanılan satış ve pazarlama tekniklerinin öğretildiği bir online eğitim programıdır. Bu eğitim ile katılımcılar satış ve pazarlama alanında kullanılan teknikleri, müşteri iletişimini, uygun beden dilini vb. öğrenmektedir.

Satış Teknikleri ve PazaEğitimi rlama Eğitimi ile kişiler, müşterilerle nasıl iletişim kurması ve ürünü pazarlama noktasında nasıl hareket etmesi gerektiğini öğrenir. Dolayısıyla satış ve pazarlama alanında daha yetkin bir meslek elemanı haline gelirler. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi bittikten sonra katılımcılara sertifika verilmektedir. Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda alınan sertifika, kişinin pazarlama ve satış alanlarında istihdam edilmesine olanak tanımaktadır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

 • Satış kavramının tanımını,
 • Pazarlama kavramının tanımını,
 • Satış tekniklerini,
 • Müşteri iletişiminde dikkat edilecek hususları,
 • Satış ve pazarlamada kullanılması gereken el ve vücut hareketlerini,
 • Satış ve pazarlamada kullanılması gereken beden dilini,
 • B2C pazarlamayı.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Nedir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi, etkili bir pazarlama yönetimi için kullanılması gereken satış ve pazarlama tekniklerini içeren bir online eğitimdir. Satış Teknikleri ve Pazarlama Kursu ile katılımcılar müşterilerle nasıl iletişim kurması gerektiğini, ürün ya da hizmeti pazarlarken nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmektedir. Böylece kişi, satış ve pazarlama alanında daha yetkin bir çalışan olmaktadır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’ne şu kişiler katılabilir:

 • Satış ve pazarlama alanında çalışmak isteyenler,
 • Satış uzmanı olmak isteyen kişiler,
 • Pazarlama danışmanı veya pazarlama uzmanı olmak isteyenler,
 • Müşteri danışmanı olarak çalışmak isteyen kişiler,
 • Satış ve pazarlama alanına ilgi duyan herkes.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’ne Katılmak için Neler Gereklidir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’ne katılmak için şunlar gerekmektedir:

 • Kursa katılmak için bir bilgisayara veya telefona sahip olunmalıdır.
 • Kişi, sahip olduğu teknolojik aletlerin nasıl kullanıldığını bilmelidir.
 • Dersler online yapıldığından dolayı aktif bir internet bağlantısına sahip olunmalıdır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Dersleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi, İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Satış Teknikleri ve Pazarlama Sertifika Programı dersleri, satış ve pazarlama alanında uzman bir eğitmen ile çekilen videolardan oluşmaktadır. Öğrenciler, eğitime kayıt yaptırdıktan sonra ders videolarını görüntüleme hakkı kazanmaktadır. Kişi derslere istediği zaman, bulunduğu mekan fark etmeksizin katılabilmektedir. Ayrıca dersler süresiz bir şekilde izlenebilmektedir. Böylece katılımcıların daha esnek bir eğitim sürecinden geçmesi sağlanmış olur.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Ders Konu Başlıkları Nelerdir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi ders konu başlıkları şunlardır:

 • Satış Nedir?
 • Pazarlama Nedir?
 • Satış Teknikleri ve Pazarlamanın Zaman İçindeki Gelişimi
 • Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi
 • Müşteri İletişimi
 • Satış Teknikleri
 • Satış Sonuçlandırma ve Kapatma
 • B2C Pazarlama
 • Satış ve Pazarlamada Beden Dili
 • Satış - Pazarlamada El ve Vücut Hareketleri
 • Satış - Pazarlamada Mekan Kullanımı ve Mesafe

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’nde Ders Kaynakları Nelerdir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi’nde ders kaynakları, pazarlama ve satış teknikleri alanında uzman bir eğitmen ile önceden stüdyo ortamında çekilen videolardır. Ders videoları düzenlenip yayıma hazırlandıktan sonra İstanbul Boğaziçi Enstitüsünün paneline yüklenmekte ve yayımlandıktan sonra öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Eğitim kapsamında sunulan ders videolarını yalnızca eğitime kaydolan kişiler görüntüleyebilmektedir. Eğitime kayıt yaptırmayan kişiler, ders videolarına erişememektedir.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sonunda Hangi Sertifikalar Alınır?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda katılımcılar şu sertifikaları almaktadır:

 • Üniversite onaylı eğitim sertifikası
 • Uluslararası geçerli eğitim sertifikası
 • Enstitü onaylı eğitim sertifikası

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda sertifika almak için sınava girip yeterli puanı almak gerekir. Gerekli performansı gösteren kişiler, Boğaziçi Enstitüsünden üç farklı sertifika almaya hak kazanır.

Eğitim sonunda verilen uluslararası düzeyde geçerli sertifika ve Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifika, kişinin adresine fiziki bir şekilde iletilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemi ile görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın hazırlanmasından sonraki 10 iş günü içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.
Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda alınan sertifika ile kişi, satış teknikleri ve pazarlama alanındaki bilgi birikimini belgeleme imkanı yakalamaktadır. Dolayısıyla Satış Teknikleri ve Pazarlama Kursu Sertifikası, kişinin satış ve pazarlama alanında yaptığı iş başvurularında avantajlı olmasına katkı sağlamaktadır. 

İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde düzenlenen Satış Teknikleri ve Pazarlama Sertifika Programı sonunda alınan sertifika yurt dışında da geçerlidir. Dolayısıyla eğitim bittikten sonra katılımcılara verilen sertifika, kişinin bilgi birikimini yurt dışında da belgelemesini sağlamaktadır. Satış ve pazarlama alanında yurt dışında kariyer kurmak isteyen kişiler, İstanbul Boğaziçi Enstitüsünden aldıkları sertifika sayesinde kolaylıkla hareket edebilmektedir.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Kursu Sertifikası alan kişiler şu meslekleri icra edebilir:

 • Müşteri danışmanı
 • Satış uzmanı
 • Satış danışmanı
 • Pazarlama uzmanı
 • Pazarlama danışmanı
 • Satış pazarlama elemanı

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sonunda Uygulanan Sertifika Sınavı Nedir?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda uygulanan sertifika sınavı, kişinin alınan eğitim süresince anlatılanları ne kadar öğrendiğini ölçmek için kullanılan bir yöntemdir.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi bittikten sonra katılımcılar sertifika almak için sertifika sınavına girmelidir. Eğitim sonunda uygulanan sertifika sınavı, derslere ilgi gösteren ve eğitim içeriklerini dikkatle takip eden kişiler için zor olmamaktadır. Soruların zorluk derecesi eşit bir şekilde dağıtılmıştır. Satış Teknikleri ve Pazarlama Sertifika Programı bitiminde uygulanan sertifika sınavında başarılı olan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanmaktadır.

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi sonunda sertifika sınavı, online olarak yapılmaktadır. Öğrencilerin sınava girmek için özel olarak bir kuruma gitmesine gerek olmamaktadır. Öğrenciler, sınava diledikleri yerden katılabilirler. Sınav online ortamda yapıldığı için öğrencinin aktif bir internet bağlantısına, bir akıllı telefona ya da bilgisayara ihtiyacı vardır.

Eğitim sonunda yapılan sınavı geçen öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Satış Teknikleri ve Pazarlama Kursu sonunda alınan sertifika, kişiye birçok alanda fayda sağlamaktadır.

Kurs İçeriği

Ünite Online Video Ders-1
Ünite Online Video Ders-2
Ünite Online Video Ders-3
Ünite Online Video Ders-4
Ünite 1-Pazarlama Nedir?
Ünite 2-Satış Teknikleri
Ünite 2.1 Satış Sonuçlandırma ve Kapatma
Ünite 3-PAZARLIK KAVRAMI ÜZERİNE
Ünite 3.2-Satış Teknikleri
Ünite 4- Pazarlık Çerçevesi
Ünite 5-TÜKETİCİLERE SATIŞ YAPARKEN PAZARLIK (B2C)
Ünite 6. PAZARLIKTA BEDEN DİLİ
Ünite 7-El ve vücut hareketleri
Ünite 8-Mekan Kullanımı ve Mesafe
Sınav Final Sınavı
Boğaziçi Enstitüsündeki tüm eğitimler ücretsiz değil fakat ücretsiz olarak alabileceğiniz onlarca eğitim bulunuyor. Online eğitimler sayfamızdan tüm eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Bilişim, sağlık, psikoloji, hukuk gibi çok sayıda kategoriden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlere ulaşmak için online eğitimler sayfasına girmeniz yeterli olacaktır.
Boğaziçi Enstitüsündeki eğitimler canlı ders ya da video içerik şeklinde sizlere sunuluyor. Eğitim içeriklerine bakarak eğitimin nasıl verildiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Eğitimini aldığınız sertifika, hangi üniversiteden onaylandıysa o üniversitenin adı ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sertifika sorgulamalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Sorgulama detaylarına dair detaylı bilgiyi "e-Devlet Üzerinden Sertifika Sorgulama" içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sistemine yansıma süresi, sertifikayı oluşturmanızın ardından ortalama 10 iş günüdür. e-Devlet sertifika sorgulama içeriğimizden sorgulama detaylarını öğrenebilirsiniz.
Evet, tüm eğitimlerimizin sonunda sertifika ücreti almaktayız. Sertifikanızı fiziksel olarak talep etmeniz durumunda 499 TL, dijital olarak talep etmeniz durumunda ise 299 TL ödemeniz gerekmektedir. Uluslararası geçerli, üniversite ve enstitü onaylı olmak üzere üç sertifika için sizden sadece tek bir sertifika ücreti talep ediyoruz.
Sertifikaların basılıp kargoya verilme süresi, talep tarihinden sonra (resmi tatiller hariç) en fazla 3 gündür. Sertifikanız kargoya teslim edildikten sonra kargonun çalışma gününe bağlı olarak 5 iş günü içinde adresinize teslim edilir.
Hayır, sertifika gönderimi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmuyor. Tüm sertifikalarda kargo ücretsiz.
Eğitimlerimizin sonunda çoğunlukla üniversite onaylı sertifika vermekteyiz ancak bazı eğitimlerimizde öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Detaylı bilgiye eğitimin açıklama metninden ulaşabilirsiniz.
Eğitimler sonunda aldığınız sertifikalar, eğitim aldığınız konu ve alan hakkında uzmanlığınızı kanıtlayan belgelerdir. Sertifikanızı iş görüşmelerinde referans olarak gösterebilir, devlet kurumlarında kullanabilir; aldığınız sertifika sayesinde mesleki yetkinliğinizi belgeleyebilir ve uluslararası geçerli sertifika ile yurt dışında da mesleğinizi yapabilirsiniz.
Türkiye'de yaşamayan kişiler de dilediği eğitimi alabilir. Eğitimlerimiz, dünyanın her yerinden erişime açıktır.
Boğaziçi Enstitüsünün tüm eğitimlerinde sertifika alıyorsunuz. Sertifika alma gibi bir zorunluluk bulunmuyor ancak eğitimi başarı ile bitirdiğinizi gösteren tek belge alacağınız sertifikalar, bu nedenle sertifika talep etmenizi öneriyoruz.
Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra “sertifika talep et” butonuna basarak sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanızın size ulaşması için mutlaka girdiğiniz adresin güncel olması gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmayan kişiler sertifika alabilmektedir. Ancak bu kişilerin TC kimlik numaraları bulunmadığından aldıkları sertifikalar e-Devlet'e işlenmez. Türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler kendi vatandaşlık numaralarını yazarak sertifikalarını talep edebilirler.
Sertifika sorgulaması yapmak için sertifika sorgulama sayfasına gidin. Bu sayfada öğrenci numarası veya T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Online eğitimlerin hiçbirinde başlama süresi bulunmaz, dilediğiniz zaman eğitimlere başlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olmanız durumunda 3 defa sınava girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanızı dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.
Tüm eğitimlere ömür boyu erişim hakkınız bulunmaktadır. Eğitimi bitirip bitirmemeniz önemli değildir, dilediğiniz zaman eğitime tekrar başlayabilirsiniz.
Sertifikalarınızı tüm dijital platformlarda kullanabilir ve sertifika eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise sertifika eklemesi yapacağınız platforma girip dijital sertifikanızı, öğrenci numaranızı ya da sertifikanın URL alanını kopyalayıp gerekli alana eklemek.
Boğaziçi Enstitüsü birçok üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirir ancak hiçbir üniversiteye bağlı değildir, bağımsız bir eğitim kurumudur.
Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?
4.55

(Toplam 11 Değerlendirme)

82%
9%
0%
0%
9%

Yorumlar

Bu eğitimle birlikte satın alınan eğitimler

Beden Dili Eğitimi
İmaj Yönetimi Eğitimi
Kurumunuz İçin
Başvuruda Bulunun
Kariyerinizi güçlendirin! Profesyonel Sertifika ve derece ile hedeflerinize
bir adım daha yaklaşın. Geleceğinizi şekillendirmek için eşsiz fırsatları kaçırmayın!
Eğitimleri incele - Teklif Al
449.99₺990.00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat