Anlamsız gezinmeyi bıraktırıyoruz. Boğaziçi Enstitüsü olarak bir problemi daha çözüyoruz. Nasıl mı? Öncelikle belirteyim bu güzel haber Saha Satışçılarını ve Saha Satışçısı olmak isteyenleri ilgilendiriyor. Şimdi izin verin neyden bahsettiğimi açayım. Saha Satış, sonuç alınamadığı sürece, yani satış yapılamadığı sürece, gezinmekten başka bir eylem değildir. Bunu bir işe dönüştüren yapılan ziyaretlerden sonuç alınması, satış yapılmasıdır. Bunun için müşteriyi tanımak, satılacak ürünün uzmanı olmak gerekmektedir. Lafı uzatmaya gerek yok. Anlaşıldığı gibi yine çok zor bir işten bahsediyoruz. Tamam, biz sonuca gelelim. Bu zorlukları aşmak için Saha Satış Eğitimini hazırladık. Alanında uzman ve saha satışta tecrübeli bir eğitmen bu eğitimi tasarladı. En yeni ve en uygulanabilir pratik bilgiler bu eğitimde. Satmadan önce satın almanız gerekiyor. Online eğitim platformumuzdaki akıllı bar sizi yönlendirecektir.

Bu eğitimle;

 • Saha satış ile ilgili gerekli bütün bilgileri öğreneceksiniz.
 • En güncel gelişmeleri eğitimin içinde bulacaksınız.
 • Bu eğitimi bitirdiğinizde uzman bir saha satışçısı olacak, başarı kazanacaksınız.
 • Hali hazırda satışçıysanız satış performansınızı yükselteceksiniz.
 • Saha satışçısı olmak istiyorsanız bu eğitimi bitirdiğinizde uzman bir saha satışçısı olarak mesleğe ilk adımı atacaksınız.
 • Kısacası her durumda para kazanacaksınız. O halde durmayın. Vakit en değerli varlığımızdır. Bu fırsatı kaçırmayın!

SAHA SATIŞ TEMSİLCİSİ NE İŞ YAPAR?

Günümüzün pazar şartları, istihdam alanlarından en önemlisi olan Saha Satış Temsilcileri’nin de sayısını her geçen gün artırmakta. Tüm sektörlerde ön planda olan Saha Satış Temsilcileri, aynı zamanda modern yüzyılın da aranan meslek gruplarından birisi.

İkili iletişim, beden dilinin etkili kullanımı, diyalog, analitik düşünme ve profesyonel bir takip sürecini gerektiren saha satışında, eğitim fark katan detayların başında geliyor.

İster örgün isterseniz de online eğitim kapsamında Saha Satış Temsilciliği alanında kendinizi geliştirebileceğiniz seçenekler mevcut. Boğaziçi Enstitüsü Saha Satış Eğitimi kapsamında hem bireysel yeteneklerinizi keşfedebilir hem de alanınızda lider olabilirsiniz!

En genel tanımıyla satış; bir ürün ya da hizmetin en doğru zaman ve yöntem ile el değiştirmesidir. Bu el değiştirme faaliyetleri geçmişte yalnızca geleneksel yöntemler ile sürdürülürken günümüzde birden fazla satış ağının organize olmasıyla birlikte sanayi kentleri başta olmak üzere ‘rekabet’i güçlendiren teknikler satışın temelini oluşturur.
Ürün ya da hizmetin niteliklerinden başlayan satış süreci, 1970’li yıllarda Fransa’da reklamcılık faaliyetlerinin bugünkü ajans sistemine evrilmesi ile birlikte saha satışı olarak sürdürülmektedir.

Satış; bir organizasyonun hem en maliyetli hem de en kritik sürecidir. Atılan her adım ve alınan her karar organizasyonun hanesine artı ya da eksi olarak yazılır. Bu sürecin profesyonel olarak yürütülmesi ise dev şirketlerin sırlarını da bünyesinde barındırır.

Firma ya da kurumun kazancının belirlenmesinde rol oynayan satış; en temelinde bir ikna sürecidir ve bu süreç profesyonel bir biçimde yürütülmediğinde yaşanan aksamalar her iki tarafın da ‘kaybı’ ile sonuçlanır. Siparişin alınması ya da verilmesi ile başlayan bu süreç, teslimatın gerçekleştirildiği ana kadar en ince detayına kadar hesaplanır ve müşteri memnuniyeti bu sürecin en önemli çıktısı olarak görülür.
İyi bir satışın önceliği; satıcının alıcıyı en iyi biçimde anladığı ve satın alma sürecinde ihtiyaçlarına yönelik ürün ya da hizmetler ile problemine çözüm sunduğu bir işlem gerçekleştirmektir.

Burada da Saha Satış Temsilcisi devreye girer. Müşterinin beklentileri, ürün ve hizmetin yeterlilikleri, ihtiyacı karşılaması ve satış sonrası destek gibi spesifik tüm soruların yanıtını müşteriye sunan Saha Satış Temsilcisi, hem satıcının hem de alıcının süreci sorunsuz biçimde yürütmesine yardımcı olur.
Satış tahminleri bir organizasyonun omurgasını oluşturur. Şirketlerin 1 veya 10 yıllık öngörülerinin temelinde bulunan satış tahminlerinin sağlaması ise sahada gerçekleşir. Bu nedenle Saha Satış Temsilcisi, organizasyonda kilit görev tanımlarından birisidir.

İyi bir Saha Satış Temsilcisi, organizasyonun hedeflediği rakamlara ulaşması noktasında rol üstlenir ve bu görevi yerine getirirken bireysel becerilerinin yanı sıra güncel yöntem ve tekniklerden, rakip analizlerinden, ihtiyaçlara ne kadar yanıt verildiğinden, dönüşüm stratejilerinden ve müşterilerin memnuniyetlerinin derecelendirmelerinden haberdar olmalıdır.

Sistematik bir satış sürecinin gerçekleştirilmesi için dil yetisi ile sosyalleşen insanın modern tabiriyle ‘yönelim’ ya da ‘eğilimleri’nin doğru analiz edilmesi önemlidir. Bu nedenle Saha Satış Temsilcisi’nin beden dili kullanımı ve analiz yeteneği oldukça önemlidir. Temelinde bir ‘ikna’ süreci olan satış; firma ya da şirketin reklamlarının ardından ürünü müşterisine ulaştırmasında birincil adımdır.

Saha Satış Temsilcisi, yalnızca müşterinin ihtiyaçlarına yanıt verecek olan ürünün ulaştırılmasında değil, ürün satışının ardından bölgede ya da görev aldığı çevrede gerçekleştirdiği pazar araştırmasının ardından yeni müşterilerin kazandırılmasında da görev alır.
Talep ile teklifler yani satıcı ile alıcı arasındaki müzakere sürecini yürüten Saha Satış Temsilcisi, gerçekleşen satışın ardından hem raporlamaları hem de proje bütçelendirmelerini yetkililer ile paylaşır.

Geçmişten bu yana bankacılık, sigorta, ilaç, emlak, eğitim, perakende, fuar ve fuarcılık hizmetleri, otomotiv, yedek parça, ajans vb. sektörlerde yoğun olarak görev alan Saha Satış Temsilcileri, günümüzde özellikle teknoloji alanında yoğunlaşarak müşterilerine hizmet sunmakta. Geniş bir yelpazede müşterilerin taleplerine yönelik hizmetin ulaştırılması noktasında üstlendikleri görevleri yerine getiren Saha Satış Temsilcileri, birebir satışın da vazgeçilmez ögelerinden birisidir.

SAHA SATIŞ TEMSİLCİSİ EĞİTİMİ NEDİR?

Hem saha satışından yüksek verim almak hem de sıcak - soğuk adı verilen satış stratejilerini eksiksiz yöneterek hedeflenen rakamlara ulaşmak için başvurulan Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, bireysel potansiyellerin en doğru biçimde kullanılmasını temel alır.

Sahada çalışacak olan personele çalışma alanı içerisindeki müşteri portföyünün devredilmesinin ardından başlayan eğitim süreci, personelin kurum içi eğitimler ile şirketin hedefleri doğrultusunda satış gerçekleştirmesi amacıyla gerçekleştirilen Saha Satış Temsilcisi Eğitimi, satış yapacak olan bireyleri tanımak, satış yapacakları ürün ya da hizmete hâkimiyetlerini sağlamak ve çalışma planları oluşturmak amacıyla verilirdi. Geçmişte hem maliyetleri azaltmak hem de bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmak amacıyla eğitimler, satışın gerçekleşeceği sahada verilmekteydi. Pazar bilgisi ve rekabet koşullarının doğru analiz edilmesi için kullanılan bu yöntem de teknoloji ile birlikte günümüzde geçerliliğini yitirdi.

Bugün, tüm raporlama ve analizler özel programlar tarafından kısa sürede hesaplanabilirken, saha operasyonları da akıllı cihazlar tarafından anlık olarak takip edilebilmekte. Organizasyonlar saha satışlarını bir bir online sistemlere kaydırırken, Saha Satış Temsilciği de yeni bir boyut kazanmakta.
En güncel strateji ve pazar koşullarının yer aldığı Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, Boğaziçi Ensitütüsü farkıyla artık evinizde!

SAHA SATIŞ TEMSİLCİLİĞİ EĞİTİMİ NEDİR?

Saha Satış Temsilcileri için bir diğer önemli husus da sürdürülebilirliktir. Müşterilerinin memnuniyetleri kalıcı kılmak, ürünün tercih edilme potansiyelini yükseltmek ve şirket ile müşteri arasındaki bağı daimi kılmak için gerekli güveni inşa ederler. Bu nedenle, güvenilirlik ve ilişkilerin sürekliliği, müşterinin tercihinin kalıcı olmasını sağlayan en önemli unsurlardan birisidir.

Modern satış teknikleri ve yöntemlerinin yer aldığı Saha Satış Temsilciliği Eğitimi hem bireysel ihtiyaçlarınızı belirlemeniz hem de müşterilerinizin ihtiyaçlarına yanıt verebilmenizi kolaylaştırır. Bireysel yetenek ve becerilerinizi satış sürecine yansıtmanızı kolaylaştıran Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, alanınızda profesyoneller arasına adınızı yazdırmanızı sağlar.
En güncel piyasa koşulları, doğru satış teknikleri, müşteri analizi, yeni müşteri bulmak için yapılması gerekenler, satış sonrası hizmetler vb. merak ettiğiniz soruların yanıtı bulabileceğiniz

Saha Satış Temsilciliği Eğitimi;
• Saha Satışı
• Saha Satışına Hazırlık
• Doğru Vücut Dili ve Davranış
• İhtiyaç Analizi
• Satış Kapama
• İtirazlar ile Başa Çıkma
• Müşteri Bulmak
• Müşteri Türleri
• Müşteri Takip

gibi Saha Satış Temsilcileri’nin en fazla ihtiyaç duyduğu alanlarda gelişmelerini sağlar. Birebir satış başta olmak üzere tüm satış yöntemlerinde uzmanlaşmanızı ve müşteri ilişkilerinizi güçlendirerek, dilediğiniz satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayan Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, profesyonel çalışma hayatınızda bir adım öne çıkmanızda rol oynar.

İhtiyaç duyulan alanlarda yeni bir kariyer fırsatı yakalamanıza da yardımcı olan Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, piyasa koşullarında satış yapmanın incelikleriyle birlikte ihtiyaç duyacağınız yeni yöntem ve teknikleri de içerir.
Serbest piyasa koşullarında değişen dengeleri ve artan rekabet ile birlikte beklentilerin üzerinde bir performans sergilemenizi kolaylaştıracak olan Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, birbirine benzer ürün grupları arasında kendi hizmetinizi müşterinize ulaştırmanızı sağlar.Yalnızca bireysel becerilerinize değil, satış teknikleriniz ile birlikte modern satış koşullarının gereklerine de uyum sağlamanıza imkân tanıyan Saha Satış Temsilciliği Eğitimi, kurumsal temsiliniz ile adınızdan söz ettirmenizi mümkün kılar.

Saha Satış Kursu Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Saha Satış Kursu sonunda sertifika almak isteyen kişilerin eğitim sonunda sınav yapılmadığı için yalnızca ders videolarını izleyip bitirmesi yeterlidir.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı ve uluslararası geçerliliği olan sertifika, kişinin adresine fiziki olarak gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir.
Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama işlemi sonucunda görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın hazırlanmasından sonraki 10 iş günü içinde gelişmektedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre farklılaşabilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Saha Satış Kursu Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Saha Satış Kursu sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Kurum

Biruni Üniversitesi
Eğitim Değerlendirmesi : 4.93 Puan
Toplam : 14 Yorum

 • %93
 • %7
 • %0
 • %0
 • %0
4.93

Eğitim Puanı

Eğitim Değerlendirmesi : 4.93 Puan
Toplam : 14 Yorum
 • %93
 • %7
 • %0
 • %0
 • %0

{{dil.yorumlar}}

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}

 • {{dil.oylama_sorusu}}  • Çok
   Kötü

  • Kötü

  • Orta

  • İyi

  • Çok İyi
  1,290.00 TL
990.00 TL