Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-07T11:00

Eğiticinin Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğiticinin eğitimleri, herhangi bir alanda eğitim veren kişilerin eğitmenlik becerilerini geliştirerek öğrencilere daha etkili bir öğrenme süreci sunması için düzenlenen online eğitim programlarıdır. Online eğiticinin eğitimleri sayesinde katılımcılar etkili sınıf yönetimini sağlama, öğretim yöntemleri gibi alanlarda bilgi sahibi olur.

Eğiticinin eğitimleri katılımcıların ilgili alanda teorik ve uygulama açısından kendini geliştirmesini sağlamaktadır. Online eğiticinin eğitimlerine katılan kişiler, eğitim bitiminde sertifika sahibi olarak yetkinliklerini kanıtlayabilmektedir ve böylece iş görüşmelerinde daha avantajlı hale gelmektedir.

Eğiticinin Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Eğiticinin eğitimleri, kişinin kendini eğiticilik alanında geliştirebileceği, öğreticilik yetenekleri kazandığı ve öğretim metotlarını öğrendiği eğitim programlarıdır.

Eğiticinin eğitimleri programları satın alınırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta yer almaktadır. Örneğin eğiticinin eğitimin içerikleri nedir, kişiye mesleki anlamda sağlayacağı faydalar nelerdir, eğitim alındıktan sonra ne gibi şeyler değişecek, gibi soruların net bir cevabı bulunmalıdır.

Eğiticinin eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriği
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin niteliği
 • Sertifika türleri
 • Sertifika geçerliliği

Eğiticinin Eğitimleri Nelerdir?

Eğiticinin eğitimleri şunlardır:

 1. Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı 
 2. Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı 
 3. Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi
 4. İşaret Dili Eğitici Eğitimi 
 5. Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi
 6. Üstün Zekalılar Eğitici Eğitmenliği
 7. Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi 

1.  Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı, kişiye hızlı okuma teknikleri, hızlı algılama, metni bir bütün olarak görme gibi bilgiler sunarken kişinin hızlı okuma alanında uzman olmasını da sağlıyor. Hızlı okuma alanında öğreticilik becerisi kazandıran eğitime dileyen herkes kayıt gerçekleştirebiliyor.

2. Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı 

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı ile kişiye eğitimci olmanın temelleri, eğitimin ilkeleri, doğru ve etkin öğreticilik becerileri kazandırılıyor. Doğru ve etkili bir eğitimci olmak isteyen herkesin katılım gösterebildiği eğitime özellikle öğretmenlik mesleği yapan kişilerin mutlaka katılması öneriliyor.

3. Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi

Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi, kişiye hafıza teknikleri alanında uzmanlık kazandıran bir eğitim. Hafıza teknikleri nelerdir, hafıza nasıl geliştirilir, hafızayı diri tutmanın yolları nelerdir, iyi bir hafızaya sahip olmak için izlenilmesi gereken yollar nelerdir, gibi soruların cevabını bu eğitim ile alabiliyorsunuz. Kişiye yeni bir meslek kazandıran Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi’ne hafıza teknikleri alanında uzman olmak isteyen herkes katılabiliyor.

4. İşaret Dili Eğitici Eğitimi 

İşaret Dili Eğitici Eğitimi, kişiye yeni bir meslek kazandıran, işaret dili öğretimi alanında uzmanlık kazandıran bir eğitim programıdır. Bu eğitimle ile katılımcılara işaret dili, işaret dili alfabesi, işaret dilinde öğretim metotları, evrensel işaret dilleri gibi konular anlatılıyor. İşaret dili öğreticisi olmak isteyen herkes bu eğitime katılım sağlayabiliyor.

5. Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi

Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitici Eğitimi kişiye hızlı okuma ve hafıza teknikleri alanlarında eğitim verme becerileri kazandırılır. Hızlı okumanın temelleri, hızlı okumanın yöntemleri, hafıza teknikleri ile hızlı okuma, hafıza tekniklerinin temelleri gibi konularının işlendiği eğitime dileyen herkes kayıt olabiliyor.

6. Üstün Zekalılar Eğitici Eğitmenliği

Üstün Zekalılar Eğitici Eğitmenliği, üstün zekalı çocuklara öğreticilik yapma becerisi kazandıran bir eğitim programıdır. Üstün zekalı çocuklar ile iletişim, üstün zekalı çocuklara öğretim süreçleri, çocuklar ile etkili iletişim ve öğretim yöntemleri gibi konuların işlendiği eğitim, mesleki uzmanlık kazandırıyor.

 1. Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi 

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi, çocuklara zeka ve akıl oyunları öğreticiliği yapmak isteyen kişilere uzmanlık kazandıran bir eğitim programı. Çocuklar ile etkin iletişim, çocuklara nesne ve oyuncaklar ile öğretim yöntemleri, çocuğun öğrenme süreçleri gibi konuların işlendiği eğitime bu alanda çalışmak isteyen herkesin katılımına açık.

Eğiticinin Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Eğiticinin eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişi, yeni bir meslek edinir.
 • Öğreticilik becerileri gelişir.
 • Kişi, iş hayatında daha öz güvenli olur.
 • Öğretim konusunda uzmanlaşır.
 • Birey, mesleki gelişim kazanır.
 • Eğiticinin eğitimleri, kişiye yeni istihdam alanları yaratır.

Eğiticinin Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Eğiticinin eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Bireyin meslek hayatında daha öz güvenli olmasını sağlar.
 • Mesleki uzmanlık kazandırır.
 • Bireye, yeni bir kariyer yaratmasını sağlar.
 • Kişisel ve mesleki gelişimde artış sağlar.

Eğiticinin Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Eğiticinin eğitimler, üniversite sertifikalı eğitimler olduğu için iş bulmaya yardımcı olurken yeni istihdam alanları da yaratır. Eğiticinin eğitimleri yalnızca öğreticilik becerilerini geliştirmeyi sağlamaz aynı zamanda mesleki gelişim ve uzmanlık da kazandırır.

Eğiticinin Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Eğiticinin eğitimleri, kendini eğiticilik ve öğreticilik konularında geliştirmek isteyen her bireyin katılımına açık eğitim programlarıdır. Eğiticinin eğitimlerine katılmak isteyen herkes, kolay bir şekilde eğitime kaydını yaptırıp eğitimleri alabilir.

Eğiticinin Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Eğiticinin eğitimleri sonunda, hangi eğitim olduğu fark etmeksizin üç farklı sertifika alınmaktadır. 

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Eğiticinin eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girilmektedir. Sınavlar, çevrim içi ortamda gerçekleşmekte ve sınavın içeriğine göre sınav süresi değişiklik göstermektedir. Sertifika sınavlarının ortalama süresi 25 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik gösterir

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğiticinin eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı kağıt üzerinde kanıtlar.
 • Yeni çalışma alanları yaratır.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Yenilikçi ve eğitime açık bir kişi olduğunuzu gösterir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...