Yabancı Diller - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Yabancı Diller Bölümü


Rusça Kelimeler, Okunuşları ve Anlamları

Rusça Kelimeler, Okunuşları ve Anlamları

Rusça kelimeler, okunuşları ve anlamları Rusça bilen biriyle temel seviyede iletişim kurmayı sağlayan kurtarıcı ifadelerdir. Tanışma, selamlaşma, kendini tanıtma,

İspanyolca Konuşan Ülkeler

İspanyolca Konuşan Ülkeler

İspanyolca konuşan ülkeler, daha çok Güney Amerika ve Orta Amerika kıtasında görülür. İspanyolların 15-19. yüzyıllarda Amerika kıtasındaki sömürgeci faaliyetlerini

Çince Kelimeler, Anlamları ve Okunuşları

Çince Kelimeler, Anlamları ve Okunuşları

Çince kelimeler, anlamları ve okunuşları Çin dilini öğrenmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Günlük yaşamda ve iş yaşamında en çok kullan

Osmanlıca Günler, Aylar ve Türkçe Okunuşları

Osmanlıca Günler, Aylar ve Türkçe Okunuşları

Osmanlıca günler, aylar ve Türkçe okunuşları konusu, Osmanlıca öğrenmek isteyenlerin merak ettiği en temel konulardan biridir. Osmanlıca; Arapça, Türkçe ve Farsça

Almanca Kursu Nedir?

Almanca Kursu Nedir?

Almanca kursu, Alman dilini öğrenmek isteyen kişiler için fiziksel ya da online olarak düzenlenen bir eğitimdir. Kendi içerisinde A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzer

Fransızca Günler ve Türkçe Okunuşları

Fransızca Günler ve Türkçe Okunuşları

Fransızca günler ve Türkçe okunuşları, bu dilde öğrenilmesi gereken en temel konulardan biridir. Başlangıç düzeyinde bu dili öğrenmek için önce temel konulara çalı

İngilizce Günler, Aylar, Mevsimler ve Türkçe Anlamları

İngilizce Günler, Aylar, Mevsimler ve Türkçe Anlamları

İngilizce günler, aylar, mevsimler ve Türkçe anlamları, başlangıç düzeyinde İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin çalıştığı temel konular arasında yer alır. Sıfırda

Arapça Günler, Aylar ve Türkçe Okunuşları

Arapça Günler, Aylar ve Türkçe Okunuşları

Arapça günler ve Türkçe okunuşları, başlangıç seviyesinde Arapça öğrenen kişilerin çalıştığı konular arasında bulunur. Temel düzeyde Arapça öğrenmek isteyen kişile

Dijital alanda gelişmeler, dünyada yer alan bireylerin aktif olarak iletişim kurmasının önünü açıyor. Eğitim, ticaret, bireysel iletişim alanında sürekli etkileşim halinde olan ülkeler sağlıklı iletişim kurabilmeleri adına ortak yabancı diller benimsiyor. Günümüzde birçok ülke tarafından benimsenmiş diller arasında İngilizce yer alıyor. Tek bir dilin yeterli olmadığı, daha fazla iletişim engelini ortadan kaldırmanın gerekliliği her geçen gün fark ediliyor. Yabancı dil, ülkelerin kendi sınırları dışarısında iletişim kurdukları dildir. Yabancı ülkelerde kendilerine özgü alfabe ya da telaffuzun olduğu sözel ve yazınsal iletişim aracıdır.

Yabancı dillerin gelişmesi, kişilerin özellikle ticari ilişkiler anlamında ihtiyaç hissetmesi noktasında geçerlilik kazanmıştır. Sizlere sunduğumuz dil eğitimlerimizde öncelikle hafıza tekniklerine önem veriyoruz. Ezbere dayalı eğitim modeli yerine, güncel hayatta gereken iletişimi kurabileceğiniz teknikleri kullanıyoruz. Eğitmenlerimiz ve yabancı dil eğitim materyallerimiz gerek görsel hafızaya gerekse dilin etkin kullanımına yönelik oluşturulmuştur. Yabancı dillerin içeriğinde uluslararası ortak dillerin yaygınlaşması alanında çalışmalar yapıyoruz.

Yurt dışına dil eğitimi için gitmenize gerek kalmadan, işinizi etkilemeden online eğitim alacaksınız. Öğrendiğiniz bilgileri güncel yaşamınıza aktaracak, mesleki kariyerinizde kıdem atlayacaksınız. Bilindiği üzere almış olduğunuz eğitim sertifikaları üniversite onaylıdır. Diploma ve dil bilginiz ile bulunduğunuz alanda daha yüksek pozisyonlarda yer bulabilirsiniz. O halde sürekli yükselmeyi, gelişmeyi ve donanım kazanması hedefleyerek topluma, iş yaşamınıza daha yararlı bireyler olabilirsiniz.

 

Yabancı Diller Nelerdir?

En fazla kullanılan yabancı diller bölümü arasında İngilizce, birçok ülkenin ortak dilidir. Ticari yaşamınızda özellikle e-ticaretin gelişimi ile daha fazla önem kazanan İngilizce dili, yabancı diller arasında en fazla tercih edilen dildir. Günümüzde birçok ticari anlaşmanın yapılması, ülkenin yoğun olarak ihtiyaç duyduğu dillere yönelmesi sonucu birden fazla dil bilmek önemli hale geliyor. Mesleki kariyerinizde iş ararken CV bilgileriniz arasında yer alan yabancı dil bilginizin hangi seviyede olduğu işveren için oldukça önemlidir.

Girişimci olarak bakıldığında ise;

  • Ticari anlaşmalarınızı yapabilmek,
  • Yurt dışı seyahatlerinizde çalışanlarınızın kontrolünde yer almamak

Sizlerin daha güvenli bir alanda ticaret yapabilmenizi sağlayan avantajlardır. Bilmediğiniz bir dilin konuşulduğu ortamda kendinizi eksik görebilir, sağlam ilişkiler kurmakta zorlanabilirsiniz. Kişisel iletişimde insanlar öncelikle anlaşılmak isterler. Kendi dilini bilen kişilerle ticaret yapmayı tercih eden firmaların sayısı dünya genelinde oldukça fazladır. Teknolojinin faydalarından yararlanarak artık yabancı dil öğrenmek için yurt dışına gitmenize gerek kalmayacak. Hem bütçenizi koruyacak hem de ülkenizde yabancı dil kullanımını aktif olarak yapacaksınız.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Nedir?

Yabancı diller Yüksekokulu ile kampüse bağlı olarak, Fakülte eğitimine eş değer eğitim alınabilen akademik bölümdür. Yabancıdillerin bulunduğu üniversitelerin hazırlık sınıfları ya da temel olarak verilen yabancı dil dersinin alındığı birime denir. Temelden İngilizce eğitimi alarak daha detaylı bir dil bilgisine sahip olabilirsiniz.

İngilizce seviyelerini hafıza teknikleriyle ve diğer eğitim yöntemleriyle alabilirsiniz. Bu şekilde yaşam boyu dil kazanımını elde edebilirsiniz. Üniversite öğrencilerinin sayısında yaşanan artış mevcuttur. Bunun sonucu MEB tarafından Ön lisans diploması alınan yabancı diller yüksekokulu açılmıştır. Zamanla artması hedeflenen bu okullarda, yabancı dil temel eğitimleri ile ülkemizde yabancı dil bilen sayısının yükselmesi bekleniyor.

 

Yabancı Diller Bölümü Kursuları?

Eğitimlerimiz içerisinde talep edilen ve artık birçok alanda zorunluluk haline gelen yabancı dil eğitimlerimiz sürekli yenileniyor. İş yaşamında, güncel iletişimde ve kişisel donanımda önemli olan yabancı dil artık olması gereken kişisel donanımlar arasında yer alıyor. Geçmişte dil bilmek yetenek sayılırken, artık iletişimde zorunluluk ve ihtiyaçtır.

Yabancı dil öğrenmenin amacı ülkelerarası iletişimin önündeki engelin tamamen kaldırılmasıdır. Ticari ilişkilerin artış göstermesi ve teknolojinin tüm kıtaları birleştirmesi bu ihtiyacın ne denli önemli hale geldiğini gözler önüne seriyor. Biz de bu ihtiyaca cevap vermek adına, Türkiye'nin en güvenilir eğitim kurumu olarak yabancı dil eğitimi sunuyoruz.

Bölümlerimiz arasında İngilizce eğitimi, İşaret dili eğitimi ve yenilenen dil eğitimlerimiz yer alıyor. Global bir dil olan işaret dili, dünyada farklı alfabe ile konuşulan ancak ortak bir dil olan önemli iletişim aracıdır. Ülkemizde bulunan milyonlarca işitme ve konuşma engelli vatandaşımız vardır. Bu kişilerin çocukluk sürecinden itibaren bazı yetileri kazanması adına işaret dili eğitimi okul derslerine girmiştir. Oldukça ihtiyaç duyulan bu alanda, geçmişte Sağırlar Okulu yer almıştır. Yine de bu eğitimin anaokulu ve kreşlerde hatta aile içerisinde çocuğun doğumu itibari ile verilmesi gerektiği anlaşılmıştır.

Çocukluk döneminden itibaren alınan işaret dili eğitiminin kişiye katkısı büyüktür. Gelişim sürecinde yaşama adapte olması adına hayati öneme sahiptir. Eğitimlerimizde sunduğumuz işaret dili başlangıç ve ileri seviye olarak sunuluyor. Uluslararası eğitim alanlarında kendinize kariyer yapabilirsiniz. Eğitim; dünyada birçok engelli bireye yarar sağlayacağınız kapsamlı bir eğitimdir.

 

Yabancı Diller Bölümü Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yabancı diller bölümünde edindiğiniz bilgi, yaşamda birçok kişinin hayatını değiştirir. Sizin dokunuşunuzla hayata kazandıracağınız topluma faydalı bir bilgi olacak. Herkesin öğrenmesi gereken şey, engelli vatandaşlara bir destek vermenin önemidir. Bunun da en anlatılabilir hali işaret dilini öğrenmektir.

  • Yaşamın her alanında,
  • Çalışma yaşamınızda,
  • Sosyal faaliyetlerinizde

Karşınıza çıkan işitme engelli vatandaşlar ile kuracağınız iletişim oldukça önemli. Yüzlerinde mutluluk yaratırken, yaşamda tek başına olmadıklarını göstereceğiniz en anlamlı yoldur. Eğitimin sadece kişiye katkısı değil topluma katkısı olmalıdır. İşaret dili bu anlamda doğru bir eğitim sürecidir.

Eğitim sonrası sizlere sunduğumuz sertifikanız dünyada itibar görür. Bu durum güvenilen kurum olmamız nedeniyle iş anlamında fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra İngilizce eğitiminizi hafıza teknikleri ile oluşturduğumuz öğrenme modeli sayesinde kısa sürece öğreneceksiniz. Mesleki kariyerinizde bir adım daha donanım kazanacaksınız.

 

Yabancı Diller Bölümü Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Bireylerin kendini geliştirmesi sadece kendi uzmanlık alanında geliştirmesi değildir. Her sektörde ve alanda ihtiyaç duyulan bazı deneyimler edinmek adına profesyonel destek almak yarar sağlar. Yabancı dil gelişiminize katkı sağlamanız için temel eğitiminizi sağlam zemine oturtmanız önemlidir. Eğitimlerimizde önceliğimiz kalıcı bilgiler inşa etmek ve diğer seviyelere geçişinizi hızlandırmaktır. Teorik ve pratik bilginin yanı sıra hafıza tekniklerini kullanıyor olmamız önemli. Beyninizin tahmin edemeyeceğiniz geniş kapasitesini daha kapsamlı kullanmanızı sağlayacaktır.

Farkındalığı her eğitimde görerek, keşfederek yönelimlerinizi belirleyeceksiniz. Her bireyin yetenekleri farklı alanlarda muhakkak vardır. Bu yetenekler, eğitim sayesinde veri madenciliği yöntemiyle ortaya çıkartılan, mücevher gibi işlenen yetilerdir. Yabancı dil bölümlerimizi sizler için her dönem geliştiriyoruz. Her dil için daha ileri seviyede eğitim sunarak sizleri bir adım daha öne taşıyoruz.

  • Yazılarımız,
  • Bilgilerimiz,
  • Uzman eğitmenlerimiz,
  • Hafıza tekniklerimiz,
  • Eğitim materyallerimiz ile eğitimlerimize hazırlıklı olarak başlıyoruz.

Yapmanız gereken eğitimlerimize başvurmak ve dilediğiniz zaman aralığında eğitimlerimize katılmaktır.

Online eğitimlerimizin en büyük avantajı günlük yaşamınızı etkilemeden donanım sahibi olmanızdır. Yabancı dil öğrenmek için farklı ülkelere gitmek uzun bir zaman, yüksek bir bütçe ve ülkeye adaptasyon gerektirir. Yabancı dil öğrenmek için tüm yaşamınızı değiştirmenize gerek kalmayacak. Zamanınız, bütçeniz ve özgür yaşamınız devam ederken, aldığınız eğitimi iş hayatınızda kullanacaksınız. Sertifikanızı aldığınızda ise terfi edebilirsiniz. Yeni iş alanları yaratarak kendinizi mesleki kariyer anlamında geliştirebilirsiniz. En kaliteli eğitimi almanız adına kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Boğaziçi Enstitüsü online dil eğitimleri vermektedir. Eğitimlerle ilgili bilgilere BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformundan ulaşabilirsiniz. Eğitimlerle ilgili sormak istediklerinizi enstitü öğrenci işlerine sorabilirsiniz.