Satış Eğitimi - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Satış Eğitimi


Doğrudan Pazarlama Nedir?

Doğrudan Pazarlama Nedir?

Doğrudan pazarlama, diğer adıyla direct marketing; müşteri ile iletişimin kitle iletişim araçları kullanmadan, hedefli mecralar üzerinden, doğrudan yapıldığı pazar

Hedef Kitle Nedir?

Hedef Kitle Nedir?

Hedef kitle; kısaca bir ürün, mal veya hizmetin hitap edeceği gruptur. Markaya ait ürün/hizmet ile ilgilenebilecek kişilere hedef kitle denir. Hedef kitle, pazarla

Muhasebe Nedir?

Muhasebe Nedir?

Muhasebe; kurum, kuruluş ve işletmelerin mali durumlarının kayıt altında tutulmasıdır. Muhasebe; ticari faaliyette bulunan her türlü kurum ve kuruluşun finansal ha

S-Ticaret Nedir?

S-Ticaret Nedir?

S-Ticaret yani sosyal ticaret sosyal medya platformları aracılığıyla bir ürünün hedef kitleye tanıtılması ve satışının yapılmasıdır. S-Ticaret sosyal medya platfo

Satış Teknikleri

Satış Teknikleri

Satış teknikleri marka, firma ve işletmelerin satış oranlarını arttırması için oldukça önemlidir. En etkili satış stratejileri satış danışmanları tarafından yeni m

Bankacılıkta Satış Teknikleri

Bankacılıkta Satış Teknikleri

Bankacılıkta satış teknikleri, bankada görevli kişilerin banka adına müşterilerden kazanç sağlamak amacıyla kullandıkları yöntemlerdir. Bankacılıkta satış teknikl

Pazarlamacının Özellikleri

Pazarlamacının Özellikleri

Pazarlamacının özellikleri, pazarlama alanında çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken niteliklerdir. Bu mesleği icra eden kişiler, bu özelliklere sahip ol

Tele Pazarlama/Telemarketing Nedir?

Tele Pazarlama/Telemarketing Nedir?

Tele pazarlama, diğer adıyla telemarketing; reklam, tanıtım ve satış çalışmalarının hedef kitleye telefon yoluyla ulaşılarak gerçekleştirilmesidir. Tele pazarlama

Satış yapmak pazarlama tekniği gibi ayrı bir eğitim gerektiren alanlar arasındadır. Ürün satışını ve pazarlamasını yapmak için bazı önemli stratejiler geliştirmek gerekmektedir. Kurumumuz olarak satış ve pazarlama alanında sizlere eğitimler sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz satış eğitimleri ile daha ileri seviyede donanım sahibi olacaksınız.

Satış eğitimlerimizi birçok alanda vermekteyiz. Günümüzde satış ve pazarlama telefonda, yüz yüze, dijital platformda ve sahada gerçekleşmektedir. Satış odaklı çalışabilmek adına bazı satış tekniklerine sahip olmanız önemlidir. Sizlerin daha profesyonel olarak satış pazarlama yapmanızı sağlar.

Satış teknikleri ile öğreneceğiniz bilgiler iş hayatınızda ve mesleki kariyerinizde oldukça önemli bir yere sahip olacak. Satış ve pazarlama bazı unsurların olması gereken alanlardır. Her sektörde ve iş kolunda ihtiyaç duyulan satış teknikleri ürün ya da hizmet satışlarında oldukça önemlidir. Rakiplerinizin önünde olmak, aynı ürün ve hizmeti pazarlamak ve müşteri kitlenizi artırmak adına satış eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Satış Eğitimi Nedir?

Bir ürün ya da hizmetin satılması için etkili bir iletişim kurmanız, kendinizi ve satışını yapmak istediğiniz ürün ya da hizmeti daha iyi tanıtmanız gerekir. Müşterinin sizi seçmesi adına en önemli husus satış tekniklerini doğru kullanmaktır. Satış ve pazarlamada her kişinin kendine özgü teknikleri olabilir.

Bu tekniklerin doğru kullanılması için ise tecrübe, bilgi birikimi, gözlem ve elbette eğitim gereklidir. Hangi iş alanı olursa olsun eğitim alınmadan yapılan bazı satış ve pazarlama eğitimleri teknikleri sonrasında olumsuz sonuçlanabilir. Satış yapabilmeniz için öncelikle müşteri ihtiyaçları belirlemeniz, müşteri kişiliğini iyi analiz etmeniz ve ona göre yaklaşım göstermeniz gerekir.

Bazı müşteri kişilik yapısı daha samimi konuşma ve iletişimi tercih ederken, bazı müşterilerin resmi ve mesafeli olmak istediğini gözlemleyebilirsiniz. Bunun analizini yapmak için sizlere eğitim sunuyoruz ve doğru gözlem ile satış sunumunuzu daha sağlıklı yürütebiliyorsunuz. Satış tekniklerimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca dijital alanda da kendinizi satış ve pazarlama konusunda eğitebilirsiniz. Bu sayede teknolojiden uzak kalmadan işlerinizi başarıyla sonuçlandırabilirsiniz.

Telefonda satış teknikleri için daha farklı bir satış stratejiniz olmalıdır. Özellikle telefonda sunduğunuz hizmet ya da ürünün niteliği, hedef kitleniz, hitap şekliniz ve müşteri ile olumlu iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Eğitimlerimizde sizlere tam kapsamlı bir satış tekniği sunuyoruz. Eğitim materyallerimizden yararlanarak satış konusunda donanım sahibi oluyorsunuz.

 

Satış ve Pazarlama Eğitimi Nedir?

Satış ve pazarlama birbirinden ayrılmayan unsurlardır. İyi bir pazarlama stratejisi ile satılmayacak ürün neredeyse yoktur. Önemli olan hizmet ve ürününüzü birçok satış kanalından doğru tanıtmak, müşterileri iyi analiz etmek ve doğru ürünü hedef kitleye sunmaktır. İhtiyaç dönemlerine göre ürünlerinizi sunabilirsiniz. Belirlenen zamanlara göre stratejik satışlar yapabilirsiniz.

Size müşterinizi öncelikle tanımanızı sağlayan bir eğitim programımızdır. Müşterinizin ihtiyaçlarını belirleyebilirsiniz. Bu sayede hizmet ya da ürünlerinizi daha kolay sunabilirsiniz. Saha satış eğitimlerimizdeyse müşteri ziyaretiyle birebir satış ve pazarlama teknikleri mevcut. Bu şekilde daha yakın bir satış politikası sunulur.

Müşteri satıcı ilişkisinde bir araya gelen kişilerin arasında fiyat pazarlığı, ihtiyaçlar ve temin gibi bazı detayların görüşülmesi yüz yüze gerçekleşir. Teklif isteyen ya da sizleri dijital platformda da araştırmak isteyen müşterinize bazı bilgilerinizi vermelisiniz. Ayrıca e-mail ile teklif yollamanız da aynı zamanda dijital pazarlamanın unsurları arasındadır. Günümüzde satış ve pazarlama artık dijital platformda da yer alıyor.

Telemarketing satış eğitimlerimizde ise hem girişimcilerin hem de çalışanların eğitim sürecinden geçerek telefonda etkin iletişim kurmalarını sağlıyoruz. Alanında uzman kadromuz ve online satış pazarlama eğitim materyallerimiz ile satış alanında donanım sahibi oluyorsunuz.

 

Satış Teknik Eğitimleri Nedir?

Satış teknikleri eğitimimiz içeriği oldukça kapsamlı bilgiler içermektedir. Satış ve pazarlama sürecinden başlayan eğitimlerimiz sonucunda donanımlı şekilde kariyerinize devam edersiniz.

 • Pazarlama politikaları ve yaklaşımları,
 • Müşteri kişilik özellikleri,
 • Müşteri beklentisi,
 • Alıcının ürün hakkında bilgi sahibi olması,
 • Markanın bilinirliği,
 • Fiyatlandırma,
 • Çoklu satış,
 • Alternatif sunumu,
 • Sipariş,
 • Teslimat,
 • Satış sonrası destek gibi birçok konuda eğitim sunmaktayız.

Satış sonrası destek müşterinin sizinle yola devam etmesini sağlayan önemli bir hizmet alanıdır. Satış sonrası sorunları giderilmeyen müşteriler aynı satıcı ile çalışmayı düşünmez. Bu durumu daha iyi kavramak adına düzenlediğimiz eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

 

Online Satış Pazarlama Eğitimleri Nedir?

Online satış pazarlama eğitimlerimiz, uzaktan eğitimlerimiz arasında yer almaktadır. Yoğun iş temponuzda kendinizi geliştirecek fırsat bulamıyor musunuz? Online eğitimlerimiz ile dilediğiniz zaman diliminde eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde çalışmalarınıza günlük katkı sağlayabilirsiniz.

Eğitim aldığınız tüm bilgileri işinizde kullanarak gelişiminizi yakından gözlemleyebilirsiniz. Satış teknikleri ve birçok satış eğitimleri arasında bulunan dijital pazarlama konusunda da online eğitim almanız mümkündür. Günümüzde uzaktan eğitimin yaygınlaştığı ve zamandan tasarruf adına kişiye kendini geliştirme imkânı tanıdığı bir dönemdir. İşyerinizde, evinizde ve size uygun her yerde eğitimlerimizi alabilirisiniz. Esnek zamanda dilediğiniz gibi eğitim materyallerimizi kullanabilirsiniz. Bu sayede eğitimlerinizi kapsamlı şekilde yürütebilirsiniz.

Sunduğumuz eğitimlerimizde uzman kadromuz ile her zaman yanınızdayız. Teknolojik alanda sizlere eğitim hizmeti sunuyoruz. Bu şekilde daha fazla kişinin satış ve pazarlama konusunda kendisini geliştirmesini sağlıyoruz.

 

Satış Eğitimi Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Satış eğitimlerimizde bilgilere dair makaleler ve online eğitim bilgiler yer alır. Bunun yanı sıra müşteri destek hattımız ile tüm öneri ya da ihtiyacınız olan eğitim programı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü olarak her zaman günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda eğitim alanlarımızı genişletiyoruz. Tüm bölümlerde ve talep edilen sertifika alanlarında eğitimler açıyoruz. Bu sayede mesleki kariyerinizde önünüze çıkan engelleri aşıyoruz.

Satış eğitimi için sunmuş olduğumuz birçok konu özenle hazırlanmış, ihtiyaç duyacağınız başlıklardan oluşuyor. Görsel, videolu konu anlatımı, dokümanlar ile eğitim materyalleri sunuyoruz. Saha satış temsilciliği eğitimi içeriğinde yer alan konular arasında;

 • Saha satışı,
 • Saha satışı için hazırlık süreci,
 • Vücut dilini etkili kullanma,
 • İhtiyaç tespiti,
 • Satış,
 • Şikâyet ve öneriler hakkında çözüm üretme,
 • Yeni müşteri edinme ve
 • Müşteri türleri hakkında detaylı bir eğitim sürecinden geçersiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz eğitimlerin asıl amacı ise doğru satış yapabilme ve müşteri kitlesini genişletme üzerinedir. Bunun için müşteriyi tanımalı, yeni müşteriler edinmeli, mevcut müşterileri elinizde tutmalısınız.

Eğitimlerimiz arasında yer alan Müşteri Kişilik Türleri İle Satış Eğitimine, TelemarketingTelefonda Satış Eğitimine, Satış Eğitimine, Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden ulaşabilirsiniz.
Satış teknikleri ve pazarlama eğitimi ise en fazla tercih edilen eğitimlerimiz arasında yer almaktadır. Satış teknikleri öğrenerek bunu uygulayabilir, işinizde tam verimlilik sağlayabilirsiniz.

Online eğitim hakkında merak ettiğiniz tüm soruları enstitü öğrenci işlerinden ulaşabilirsiniz.

Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı ile emlak sektöründe daha hızlı satış yapabileceksiniz. Bu anlamda kapsamlı eğitim sizleri bekliyor.

Eğitim alanlarımızı geliştiriyoruz. Bu şekilde sizlere daha kaliteli yetenekler kazandırmak adına eğitim alanımızı yeniliyoruz. Enstitümüz sizlere sunduğu sertifika ile mesleki kariyerinize ve satış sahanıza çok iyi bir başlangıç yapmanızı sağlar.