Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

Sosyal Medya - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

Sosyal Medya


Sosyal Medya - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

İnternet dünyasında yer almak, daha fazla tanınır olmak ve markalaşabilmek için sosyal medya büyük önem taşımaya başlamıştır. İşletmeler, sosyal medyadaki yerini almaya ve pazarlama oranlarını artırmaya çalışmaktadır. Sosyal medyada yer alabilmek için uygulamaların doğru kullanılabilmesi gerekir.

İçerik oluşturma, takipçi kazanma ve hedef kitle etkileşimlerini oluşturabilmek için doğru işlemlerin yapılması önemli. İsteyen herkes sosyal medyada yer alabilir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak verdiğimiz eğitimlerle, sosyal medyanın güvenli kullanılabilmesini sağlıyoruz. Eğitim içeriklerimizde,

 • Hesap oluşturma,
 • Şifre belirleme,
 • Profil ayarlarının yapılması,
 • Sektöre ve markaya göre içerik oluşturma gibi seçenekler yer alıyor.

Sosyal medyanın doğru kullanılması ve püf noktalarının bilinmelidir. Bu sayede etkili bir şekilde kullanılabilmesi için online eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. Üniversite akademisyenleri ve alanında uzman eğitmenlerimiz, günün şartlarına ve gelişen sistemlere göre eğitim içerikleri oluşturuyor. Online kayıt yaptıranlar, hemen satın alma işlemlerini yaparak, eğitimlere başlayabilecektir.

 

Sosyal Medya Nedir?

Son 10 yıl içerisinde mobil cihazların kullanılmaya başlamasıyla birlikte, sosyal medya kullanmaya başlamıştır. Tanım olarak, her kullanıcının kendi oluşturmuş olduğu içeriğin, hedef kitlelere ulaşması için paylaşım yaptığı online ağ türleridir.

İnsanlar ve kurumlar, günümüzde, birçok sosyal medya ağını kullanmayı tercih etmektedir. Günümüzde insanların çoğu kendisini sosyal medya kullanıcısı olarak tanımlamaktadır. Sosyal medya hesaplarının yönetilebilmesi için bilişim sistemleri bilgisine sahip olmak gerekir. Bunun için online eğitim programlarımızdan faydalanabilirsiniz. Online eğitimlerimiz ile sosyal medya platformlarının tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.

Eğitimlerimiz sayesinde sürekli olarak kendinizi geliştirebilir ve yenilikleri yakalayabilirsiniz. Eğitim içeriklerimiz, hedef kitleye ulaşım için kullanılacak yöntemlerin neler olduğunu öğretmeyi hedefler. İşletmeler, sosyal medya üzerinden pazarlama yapmaya çalışır. Bu hizmetlerin uzman personeller tarafından yönetilmesini beklerler. Eğitimlerimizde verilen sertifikalar, Sosyal Medya Uzmanlarının yetişmesini sağlar. Aynı zamanda kişilerin daha kolay iş bulmasını da sağlamaktadır. İçeriklerin etkili bir şekilde oluşturulması gereklidir. Aynı zamanda paylaşım zamanlamasının doğru ayarlanması, hedef kitleye ulaşmak için önemlidir.

 

Sosyal Medya Uygulamaları Nelerdir?

Sosyal medya sayesinde, kişiler birbiri ile kolay iletişim kurabilmektedir. Çift taraflı bilgi paylaşımı yapılmasını sağlayan sosyal medya platformlarının sayısı ve etkinliği giderek artmaktadır. Sosyal medya uygulamaları nelerdir? Hangileri popülerdir? Özellikleri nelerdir? konusunda eğitim veriyoruz.

En popüler uygulamalar şunlardır;

 • Facebook,
 • FacebookMessenger,
 • Twitter,
 • Instagram,
 • Whatsapp,
 • Snapchat,
 • Linkedin,

Tüm sosyal medya hesapları, uluslararası iletişimin kurulmasını sağlamaktadır. İşletmeler, sosyal medya uygulamaları üzerinden, düşük maliyetli reklamlar yapıyor. Bu sayede pazarlama ağlarını genişletebiliyorlar. Linkedin gibi bazı platformlar üzerinden eleman seçimleri yapabilirler. Ayrıca hizmetleri ile ilgili her türlü paylaşımları yapabiliyorlar.

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim kategorisinde, sosyal medya yönetimi eğitim programları yer alıyor. Doğru yönetilen platformlar, hedef kitleye en kısa sürede ulaşır. Hizmet ve ürünün tanıtılarak, markalaşmasın hızlanmasını sağlar.

Kişiler, içerik üreterek, 24 saat paylaşım yapabilecektir. Yapılan paylaşımlara gelen beğeni ve yorumlar, müşteriler arasında etkileşimi artıracaktır. Bu şekilde markaya olan ilginin daha fazla olmasını sağlayacaktır. Online eğitimlerimiz ile kaliteli içeriklerin nasıl oluşturulacağını öğretiyoruz. Ayrıca hangi platformların tercih edilebileceğini göstermeye çalışıyoruz.

 

Sosyal Medyanın Özellikleri Nelerdir?

İnternet ve mobil teknoloji seçeneklerinin güncellenmesi, özelliklerinin artmasına neden olur. Sosyal medyanın önemi çoklu kullanıma açık olması ile daha iyi anlaşılır olmaktadır. Sanal işlemlerin giderek artması, kullanıcı sayısının artmasını sağlamaktadır. Online eğitimlerimizde, sosyal medyanın tüm özelliklerine göre içerikler oluşturuyoruz.

Tüm platformlar için belirlenen özelliklerle ilgili oluşturulan başlıklar ve eğitim konuları şunlardır;

 • Sosyal medyaya katılım,
 • Açık paylaşım yapılabilme,
 • Karşılıklı diyalogun gelişmesi,
 • Toplulukların bir araya gelmesi,
 • Sosyal medya platformlarının birbiri ile bağlantılı olması,

Sosyal medyanın herkese açık olması, kişilerin istedikleri zaman katılması ve paylaşım yapması, kişileri cesaretlendirmektedir. Herkes için katılım ve geri bildirim konusunda açıklık sunması, kullanım kolaylığı ve tercihi oluşturmaktadır. Yapılan paylaşımlara geri dönüşlerin yapılması, iki yönlü iletişim için ortam oluşturmasını sağlamaktadır. Kullanılmakta olan platformlar üzerinde, toplulukları bir araya getirecek alanların yer alması önemli. Bu sayede farklı alanlardaki çevrelerin bir araya gelmesine katkı sağlamaktadır. Sosyal medya platformlarının birbiri ile bağlantılı olması, yapılan bir paylaşımın farklı linkler ile diğer sitelerde görülmesini ve trafik oluşmasını sağlamaktadır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan eğitim içeriklerinin tümü belirlenen özelliklerin bilinmesini ve kullanılmasını hedeflemektedir.

 

Neden Sosyal Medya Kullanıyoruz?

Sosyal medyayı neden kullanıyoruz sorusunun cevabını ararken, sosyal medyanın ne işe yaradığını bilmek önemlidir. Sosyal medya takip seçeneklerinin markalaşmayı ve sanal ortamda fenomen olmayı kolaylaştırmaktadır. Çevrimiçi ağlar, internet erişimi yapılabilen tüm alanlarda hızlı büyümektedir. Günümüzde, tüm sektörlerdeki, işletmeler, ürün ve hizmet reklam, pazarlama işlemlerini sanal ortama taşımıştır. Kişiler, çeşitli eylemlerle ilgili mesajlarını daha fazla kişiye ulaştırmak için sosyal medya hesaplarını kullanmaktadır.

Kurum ve işletmelerin sosyal medya kullanma amacı ise tamamen hedef kitleye ulaşmaktır. Bu sayede kurumsal kimliği, markalaşmayı oluşturma, pazarlama oranını artırmaktır. Sanal iletişim alanı olarak görülün sosyal medyanın neden kullanıldığı sorusunu, eğitim içeriklerimizde cevaplıyoruz. Online kayıt yaptırarak eğitimlerimizi almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede tüm detayları öğrenirken, sosyal medya hesaplarını nasıl etkili yöneteceğinizi görebilirsiniz.

Etkili bir şekilde kullanıldığında, kurum ve kuruluşlara sağladığı faydalar şunlardır;

 • Kurum için bütün personelin aynı hedefe yönelik çalışma yapması sağlanır,
 • Tüm çalışanlar ile yöneticiler arasında etkileşimin oluşmasını sağlar,
 • Görsel iletişim sayesinde, evrak yükü olmadan bilgi paylaşımını sağlar,
 • Kurumlarda organizasyonun tarafsız ve şeffaf bir şekilde oluşturulmasını destekler,
 • Tüm işlemlerle ilgili anlık geri bildirimler yapılmasını sağlar.

Buna benzer nedenler, sosyal medya ağlarının neden kullanılması gerektiğini açıkça göstermektedir. Eğitimlerimize katılanlar, sosyal medya uzmanı olarak görev yapabilecektir. Sosyal Medya Uzmanları, sanal ortamlarda, dijital pazarlama işlemleri için strateji oluşturulmasını sağlayacaktır. Dijital platformlarda, firmanın ve markanın en iyi şekilde temsil edilmesini, olumlu geri dönüşlerin yapılması sağlanmış olacaktır. Kişi ya da kuruluşlar birçok nedenden dolayı sosyal medyayı kullanmaya karar vermektedir.

 

Sosyal Medya Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü çeşitli alanlarda sertifika eğitim programları hazırlıyor ve bu eğitimlerini online olarak sunuyor. Son yılların en önemli ve sürekli gelişme gösteren alanı, bilişim konularıdır. Bilişim alanında online eğitim almak isteyenler, sosyal medya yönetimi sertifika programı seçeneğini seçebiliyorlar. Sosyal medya ile ilgili tüm yazılarımız, hizmetlerimiz ile ilgilidir. Yazılarımızı inceleyenler, online eğitimler ile neler öğrenebileceklerini görebiliyorlar. Bunun yanı sıra sosyal medya nedir? Ne işe yarar? Sosyal medya uzmanı nedir? Gibi farklı başlıkları bulabiliyorlar.

Online eğitimlerimize katılarak sertifika almak için orta seviye bilgisayar kullanıcısı olan herkes katılım yapabilmektedir. İşletmelerde dijital pazarlama yöntemlerinin geliştirilmesi ve hedef kitleye göre içerik üretmek istiyor musunuz? Yazılarımızı okuyabilir ve eğitim programlarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

 • Sosyal Medya Eğitimlerimiz,
 • Sosyal Medya Uzmanı Eğitimi,
 • Etkili İletişim Kursu,
 • SEO Uzmanı Kursu,
 • İçerik Yazarı Eğitimi,
 • Satış odaklı danışmanlık sertifika programı gibi farklı seçeneklerden oluşmaktadır.

Eğitim paketleri içeriklerinde,

 • Sosyal medyaya giriş,
 • Sosyal medya ve ben,
 • Sosyal medya topluluk yönetimi,
 • Mecraların karakterleri,
 • Fikir ve içerik üretimi,
 • Vaka çalışması gibi çok sayıda konu başlığından oluşmaktadır.

Online eğitimlerimize katılanlar, sosyal medya final sınavına katılır ve sınav sonrası sertifikasını alabilir. Sertifika almaya hak kazananlara, sertifikalarını hemen hazırlıyor ve gönderiyoruz.

Linkedin Ücretli midir?

Linkedin Ücretli midir?

Linkedin, diğer sosyal medya platformları gibi ücretsiz bir platformdur. Ancak Linkedin, kullanıcıları için 4 adet ücretli premium paket de sunar. Linkedin premiu

Linkedin Hesabına Sertifika Ekleme

Linkedin Hesabına Sertifika Ekleme

Linkedin hesabına sertifika ekleme işlemleri şu şekilde gerçekleştirilir: Ana sayfaya gelin. Üst kısımda yer alan LinkedIn simgesine tıklayın. Profili görüntü

Linkedin Learning Nasıl Kullanılır?

Linkedin Learning Nasıl Kullanılır?

Linkedin Learning kullanmak için bilgisayar ya da bir mobil cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Masaüstü ve mobil üzerinden rahatça erişebileceğiniz Linkedin Learn

Linkedin Learning Nedir?

Linkedin Learning Nedir?

Linkedin Learning, Linkedin bünyesinde yer alan bir eğitim platformudur. Bu eğitim platformu üç ana kategori altında toplanır. Bu kategoriler şunlardır: Teknol

Profesyonel Yaşamda Linkedin Kullanımı İçin 5 İpucu

Profesyonel Yaşamda Linkedin Kullanımı İçin 5 İpucu

Profesyonel yaşamda Linkedin kullanımı için 5 ipucu yazımızı sizler için hazırladık. Bu yazı sayesinde Linkedin profiliniz güçlenecek, etkin bir iş ağı kurmayı öğr

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site

Sosyal medya paylaşımları, blog içerikler, haberler ve dijital ortama dair tüm paylaşımlarınız için ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site listesini sizl

2021 Yılının En Popüler 10 Telefon Uygulaması

2021 Yılının En Popüler 10 Telefon Uygulaması

Bugün sizlere en popüler 10 telefon uygulaması nedir bunlardan bahsedeceğiz. Günden güne yaşamımızın bir parçası haline gelen telefon uygulamaları, sosyal yaşamda

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır? 2021 Güncel

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır? 2021 Güncel

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır? Çok kolay. Sadece burada yazdıklarımızı eksiksiz uygulamanız gerekiyor. Üstelik çok iyi bir gelir seviyesine sahip olabilirsi