Online Eğitim - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Online Eğitim


En Çok İşe Yarayan Sertifikalar

En Çok İşe Yarayan Sertifikalar

İş dünyasında ve eğitim hayatında başarılı olmak için sertifika almak oldukça önemlidir. Herhangi bir alanda bilgi ve becerinizi kanıtlamak için sertifika almanız

Online Eğitimin Faydaları, Avantajları ve Dezavantajları

Online Eğitimin Faydaları, Avantajları ve Dezavantajları

Geleneksel eğitim yöntemleri yerini online eğitime bırakınca online yani uzaktan eğitimin faydaları, avantajları ve dezavantajları da merak edilmeye başlandı. İnte

Almanca Kursu Nedir?

Almanca Kursu Nedir?

Almanca kursu, Alman dilini öğrenmek isteyen kişiler için fiziksel ya da online olarak düzenlenen bir eğitimdir. Kendi içerisinde A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzer

2023 Yılında Ücretsiz Alabileceğiniz Online Sertifika Programları

2023 Yılında Ücretsiz Alabileceğiniz Online Sertifika Programları

2023 yılında ücretsiz alabileceğiniz online sertifika programları, yeni yılda kendinizi geliştirmeniz ve hedeflerinize ulaşmanız için iyi bir seçenek. 2018 yılında

Fotoğrafçılık Eğitimi Nedir?

Fotoğrafçılık Eğitimi Nedir?

Fotoğrafçılık eğitimi, fotoğrafçılık yapmak isteyen kişilere bu alanda uygulanan teknikleri, ekipmanların kullanımını vb. öğretmek için düzenlenen bir kurstur. Fot

2023 Yılında Kişisel Gelişiminizi Arttıracak Eğitimler

2023 Yılında Kişisel Gelişiminizi Arttıracak Eğitimler

Yeni yıl demek, birçoğumuz için yeni umutlar ve hayaller demek. 2023’te hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapmak istiyorsanız bu yolda öncelikle kişisel gelişiminiz

Çağrı Merkezi Eğitimi Nedir?

Çağrı Merkezi Eğitimi Nedir?

Çağrı merkezi eğitimi, çağrı merkezlerinde (call center) çalışmak isteyen kişilerin müşteri yönetimi, etkili iletişim, problem çözme gibi alanlarda bilgi edinmesin

Sertifika Nedir?

Sertifika Nedir?

Sertifika, online ve uzaktan eğitimler sonunda verilen, alınan eğitimlerin başarı ile tamamlandığını kanıtlayan belgelerdir. Eğitimin türüne göre sertifika türleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, tüm alanlarda eğitimler online olarak verilmeye başlanmıştır. Online eğitim herkesin eğitim seçeneklerinden faydalanabilmesi için sürekli güncellemeler yapılmaktadır. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak farklı sektörlerde ve konularda online ve örgün eğitim seçenekleri sunuyoruz.

Online eğitimler, bilgisayar ve internet erişimi olan mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla verilebilir. Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler ya da çalışma hayatında kişisel gelişimlerini artırmayı düşünenler, eğitim programlarımıza katılabilir. Online eğitimleri, her konuda oluşturmaya ve isteyenlerin, en uygun fiyat seçenekleri ile eğitim programlarına katılmalarını sağlıyoruz. Online eğitimlerimiz, çoklu ortam teknolojisi araçları ile ses, video, grafik içerikleri ile uzaktan eğitim modeli olarak sunulmakta.

Farklı iş kollarında tam zamanlı olarak çalışanlar, kişisel gelişimleri için eğitime zaman ayıramamaktadır. Uzaktan eğitim seçeneklerimiz sayesinde kurs kayıtlarını yaptıranlar,
günün her saatinde online eğitimler için hazırlanan programlarımızı takip edebiliyorlar. Eğitim programlarımızın tamamı, sertifikalı olarak düzenlendiği için eğitimleri tamamlayanlar, kariyerlerini geliştirebiliyor. Ayrıca çalışma hayatında daha başarılı olabiliyorlar.

 

Online Eğitim Nedir?

Online eğitim, eğitmen ile öğrencinin aynı ortamda olmasına gerek kalmayan bir sistemdir. İnternet sistemleri üzerinden istenilen derslerin alınmasını sağlayan eğitim sistemidir. Bazı eğitim kurumlarında kullanılmaya başlayan online eğitimleri, Boğaziçi Enstitüsü olarak tüm iş sektörlerine sunuyoruz.

Kurum ve işletmelerde görev alan tüm çalışanların, kendilerini geliştirmek için ihtiyaç duyacakları konulara göre eğitim içerikleri hazırlıyor. Bu şekilde online sistemimiz üzerinden eğitimlerin alınmasını sağlıyoruz. Üniversite akademisyenleri tarafından hazırlanmış eğitim, sanal ortamda, sesli ve görüntülü olarak sunulur. İnternet teknolojisinin avantajlarından faydalanıyoruz. Bu şekilde eğitime ihtiyaç duyan herkesin istediği eğitimi almasını sağlıyoruz. Uzaktan eğitim seçeneği sunulduğu için programlarımıza Türkiye’nin her yerinden, istedikleri zaman katılabiliyorlar.

Online eğitimlerimiz, eş zamanlı, ayrı zamanlı ya da karma yöntem ile verilmektedir. Eğitim programlarını seçenlere, video ders içerikleri sunuyoruz. Satın alınan eğitim paketi içerisinde yer alan seçeneklerden faydalananlar, seçtikleri alanla ilgili dersleri takip edebiliyorlar. 7/24 ders takip seçeneği sunduğumuz için tam zamanlı çalışanlar, dersleri daha kolay takip edebiliyorlar.

 

Online Eğitim Sertifika Programları Nelerdir?

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü, gelişmiş teknoloji sistemleri ve yenilikçi eğitim modelleriyle herkesin faydalanabileceği eğitim seçenekleri sunar. Online eğitim sertifika programları, gelişen sistemlere ayak uydurmayı sağlayacak seçeneklerden oluşmaktadır.

Online eğitimler bölümünde yer alan sertifika programları ana başlıkları şunlardır;

 • Kişisel gelişim,
 • Bilişim,
 • Sağlık,
 • Psikoloji,
 • İşletme,
 • Verimlilik ve planlama,
 • Mesleki gelişim,
 • Dil bölümü,
 • Liderlik,
 • Pazarlama,

Bu alanlarla ilgili farklı içeriklerden oluşan sertifika programları hazırlıyoruz. Bu şekilde kişilerin iş hayatlarında istedikleri başarıyı yakalamalarını destekliyoruz. Enstitü sayesinde İş hayatında ihtiyaç duyulabilecek alanlar ve kişisel gelişim ile ilgili tüm eğitimleri online alınır. Boğaziçi Enstitüsü, tüm eğitim programları sonrasında yapılacak olan sınavlar ile kursiyerlere sertifika verir.

Online eğitim programlarımızı tamamlayan kişiler, sınavlarda başarı gösterdikleri takdirde, üniversite onaylı sertifika alır. Bu şekilde mesleki alanda yeterliliğe sahip olduklarını gösterebilecektir. Tüm eğitimlerimiz, çalışma hayatında kişilerin profesyonelleşmesini sağlar. Aynı zamanda sunulan hizmetlerin kalitesini artırmayı hedefler. Sertifika programlarımızı inceleyenler, yaptıkları ya da yapmayı düşündükleri iş kollarına göre birden fazla eğitim seçeneğinin yer aldığını görebilmektedir.

Online eğitimler kategori bölümü altında yer alan alt başlıklar yardımıyla,

 • Alınmak istenilen eğitim programı seçilebilmekte ve
 • Online kayıt işlemleri ile dersler hemen takip edilmeye başlanabilmektedir.

Sertifika programlarımız sonunda, öğrencilerimize, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış sertifikalarını, sınav sonucuna göre kargo ile hemen gönderilir.

 

Online Eğitim Platformları Nelerdir?

Online eğitim siteleri geniş kitlelere online eğitimlerini farklı platformlar üzerinden sunmaya çalışmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü olarak kurslarımıza kayıt olan tüm öğrencilerimize eğitimlerimizi, internet erişimi yapılabilen tüm platformlar üzerinden sunuyoruz. Eğitim programlarımızın tamamı bilgisayar ve mobil platformlar için uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

Hızla gelişen teknolojiler sayesinde, onlineeğitimplatformları daha aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Online eğitim hizmetlerinde amacımız, eğitimlere her yerden ulaşılabilmesini sağlamaktır. Eğitim programlarımız, öğrencilerin eğitimlerden sorunsuz bir şekilde faydalanmasını sağlayacak şekilde hazırlanmaktadır.

Boğaziçi Enstitüsü, kişisel gelişim ve çalışma hayatı ile ilgili tüm konularda, en iyi onlineeğitim seçenekleri sunan, güvenilir platform olarak yer alıyor. Uzmanlar tarafından hazırlanan ders programlarının bazıları video içerikleri üzerinden takip edilir. isteyenler onlinederslere katılımlar yaparak derslerini canlı olarak takip edebilmektedir.

 

Online Eğitim Uygulamaları Nelerdir?

İstanbul Boğaziçi Enstitüsüonline eğitim kursları için online ve uzaktan erişim uygulamaları ile eğitimlerini verir. Online sitemiz üzerinden oluşturulan üyelik hesabı ile belirlenen kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak, eğitimlere katılım sağlanır. Online eğitimlerimizi inceleyenler, cihaz desteği bölümünde, bilgisayar ve tüm mobil cihaz desteklerinin olduğunu görebilmektedir.

Online eğitim uygulamalarımızı, eğitim paketi satın alma işlemleri sırasında belirleyebiliyor ve istediğiniz uygulamayı seçebiliyorsunuz. Online eğitim uygulamalarımız, eş zamanlı ya da ayrı zamanlı eğitim seçeneklerinden faydalanma imkânı sunuyor. Boğaziçi Enstitüsü eğitim programlarını satın alanlar sertifika eğitim programlarını, uygulama sistemimiz üzerinden zaman kaybına neden olmadan hemen başlayabiliyorlar.

Eğitim uygulamaları üzerinden tüm dersler canlı olarak takip edilebiliyor. Eğitim programlarımızın uzmanlar tarafından oluşturulmuş olması eğitimin kalitesini artırıyor. Hizmetlerimizden ve eğitim uygulamalarımızdan faydalanabilmek için üyelik hesabı oluşturmalısınız. Üye giriş yaparak işlemlere başlamanız gerekiyor.

 

Online Eğitim Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunda, tüm online eğitim seçeneklerimiz ile ilgili tanıtıcı içeriklerden oluşan yazılar yer almaktadır. Online eğitimlerle ilgili oluşturduğumuz her bölümde, o bölümle ilgili eğitim içerikleri hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışıyoruz. Sitemizde ihtiyaç duyduğunuz eğitim türü hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kurs programları ve kurs sonrası sertifika işlemlerinin nasıl olduğunu da öğrenebiliyorsunuz.

Sitemizde yer alan onlineeğitim yazılarımızda,

 • Eğitimin neler kazandırdığı,
 • Eğitim konusunun ne olduğu,
 • Eğitimin kişiye kazanımı,
 • Eğitim içerikleri,
 • Sertifika sınavı ve
 • Sertifika türleri gibi farklı konular yer alıyor.

Online eğitimlerimiz ise farklı kategorilerde, yüzlerce eğitim içeriğinden oluşmaktadır. Sitemiz kategoriler bölümünde, hangi alanda kaç farklı online ders türünün yer aldığı görülmektedir. Online eğitimlerimizden bazıları şunlardır.

 • 2021 Yılında Saha Satış Temsilcisi Olma Eğitimi,
 • İşaret Dili Sertifika Eğitim Programı,
 • İnsan Kaynakları Yönetimi,
 • Yönetici Asistanlığı,
 • Girişimcilik,
 • Sosyal Medya Uzmanı,
 • Seo Uzmanlığı,
 • Dijital Pazarlama
 • Satış Teknikleri Gibi Çok Sayıda Eğitim Programımız Bulunuyor.

Online eğitimlerimiz sayesinde, kariyer yapabilir ya da sertifika alabilirsiniz. Yeni meslek sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunulur. Tüm eğitim programlarımız sonunda, verilen derslerle ilgili sınav yapılmaktadır. Sınavlardan başarılı olanlar, sertifika alabiliyorlar.

Boğaziçi Enstitüsü sertifikaları, kursiyerlerin taleplerine göre Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde basılabiliyor. Tüm sertifikalar, üniversite onaylı olduğu için uluslararası geçerliliğe sahiptir. Online eğitimlerimiz sonrasında verilen sertifikalar üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almamaktadır.

Kamu kurumlarında ve özel sektörde daha kolay iş bulmayı sağlamaktadır. İşletmeler, alanında uzman ve sertifikalı elemanları tercih eder. Bu yüzden isteyen herkes online eğitimlerimize katılabilir. Bu sayede farklı alanlarda eğitim programları sonrasında ihtiyaçları olan sertifikalara ulaşabilecektir.