Eğitim

Eğitim - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü


Hasta Kabul Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?
Blog

Hasta Kabul Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta kabul kursu sertifikası alabilmek için ilk önce üniversite onaylı hasta kabul kursuna katılmanız gerekmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen hast

E-kitap Nedir? Nasıl Kullanılır?
Blog

E-kitap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde sıkça kullanılan ve dijital hali ile kolayca kitap okumamızı sağlayan E-kitap nedir? Nasıl kullanılır? Normal kitaptan farkı var mı? Bu ve benzeri tüm so

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?
Blog

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?

Microsoft Office Word programında bir yazı hazırlıyorsunuz. Bir taraftanda internette araştırma durumundasınız. Belki bir Uzaktan Eğitim Kurumu seçme konusunda fir

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi
Blog

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Dünyanın en iyi 10 üniversitesi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Her yıl düzenli olarak ilan edilen dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasını yine Amerika Birleşik

Online Eğitmen Nasıl Olunur?
Blog

Online Eğitmen Nasıl Olunur?

Bu yazımızda sizlere online eğitmen nasıl olunur ve online eğitim hakkında tüm detaylardan konulardan bahsedeceğiz. İletişim teknolojilerinde yaşanan dönüşüm, yaşa

Yapay Zekâ Nedir?
Blog

Yapay Zekâ Nedir?

Bilim insanlarının üzerinde tam olarak uzlaşma sağlayamadığı Artificial Intelligence (AI) yani yapay zekâ; programlandığı görevleri yerine getirebilmek amacıyla in

Aile Danışmanlığı Nedir? Nasıl Aile Danışmanı Olunur?
Blog

Aile Danışmanlığı Nedir? Nasıl Aile Danışmanı Olunur?

Aile Danışmanlığı yasalarla belirlenmiş olmakla birlikte aile bireylerine terapi veren danışmanlık hizmetidir. Aynı evde yani aynı çatı altında yaşayan bireylerin

Gitar Nasıl Bir Enstrümandır?
Blog

Gitar Nasıl Bir Enstrümandır?

Müziğin eşsiz notalarının birleşimi, ses dalgaları ve naçizane ezgilere katkı sunan en önemli enstrümanlardan biridir gitar. Geçmişten günümüze gitara duyulan ilgi

Eğitim - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

Bir alanda, bir bilim dalında ve belirli konularda bilgi ve becerinin kazandırılabilmesi için yapılan işlemlere eğitim denilmektedir. Eğitimin tanımı ile ilgili farklı tanımlamalar yapılabilecektir. Ülkeler, eğitim sistemlerini oluşturur ve genellikle örgün eğitimler vererek, her konuda kişilerin yetiştirilmelerini sağlarlar.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak, her kesimden kişinin faydalanabilmesi için online ve örgün eğitim seçenekleri sunuyoruz. Tüm eğitim türleri ile ilgili, sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Sertifika eğitim programlarımız ile kişilerin iş hayatlarında uzmanlaşmalarını ve sertifika sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Eğitim seçeneklerimiz, online eğitimler, örgün eğitimler ve kurumsal eğitimler başlığı altında sunulmaktadır. Tüm sektörlerde yaşan gelişmeler, insanların yapacakları işlerle ilgili daha eğitimli olmasını sağlamaktadır. Eğitimin önemi her zaman bilinmiş ve insanlar farklı konularda, farklı şartlarla eğitimler almaya çalışmaktadır.

Online eğitim hizmeti sunan bir kuruluş olarak, insanların iş yerinde çalışırken bile eğitimlerimizden faydalanmalarını sağlıyoruz. Tüm eğitimlerimizin amacı, insanların yaptıkları işlerde uzmanlaşmasını, kendisini geliştirmesini ve iş kalitesinin artmasını sağlamaktır.

 

Eğitim Nedir?

Eğitimler,

 • Geleceğe yönelik belirlenmiş amaçların gerçekleştirilebilmesi,
 • Üretkenliğin artırılması,
 • Uyum içerisinde yürütülmesi,
 • Davranışların şekillendirilmesi ve
 • Geliştirilmesini amaçlayan çabaların bütünüdür.

Her birey, eğitim ile elde ettiği farkındalık sayesinde bilgi ve becerilerini artırabilecektir. Eğitimli insanlar kendilerini geliştirebilecek ve kişiliklerine değer katabilecektir. Boğaziçi Enstitüsü olarak eğitim içerikleri oluştururken, toplumun ve insanların en çok ihtiyaç duydukları konuları belirlemeye çalışıyoruz. Her eğitim içeriği, kişilere farklılık kazandıracak, eğitim alınan konularda bilgi ve becerilerinin artmasını sağlayacaktır.

İşletmelerde, verimliliği koruyan ve geliştiren, çalışanların gelecek için kendilerini en iyi şekilde hazırlamalarını sağlayan en önemli unsur eğitimdir. Bireysel ya da kurumsal olarak eğitime yapılan her yatırım, toplama yapılan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir. İşletmelerin, finansal yapısı güçlü bile olsa yöneticiler ve çalışanlar, hizmet türüne göre eğitimli olmadıklarında başarı göstermeleri mümkün değildir. Online eğitim seçeneklerimiz ile her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Ayrıca insanların farklı konularda kendilerini geliştirmelerini, işlerinde uzman olmalarını sağlıyoruz.

 

Eğitimin Tanımı Nedir?

Eğitimin tanımı, farklı olarak yapılsa da tümü insanların, bilgi, beceri ve gelişim süreci olarak tanımlanmaktadır. Toplum yaşamında yer edinmek isteyenler, geleceğe yönelik kendilerini geliştirmeli, bilgi, beceri ve davranış olarak da tanımlama yapılabilmeli. Günümüzde, insanlar, dijital sistemler üzerinden, istedikleri her konuda eğitimler alabilmektedir. Eğitimin tanımı ile ilgili yapılan araştırmalarda, felsefi açıdan her düşünürün farklı açıklamalar yaptığı görülebilecektir. Bir konu hakkında, planlı bir şekilde yeni bir şeyler öğrenmek eğitimin bir parçasıdır. Boğaziçi Enstitüsü eğitim destek kuruluşu olarak, farklı konularda, farklı yöntemlerle eğitimler veriyoruz. Eğitimin amacı, insanları belirli bir amaca göre yetiştirmektir. Eğitimi oluşturan konuların bütün insanlar tarafından ortaya konulan bilgi yığınlarıdır. İnsanlar, her yaşta gelecekle ilgili daha iyi bir konumda olabilmek için sürekli yeni eğitimler almaya çalışırlar.

Bir konuda uzmanlaşmış olan kişinin bilgi ve deneyimlerini başkalarına aktarması eğitim olarak tanımlanabilecektir. Özel eğitimler veren bir enstitü olarak,

 • Farklı alanlarda uzmanlar ve
 • Akademisyenlerin hazırlamış oldukları içeriklerle

htiyaç duyulan eğitimleri vermeye çalışıyoruz. Eğitim insanların hem bilgi birikimini artırırken hem de biyolojik gelişimini etkilemektedir. Eğitimli kişilerin özgüveni yüksektir ve doğada birey olma özelliğine sahiptirler. Yaşamın her bölümünde, insanlar farklı eğitimler alır ve farklı şeyler öğrenirler. Boğaziçi Enstitüsü olarak daha çok yetişkinlik evresine gelmiş ve belirli bir işte çalışan kişilerin, iş kollarına göre eğitilmesini sağlamak için seçenekler sunuyoruz.

 

Online Eğitim Nasıl Alınır?

İnsanlar, dijitalleşme çağının getirmiş olduğu imkânlardan faydalanarak, istedikleri anda birçok şeye erişim sağlayabiliyorlar. Bu hayatı kolaylaştırmaktadır. Günümüzde, birçok eğitim kurumu online eğitim modelini kullanarak öğrencilerin eğitim görmelerini sağlıyor. Bizler, online eğitimler için seçenekler sunuyor ve her kesimden insanın eğitimlerimizden faydalanmasını sağlıyoruz. Online eğitimlerde, zaman ve mekân bağımlılığı olmadığı için internet erişimi olan bilgisayar ya da çeşitli mobil cihazlar üzerinden eğitimlere katılabilirsiniz.

Online eğitimler, örgün eğitim seçeneklerine göre daha pratiktir ve birçok kişiye daha avantajlı gelmektedir. İşletmelerde çalışanlar, işlerini aksatmadan, eğitim seçeneklerimizden faydalanabiliyorlar. Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilen online eğitim sertifikası uluslararası geçerliliğe sahiptir. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan, kurumumuz tarafından hazırlanan online final sınavlarında başarılı olan her birey sertifika alabilmektedir. Farklı kategorilerde hazırlamış olduğumuz online eğitimler, sertifika eğitim programı olarak sunulmaktadır.

Online eğitimleri almak isteyenler, sitemiz üzerinden online üyelik oluşturur, eğitim programını seçer, belirlenen eğitim ödemesini yapar ve kendisine sunulan eğitim içeriklerini takip etmeye başlar.

Online eğitimler için kayıt oluşturanlara, eğitim konuları, video içeriği olarak sunuluyor. Hizmetlerimiz online olarak 7/24 devam ettiği için; üyeler işyerlerinde ya da evlerinde dersleri istediği zaman takip edebilir.

 

Eğitim İçeriği Nedir?

Verilecek olan eğitim içeriği oluşturulurken, ana bölümler ve yan bölümler belirlenmektedir. Boğaziçi Enstitüsü olarak uzaktan eğitim hizmetleri verdiğimiz için tüm eğitim içerikleri daha kolay anlaşılabilir olacak şekilde hazırlanmaktadır. Eğitim içeriği, eğitim faaliyetlerinin ve konularının hedeflere uygun olarak kurumsal gerekçelere bağlanmasıdır. İçerik, eğitim programlarının geliştirilmesi aşamalarında önemli olan bir boyut olarak tanımlanmaktadır.

Eğitim içeriklerini oluştururken, eğitim konusu ile ilgili verilmek istenilen bilgi ve birikimlerin neler olduğu ilk sırada belirlenir. İlk aşamada tüm bilgiler listelenir ve daha sonra ayıklama yapılarak, hedefe ve amaca yönelik faydalı olabilecek en iyi seçenekler seçilir. İçerik oluşturulurken, tekrar edilen konulardan uzak durulmalıdır. Eğitim konusuna göre bilgi gruplaması yapılmalıdır. En önemli aşamalardan birisi de zamanlamadır. Eğitim içerikleri hazırlanırken, eğitimin verileceği süreye göre düzenlenmelidir.

Uzaktan eğitim sertifikası programlarımızda, her eğitim içeriğinin belirli bir süre içerisinde tamamlanmasını istiyoruz. Konuya göre içerikler, öğrencilerin sıkılmadan takip edebileceği ve kalıcı öğrenme sağlayacakları şekilde hazırlanmaktadır. Eğitim içeriklerini oluştururken, bazı hatırlatıcı ifadelerin yer alması ve bunların renkli olarak gösterilmesi, kalıcılık açısından önemlidir. Tüm online ve örgün eğitim içeriklerimiz, profesyonel olarak hazırlanmaktadır.

 

Eğitim Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Eğitim her yaştaki ve konumdaki kişiler için önemlidir. Çalışmış olduğunuz birimde, belirli bir deneyime sahip olsanız bile çoğu zaman gelişmelere uyum sağlayabilmek için eğitime ihtiyaç duyarsınız. Boğaziçi Enstitüsünü takip edenler, farklı kategorilerde sunulan online ve örgün eğitim hizmetleri ile ilgili çeşitli yazılarımızı görebilir. Yazılarımız içeriklerinde, eğitim nedir, hangi eğitim nasıl alınır, eğitimde yaşanan sorunlar nelerdir gibi önemli bilgileri bulabileceksiniz.

Online eğitim, uzaktan eğitim ve örgün eğitim arasındaki farkların yer aldığı yazılarımızı okuyabilirsiniz. Bu şekilde avantaj ve dezavantajları karşılaştırmalarımızın yer aldığı yazılarla pozisyonunuza göre hangi eğitim türünü seçmeniz gerektiği konusunda bilgi edinirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz eğitimlerimiz ise daha çok online olarak verilir. Eğitim türleri,

 • Yönetici Asistanı Eğitimi,
 • Yaşam Koçluğu Eğitimi,
 • Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi,
 • Dijital Pazarlama Eğitimi,
 • Robotik Kodlama Eğitimi,
 • Müşteri Kişilik Tipleri İle Satış Eğitimi,
 • Stresle Başa Çıkma Eğitimi gibi çok farklı sayıda içeriklerden oluşan eğitimlerdir.

Eğitim hizmetlerimizden faydalanabilmek için eğitim programını seçmeniz, sepete eklemeniz ve ödeme yapmalısınız. Üyelik kaydı oluşturarak, içeriklere sahip olabilir ve eğitimleri edinebilirsiniz. Online eğitimleri seçtiğinizde, tüm eğitim içeriklerini tamamladıktan sonra sertifika sınavına katılabilirsiniz. Başarı puanını geçtiğinizde, eğitim konusuyla ilgili sertifikayı alabilirsiniz.