Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-10-01T11:00

Online Psikoloji Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online Psikoloji Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Online psikoloji eğitimleri, kişinin psikoloji alanında mesleki uzmanlık kazanmasını sağlayan eğitim programlarıdır.

Online psikoloji eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Örneğin psikoloji eğitiminin içerik kalitesi nedir, mesleki anlamda sağlayacağı faydalar nelerdir, eğitim alındıktan sonra hangi sertifikalar veriliyor, gibi soruların net bir cevabı bulunmalıdır.

Online psikoloji eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriğinin kapsamı
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kalitesi
 • Sertifika çeşitliliği
 • Sertifika geçerliliği
 • Sertifikanın geçerli olduğu kurum ve kuruluşlar

Online Psikoloji Eğitimleri Nelerdir?

Online psikoloji eğitimleri şunlardır:

 1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi
 2. Stresle Başa Çıkma Eğitimi
 3. Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olmak Eğitimi
 4. Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı
 5. Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi
 6. Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı
 7. NLP Eğitimi
 8. Montessori Eğitimi
 9. Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı
 10. Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği
 11. Profesyonel Koçluk Eğitimi
 12. Kapsamlı Psikoloji Paketi
 13. Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenlik Eğitimi
 14. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 15. MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı
 16. Öğrenci Koçluğu Eğitimi
 17. Koçluk ve Nlp Eğitimi
 18. Oyun Terapisi Eğitimi

1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi

Herbert J. Freudenberger tarafından 1974 yılında tanımlanarak psikoloji literatürüne giren tükenmişlik sendromu, günümüzde sıkça rastlanan psikolojik bir rahatsızlıktır. Tükenmişlik Sendromu ile Başa Çıkma Eğitimi de bu psikolojik rahatsızlıkla başa çıkmayı öğreten bir eğitim programıdır. Bu eğitim ile kişi tükenmişlik sendromunu tanır ve sendrom süreçlerini doğru şekilde yönetmeyi öğrenir. Tükenmişlik Sendromu ile Başa Çıkma Eğitimi’ne dileyen herkes katılabilir.

2. Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Stres günümüzde her alanda kendini gösteren bir olumsuz bir duygu durumu. İş hayatı, okul yaşamı, gelecek kaygısı ve gün içinde başımıza gelen olumsuz şeyler; bunların tümü insan bedeninde strese neden olur. Eğer stres ile başa çıkılmaz ve önüne geçilmez ise stres, yerini daha ciddi sağlık sorunlarına bırakır. Stresle Başa Çıkma Eğitimi de stres kontrolünü, strese neden olan kaynakları yenmeyi ve stresi ortadan kaldırmayı öğretir. İsteyen herkes bu eğitime katılım sağlayabilir.

3. Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olmak Eğitimi

Psikologlar için bir uzmanlık eğitimi olan Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olmak Eğitimi, çocuklar ile nasıl iletişim kurulacağını, anaokullarında aile danışmanlığının nasıl yapılacağını, çocuklara doğru yaklaşımın neler olduğunu öğreten bir eğitimdir. Bu eğitime yalnızca üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Psikoloji Bölümü’nden mezun olan kişiler katılabilmektedir.

4. Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı

Mesleki uzmanlık sağlayan Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifika Programı, kişiye test yapma ve değerlendirme yetkisi kazandıran bir eğitim programıdır. Çocuklara uygulanan testler ve doğru değerlendirme yöntemlerini öğreten bu eğitim programına katılmak için bazı şartlar bulunur. Psikologlar, Tıp Bölümü’nden mezun olan kişiler, sosyologlar, çocuk gelişimciler ve hemşireler bu eğitime katılım sağlayabilir.

5. Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Psikologlar için mesleki gelişim sağlayan Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi ile dikkat bozukluğu ve algılamada yaşayan bireylere karşı nasıl bir test uygulanacağı ve bu testlerin nasıl yorumlanacağı öğretilir.

6. NLP Eğitimi

Mesleki uzmanlık ve gelişim sağlayan NLP Eğitimi, insanların kötü ve olumsuz alışkanlıklarından kurtulmasına destek olmanız için verilen bir eğitim. Eğitime katılım için ekstra bir şart aranmamaktadır.

7. Montessori Eğitimi

Psikologlar, sosyologlar, aile danışmanları ve tıp öğrencileri için mesleki gelişim sağlayan Montessori Eğitimi, çocuklarla doğru iletişim kurmayı, çocukların yaşamına olumlu etkide bulunmayı öğreten bir eğitim. Montessori Eğitimi’ne katılmak için mesleki şart aranmamaktadır.

9. Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı

Çocuk gelişimi konusunda uzman olmanızı sağlayan Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı ile çocuklar ile doğru iletişim kurmayı öğrenebileceksiniz. Mesleki gelişim eğitimi olan bu eğitime katılmak için herhangi bir şart aranmamaktadır.

10. Kapsamlı Psikoloji Paketi

Kapsamlı Psikoloji Paketi, birçok eğitimi içinde barındıran bir eğitim programıdır. Montessori Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olmak Eğitimi ve

Oyun Terapisi Eğitimi’ne sahip olan Kapsamlı Psikoloji Paketi Eğitimi, mesleki gelişim ve uzmanlık sağlayan bir programdır.

11. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi yine mesleki uzmanlık ve mesleki gelişim vadeden bir eğitim programıdır. Özellikle psikoloji alanında çalışan ya da çalışmak isteyen kişilerin alması gereken bu eğitim, çözüm odaklı yaklaşımın tüm derinliklerini öğretiyor.

12. MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı

MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı, özellikle psikologların alması gereken bir eğitim programı. Dünyada en çok kullanılan testlerden biri olan MMPI hakkında detaylı bilgiler veren programa katılmak için bazı şartlar mevcut. Psikoloji, sosyoloj, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi bölümlerinden mezun ya da son sınıfında okuyan öğrenciler bu eğitim programına katılabilir.

13. Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği

Üstün Zekâlılar Eğitici Eğitmenliği ile üstün zekalı çocukların nasıl eğitilmesi gerektiği, üstün zekalılar ile nasıl doğru bir iletişim ve etkileşim içinde bulunması gerektiği öğretiliyor. Eğitmenler ve psikoloji alanında çalışan bireyler için bu eğitim programı özellikle tavsiye ediliyor.

14. Koçluk ve Nlp Eğitimi

Kişinin hayatına olumlu yönde etki etmeyi, doğru bir şekilde yönlendirmeyi ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmayı öğreten Koçluk ve Nlp Eğitimi, yeni bir meslek edinmenizi sağlayan bir eğitim programı. Koçluk alanında çalışmak isteyen ya da halihazırda çalışan her birey bu eğitime katılım sağlayabilir.

15. Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Eğitimi, mesleki gelişim ve uzmanlık sağlayan ve çocuklar ile oyun oynama üzerine kurulu bilimsel bir eğitim programıdır. Psikolog, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimciler ve tıp mezunları, bu eğitimden faydalanabilmektedirler.

Online Psikoloji Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online psikoloji eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişisel gelişimi arttırır.
 • Psikoloji alanında uzman bilgiler edinilir.
 • Kişi, yeni bir meslek sahibi olur.
 • Kişi, mesleki uzmanlık kazanır.

Online Psikoloji Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Online psikoloji eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Kişinin mesleğinde daha öz güvenli çalışmasını sağlar.
 • Mesleki uzmanlığı arttırır.
 • Farklı çalışma alanları yaratır.
 • Maddi anlamda daha fazla kazanç sağlar.
 • Güçlü ve etkili bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimin artmasını sağlar.

Online Psikoloji Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Online psikoloji eğitimleri, üniversite sertifikalı eğitimler olduğunda iş bulmaya yardımcı olur. Online psikoloji eğitimleri sadece psikoloji sağlamaz aynı zamanda mesleki uzmanlık ve etkin bir öz geçmiş oluşturma konusunda da etkilidir.

Online Psikoloji Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online psikoloji eğitimleri, mesleki uzmanlık içermediği takdirde herkesin katılımına açık eğitimlerdir. Mesleki uzmanlık eğitimlerinde mezuniyet ve meslek şartı aranırken diğer psikoloji eğitimlerine katılmak için herhangi şart bulunmamaktadır. Psikoloji alanına ilgili herkes bu eğitimlere katılım sağlayabilir.

Online Psikoloji Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Online psikoloji eğitimleri sonunda, eğitim fark etmeksizin sertifika alınır. Bu sertifikalar, enstitü sertifikası, üniversite onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifikadır.

Online Psikoloji Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Online psikoloji eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girilmektedir. Eğitimlerin tümünde sınav bulunmasa da çoğu eğitimde sınav gerçekleştirilir. Sınavlar, çevrim içi ortamda yapılır ve soru sayısına göre sınav süresi değişiklik gösterir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre 20 ila 25 dakika arasındadır.

Online Psikoloji Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online psikoloji eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı belgeler.
 • Mesleki yeterliliği kanıtlar.
 • İş görüşmelerinde artı yönde fayda sağlar.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Kişinin mesleki bilgi düzeyini yükseltir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...