Online Psikoloji Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online psikoloji eğitimleri; psikoloji bölümüne ilgisi olan veya psikoloji alanında gelişmek isteyen bireyler için düzenlenmiş eğitim programlarıdır. Online psikoloji eğitimleri, bireyin psikoloji alanında mesleki uzmanlık kazanmasına yardımcı olur.

Online psikoloji eğitimleri sayesinde katılımcı psikoloji alanında yeni bilgiler öğrenir, bilmediği konularla ilgili bilgi sahibi olur ve böylelikle kendini geliştirme şansı elde eder. Eğitim sonunda düzenlenen sınavda başarı gösteren katılımcılar ise online psikoloji eğitimi sertifikası alma hakkı kazanır ve iş hayatında yetkinliğini kanıtlama fırsatı yakalar.

Online Psikoloji Eğitimi Nedir?

Online psikoloji eğitimi; psikolojide kullanılan yöntemlerin öğrenilmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır. Online psikoloji eğitimi, psikoloji alanında kullanılan uygulamaların ve testlerin anlaşılmasını sağlayarak bireyin bu alanda gelişmesine katkıda bulunur.

Online psikoloji eğitimi sayesinde birey, çeşitli psikoloji bilgilerine ulaşır ve koçluk eğitimi alabilir. Aynı zamanda eğitim sonunda sertifika alma hakkı kazanan bireyler, öz geçmişlerinin donanımlı görünmesini sağlar ve iş başvurularında avantaj elde eder.

Online Psikoloji Eğitimleri Nelerdir?

Online psikoloji eğitimleri şunlardır:

 1. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi
 2. EFT Eğitimi
 3. Kreş ve Anaokulunda Rehberlik Eğitimi
 4. Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi
 5. Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimi
 6. Montessori Eğitimi
 7. Temel Seviye NLP Eğitimi
 8. Aile Danışmanlığı Eğitimi
 9. Oyun Terapisi Eğitimi
 10. Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi
 11. Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi
 12. Anaokulu ve Kreşte Psikologluk Eğitimi

1. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, çocuklar tarafından çizilen resimlerin anlaşılmasını ve yorumlanmasını sağlayan bir online eğitimdir. Online psikoloji eğitimleri arasında yer alan Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, çocukların çizdiği resimler aracılığıyla anlatmak istediklerini ve onların duygularını anlamaya yardımcı olan bir programdır.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi’ne; psikologlar, terapistler, eğitimciler, psikolojik danışmanlar ve çocuk gelişimiyle ilgilenen bireyler katılım sağlayabilir. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi sayesinde eğitime katılan birey; sağlıklı çocukların çizdiği resimlerin nasıl olması gerektiğini, bu resimlere göre gelişim analizi yapmayı ve resim analizinin ne amaçla yapıldığını öğrenir. 

2. EFT Eğitimi

EFT Eğitimi, EFT (Emotional Freedom Technique) tekniklerinin uygulanma sürecini açıklayan bir eğitimdir. EFT Eğitimi sayesinde katılımcı, EFT hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte kaygılarından uzaklaşmakta ve daha sakin bir hayat sürmektedir. EFT’nin yani duygusal özgürlük tekniklerinin öğrenilmesi, kişinin stres altında olduğu durumları kontrol altına almasına yardımcı olur.

EFT Eğitimi’ne; psikolojik açıdan iyileşmek isteyenler, yaşam koçları, psikologlar, kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen bireyler ve psikoloji alanında görev yapmak isteyen herkes katılım sağlayabilir. 

3. Kreş ve Anaokulunda Rehberlik Eğitimi

Kreş ve Anaokulunda Rehberlik Eğitimi, okul öncesi çağında bulunan çocuklara sunulan rehberlik hizmeti konusunda bilgi edinmek isteyen kişilere yönelik hazırlanmış bir online eğitim programıdır.

Okul öncesi döneminde bulunan çocukların gelişim dönemleri, davranış sorunları ve uyum süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkes online psikoloji eğitimleri arasında yer alan Kreş ve Anaokulunda Rehberlik Eğitimi’ne katılabilir.

4. Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi

Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi, anne ile babanın çocukları ile kurduğu iletişimin verimliliğini arttırmaya yönelik oluşturulmuş bir online eğitimdir.

Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi sayesinde çocuk ve ebeveynlerinin kurduğu ilişki sağlıklı bir hale gelir ve böylelikle psikolojik olarak daha güçlü bireyler yetişir.

5. Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimi

Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimi; Koçluk Eğitimi’ni, NLP Eğitimi’ni ve İş Hayatında Etkili İletişim Eğitimi’ni kapsayan online bir eğitim programıdır.

Online psikoloji eğitimleri arasında yer alan Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimi’ne katılan birey, aldığı eğitim sonucunda hem mesleki hem de kişisel hayatında başarıya ulaşır.

6. Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi, eğitim sürecinde kullanılan Montessori felsefesini öğrenmeye olanak sağlayan online bir eğitim programıdır. Montessori Eğitimi alan kişiler, Montessori uygulamalarının nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olur.

Montessori Eğitimi sayesinde katılımcılar; çocukların keşfederek öğrenmesi için gerekenleri, Montessori felsefesinin uygulanması için gereken şartları ve Maria Montessori’nin geçmişini öğrenir. 

7. Temel Seviye NLP Eğitimi

Temel Seviye NLP Eğitimi, NLP (Neuro Linguistik Programming) tekniklerinin başlangıç düzeyinde öğrenilmesi için hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Online psikoloji eğitimleri arasında bulunan Temel Seviye NLP Eğitimi sayesinde birey, davranışlarını doğru bir biçimde kontrol edebilmek için önemli bir adım atmış ve NLP teknikleri hakkında bilinmesi gereken temel bilgileri öğrenmiş olur.

8. Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi, aile danışmanlığı ile ilgili bilgilerin aktarıldığı bir eğitim programıdır. Aile Danışmanlığı Eğitimi, aile danışmanlığına ilgi duyan bireylerin kendini geliştirmesine yardımcı olacak bir online psikoloji eğitimidir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi’nin sonunda verilecek sertifika hem yurt içinde hem de yurt dışında geçerlilik sağlamaktadır. Alınan sertifika sayesinde katılımcı; aile danışmanlığı hizmeti veren merkez açma şansı elder ve aile danışmanı olarak çalışma şansı kazanarak yeni bir meslek edinmiş olur.

9. Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Eğitimi, oyun terapisi hakkında bilgi sahibi olmak ve bu alanda bildiklerini üst seviyeye taşımak isteyen bireyler için hazırlanmış bir online eğitimdir.

Oyun Terapisi eğitimi sayesinde oyun terapisinin kullanım amaçları, oyun terapisi uygulamaları ve oyun terapisinin tarihçesi öğrenilir. Oyun Terapisi Eğitimi sonunda verilen sertifika sayesinde hem Psikoloji hem de PDR mezunları, yetkinliklerini yurt içinde ve yurt dışında kanıtlama fırsatı bulur ve oyun terapisti olarak görev yapabilir.

10. Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi, kariyer hayatında gelişmek isteyen psikologlar ve Psikoloji mezunları için hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Online psikoloji eğitimleri arasında yer alan Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi sonunda alınacak olan sertifika sayesinde kişinin iş başvurularında ön plana çıkma ve olumlu geri dönüş alma şansı yükselir.

11. Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, çocuk değerlendirme testlerinin nasıl ve hangi amaçla kullanılacağı hakkında bilgi veren bir online eğitim programıdır.

Çocuk psikolojisine ilgi duyan bireyler, psikologlar, rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar online psikoloji eğitimleri arasında bulunan Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi’ne katılım sağlayabilir.

12. Anaokulu ve Kreşte Psikologluk Eğitimi

Anaokulu ve Kreşte Psikologluk Eğitimi, okul öncesi dönemindeki çocuklarla çalışmak üzere psikolog olarak görev almak isteyen bireylere yönelik oluşturulmuş bir online eğitimdir.

Anaokulu ve Kreşte Psikologluk Eğitimi sayesinde birey; psikologların okul öncesi eğitim kurumlarında yerine getirmesi gereken görevleri, çocuklara nasıl yaklaştıklarını ve yapılması gereken uygulamaları öğrenir.

Online Psikoloji Eğitimleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online psikoloji eğitimleri satın alınırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Eğitim alınacak program için ilgili bir üniversite bölümünden mezun olmanın gerekli olup olmadığı araştırılmalıdır.
 • Eğitimin süresi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Eğitimin kapsadığı konular detaylıca araştırılmalıdır.
 • Eğitim sonunda verilecek olan sertifikanın geçerli olduğu alanlar araştırılmalıdır.

Online Psikoloji Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online psikoloji eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişisel gelişim alanında farkındalığı arttırır.
 • Psikoloji alanında yeni bilgiler kazanılmasını sağlar.
 • Yeni bir meslek şansı oluşturur.
 • Mesleki uzmanlık kazanma şansı yaratır.
 • Psikoloji alanındaki kariyer gelişimine destek olur.
 • Kişinin psikoloji alanında öz geçmişini güçlendirmesine katkı sağlar.

Online Psikoloji Eğitimlerinin Mesleki Faydaları Nelerdir?

Online psikoloji eğitimlerinin mesleki faydaları şunlardır:

 • Kazanılan bilgiler sayesinde kişinin meslek hayatında öz güveni artar.
 • Alınacak olan sertifikalar sayesinde güçlü bir öz geçmiş oluşturulur.
 • Ekonomik kazancın yükselmesini sağlar.
 • Kişi, sertifikalar ile yetkinliğini iş hayatında kanıtlama şansı yakalar.
 • Psikoloji alanında çalışan kişilerin mesleki gelişimine katkı sunar.
 • Psikoloji ve PDR mezunlarının iş bulma şansını arttırır.

Online Psikoloji Eğitimi Sertifikası Nedir?

Online psikoloji eğitimi sertifikası, kişinin aldığı online psikoloji eğitiminde bulunan dersleri eksiksiz bir biçimde izledikten sonra girdiği sınavda başarılı bir sonuca ulaşmasıyla almaya hak kazandığı sertifikadır.

Boğaziçi Enstitüsü online psikoloji eğitimi sertifikası, psikoloji alanında mesleki uzmanlığı kanıtlamaya yardımcı olur ve kişinin mesleki gelişime katkıda bulunur. Online psikoloji eğitimi sertifikası, Boğaziçi Enstitüsünde düzenlenen psikoloji eğitimleri sonunda verilmekte olup farklı kurumlar tarafından onaylanmıştır. Sertifikalar hem ulusal hem de uluslararası düzeyde geçerli olup üniversite onaylıdır. Böylece psikoloji alanında kendini geliştirmek isteyen kişilerin güvenilir ve geçerli bir eğitim alması sağlanır.

Online Psikoloji Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online psikoloji eğitimi sertifikası, bireyin güçlü bir öz geçmiş oluşturmasını sağlayarak iş başvurularında ön plana çıkmasına yardımcı olur ve aynı zamanda yeni bir meslek edinmeyi sağlar.

Online psikoloji eğitimi sertifikası sayesinde kişi, aldığı eğitimin kapsadığı konu ile ilgili yetkinliğini kanıtlama şansı bulur ve iş yaşamında daha öz güvenli olur. Online psikoloji eğitimi sertifikası, kişinin iş hayatında daha profesyonel bir tutum sergilemesine katkıda bulunur.

Online Psikoloji Eğitimleri için Sertifika Nasıl Alınır?

Online psikoloji eğitimleri için sertifika şu şekilde alınır:

 • Öncelikle sertifika alınmak istenilen online psikoloji eğitimi hakkında araştırma yapılmalı ve karar verilmelidir.
 • Karar verme sürecinden sonra kayıt yaptırılmalı ve eğitim ücretli ise ödeme yapılmalıdır.
 • Dersler izlenmeye başlanmalı, bu süreç eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.
 • Dersler izlendikten sonra sertifika almak için düzenlenen sınava girilmelidir.
 • Sınav soruları belirlenen sürede bitirilmeli ve yeterli düzeyde doğru yanıtlanmalıdır. 
 • Sınavdan geçerli bir not alan katılımcılar sertifika almaya hak kazanmış olur.

Boğaziçi Enstitüsünde bireyler, katılım sağladıkları online psikoloji eğitimlerinin sonunda yeterliliklerini kanıtlamak için sınava girer. Sınav sorularını, sınav süresinde tamamlayan ve başarılı bir sonuca ulaşan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Online Psikoloji Eğitimleri için Sınav Nasıl Yapılır?

Online psikoloji eğitimleri için sınav online bir ortamda gerçekleştirilir. Eğitime katılım sağlayan kişi öncelikle dersleri izlemeyi bitirmeli ve daha sonra Boğaziçi Enstitüsü öğrenci panelinden sınava giriş yapmalıdır.

Online psikoloji eğitimleri için yapılan sınava giren katılımcı, sınav süresinde verilen soruları çözmelidir. Sınav süresinde başarılı bir sonuç elde eden bireyler sertifika almaya hak kazanmış olur.

Online Psikoloji Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online psikoloji eğitimine şu kişiler katılabilir:

 • Psikologlar
 • Rehber öğretmenler
 • Psikolojik danışmanlar
 • Sağlık alanında görev yapan bireyler
 • Öğrenciler
 • Eğitimciler
 • Doktorlar
 • Yaşam koçları
 • Koçluk alanında kendini geliştirmek isteyenler
 • Psikolojiye ilgi duyan herkes

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...