Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!

Sizi Montessori Eğitimi ile tanıştıracağız. Kimdir bu Montessori, eğitimi ne işe yarıyor diye soruyorsunuz. Hemen açıklayayım. Çocuklara deneyimleyerek öğrenmeyi öğretiyor! Günümüzde çocukların deneyimleyerek öğrenmelerinin önemi anlaşıldı. Çünkü günümüz koşulları girişkenlik ve beceriklilik gerektiriyor. Deneyimleyerek öğrenme metoduyla bir eğitim programı hazırlamak ise hiç kolay değil. Böyle bir eğitimi kurgulamak ve tasarlamak dikkat gerektiriyor. Konu çocuk olunca durum gayet hassaslaşıyor. Özellikle çocuklar üzerine üretmiş olduğu eğitim programlarıyla fark yaratan Boğaziçi Enstitüsü, bu güçlüklerin üstesinden gelen ve çocuk gelişimi üzerine çığır açan Montessori Eğitimini sizlere sunuyor. Eğitim, alanında uzman bir eğitmen tarafından hazırlandı. Güncel ve yeni uygulamaları içeren en kapsamlı Montessori Eğitimi olma özelliğini taşıyor. O halde Montessori ile tanışmaya bekleriz. Fırsatı kaçırmayın!

Bu eğitimle;

 • Çocuklara deneyimsel öğrenmeyi öğreteceksiniz.
 • Çocukların bilişsel özelliklerini keşfedeceksiniz.
 • Uygulamalı eğitimlerle çocukların gelişimine maksimum katkıda bulunacaksınız.
 • Eğitici olarak çalışacak, para kazanacaksınız.
 • O halde sizleri de Montessori Eğitimimize bekleriz. Boğaziçi Enstitüsüonline eğitim platformundaki sayfamızda bulunan akıllı bar sizi yönlendirecektir.

 

ÖNEMLİ! Eğitim videoları yüklenmeye devam ediyor. Sizler yüklenmiş olan videoları bitirene kadar yeni videolar yüklenmiş olacaktır.

 

Montessori Nedir?

Montessori eğitimi, uzun yıllardır kullanılan eğitim sistemlerinden birisidir. En genel tanımı ile her çocuğun öğrenme seviyesinin farklı olduğunun bilincinde olan bir eğitim sistemidir. Bu sebeple öğrenme tekniklerinin de farklı olması gerektiğini savunur. Çocuğun bireysel becerilerine dikkat çeker. Bu durumda Montessori eğitimine özgür eğitim bilimi denilebilir. Son olarak eğitim, ismini Pedagog Maria Montessori’den alıyor diyebiliriz.

 

Montessori Neden Önemlidir?

Montessori eğitiminin çocuk üzerinde oldukça fazla etkisi vardır. Pek çok insan eğitimin önemini bilir. Bu şekilde hareket eder. Ancak bazen doğru bilinen yanlışlar vardır. Bu durumda eğitimin baştan aşağı kontrol edilmesi gerekir. Montessorieğitimi ise sağlam temeller üzerine kurulmuş bir eğitimdir. Çocukların öğrenme becerilerinin birbirinden farklı olduğunu bilir. Bu durumda çocuğun toplumsal ve duygusal gelişimlerini destekleyici hareketlerde bulunur. Kendine ve çevresine saygı duyan çocukları yetiştirilmesini sağlar. Montessori eğitimini gören çocuklarda farkındalık yüksektir. Birey olduğunun bilincinde olurlar. Aynı zamanda toplumla iç içe yaşam sürdürürler. Barışık ve duyarlı olmaları bu eğitimin en büyük özelliklerinden birisidir.

 

Montessori Nerelerde Kullanılır?

Montessori eğitimi hayatın pek çok alanında kullanılır. Bu alanlar özellikle çocukların aktif bir şekilde yer aldığı alanlardır. Montessori çocukların eğitim hayatında ve yeme alışkanlıklarında tercih edilir. Pek çok insan bu konuda bilinçli hale getirilmektedir. Örneğin Montessorieğitimi alan kişilerin çocuklarına alan ayırdıkları görülür. Eğitim ile birlikte çocuğa buzdolabında bir raf verilir. Aynı zamanda ev ortamı günlük ihtiyaçlarını yardım almadan yapabilecekleri hale getirilir. Bu şekilde çocukların birey olma bilinci geliştirilir. Montessori eğitiminin her alanda kullanılabileceğini söylemek mümkün. Yalnızca bu eğitimi uygulayabilmek için de eğitim gerekir. Bu durumda eğitimin verilebilmesi için ilk önce alınması lazımdır. Bilinçsiz uygulanan Montessori istenmeyen sonuçlar doğurur.

 

Montessori Eğitimi Nedir?

Montessori eğitimi, profesyonel Montessori programının nasıl olması gerektiğini öğretir. Ebeveynlerin bilinçli eğitim sağlaması adına oldukça önemlidir. Çocuğa bilinçsiz bir şekilde bireysellik tanımak istenmeyen sonuçları doğurur. Aynı zamanda okul öncesi eğitimi veren öğretmenlerin de Montessori eğitimini almaları oldukça önemlidir. Çocuklara herkes alan oluşturabilir ancak bu alanın bilinçli oluşturulması gerekir. Bu sayesinde öğretmenler çocukların bağımlı olmadan gelişim göstermelerine yardımcı olur. Bağımsızlığın çocuğa yanlış öğretilmemesi gerekir. Çocuğun yalnızca yapması gerekenleri öğrenmesi Montessori eğitiminin misyonlarından birisidir. Montessori eğitiminin temelinde çocuğun kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir hale getirilmesi yer alır. Ancak eğitimin alınmadığı durumlarda çocuğun özgürlük anlayışı bilinçsiz bir özgürlükten ibaret olacaktır. Bu durumun ortadan kaldırılması adına çocuklarla birebir iletişim kuran kişilerin de Montessori eğitimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

 

Montessori Eğitim Olanakları

Karma yaş grupları bu eğitimlerde oldukça fazla gözlemlenir.  Bu durum çocukların çekinmesine sebep olabilir. Ancak online eğitim alınması durumunda bu olumsuzluk ortadan kaldırılacaktır. Her yaş grubundan gelişim dönemindeki çocukların Montessori eğitimine katılması mümkün.  Eğitim programları karışık beceri gelişimine uygun olarak hazırlanır. Çocukların eğitim boyunca öğretim saatlerinde artış olduğu gözlemlenecektir. Pratik yaşam adına da pek çok avantajı vardır. Eğitim sonrasında çocuklar günlük yaşam becerilerini kazanmış olacaktır. Toplama, çıkarma ya da en basiti ayakkabı bağcığı bağlama gibi pek çok örnek verilebilir. Profesyonel bir öğretim yaşanacağı için çocuklar gözetimli bir şekilde eğitilir. Montessori eğitimi yalnızca çocuk için avantaj değildir. Aynı zamanda ebeveynlerin de çocuklarını anlaması adına oldukça önemlidir. Online eğitim olması ise bu eğitimin zaman kaybedilmeden öğrenilmesine imkân tanır. Pek çok açıdan avantaj sağlar.

 

Montessori Eğitimi Ne İşe Yarar?

Montessori eğitimi deneyime dayalı bir öğrenme biçimidir. Bu sebeple çocukların zekâ gelişimini ve motor faaliyetlerini destekler. Aynı zamanda ebeveynlere nasıl davranmaları gerektiğini öğretir. Sizler Montessori eğitimi ile çocukların hayatına karışmanız gereken alanı belirleyeceksiniz. Montessori eğitimi ile pek çok çocuk somut nesnelerin toplanmasını, alfabeyi öğrenir. Küçük yaşta eğitimin profesyonel düzeyde alınması adına oldukça önemlidir. Montessori eğitimi çocuğun harekete geçmesini sağlar. Pasif bir öğrenimin yerini aktif bir öğrenim alır.

 

Online Montessori Eğitimi

Montessori eğitimi almak isteyen kişiler için Boğaziçi Enstitüsü online eğitim imkanı sunmaktadır. Online eğitime cihazlarınız aracılığıyla kolaylıkla katılabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybı yaşamazsınız. Bunun yanı sıra eğitim almak için ekstra zaman yaratmanıza gerek kalmaz. İstediğiniz yerden eğitime ulaşım sağlayabilirsiniz. Enstitü, sizlere profesyonel bir eğitim imkânı sunar. Eğitimin içerikleri alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Aynı zamanda eğitimin maksimum verimle geçmesi adına çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Sizler eğitime katılmaya karar verdikten sonra birkaç saniye içerisinde kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

İlk adımda Boğaziçi Enstitüsü, online eğitim platformu üzerinden Montessori eğitimini sepetinize ekleyin. İkinci aşamada sepetinize giderek ödeme işlemlerinizi tamamlayın ve eğitime katılın. Eğitim süresi her eğitim için farklı zaman aralıklarını kapsar. Eğitime düzenli devam etmeniz durumunda kısa süre içerisinde donanım sahibi olacaksınız.  Montessori kursu herkesin bilinçli bir şekilde tamamlayacağı kurslardan birisidir. Montessori eğitimi bitiminde ise başarınızı kanıtlayan bir sertifikaya sahip olacaksınız. Montesorri sertifikası sizlere pek çok alanda avantaj sağlar. Enstitü sertifikanız ile farklı alanlarda çalışma imkânından yararlanabilirsiniz.

 

Online Montessori Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Öyleyse eğitim sonrasında alacağınız sertifikalar nelerdir sorusunu cevaplandıralım.  BoğaziçiEnstitüsü olarak sizlerin profesyonel bir eğitim almanıza önem veriyoruz. Enstitü, eğitimlerinden sonra başarılı olduğunuzu gösteren bir sertifika sahibi olmanız biçim için son derece önemli. Bu sebeple eğitim sonrasında Boğaziçi Enstitüsü Montessori Sertifikası verilmektedir. Sertifika sahibi olmak için eğitimi başarı ile tamamlamanız yeterlidir. Eğitimi tamamladıktan sonra adresinizi ileterek sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifika talebiniz kısa süre içerisinde onaylanarak sertifika gönderiminiz gerçekleştirilmektedir.  Dilerseniz BoğaziçiEnstitüsüne gelerek sertifikanızı elden teslim de alabilirsiniz.

 

Online Montessori Eğitimi Hakkında

Online Montessori eğitimi hakkında genel bir değerlendirme gerçekleştirelim. Bu eğitim ile pek çok alanda bilgi sahibi olacaksınız. Eğitim içeriğine bakıldığında çocuklara, öğretim şekline, bireyselliğe dair pek çok konu yer alır. Özgürlük sınırının nasıl çizilmesi gerektiğini göreceksiniz. Çocukların kişilik bütünlüğüne saygının nasıl duyulması gerektiği de eğitim içerisinde yer almaktadır. Online eğitime katılacak olan kişiler eğitim sonrasında profesyonel bilgiler edinecektir. Montessori eğitimi,

 • Düzen sorunlarını,
 • Çocuklara yaklaşım tarzlarını,
 • Planlama becerilerini,
 • Oyun grupları hakkında bilgileri,
 • Aitlik duygusunu,
 • Özgüveni,
 • Öğrenmeyi kolaylaştıracak yolları,
 • Teorik bilgileri,

Kapsamaktadır. Bu sebeple eğitimin çocuklar üzerindeki etkisi büyüktür. Ebeveynler ve öğretmenler de eğitimden son derece fayda görür. Çocuğun dilinin anlaşılması adına oldukça önemli eğitimlerden birisidir.

 

Montessori Eğitimi Ders İçerikleri

Boğaziçi Enstitüsü olarak Montessori eğitiminin ders içeriklerini profesyonel eğitim kadroları ile hazırladık. Bu sebeple Enstitü aracılığıyla eğitim alan kişiler bilgi birikimine sahip olacaktır. Eğitim içerisinde gerek teorik gerekse pratik derslere yer verilmiştir. Montessori eğitiminin temelinin iyi anlaşılması için ilk iki ders yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Sonraki derslere BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformu üzerinden katılabilirsiniz. Bu şekilde hem yüz yüze eğitim hem de online eğitim görmeniz mümkün. Montessori kursu,

 • Eğitimin amacını,
 • Eğitim türünü,
 • Montessori eğitiminin tekniklerini,
 • Çocuklara karşı yaklaşımları,
 • Özgürlük alanlarını,
 • Eğitim metoduna göre sınıfın nasıl olması gerektiğini,
 • Eğitimin gerektirdiklerini,
 • Çevresel faktörleri,
 • Montessori eğitimine göre çocuğun gelişim aşamalarını,
 • Montessori eğitiminin hedeflerini,
 • Temel ilkeleri,

Ve pek çok konuyu kapsar. Bu sebeple eğitime katılım gerçekleştirmek son derece önemlidir. BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformu üzerinden zaman kaybetmeden eğitime kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Enstitü, eğitim sonrasında başarınızı kanıtlayan bir sertifika vermektedir. Birden çok eğitime katılacak pek çok sertifika sahibi olabilirsiniz.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    1,850.00 TL
  699.99 TL