Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

NLP! Çoğu kimsenin açılımını dahi bilmediği bu mesleğin eğitimini size satmayı deneyeceğim. Bunun için sizi doğru yönlendirmeli ve ikna etmeliyim. Sizleri ikna edebilmek için de sizi tanımam gerekiyor. İşimin ne kadar güç olduğunu tahmin edersiniz. Eminim siz de iş yaşamınızda bu zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Ben bu zorlukları aşmak için NLP eğitiminden yararlanıyorum. Çünkü NLP insanları anlama sanatıdır. Onları ne kadar anlarsanız günlük hayatta çevrenizdeki insanları ve iş yaşamında müşterilerinizi o kadar iyi anlar, o kadar başarılı olursunuz. Üstelik bu eğitim Boğaziçi Enstitüsü tarafından hazırlandı. Alanında uzman bir eğitmen tarafından. En yeni uygulamaları ve en güncel bilgileri içeriyor. Bu fırsattan yararlanmanız için yapmanız gereken birkaç küçük işlem var. Bunları da tamamladıktan sonra bize katılmış olacaksınız. Fırsat yakınınızda, onu kaçırmayın!

Bu eğitimle;

 • Farkındalık kavramını öğreneceksiniz.
 • İnsan tiplerini tanıyacaksınız.
 • İnsanları anlama ve yönlendirme becerisine erişeceksiniz.
 • İşinizde çok başarılı olacak, para kazanacaksınız.
 • Daha ne duruyorsunuz? Gelin, hep birlikte dünyayı anlamlandıralım.

 

NLP’nin Açılımı Nedir?

NLP ile ilgilenen bireylerin ilk sorduğu soru NLP’NİN açılımı nedir? sorusu oluyor. NLP, Neuro Linguistic Programming kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Tam Türkçe karşılığı Sinir Dili Programlamadır. Nuero kelimesi, “nöro, sinir” anlamına gelmektedir. Linguistic kelimesi de “dil” kelimesine karşılık gelir. Programming ise “programlama” kelimesinin karışığıdır. Şimdi bu kavramların ne anlama geldiğini inceleyelim.

 

Neuro – Nöro - Sinir

Neuro, beyin ve duyular arasındaki bağlantıyı ifade eder. Duyu organları neuro sisteminin reflektörleri gibidir. Neuro sistemi bu organlardan aldığı sinyalleri, işlemesi için beyne iletir. Bu çevresel sinyaller, beynin yaşamsal faaliyetleri organize edebilmesi için gereklidir. Yeri gelmişken, daha net olması bakımından duyu organlarımızdan bahsedelim. Bilindiği gibi 5 duyu organımız vardır. Bunlar; işitme, görme, koklama, tat alma ve hissetmedir. Her birey duyu organlarının algıladığı ve sinir sisteminin taşıdığı bu verileri farklı işler. Bu da bireyin beyin yapısıyla doğru orantılıdır. Her birey dünyayı farklı algılamakta ve anlamlandırmaktadır.

 

Linguistic - Dil

Linguistic, evreni algılayış biçimimizin dil ile kodlanmasıdır. Bu kavramla dilin deneyimleri ve değişimleri ifade edilir. Burada önemli bir kıstas vardır. Dil olarak bahsedilen konuşulan dil değildir. Düşünce ve algılama sistemi de “Dil” kavramının içine girmektedir. Çünkü hiçbir düşünce kelimelere dökülmeden ifade edilemez. Yani Dil olmazsa yok olur. Dolayısıyla insanın çevre ile olan ilişkisi “Dil” yani Linguistic ile ifade edilir. Bu da bireyin çevresiyle olan iletişim biçimi demektir.

 

Programming – Programlama

Programming yani programlama ile kastedilen düzenlemedir. İnsan beyni bilinç düzeyinde “bilinçüstü” ve “bilinçaltı” ikiye ayrılır. Programlama; düşünce, duygu ve davranışların bu iki düzeydeki değişimlerini kontrol eder.

 

NLP Nedir?

Cevaplandırdığımız ilk sorunun ardından gelen ikinci bir soru ise NLP nedir? sorusudur. NLP kısaca, bireyin hayatını zorlaştıran kötü alışkanlıklar, korku, ani duygu değişimi gibi davranışlardan bireyi kurtarabilmeyi öğretir. İnsanı engelleyen bu unsurlara duygu ve düşünceler de katılabilir. NLP’nin en önemli işlevi, bu unsurlardan bireyi kurtarmaktır. Bu sayede birey, potansiyelini ortaya çıkarabilir ve hedeflediği yaşama kavuşabilir. NLP bunun için uygulanabilir pratikler sunmaktadır.

NLP, 1970'li yıllarda Richard Bandler ve John Grinder tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilen bir davranış akımıdır. Amaç; bilinçaltında gerçekleşen düşünme, algılama ve davranış biçimlerini bilinçüstüne çıkarmaktadır. Bu sayede olumsuz davranışları kontrol altına alma ve düzeltme işlemleri gerçekleştirilir.

NLP, insanı anlama sanatıdır. İnsan, birey olarak önce kendini anlamlandırmalı, sonra çevresindeki diğer bireyleri anlamaya çalışmalıdır. Bu da bireyin zihnini kontrolü altına almasıyla mümkün olacaktır. Bu sayede birey tüm problemlerin üstesinden gelebilecek yeterliliğe ulaşacaktır. NLP sayesinde kişisel tüm yetenekler ve beceriler gün yüzüne çıkmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bilinçaltında gerçekleşen her şey bilinçüstüne çıkacaktır. Böylece düşünme, algılama, duygular, davranışlar bilinçli ve kontrollü hale gelecektir. NLP’nin en büyük avantajı kolay uygulanabilir olmasıdır. Çünkü kısa ve uygulanabilir teknikler verilmektedir. Üstelik bu teknikler sağlık, aile, spor, eğitim ve satış ile ilgili mesleklerde kullanılabilmektedir.

 

NLP Eğitimi Nasıl Oluyor?

Şimdi de NLP eğitimi nasıl oluyor? sorusunu cevaplandıralım. NLP günümüzde kendinden sıkça söz ettiren bir kavramdır. Bireylerin araştırdığı ve öğrenmek istediği bir davranış biçimidir. Bu davranış biçimiyle kişi, önce kendini sonra çevresindeki bireyleri anlamlandırmaktadır. NLP düşünce sisteminin bu kadar önemli olması, haliyle NLP kurslarının eğitim kurumlarının müfredatına girmesine vesile olmuştur. Örgün ve online eğitim kurumları NLP eğitimleri vermeye başlamıştır. Burada, online eğitim sistemini örgün eğitim veren kurumlardan öğrenci menfaatleri açısından ayırmakta fayda vardır. Online eğitim; zaman, mekân ve maddiyattan tasarruf sağlamaktadır. Eğitime devam etmek için internete bağlı bir akıllı cihazınızın olması yeterlidir. Evden, işten, bir cafeden, parktan, sokaktan… İstediğiniz her yerden eğitime bağlanabilmektesiniz. Online eğitim zaman açısından ise zaman yönetimini öğrenciye bırakması bakımından avantajlıdır. Maddi olarak da bir yerden başka bir yere ya da şehir değiştirmeye gerek bırakmamaktadır.

 

Online NLP Eğitimi Süreci

Online NLP Eğitimi süreci hakkında bilgilenmeye devam edelim. Online NLP eğitimini almak isteyen katılımcı, sayfanın aşağısında bulunan “SEPETE EKLE” butonuna basarak eğitimi sepetine ekleyebilir. Ardından sağ üst köşede bulunan “SEPETİME GİT” butonuna tıklamalısınız. Burada kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra ödeme işlemini yapabilirsiniz. Enstitü öğrenci işleri görevlileri kaydınızı onayladıktan sonra eğitime dilediğiniz anda başlayabilirsiniz. Eğitim süreciniz online olarak devam edecektir. İstediğiniz mekândan eğitime bağlanabilirsiniz. Kendi zaman yönetiminizi kendiniz yapabilirsiniz. Online eğitim süreci size zamandan, mekândan ve maddiyattan kâr sağlayacaktır.

Eğitimi tamamladıktan sonra eğitimin sınavına girmeye hak kazanacaksınız. Sınavda başarı sağladıktan sonra artık sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Eğer sınavı geçemezseniz tekrar girme hakkınız olacaktır. Sertifika almaya hak kazandıktan sonra, sertifikanız hazırlanacak ve vermiş olduğunuz adrese 7 (yedi) iş günü içerisinde ulaştırılacaktır. Bu süreci beklemek istemezseniz, bizzat gelerek Enstitü Öğrenci İşlerinden sertifikanızı elden alabilirsiniz.

Bu eğitimle 3 (üç) farklı sertifika almaya hak kazanacaksınız.

1-) Boğaziçi Enstitüsü NLP Eğitimi Sertifikası

2-) Üniversite onaylı NLP Eğitimi Sertifikası

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce NLP Eğitimi Sertifikası alacaksınız.

 

NLP Teknikleri Nelerdir?

NLP teknikleri nelerdir? maddeler halinde görelim.

 • Ayrışma Tekniği
 • Yeniden Yaratma Tekniği
 • Çapalama Tekniği
 • Uyum Tekniği
 • İnanç Değiştirme Tekniği

 

NLP Uzmanı Nasıl Olunur?

Şimdi de NLP uzmanı nasıl olunur? seviyelere göre inceleme yapalım.

 

Temel Seviye – Basic

Temel seviyede katılımcılara negatif düşünce yapısının nasıl değiştirildiği öğretilecek. Ve farkındalığın oluşması sağlanacak. Varsa kaygı ve endişelerinin değiştirilmesi desteklenecek. Temsil sistemleri öğretilecek. Doğru bilenen yanlışlar, yanlış bilenen doğruların ayırt edilmesi sağlanacak. İnsan tiplerini tanıma ve insanların kendilerine yaşatmış oldukları durumlardan farkındalıklar çıkarma yapılacak. Müşteri portföyü oluşturabilecek kişiler, iletişim sorunu yaşayanlar, insan ilişkilerini güçlendirmek isteyenler bu eğitimden fayda sağlayacak.

 

Orta Seviye – Practitioner

Orta seviyede katılımcılara, yönetme ve yönetilme anlatılacak. İdame ve irade yeteneğini kontrol etme öğretilecek. Duygu ve düşünceleri net ifade edebilme üzerine çalışmalar yapılacak. Bu seviye ile Koçluk hizmeti verilebilecek. Danışmanlık hizmeti verilebilecek. Kişiler hakkında fikir ve düşünce sahibi olunacak. Nitelikli ve nicelikli işlerde başarı sağlamanın tüyoları anlatılacak.

 

Üst Seviye – Trainer

Üst seviye kursunu bitiren katılımcılar NLP uzmanı olacaklar. Bu kişiler kişilerin iç dünyasında verdiği deneyimleri çok rahatlıkla aktarabilirler. Usta-çırak ilişkisi kurabilirler. Kendisi gibi eğitmen olabilecek kişileri yetiştirirler. Eğitmen olanlara danışmanlık yapabilirler. Uygulayıcı olanlara yol gösterici olabilirler.

 

NLP Eğitim Katılımcıları Yaşam Koçu Olabilir Mi?

NLP ile ilgilenen herkesin aklında NLP eğitim katılımcıları yaşam koçu olabilir mi? sorusu var. Şimdi de bu soruyu yanıtlayalım. Temel (Basic) seviye Yaşam Koçluğu yapabilmek için yeterli değildir. NLP sertifikasıyla Yaşam Koçluğu yapmak isteyenlerin, bir sonraki seviye olan NLP Orta Seviye (Practitioner) Eğitimini beklemeleri gerekmektedir. Bu seviyeyi bitirdiğinizde Uygulayıcı Yaşam Koçu olacaksınız. Basic seviyede Yaşam Koçu olabilirsiniz diyerek sizi yarı yolda bırakmayı tercih etmiyoruz. Enstitü olarak müfredata uygun ilerlemeyi tercih ediyoruz. Yaşam Koçu sertifikasına sahip olmanın diğer bir yöntemi Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimi almaktır. Bu eğitim için verdiğimiz linkten ya da Boğaziçi Enstitüsü Online Eğitim Platformundan araştırma yapabilirsiniz.

 

NLP Eğitiminden Kimler Yararlanabilir?

Şimdi de NLP eğitiminden kimler yararlanabilir? hep birlikte inceleyelim.

 • Davranışlarını engelleyen sınırlayıcılara sahip olanlar
 • İletişim tekniklerini ileri seviyeye taşımak isteyenler
 • Satış odaklı mesleklerde çalışanlar
 • Kendini keşfetmek isteyenler
 • Koçluk hizmeti vermek isteyenler
 • NLP teknikleriyle danışma hizmeti vermek isteyenler

 

NLP Eğitimi Ders İçerikleri

Son olarak NLPeğitimi ders içeriklerini inceleyelim.

 • NLP Nedir?
 • Amaçları Nelerdir?
 • Kimler için NLP?
 • NLP’nin Tarihi
 • NLP’nin Günümüzdeki Yayılması Nasıl Olmuştur?
 • Değişimin Temelleri Nelerdir?
 • NLP’nin Varsayımları Nelerdir?
 • Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihin
 • Nedenler ve Nasıllar
 • Görsel Teknikler
 • Resim Değiştirme Uygulamaları Nelerdir?
 • İşitsel Teknikler
 • Güçlendirici Sorular

ÖNEMLİ DUYURU: Eğitimimizin videoları yüklenmeye devam etmektedir. Sizler ilerlerken videolar yüklenmiş olacaktır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.17 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.17 Puan
  Toplam : 12 Yorum

  • %67
  • %17
  • %0
  • %0
  • %17
  4.17

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.17 Puan
  Toplam : 12 Yorum
  • %67
  • %17
  • %0
  • %0
  • %17

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    399.00 TL
  239.00 TL