Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-07-02T12:00

Anaokulu ve kreşlerde aranan bir uzman olmayı kim istemez ki? Boğaziçi Enstitüsünün Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi ile aranan o “uzman” siz olacaksınız! Çocuklar ile profesyonel bir şekilde iletişim kurabilecek, onlara yeni oyunlar öğretecek ve onları hayata hazırlayacaksınız. Tüm bunların sonunda velilerin takdiri ve teşekkürü ise işin artısı olacak! Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi’ni alın ve sektörde aranan o “uzman” isim siz olun!

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi ile;

 • Çocukları ile iletişim kurmayı öğrenecek,
 • Anaokulu ve kreşlerde aranan bir uzman olacak,
 • Çocukların psikolojik durumunu tespit edebilecek,
 • Çocuklar konusunda yetkin bir kişi olacaksınız.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı ve Kursu İçeriği 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, çocuklar üzerinde uzmanlık ve yetkinlik kazandıran, iletişim, çocuk psikolojisi, çocuk oyunlar gibi konularda bilgi sunan bir eğitim programıdır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı katılımcılara, anaokulunda uzman olarak çalışabilecekleri bir eğitim sunar.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programına, özellikle Anaokulunda Psikolog Olmak Eğitimi’ne katılamayan kişiler katılabilmektedir. Bu eğitime katılabilecek kişiler:

 1. Çocuk gelişimi uzmanları
 2. Sosyologlar
 3. Çocuk bakıcıları
 4. Oyun ablaları ve oyun abileri
 5. Gölge öğretmenler
 6. Yardımcı öğretmenler
 7. Rehberlik öğretmenleri
 8. Sosyal hizmet uzmanları

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, anaokulu ve kreşlerde çalışmak isteyen kişiler uzmanlık kazandıran bir eğitim programıdır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, derslerini alabilmek için ders materyalleri online ders için derse katılım sağlanabilecek bir cihaz ve dersle ilgili okuma kaynaklarıdır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programının Amacı Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, anaokulunda çalışan kişilere; çocuk ilişkilerinde yaşanacak olası sorunlara çözüm kazandırmayı, psikolojik olarak destek sağlamayı ve çocuklarla iyi bir iletişim kurmayı amaçlar.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Katılma Koşulları Nelerdir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı katılmak için özel bir koşul bulunmamaktadır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Kimler İçindir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı şu kişiler içindir;

 • Anaokulunda çalışan kişiler.
 • Çocuklarla iyi iletişim kurmak isteyen kişiler.
 • Anaokulunda çalışmak isteyen kişiler.
 • Çocuklar hakkında uzman bilgilere sahip olmak isteyen kişiler.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programına Katılanlar Neler Öğrenir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programına katılanlar şunları öğrenir;

 • Çocuklarda iletişim sorunları.
 • Psikolojik olumsuzluk yaratan durumlarla başa çıkabilme.
 • Ebeveynlerine çocuk gelişim sürecinde ihtiyaçları olan yol haritasını sunabilme.
 • Çocuk gelişim psikolojisine dair detaylı bilgi.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Tanımı

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, katılımcılara anaokulu ve kreşlerde yetkinlik kazandıracak eğitimler ve çocuk psikolojisi hakkında detaylı bilgi sunabilecek konuları içeren bir ders programıdır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Videoları Nelerdir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı videoları, anaokulu ve kreşlerde uzmanlık kazandıran ve sağlıklı çocuk gelişimi hakkında katılımcılara uzmanlar tarafından yeterli bilginin ve ders içeriklerin sağlandığı dijital kaynaklardır. Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı videoları, eğitime katılan bireylerin dersleri hem görsel hem işitsel destekli olarak kavramasına yardımcı olarak sonradan da dersleri izleyerek eğitimden kopmamalarını sağlamak amacı gütmektedir. Online ders videoları Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi konusunda uzman kişiyle beraber çekilmekte ve çevrim içi alana aktarılmaktadır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Sertifikalı Online Kursunun Ders Notları Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Sertifikalı Online Kursunun ders notları, online platformda yayınlanan ders videolarıdır. Eğitmenler gerekli duydukları konularda katılımcılara okuma yapmaları adına kaynak önermektedirler. Ders notlarını çevrimiçi ortamda olması katılımcıların Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı derslerini pekiştirmek istediklerinde daima ulaşabilirlik açısından faydalı olmaktadır. 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programında Ders Notları Paylaşılır mı?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programında ders notları, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından internet sitesinde paylaşılmaktadır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Online Eğitim Programında Canlı Dersler Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Online Eğitim programı canlı dersleri, çocukla dengeli bir etkileşim kurma teknikleri bağlamında temel kavramların ve ders içeriklerinin online platform üzerinden işlenmesini ifade etmektedir. Katılımcılar derslere çevrim içi eğitimi destekleyen cihazlarından katılım sağlayabilmektedirler. Katılımcılar, konu hakkında eğitmenlere söz hakkı alarak konu çerçevesinde dilediklerince soru sorabilmektedirler.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı İçin Sertifika Sınavı Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı için sertifika sınavı, ilgili eğitimin derslerinde verilen bilgiler hakkında katılımcının sertifika sahibi olabilmesi için yeterlilik sahibi olup olmadığını ölçme yöntemidir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı sonunda sertifika sınavı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online olarak internet ortamında gerçekleştirilmektedir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı sertifikasına sahip olmak katılımcıların, çocuk gelişimi ve uzmanların bu gelişim sürecinde çocukla olan etkileşimlerinin psikolojik dengede kalması açısından yetkinlik kazandıklarını gösterir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Hangi Şehirlerde Verilir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online (çevrim içi) olarak verilmektedir. Katılımcılar, diledikleri her yerden bu eğitime katılabilmektedir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Hediye Edilebilir mi?

İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde, Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programını hediye edebilir, arkadaşlarınızı ve en sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı İçin En İyi Kitaplar Nelerdir?

 Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı için en iyi kitaplar şunlardır;

 • Jean Piaget – Çocuk Psikolojisi
 • Arthur T. Jersild – Çocuk Psikolojisi
 • Özlem Uruş – Çocuk Psikolojisini Etkileyen Faktörler
 • Kairen Cullen – Çocuk Psikolojisi Pratik Bir Rehber
 • Haluk Yavuzer – Çocuk Psikolojisi
 • Medaim Yanık – Çocuk Yetiştirirken Travmatik Yanlışlar
 • Yankı Yazgan – Hiperaktif Çocuk Okulda

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Derslerinin Zorluk Derecesi Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programının derslerinin zorluk derecesi orta/üst olarak belirtilmektedir. Zorluğu yenebilmek adına ders materyallerinin doğru ve zamanında özümsenmesi, tekrarlanması işi kolaylaştıracaktır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı İçin Üniversitede Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı için yükseköğretim kurumlarında Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Rehberlik, Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerine gidilebilir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Kurslarını Bitirenler İçin İş İmkanları Nelerdir?

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Kurslarını bitiren katılımcılar, almaya hak kazandıkları sertifika sayesinde anaokulu ve kreşlerde çalışabilmektedirler.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı Özel Dersleri Nasıldır? 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitimi Programı dahilinde özel ders bulunmamaktadır.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitim Programı Sonunda Başarı Sertifikası Verilir mi? 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitim Programı sonunda katılımcılara başarı sertifikası verilmektedir. Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Eğitim Programı Başarı Sertifikası, katılımcılara eğitim dahilinde derslere düzenli katılım sağlamaları ve eğitim sonucunda konu hakkında yeterliliğe ulaşmaları dahilinde verilen, katılımcıların yeterliliklerini tasdikleyen bir belgedir.

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Sertifikalı Online Ders Programı Yorumları Nasıldır? 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Sertifika Eğitimi Online Ders Programı, katılımcıların eğitimi tamamladıktan sonraki geri dönüşlerini içermektedir. 

Anaokulu ve Kreşte Rehberlik Sertifika Eğitimi Online Ders Programına katılan kişiler, online derslere her yerden ulaşımı ve programın fiyatının uygunluğu, içeriğinin gerçekten bilgi sağlayıcı, profesyonel hayatta iş imkanı için ufuk açıcı olması yönünden olumlu yorumlar almaktadır. Katılımcıların büyük çoğunluğu Anaokulu ve Kreşte Rehberlik kursundan memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Katılımcılar için eğitimin online verilmesi ve eğitim sonu verilen sertifikaların uluslararası akredite olması eğitim konusundaki mutluluklarının temelini oluşturmaktadır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli Cardcert sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 1 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 1 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    1,799.00 TL
  669.00 TL