Tüm yabancı dil eğitimleri 29 TL! Süre dolmadan hemen kaydol!
2022-05-17T23:00

Emotional Freedom Technique, Türkçesiyle Duygusal Özgürlük Teknikleri. Biz bu garip isimli durumunun, eğitimini yaparak biraz açıklık getirmek istedik. Bir düşünün lütfen, bir sahil kasabasındasınız, deniz sakin, kuş ve doğa sesleri... Kaygılardan uzak, stressiz bir yaşamın tam merkezinde yaşıyorsunuz. Geceleri huzurla uyuyor, sabahlara dinç ve enerjik başlıyorsunuz. Harika değil mi? İşte EFT tam olarak da bu. EFT tekniklerini bilirseniz hem kendiniz hem de başkalarının hayatına güzel bir dokunuş yapabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak size bu fırsatı sunuyoruz! Şimdi eğitime kaydolun ve yaşamın en farklı penceresini aralayın!

Bu eğitim ile şunları öğreneceksiniz:

 

 • EFT (Emotional Freedom Technique) uygulamalarının ne olduğunu,
 • Duygusal özgürleştirme tekniklerinin nerede kullanıldığını,
 • EFT (Emotional Freedom Technique) yönteminin hangi psikolojik durumlara iyi geldiğini,
 • Duygusal özgürleştirme yöntemlerini danışanlara uygulayabilmek için gereken detaylı bilgileri,
 • Duygusal özgürleştirme yöntemini uygulamak için vücudun hangi noktalarının kullanılması gerektiğini.

 

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  ve Kursu İçeriği

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı, duygusal özgürleştirme tekniği olarak bilinen, fizyolojik refleks noktalarına baskı uygulayarak yapılan ve iğnesiz akupunktur etkisi yaratan psikolojik iyileşme hali elde etmek için ihtiyaç duyulan terapi tekniği hakkında bir ders programıdır.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı, katılımcılara EFT (Emotional Freedom Technique) ile fizyolojik ve psikolojik bazı rahatsızlıklar konusunda hem kendilerine hem de danışanlarına tedavi uygulayabilmelerini sağlar.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programına, psikolojik danışmanlar, yaşam koçları, psikolojik terapi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ve EFT (Emotional Freedom Technique) ile ilgili ayrıntılı bilgi öğrenmek isteyen herkes katılım sağlayabilir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Nedir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı, korkuları, fobileri, kaygıları, üzüntüleri ve psikolojik iyilik halinizi, yaşam kalitenizi etkileyen her konuda, refleks ve akupunktur bölgelerine uygulanan tekniklerle çözüme ulaşmaya yardımcı olan EFT (Emotional Freedom Technique) alanında yetkinlik kazandıran bir ders içeriğidir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı derslerine düzenli katılım sağlayabilmek için ders videolarına erişimi destekleyen bir cihaz gereklidir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı’nın Amacı Nedir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı nın amacı, eğitime dahil olan kişilere duygusal özgürleştirme yöntemlerini öğreterek, bu yöntemleri danışanlarına ya da kendilerine doğru ve verimli şekilde uygulamalarını amaçlar.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı , katılımcıların psikolojik terapi yöntemlerinden biri olan EFT (Emotional Freedom Technique) hakkında yetkinliğe sahip olmalarını sağlar.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Katılım Koşulları Nelerdir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı na katılmak için özel bir koşulu sağlamak gerekmez. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programına kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen, psikolojik konularda araştırma yapmayı, halihazırda psikolojik danışmanlık hizmeti veren ve EFT (Emotional Freedom Technique) uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Kimler İçindir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  şu kişiler içindir;

 • EFT (Emotional Freedom Technique)  konusunda uzmanlaşmak isteyen,
 • Kişisel gelişimine özen gösteren bireyler,
 • Psikolojik danışmanlık görevini üstlenen kişiler,
 • Yaşam koçları,
 • Enerji teknikleri ile ilgilenen kişiler,
 • Koçluk eğitimi alan kişiler,

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı na Katılanlar Neler Öğrenir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı na katılanlar şunları öğrenir;

 • EFT (Emotional Freedom Technique) ‘nin tam olarak neleri kapsadığını,
 • Duygusal özgürleştirme tekniklerini ve uygulanışını,
 • Duygusal özgürleştirme yöntemlerinin hangi psikolojik hallerde gerekli olduğunu,
 • EFT (Emotional Freedom Technique) konusunda yetkin olmak ve bu yöntemi başkalarına uygulayabilmek için neler gerektiğini.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Tanımı

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı , duygusal özgürleştirme tekniği hakkında gereken uygulama yöntemlerini bilen ve duygusal özgürleştirme tekniğinin hangi durumlarda uygulanacağını saptayabilen kişiler yetiştirir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Ders İçeriği ve Konu Başlıkları  Nelerdir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  ders içeriği ve konu başlıkları şunlardır;

 • Duygusal Arınma Tekniği
 • Duygusal Arınma-EFT
 • Zihin Nedir?
 • Bilinçaltı
 • İnanç Oluşumu
 • Akciğer Meridyeni-Metafizik Temsili
 • Böbrek Meridyeni
 • Böbrek Meridyeni Devam-Meridyen Noktaları
 • Dalak Meridyeni
 • Dalak Merdiyeni Devamı
 • İnce Bağırsak Meridyeni-Kalın Bağırsak Meridyeni
 • Kalın Bağırsak Merdiyeni Devam
 • Kalp Meridyeni
 • Kalp Meridyeni Devam
 • Karaciğer Meridyeni

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Videoları Nelerdir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  videoları, EFT (Emotional Freedom Technique)  eğitimi konu başlıklarının ayrıntılı şekilde işlendiği ders materyalleridir. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  videoları, duygusal özgürleştirme eğitimine katılan kişilerin istedikleri her yerde video içeriklere ulaşabilmesine fırsat sunar. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı konularını kapsayan video içerikler, EFT (Emotional Freedom Technique)  alanında uzman eğiticiler ile birlikte planlanır.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitimi Online Kursunun Ders Notları Nedir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitimi Online Kursunun ders notları, EFT (Emotional Freedom Technique) tekniklerinde donanımlı eğitmenlerin konuları detaylı şekilde anlattıkları video içeriklerdir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Canlı Ders İçerir mi ?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı , İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde video içerik şeklinde hazırlanmaktadır.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  İçin Sertifika Sınavı Nedir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  için sertifika sınavı, eğitime katılım sağlayan kişilerin EFT (Emotional Freedom Technique)  eğitimi alanında sunulan bilgileri konusunda ne kadar yetkinlik kazandıklarını ölçen bir testtir. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı derslerini ilgi ile takip eden kişiler, ders içeriklerini dikkatli dinledikleri takdirde sertifika sınavını tamamlamakta zorluk çekmezler.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  sonunda sertifika sınavı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından belirlenen tarihte internet sitesi üzerinden çevrim içi gerçekleştirilir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  sertifikasına sahip olmak katılımcıların, duygusal özgürleştirme tekniğini danışanlarına yetkin ve donanımlı şekilde uygulayan kişiler olmalarını sağlar.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  İçin En İyi Kitaplar Nelerdir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  için en iyi kitaplar şunlardır;

 • EFT: Duygusal Özgürlük Tekniği-Mürrüvet Murat
 • EFT ile İyileşin İyileştirin-Bülent Uran
 • Enerji EFT-Silvia Hartmann 
 • EFT ile Mucize İyileşme-Nick Ortner

İncelediğimiz çalışmalar arasında  Silvia Hartmann’ın Enerji EFT isimli kitabı EFT’nin tam olarak ne olduğunu ve kapsamını açıklamak yönünden önem taşırken; Bülent Uran’ın EFT ile İyileşin İyileştirin isimli çalışması ise duygusal özgürleştirme yöntemleri kullanılarak insan psikolojisinin nasıl iyileştirileceğine dair ipucu niteliğinde bilgiler sunmaktadır.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Derslerinin Zorluk Derecesi Nedir?

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı ders konuları oldukça anlaşılır ve akıcıdır. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı ders konuları zorluk içermez.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Sonunda Başarı Sertifikası Verilir mi? 

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programını yeterli ilgi ile takip eden kişilere eğitimi tamamladıklarında başarı sertifikası verilir. EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programı  Başarı Sertifikası, duygusal özgürleştirme yöntemleri eğitimine katılan bireylerin EFT (Emotional Freedom Technique) uygulaması hakkında kazandıkları yetkinliği tescilleyen bir belgedir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitimi Online Ders Programı Yorumları Nasıldır? 

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitimi Online Ders Programı yorumları, EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitim Programını tamamlayan katılımcıların, program süresince yaşadıkları deneyim ve düşüncelerini yansıttığı değerlendirmelerdir.

EFT (Emotional Freedom Technique)  Eğitimi Online Ders Programı sonucunda katılımcılar duygusal özgürleştirme teknikleri derslerinin akıcılığı ve detaylı bilgi içermesi yönünden memnuniyet verici olduğunu belirtmiştir.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli Cardcert sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 4 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 4 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}




  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    988.00 TL
  331.00 TL