Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

Genel Kültür - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

Genel Kültür


Genel Kültür - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

Eğitimin her alanında bulunan genel kültür toplum içerisinde öğrenilen ve eğitim sürecinde edinilen bilginin toplamıdır. Genel kültürün her birçok sınav içerisinde yer almasının nedeni yeterli donanıma sahip olup olmadığınızı tespit etmeye yöneliktir.

Biz, eğitim sürecimizde genel kültür adına tüm eğitimleri güncel olarak sunuyoruz. Online ve örgün eğitim sürecimizde yer alan birçok eğitim alanının içeriğinde bulunması gereken eğitimler arasında yer alır.

 • Dünyada yaşanan gelişmeleri,
 • Tarihsel süreçleri ve
 • Hayatın her alanında işe yarayacak önemli bilgileri edinmek,
 • Genel Kültür eğitimlerimizle daha nitelikli oluyor.

Alanında uzman kişilerin ve sunduğumuz kaliteli eğitim materyallerinin Genel Kültür gelişiminize katkısı büyüktür. İşe alım sürecinde birçok mülakatta yer bulan Genel Kültür mesleki kariyerinizin gelişimi adına büyük olanaklar sağlıyor.

 

Genel Kültür Nedir?

Dünyada yer alan birçok kültürün, bu kültürlere özel yaşam biçimlerinin ve bilginin gelişim sürecini kapsayan donanıma genel kültür geliştirme deniyor. Toplumların birbirini anlaması, daha sağlıklı ilişki kurabilmesi ve her kültüre ayak uydurması adına Genel Kültür seviyesinin her geçen gün daha yüksek olması önemlidir. Genel Kültür yaşayarak tecrübe edinilebildiği gibi eğitimlerde daha fazla kapsamını genişletmek mümkündür. Her alanda tecrübe edinmek için yeterli bir zamana ve yakından kültürlerin görülebilmesi adına yüksek bütçelere ihtiyaç olabilir.

Sizlere sunduğumuz eğitimlerimizde öncelikle

 • Daha kapsamlı,
 • Tecrübeye dayalı,
 • Alanında uzman kişilerce verilen nitelikli eğitim bulunuyor.

Kısa sürede donanım sahibi olarak, yeni süreçleri Genel Kültür seviyenize aktarmak daha kolay olacaktır. Ana hatlarıyla öğrenmeniz gereken tüm kültürel gelişmeleri sizlere aktarmanın mutluluğunu duyuyoruz.

Eğitimin önemi yeterlilik ve belgelendirilmiş donanım adına zorunlu hale gelmiştir. Uluslararası tanınan ve itibar edilen sertifikalarımızı eğitim sonunda alarak, Genel Kültür konusunda başarınızı birçok iş alanında belgelendirebilirsiniz. Her şeyden önce kendinize katkı sunarak, bilginizi daha ileri boyuta taşımanız mümkündür.

 

Genel Kültür Nasıl Geliştirilir?

Genel Kültür, bireylerin doğumu itibari ile yaşadıkları çevre, aile, genel kültür soruları ve kültürel yaşam biçimi ile başlar. Kültürün gelişimi ve ilerleyiş biçimi daha çok yaşayarak öğrenme ile gerçekleşir. Tam da bu noktada yaşanan her kültürün doğru olduğu düşüncesinin doğru olmadığı zamanla şekillenir.

GenelKültür iki başlıkta eğitime tabidir. Maddi kültür olan spor ve yemek kültürü gibi bazı kültürler yaşanarak ya da eğitim ile kazanılan kültürlerdir. Diğer kültür eğitim süreci ise manevi kültürle gerçekleşir. Manevi kültür, her yaşam alanına göre değişiklik gösterebilir.

Gelenek, inanç, tarih, örf ve adetler manevi kültür olarak değişkenlik gösterebiliyor. Her kültürün yanlış ve doğru olması muhtemeldir. En doğru kültürün ise toplumsal olarak belirli kurallar çerçevesinde öğrenilmesidir. GenelKültürgelişimi için doğumdan itibaren en iyi yol eğitim süreci ve doğru kaynak kitaplarıdır.

Bu şekilde kendinizi geliştirmeniz mümkün olurken, doğru kaynaklarla edinilen bilgiler araştırmaya açık hale gelir. Araştıran bireyler ise bu süreçte sürekli kendilerini geliştirme, yanlış bilgiyi tespit etme imkânı bulur. Kaliteli eğitim materyallerimiz, alanında uzman eğitimci desteği ve kaynaklar ile sizlere en doğru bilgiyi aktarıyoruz.

 

Genel Kültür Ne İşe Yarar?

Genel Kültür,

 • Kişinin donanım kazanması,
 • Birçok alanda fikir sahibi olabilmesi,

Verilen bilgileri araştırarak beyin süzgecinden geçirebilmesi adına en önemli eğitim konuları arasındadır.

Dünyayı anlamak, yaşadığı coğrafya hakkında bilgi sahibi olmak, tarihsel süreçleri ve kültürleri benimseyerek doğru olana ulaşmak adına çok önemlidir. Yaşadığınız sürece hangi mesleki alanda çalışma yapılırsa yapılsın, her an karşınıza çıkabilecek en değerli soruların cevabı GenelKültür içeriğinde yer alır.

Toplumsal statükonun;

 • Her bireyde farklı meslek alanları olarak yer bulması,
 • Yaşam içerisinde birçok kültürden insanla iletişim zorunluluğu,

Genel Kültür alanında gelişme gösterilmesinin gerekliliğini açıkça ifade eder.

 • Toplumda yer edinmek,
 • Mesleki alanda başarı,
 • Genel kültür filmleri ile doğru bilgi aktarımı
 • Bilinçli nesiller yetiştirmek

Gibi konularda “Genel Kültür” hayata farklı bir bakış açısı getirir. Genel Kültür eğitimi de diğer eğitimlerimiz gibi sürekli gelişen, yeni bilgiler eklenen ve gelişime sonsuz açık eğitimlerimiz arasındadır.

Alacağınız eğitim içerisinde yer alan tüm konulara ek olarak bireysel gelişiminizi son teknolojik gelişmelerle daha fazla artırmanız mutlaktır. Bilginin yenilenebilir olduğunu unutmamalısınız. Sürekli olarak bilginin öğrenildikçe çoğalacağı bilinmelidir. Eğitim materyallerimizde her zaman sizlere akılda kalıcı, ezbere yönelik olmayan, hayatınıza katkı sunacak bilgiler sunuyoruz.

 

Genel Kültür Geliştirme Eğitim Kursları Nelerdir?

Genel Kültür, edinilen bilgilerin doğruluğunu ispat gerektiren bir alandır. Bir bilginin doğruluğunu test ederek en salt bilgiye ulaşabilmek eğitim ile olur. Eğitim ise genel kültür kitapları kaynak belirlemek ve alanında uzman kişilerin bilgilerinden istifade etmek ile oluşur. Sizlere tüm bilgileri, profesyonel eğitim ile sunarak, kalıcı hale getiriyoruz. Sürekli yenilenen eğitimlerimizle kendinizi gelişime açık hale getirecek ve bilginin sınırsızlığını keşfedeceksiniz. Tüm bilgileri aktarırken doğru kaynaklarla, farazi olmayan bilgilere dayanarak aktaracaksınız. Bu şekilde gelecek nesillere daha yararlı olacaksınız. Amacımız, eğitimlerin ticari kaygı taşımadan, gerçek eğitimciler vasıtasıyla aktarımıdır.

Genel Kültür, hayatın ta kendisidir. Örgün ve uzaktan eğitim modelimizde, hiçbir fark gözetmeden aynı kalitede sizlere eğitim sunuyoruz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alan ne olursa olsun, başlamanız gereken ilk eğitim kuşkusuz Genel Kültür eğitimi olmalıdır.

 • Kendinizi keşfetmek,
 • Bilginizi sınamak,
 • Eksiklerinizi tespit etmek ve
 • Araştırmacı ruhunuzu geliştirmek adına Genel Kültür eğitimlerimiz ile yola daha hızlı başlayacaksınız.

Genel Kültür, kişinin özsaygısını kazanması, öz benliğini bulması adına ilk gelişim sürecidir. Geleneksel yanlış bilgilerin sağlamasını yapabilmek eğitim ile mümkündür. Kendinizi geliştirmek adına eğitim modellerimizden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu şekilde o alanda kendinize uzman kariyer yaratabilirsiniz. Birçok sektörde, mesleki alanda ve yaşamın içerisinde karşınıza çıkacak tek bilgi Genel Kültür'dür.

Teknolojinin gelişmesi ile kitaplar, internet, sosyal alanlar sayesinde kısa sürede birçok araştırma yapılabiliyor. Eğitim sistemimizde yer alan bilgiler var olan bilgilerinizi geliştirmeye yöneliktir. Gelişimin herhangi bir zamanı ya da süresi yoktur. Dünyada yer alan gelişmeleri aynı hızla takip edebilmek, kişinin kendini geliştirmesiyle alakalıdır.

 

Genel Kültür Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Genel Kültür adına sizlere birbirinden farklı tekniklerde bilgiler sunuyoruz. Öğrenmenin en akılda kalıcı olduğu duyular ile öğrenme tekniğini tüm materyallerimizde sunuyoruz. Genel Kültür alanında sizlere kapsamlı ve nitelikli eğitim sunan eğitimcilerimiz mevcut. Eğitimlerle hayatın getirdiği bilgi ihtiyacını en aza indirgemek adına profesyonel eğitim modelleri sunuyoruz.

Dünyada yer alan gelişmeleri ve siz değerli eğitim talebinde bulunan öğrencilerimizi hayata, mesleki kariyere ve kişisel gelişime adapte ediyoruz.

Birbirinden değerli yazılarımız içeriğinde;

 • Tarih,
 • Coğrafya,
 • Güncel gelişmeler,
 • Yaşamsal kazanımlar,
 • Tecrübeler,
 • Kültürler ve
 • Eğitim modelleri yer alıyor.

Genel Kültür eğitimlerimiz ile kendinizi her alanda fikir yürütebilecek yeterlilikte göreceksiniz. Doğru bilgi aktarımı ile bilginizi daha sağlam zeminde ispatlayabileceksiniz. Biliyorum demenin verdiği ego ile gerçekte ve doğru olarak bilmenin verdiği haklı özgüven arasındaki farkı anlayacaksınız. Toplumda akademik alanda eğitimlerde, konferans ve seminerlerde fikirlerinizi sunabileceksiniz. Bu şekilde kendi öz farkındalığınızı kazanacaksınız.

Genel Kültür anlamında eksiklerin olması toplum içerisinde daha içe kapanma halini yansıtır. Özgüven ve farkındalık, salt bilgiye ulaşarak, eğitimle, sahip olduğunuz donanımla gerçekleşir. Genel Kültür eğitimlerimiz sonunda başarılı olmanız halinde sertifikamızı dilediğiniz mesleki alanda kullanabilecek, sınavlarınızda yüksek başarı kazanacaksınız. Genel kültürünüzü geliştirecek eğitimlerle Boğaziçi Enstitüsü her zaman sizinle.

Bilişim Teknolojileri Nedir?

Bilişim Teknolojileri Nedir?

Bilişim teknolojileri, bilgiyi teknolojik araçlar ile sunmak adına günümüzde yaygın şekilde kullanılan sistemlerin tamamını kapsamaktadır. Okullarda, iş yerlerinde

Araştırmacı Gazetecilik Nedir?

Araştırmacı Gazetecilik Nedir?

Araştırmacı gazetecilik, kamudan saklanan bilgileri yine kamu yararı gözetilerek sistematik bir araştırma ile kanıtlanmasını amaçlayan gazetecilik türüdür. Araştır

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

Birçok kez, "kitap okumanın faydaları çok fazladır" gibi kitap okumaya yönlendirici tavsiyeler duymuşuzdur. Özellikle ilkokul çağında bireylere, büyüdüklerinde kit

Roman Nedir? Roman Nasıl Yazılır?

Roman Nedir? Roman Nasıl Yazılır?

Roman bir kişi ya da bir grup insanın serüvenlerinin, düşünce ve duygu süreçlerinin kuralları belirlenmiş bir evrende sanatsal kaygı güderek özgün bir biçimde öykü

Asperger Sendromu Nedir?

Asperger Sendromu Nedir?

Asperger sendromu bireyi dil gelişimi, sosyal uyum ve motor beceriler gibi farklı bağlamlarda ve farklı düzeylerde olumsuz etkileyen genetik bir sendromdur. Aspe

Biyografi Nedir? Nasıl Yazılır?

Biyografi Nedir? Nasıl Yazılır?

Mesleğiyle veya sıra dışı eylemleriyle toplum tarafından bilinen ünlü kişilerin hayatlarının başka bir kişi tarafından derinlemesine ve tarafsız şekilde aktarılmas

Eğitim ile İlgili Sözler: Tarihi Kişilerin Eğitim Üzerine Söylediği Sözler

Eğitim ile İlgili Sözler: Tarihi Kişilerin Eğitim Üzerine Söylediği Sözler

Atatürk, Einstein, Mevlana gibi büyük isimler, eğitim ile ilgili farklı tanımlar yapmıştır. Eğitim ile ilgili sözler birçok kişiyi eğitim süreçleri üzerine düşünme

Yakıt Tasarrufu Sağlayacağınız En Az Yakan Otomobiller

Yakıt Tasarrufu Sağlayacağınız En Az Yakan Otomobiller

Akaryakıt fiyatlarına gelen üst üste zamlar sonrasında yakıt tasarrufu sağlamak isteyen birçok insan en az yakan otomobilleri araştırmaya başladı. Piyasada çok sat