Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler


Teknik Bilgiler

Teknik bilgi insanları, diğer canlılardan ayıran bilgi birikimidir. Kısaca bireylerin, farklı amaçlarla kullanılmak üzere yapılan araç ve gereçleri yapma beceri ve yeterliliğine teknik bilgiler denir. İnsanlık tarihinin her aşamasında çeşitli teknik bilgilerin kullanıldığı görülür. İnsanların, yeni bilgilere sahip olabilmesi ve sürekli kendisini geliştirebilmesi için eğitime ihtiyaçları vardır. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak, eğitim kategorileri bölümünde, teknik bilgilerle ilgili 8 farklı eğitim türünün yer aldığını gösteriyoruz.

Sitemizi ziyaret edenler, tüm eğitim içeriklerimizi görebilecek ve almak istediği eğitim seçerek kaydını oluşturabilecektir. Sitemiz üzerinden eğitim kaydını yapabilirsiniz. Zaman kaybetmeden teknik bilgileri kapsayan eğitimlerini hemen almaya başlayabilirsiniz.

 • Teknik bilgilerle ilgili verilen eğitimler,
 • Gelişen sistemler sayesinde makine teknolojisi,
 • Bilişim teknolojileri gibi farklı alanlarda verilir.

Teknik bilgiler, insanların günlük hayatlarını kolaylaştırıcı seçenekler sunmaktadır. Somut varlıklardır ve bir işin geliştirilmesi ya da karşılaşılan sorunlara çözüm bulunmasını sağlamaktadır.

Teknik kelime anlamıyla beceri ve sanat anlamına gelmektedir. Bunun için yeni bir şeylerin yapılabilmesi için teknik bilgiye ihtiyaç duyulur. Boğaziçi Enstitüsü oluşturmuş olduğu teknik bilgi eğitimleri ile günlük hayatta karşılaşılan çeşitli sorunlara çözüm bulunmasını sağlar. Ayrıca insanların iş hayatında profesyonel olarak çalışmasını sağlamaktadır.

 

Teknik Bilgiler Nelerdir?

Teknik bilgileri ile ilgili online eğitim içeriklerini oluştururken, sektörlerin ihtiyaçlarını göz önüne alıyoruz. Teknik bilginin gelişim aşamalarına göre hazırlıklar yapıyor. Bu bilgileri, alet teknolojisi, makine teknolojisi, otomasyon teknolojisi olarak sıralanmaktadır. Teknik bilgi gelişiminde ilk aşama alet tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Gündelik ihtiyaçlara göre alet tekniği gelişmekte ve el emeğiyle yapılan teknik türüdür ve hayatı kolaylaştırmaktadır.

Teknik bilgilerin ikincisi makine tekniğidir. Gelişen sistemler sayesinde makineler, yeni teknikler ile araç ve gereçler üretilmeye başladı. Diğer aşama ise otomasyon tekniğidir. Günümüz teknolojileri sayesinde otomasyon tekniği kullanılmaya başlanmıştır. Ve her alanda yeni teknikler geliştirilerek, gelişmişlik düzeyine uygun üretimler yapılmaktadır. Teknik bilginin sahip olduğu özellikleri dikkate alarak çeşitli konularla ilgili online eğitimler hazırlıyoruz.

Bilim, sanat ve meslek dallarında hedefe yönelik yöntemlerin geliştirilebilmesi önemlidir. Bunun için kişilerin yeni teknikleri öğrenmelerini sağlayacak eğitim içeriklerinin her birisini alanında uzman eğitmenlere hazırlatıyoruz. Eğitim hizmetlerimizi, teknik bilgi tanımına uygun olarak vermeye çalışıyoruz. Üretim yapmak, yeni aletler oluşturabilmek için ihtiyaç duyulan gerekli bilgilerin elde edilmesini sağlamaya çalışıyoruz.

 

 

Teknik Bilgi Listeleri?

Her eğitim konusu, insanlara farklı alanlarda yeni bilgi ve tekniklerinin öğretilmesini hedeflemektedir. Teknik bilgi listesi konuları insanların birçok şeyi değiştirirken kullanmış olduğu beceridir. Boğaziçi Enstitüsü olarak teknik bilgiler eğitimlerini hazırlarken, kullanıcılarımıza eğitimleri liste halinde gösteriyoruz. Sitemizi ziyarete edenler, 8 farklı teknik bilgi eğitim içeriğinin yer aldığını görebilecektir.

Teknik bilgilerle ilgili listeler yapılmak istenildiğinde,

 • Sektörlerin özelliklerine,
 • İhtiyaç duyulan araçlara ve
 • Kullanılan yöntemlere göre farklı seçenekler oluşturulabilecektir.

Teknik bilgiler bölümünde sunduğumuz online eğitim seçeneklerimiz,

 • Beyaz şapkalı hacker,
 • Dijital sertifika,
 • Emlak danışmanlığı,
 • Whatsapp alternatif uygulamalar,
 • Tele pazarlama,
 • Etkili zaman yönetimi,
 • Modem internet kurulumu,
 • Uzak masaüstü rdp portunu değiştirme konularından oluşmaktadır.

Teknik bilgilerle ilgili listeleme yapılırken, zamanın gereklerine göre yapılmaktadır. Günümüzde, dijital teknolojinin kullanılmasıyla birlikte, tüm alanlarda teknik bilgi çalışmaları daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Teknik bilgilerin gelişimi, kişilerin bilimsel düşüncesiyle gelişmekte ve akla uygun şekilde sürdürülebilmektedir.

Teknik bilgiler her zaman insan hayatını kolaylaştırıcı seçenekler sunmaya çalışmaktadır. Bazen hayatı zorlaştırıcı etkilerinde ortaya çıktığı görülebilecektir. Boğaziçi Enstitüsü her zaman en kaliteli ve güvenilir eğitim içerikleri ile insanların günlük yaşamında ve iş yaşamında ihtiyaç duyacağı teknik bilgilerini verir.

Teknik bilgilere ihtiyaç duyulan alanları belirliyor ve listeler oluşturuyoruz. Bu sayede kullanıcılarımıza eğitim seçenekleri sunuyoruz. Online ve örgün eğitim seçeneklerini güçlü altyapımız ile 7/24 sunduğumuz için tüm meslek dallarında çalışanların bu hizmetlerden faydalanmalarını sağlıyoruz.

 

Teknik Bilgi Örnekleri Nelerdir?

Bir sorunun çözümüne yönelik yapılan her çalışma teknik bilgi olarak değerlendirilebilecektir. Teknik bilgi örneği verilmek istenildiğinde, her alanda çok farklı çalışma örnek olarak gösterilebilecektir. Bilgisayar sistemlerinde, sistemin verimli çalışmasını sağlayacak RAM sistemi bir teknik bilgi örneğidir. Arızalı bir cihazın, arızasını giderecek çözümler bulmak teknik bilgidir. Teknik bilgiler, somut varlıklarla ilgili yapılan çalışmaların yapılmasını sağlayan bilgilerden oluşmaktadır. Teknik bilgilerin çeşitli özellikleri vardır.

Özel eğitim seçenekleri sunan kurum olarak, tüm kullanıcılarımıza bilgilendirme yapıyoruz. Bu şekilde kendilerini geliştirebilecekleri eğitim seçeneklerini sunuyoruz. Teknik bilgilerle ilgili örnekler verilirken, özelliklerinin neler olduğunun da bilinmesi önemlidir. Teknik bilgilerle ilgili özellikler nelerdir denildiğinde şunları sıralayabiliriz.

 • Teknik bilgilerde fayda amacı gözetilmeli,
 • Süje ve obje arasındaki beceri gerektiren bilgidir,
 • Kesin bilgilerden meydana gelir,
 • Teknik bilgiler bilimsel gerçeklere dayanır,
 • Teknik bilgiler evrenseldir ve dünyanın her yerinde geçerlidir,
 • Sürekli gelişmekte ve değişebilmektedir,
 • Bilimsel metotlarla üretilmektedir,
 • Günlük hayatta çeşitli araçların kullanılabilmesi için teknik bilgiye ihtiyaç vardır.

Online eğitimlerin aynı anda geniş kitlelere sunulabilmesi de teknik bilgi türlerindendir. İnsanlar, elektronik cihazları ve günlük hayatta çeşitli aletleri kullanırken de, teknik bilgilere ihtiyaç duyarlar. Meslek alanlarında, bireysel yeteneği artırabilmek için teknik bilgilerle ilgili eğitimlerimizi artırarak sürdürmeye çalışıyoruz.

 

Teknik Bilgi İçeren Yazılarımız Ve Eğitimlerimiz

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü güçlü sistemleri sayesinde, insanlara ihtiyaç duydukları her alanda eğitim seçenekleri sunmaktadır. Teknik bilgiler bölümünde yer alan eğitimlerimizle ilgili yazılarımız, her eğitim bölümünde konuya özel olarak hazırlanmıştır. Teknik bilgi içeren yazılarımız, eğitim konusu ile ilgili eğitim içeriği tanımı, nedir, hangi içeriklerden oluşuyor, online eğitim nasıl alınır vb. gibi başlıklardan oluşuyor. Her teknik bilgi farklı özelliklere sahiptir ve işe özel geliştirilmektedir.

Bunun için yazılarımızı da eğitim konusuna göre hazırlıyor çeşitli görsellerle destekleyerek, sitemizi ziyaret edenlere gösteriyoruz. Teknik bilgi eğitim seçeneklerimiz, sitemiz kategoriler, teknik bilgiler bölümünde listelenmiştir. Teknik bilgiler başlığı seçildiğinde, açılan sayfada tüm eğitim konuları bir arada gösteriliyor. Her kullanıcı bu sayfada yer alan başlıkları seçerek, o konuda hazırlamış olduğumuz tüm yazıların yer aldığı bölüme erişebiliyorlar. İnsanları çeşitli işlemlerle ilgili öğrendikleri her bilgi teknik bilgi olarak değerlendirilir. Boğaziçi Enstitüsü olarak ziyaretçilerimize tüm eğitici yazılar bölümünde, tüm eğitim hizmetlerimiz hakkında bilgiler veriyoruz. Diğer eğitimlerimiz ile ilgili seçenekler arasında şunlar yer alıyor.

 • NLPNedir?
 • Proje Yönetimi Yazılımı Nedir?
 • İşaret Dili Eğitimi,
 • İlk Yardım Eğitimi,
 • Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi,
 • SEO Uzmanı,
 • Design Thinking Nedir?
 • Sosyal Medya Uzmanlığı,

Online eğitimlerimizin çeşitlerini artırabiliyor ve listede yer alan tüm konularda, isteyen herkese eğitim veriyoruz. Eğitimlerimizden faydalanmak istiyor musunuz? Alacağınız eğitimlerin içeriklerini öğrenebilmek adına sitemizde yer alan yazılarımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Eğitim içeriklerimiz ve sitemizde yer alan teknik bilgi yazılarımız, eğitim uzmanlarımız tarafından hazırlanmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü olarak her zaman güncel bilgilere yer veriyoruz. Teknik bilgi eğitimlerimi alanlar, eğitim sonunda onaylı sertifikaya sahip olabiliyorlar. Vermiş olduğumuz sertifikalar, kişilerin çalışma alanında yükselmesine ve farklı sektörlerde iş bulmalarına yardımcı olmaktadır. Teknik bilgi yazılarımız, hizmetlerimizin ve eğitimlerimizin daha iyi anlaşılmasını ve tanıtılmasını sağlamaktadır.

Temel Fotoğrafçılık Terimleri Nelerdir?

Temel Fotoğrafçılık Terimleri Nelerdir?

Temel fotoğrafçılık terimleri şunlardır: Ekran Vizör Objektif Diyafram Alan derinliği Pozlama süresi Netleme SLR İSO değeri Temel fotoğrafçılık terim

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?

Microsoft Office Word programında bir yazı hazırlıyorsunuz. Bir taraftanda internette araştırma durumundasınız. Belki bir Uzaktan Eğitim Kurumu seçme konusunda fir

Navigasyon Nedir? Nasıl Çalışır?

Navigasyon Nedir? Nasıl Çalışır?

Günün herhangi bir saatinde, yaya ya da sürücü olarak sıklıkla navigasyon kullanıyoruz. Nerede olduğumuzu tespit edebiliyor, yolumuzu navigasyon ile kolayca bulabi

Başarıya Ulaşacağınız Etkili Sunum Teknikleri

Başarıya Ulaşacağınız Etkili Sunum Teknikleri

İş hayatında başarıya ulaşacağınız etkili sunum teknikleri yazımız ile birlikte bir sunumda olması gerekenleri, etkin bir şekilde hitap etmeyi ve dinleyicinin ilgi

Akıllı Şehir Nedir? Akıllı Şehir Uzmanı Ne İş Yapar?

Akıllı Şehir Nedir? Akıllı Şehir Uzmanı Ne İş Yapar?

Akıllı şehir nedir, akıllı şehir uzmanı ne yapar gibi soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. Günümüzde dünya nüfusunun yüzde 50’si kentlerde yaşarken bu ora

İşletmeler İçin Kripto Para ile Ödeme Sistemi

İşletmeler İçin Kripto Para ile Ödeme Sistemi

Kripto para çeşitlerindeki artış ve popülerlik ile işletmeler, KOBİ’ler, kripto para ile ödeme sistemi için birtakım çalışmalar yapmaya başladı. Bu içeriğimizde iş

Google Translate Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Translate Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle dijital alanda yabancı diller sıklıkla karşımıza çıkıyor. İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça birçok dil ve bu diller ile yazılmış metinler ile karşılaş

Genetik Danışmanlık Nedir?

Genetik Danışmanlık Nedir?

Genetik Danışmanlık nedir, genetik danışmanı nasıl olunur gibi soruların cevabını bu içeriğimizde yanıtlayacağız. Kalıtsal hastalıklar, toplumun yüzde 10’luk kesim