Google Ads - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Google Ads


Google Ads Kalite Puanı Nasıl Artırılır?

Google Ads Kalite Puanı Nasıl Artırılır?

Google Ads reklam çalışmanızı başlattınız. Çok iyi. Amacınız en üst sırada ve sürekli olarak yer almak. Bunun için çok yüksek teklif verdiniz. Ancak hemen belirtel

Google Ads Nedir Nasıl Kurulur Kapsamlı Rehber

Google Ads Nedir Nasıl Kurulur Kapsamlı Rehber

Ürün sattığınız yada hizmetlerinizi tanıttığınız bir web siteniz var. Daha çok kişiye ulaşmak, satışlarınızı artırmak ve daha fazla para kazanmak istiyorsunuz. Mak

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı Nedir? Nicelik ve nitelik bakımından pazarlama alanında önemli bir zemine sahip olan dijital platformlar, ürün satışı

Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Özellikle internetten satış yapan ya da web sitesi sahibi olanların neredeyse tamamının duymuş olduğu Google Adwords nedir? Google Adwords ne işe yarar, nasıl kull

Facebook İle Para Kazanabilir miyiz?

Facebook İle Para Kazanabilir miyiz?

Facebook dünyada 1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan sosyal medya sitesidir. Facebook ile para kazanmak için çeşitli yollar uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda sizle

Dijital dünyanın gelişmesinde ve insanların, internette aradığını bulmasını sağlamada Google arama motorunun büyük katkısı vardır. Firmalar, ürün ve hizmet reklamlarını daha ucuz maliyetle ve daha hızlı şekilde yapabilmek için Google adwords bölümünü kullanmaya başlamıştır. Google reklamları Kasım 2000 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Google ads reklamlarının nasıl çalıştığını anlamak, neler yapılabileceğini öğrenmek isteyenler, özel eğitimler almaktadır.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak, bilişim konularında online eğitimler vererek kişilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Google reklamları ile ilgili uzaktan eğitim seçeneklerimiz sayesinde,

 • Reklam içeriklerimizi hazırlayabilir,
 • İnternet sitelerinde ya da sosyal medya hesaplarında paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz eğitimler ile dijital pazarlama alanında uzmanlaşabilirsiniz. Ayrıca sertifikalı olarak çeşitli kurumlarda iş bulabilirsiniz. Google reklamları sayesinde firmalar, reklam maliyetlerini yarı yarıya azaltmış ve gelirlerini artırmaya başlamıştır. Reklamcılıkta amaç doğru içeriklerin oluşturulması ve kısa sürede daha fazla kişiye ulaşılabilmesidir. Bizler vermiş olduğumuz eğitimler ile Google reklamlarında nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve nasıl başarılı olunabileceğini gösteriyoruz.

 

Google Ads Nedir?

Google ads, internet sistemlerinde Adwords olarak bilinen bir reklam aracıdır. Firmalar, Google adwords ağını kullanarak,

 • İnternet üzerinden daha fazla kullanıcıya ulaşmaya,
 • Arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almaya ve başarılı olmaya çalışırlar.

Google arama sıralamaları, oluşturulan reklam içeriklerinin kullanıcılara ulaşması ile oluşmaktadır. Adwords (Ads), Google tarafından sağlanan bir internet reklamcılık programıdır. Google arama motorunun dünyanın her yerinde en çok kullanılan arama motoru olması, firmaların Google ads reklamlarına yönelmesini sağlamıştır.

İnternet dünyasında başarılı olabilmek için hazırlanan web sitesinin ya da diğer ağ hesaplarının, seo kriterlerine uygun olması gerekiyor. Boğaziçi Enstitüsü alanında uzman eğitmenler ile eğitim programları içeriklerini hazırlamaktadır. Bu şekilde online olarak istenilen eğitimlerin başarılı bir şekilde sunulmasını sağlamaktadır.

Online sitemiz üzerinde, tüm bilişim alanında verilen eğitimleri inceleyebilirsiniz. Kayıt oluşturarak, eğitimleri almaya başlayabilirsiniz. Google reklamları konusunda sertifikalı eleman olarak farklı sektörlerde çalışmaya başlayabilir.

 

Google Ads İle Nasıl Reklam Verilir?

Online eğitimlerimiz ile insanların işlerinde daha başarılı olmalarını sağlıyoruz. Google ads reklamları nasıl hazırlanır ve reklam nasıl verilir konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğitimlerimiz sonrasında işlemlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Google reklam verme işlemleri için şu işlem adımlarının yapılması gerekiyor.

 • Google hesabı oluşturmak,
 • Reklam için anahtar kelime seçmek,
 • Kampanya ayarları yapmak,
 • Reklam içeriği için metin hazırlamak,
 • Reklam uzantı türlerini tamamlamak,
 • Dönüşüm seçeneklerinin hazırlanması,
 • Faturalandırma işlemleri,

Bu işlemleri yapabilmek için sistemin çalışması hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Reklam vermeden önce hedeflerinizi belirlemeli ve hedef kitle tanımlaması yapmalısınız. Google ads reklamları ile başarılı olabilmek için reklam bütçenizi doğru belirlemelisiniz. Hedef kitleyi belirledikten sonra reklamları aktif edebilir ve geri dönüşümleri beklemeye başlarsınız. Tüm işlem adımlarının başarılı bir şekilde nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Bu şekilde işlem adımlarında nelere dikkat edileceği gibi her türlü bilgi eğitim programlarımız içeriklerinde yer almaktadır.

Google reklamlarının, firmaların gelişmesi ve büyümesi için büyük öneme sahip olduğu bilinmekte ve dijital pazarlama eğitimlerine önem verilmektir. Eğitim programlarımız sayesinde, firmaların daha etkili ve başarılı reklam içerikleri hazırlamalarını, ayrıca reklamlarını paylaşmalarını sağlıyoruz.

 

Google Ads Ne İşe Yarar?

Google arama motoru üzerinden her gün milyonlarca kişi farklı anahtar kelimeler ile aramalar yapmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru olduğu için Google ads reklam içerikleri ile kişilerin firma ve ürüne ulaşması sağlanmaktadır. Günümüzde, Google ads dünyanın en büyük reklam platformudur ve anahtar kelimeye, ülkeye, ürüne göre değişiklikler göstermektedir. Ne işe yarar denildiğinde, düşük maliyetlerle, daha geniş kapsamlı reklamların yapılması diyebiliriz. Ayrıca bu şekilde dünyanın her yerindeki insanların ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlaması açıklaması yapılabilir. Google ads reklam platformu, kullanılan algoritmalar sayesinde, bölgesel olarak gösterim yapmaktadır. Google üzerinden internet erişimi yapanlar, yakın bölgelerinde bulunan firmaların tüm reklam içeriklerini görebilecektir.

Bu yönüyle Google ads, insanların aradıkları ürün ve hizmetlere daha kısa yoldan ulaşmasını sağlayacaktır. Bu etkiyi oluşturabilmek için Google’da yer alacak olan reklam içeriklerinin doğru belirlenmesi önemlidir. Online eğitim programlarımız sayesinde, isteyenler, reklamcılık alanında kendisini geliştirebilirler.

Online kayıt oluşturarak, eğitim türünü seçebilirsiniz. Dijital pazarlama, SEO teknikleri gibi faydalı olabilecek sertifika programlarımızdan faydalanabilirsiniz. Doğru reklam, markalaşmayı, kurumsal kimlik oluşumunu ve daha fazla satış oluşmasını sağlayacaktır. Google ads reklam servisi için anahtar kelime çok önemlidir. İnsanlar ürüne bu anahtar kelime sayesinde ulaşabilir. Bu şekilde firma; internet sitesinin arama motorunda üst sıralarda gösterilmesini sağlar.

 

Google Ads Eğitimi Nasıl Alınır?

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü eğitim seçeneklerini inceleyenler Google ads eğitimi nasıl alınır öğrenebilecektir. Günümüzde, firmalar, dijital pazarlama alanını kullandıkları için Google ads reklamlarına çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Google stratejileri, reklam ve tanıtım programlarını öğrenmek her işletme için faydalı olacaktır. Google ads eğitimlerini alabilmek için internet erişim yapabileceğiniz, bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyacınız vardır.

 • Dijital reklam ajansında çalışanlar,
 • İşletmelerin pazarlama bölümünde çalışanlar
 • İnternet üzerinden pazarlama yapmayı planlayanlar bu eğitimlere katılabilir.

BoğaziçiEnstitüsü online eğitim kaydını oluşturanlar, seo teknikleri, dijital pazarlama, satış teknikleri eğitimlerini seçebilir. Google reklam yönetimi ile ilgili de eğitim programlarını seçebileceklerdir.

Online kayıt oluşturmak ve eğitim programı seçmek, ödemeleri yapmak, üyelik hesabına giriş yaparak, derslere başlamak, istediğiniz eğitimi almanızı sağlayacaktır. Nasıl eğitim alacağınızla birlikte neler öğreneceğinizi de araştırmalısınız. Google ads eğitimlerinde, her kullanıcıyı sıfırdan başlatıyor ve herkesin kendi reklamını verecek seviyeye gelmesini sağlıyoruz. Google reklam platformunun yapısı ile birlikte bu yapıyı destekleyen farklı araçlar hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Online eğitimlerimiz sonrasında sertifika verilmektedir. Vermiş olduğumuz sertifikalar üniversite onaylıdır. Bu şekilde reklam ajanslarında ya da pazarlama departmanı gibi bölümlerde iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Google Ads Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Tüm sektörlerin giderek dijital platformlara geçiş yapması, günümüzde, dijital pazarlamanın giderek önem kazanması, reklam hizmetlerini öne çıkarmaktadır. Dijital platformlar üzerinden reklam yapmak hem kolay hem de çok dikkat isteyen konulardır. Google ads reklam aracını kullanabilmek, pazarlama başarısı açından önemlidir. Boğaziçi Enstitüsü olarak,

 • Dijital pazarlama ve reklam işlemlerinin ne olduğunu,
 • Nasıl yapıldığını,
 • Eğitimlerde neler öğrenildiğini
 • Hangi konularda eğitim verildiğini yazılarımızda gösteriyoruz.

Sitemize bağlantı yapanlar, eğitim bölümlerinde ya da diğer paylaşım sayfalarından tüm yazı içeriklerini kontrol edebilecektir.

Google Ads eğitimlerinde sunduğumuz eğitim konu başlıkları arasında,

 • Adwords nedir,
 • Neden Google reklamları kullanılmalı,
 • Adwords terimleri,
 • Hesap oluşturma,
 • Reklam içeriklerinin oluşturulması,
 • Reklam kampanyaları,
 • Hedef kitle,
 • Konu,
 • İlgi alanı ve anahtar kelime oluşturma

Gibi başlıklar yer alıyor. Google adwords ile ilgili vermiş olduğumuz eğitip programları arasında, seo uzmanı nasıl olunur?

Yapay zekâ eğitim, dijital pazarlama, içerik yazarlığı gibi programlarımız yer alıyor. Firmaların, satış ve pazarlama bölümlerinde görev alarak büyük başarılara imza atmak istiyor musunuz? Online eğitimlerimiz için hemen kayıt oluşturabilirsiniz. Ayrıca indirimli eğitim seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Eğitimlerimiz sonunda, bilgi birikimi ve becerinin artmasını sağlarken, sertifika alabilirsiniz.