Üniversite Hazırlık


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemine göre düzenlenen kurslar aracılığıyla bu süreci kolay geçirmek mümkündür. Üniversite hazırlık sürecindeki öğrenciler geleneksel dershane sistemlerinden farklı olarak online dershane mantığı ile ilerleyen eğitim kurumlarından online sınava hazırlık kursları alarak kendilerini geliştirmektedir.

Üniversite hazırlık dönemi, YKS hazırlık öğrencileri için oldukça önemlidir. Bu süreci verimli geçirmek için öğrencilerin sınavda çıkacak konulara ilişkin verimli ders çalışması ve kurslara katılması önemlidir. Düzenli ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrenciler üniversiteye hazırlık sürecinde güçlük çekebilir. Ancak online sınava hazırlık sistemiyle hazırlanan YKS kurslarının yanında öğrenciye verilen rehberlik ve koçluk hizmeti ile verimli ders çalışma, sınav kaygısı vb. alanlarda yaşanan sorunlar da çözülmektedir.

Üniversite Hazırlık Nedir?

Üniversite hazırlık, hedeflediği üniversite bölümünü kazanmak isteyen öğrencilerin sınavda sorumlu oldukları derslere çalıştığı bir süreçtir. 

Üniversite hazırlık, fiziksel olarak düzenlenen kurslar veya online kurslar aracılığıyla gerçekleşen bir süreçtir. Bazı öğrenciler ise herhangi bir kursa gitmeden konu anlatımı kitaplar ve yardımcı kitaplar ile üniversite sınavına hazırlık yapar. 

Üniversite Hazırlık Sürecinde Neler Yapılmalıdır?

Üniversite hazırlık sürecinde şunlar yapılmalıdır:

 • Üniversite sınavına hazırlık öğrencisi istediği üniversite bölümüne karar vermelidir.
 • İstenen bölüm ve üniversitenin taban puanları ile başarı sıralamaları araştırılır.
 • YKS hazırlık öğrencisi hedefini belirledikten sonra ders çalışma planı oluşturmalıdır.
 • Ders çalışma süreci üniversite hazırlık süreci boyunca verimli bir şekilde geçirilmelidir.
 • Farklı soru tipleri öğrenilmeli ve eksik konular öğrenilmelidir.
 • Üniversite hazırlık aşamasından sonra sınava girilir.
 • Sınavın ardından tercih dönemine girilir.
 • Alınan puana göre bir üniversite tercihi yapılır.

Üniversite Sınavına Evde Nasıl Hazırlanılır?

Üniversite sınavına evde hazırlanmak için online YKS hazırlık kursları almak ya da yardımcı kaynak kitaplardan yararlanmak gerekir.

Üniversite sınavına evde hazırlanmak isteyen öğrenciler özellikle online kurslar sayesinde seviyelerini geliştirmekte ve netlerini arttırmaktadır. Çünkü online sınava hazırlık modelinde eğitim, videolar ve PDF dosyaları üzerinden yürütülür. Öğrenci bu eğitim materyallerine sınırsız erişim hakkına sahiptir nitekim eğitim videolarını mekan ve zaman sınırına takılmaksızın izleyebilir, bu videolar ile istediği kadar konu tekrarı yapabilir. Dolayısıyla online üniversiteye hazırlık kursları, YKS hazırlık öğrencisinin ile daha hızlı yol katetmesini sağlar.

Üniversite Hazırlık Kursları Nelerdir?

Üniversite hazırlık kursları şunlardır:

 1. AYT Edebiyat Kursu
 2. AYT Matematik Kursu
 3. AYT Kimya Kursu
 4. AYT Biyoloji Kursu
 5. AYT Fizik Kursu
 6. AYT Felsefe Grubu Kursu
 7. AYT Coğrafya Kursu
 8. TYT-AYT Din Kültürü Kursu
 9. TYT Türkçe Kursu
 10. TYT Matematik Kursu
 11. TYT Geometri Kursu
 12. TYT Coğrafya Kursu
 13. TYT-AYT Tarih Kursu
 14. TYT Felsefe Kursu
 15. TYT Fizik Kursu
 16. TYT Biyoloji Kursu
 17. TYT Kimya Kursu

1. AYT Edebiyat Kursu

AYT Edebiyat Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) Türk Dili ve Edebiyatı konularından sorumlu olan YKS hazırlık sürecindeki öğrencilere yönelik online sınava hazırlık yöntemiyle düzenlenen bir kurstur.

2. AYT Matematik Kursu

AYT Matematik Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) Matematik dersinden sorumlu olan YKS hazırlık öğrencileri için hazırlanan bir kurstur. 

AYT Matematik Kursu, online sınava hazırlık yöntemi kullanılarak hazırlanmıştır.

3. AYT Kimya Kursu

AYT Kimya Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) Kimya dersinde rakiplerinden önde olmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencilerine yönelik olarak online sınava hazırlık sistemine göre hazırlanan bir kurstur.

4. AYT Biyoloji Kursu

AYT Biyoloji Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) Biyoloji dersinde netlerini arttırmak isteyen üniversite hazırlık öğrencileri için online sınava hazırlık yöntemi kullanılarak hazırlanan bir kurstur.

5. AYT Fizik Kursu

AYT Fizik Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) çıkan Fizik konularını kolayca öğrenmek isteyen üniversite hazırlık öğrencileri için online sınava hazırlık metodu ile oluşturulan bir kurstur.

6. AYT Felsefe Grubu Kursu

AYT Felsefe Grubu Kursu, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) sorulan Felsefe grubu konularını üniversite hazırlık öğrencisinin verimli şekilde öğrenmesini sağlamak amacıyla online sınava hazırlık sistemi kullanılarak düzenlenen bir kurstur.

AYT Felsefe Grubu Kursu, YKS hazırlık sürecindeki sözel bölüm üzerinden üniversiteye hazırlık dönemine giren öğrencilerin AYT’de sorumlu olduğu Sosyoloji, Mantık, Psikoloji ve Felsefe konularını içermektedir.

7. AYT Coğrafya Kursu

AYT Coğrafya Kursu, sözel ve eşit ağırlık bölümünden üniversite hazırlık sürecine giren öğrencilerinin AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) sorumlu olduğu Coğrafya konularını içeren ve online sınava hazırlık yöntemine göre düzenlenen bir kurstur.

8. TYT-AYT Din Kültürü

TYT-AYT Din Kültürü, AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) ve TYT'de (Temel Yeterlilik Testi) sorulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularına yönelik online sınava hazırlık sistemine uygun olarak oluşturulan bir kurstur.

9. TYT Türkçe Kursu

TYT Türkçe Kursu, üniversiteye hazırlık öğrencilerinin TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) sorumlu olduğu Türkçe dersine ait konulara ilişkin öğretim yapan bir kurstur.

TYT Türkçe Kursu, online sınava hazırlık sistemine uygun olarak hazırlanmıştır dolayısıyla üniversiteye hazırlık öğrencilerinin dersleri zaman ve mekan kısıtlamasına takılmadan kendi öğrenme hızına göre öğrenmesi sağlanır.

10. TYT Matematik Kursu

TYT Matematik Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) sorulan Matematik konularına yönelik öğretim yapan ve online sınava hazırlık modeline uygun olarak sunulan bir kurstur.

11. TYT Geometri Kursu

TYT Geometri Kursu, üniversiteye hazırlık öğrencileri için TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) sorulan Geometri dersi konularına ilişkin kapsamlı eğitim veren ve online sınava hazırlık yöntemi kullanılarak oluşturulan bir kurstur.

12. TYT Coğrafya Kursu

TYT Coğrafya Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) çıkabilecek Coğrafya sorularına dair üniversiteye hazırlık öğrencilerini bilgilendiren ve bu derse ilişkin konu anlatımı yapan bir kurstur.

TYT Coğrafya Kursu da tıpkı diğer kurslar gibi online sınava hazırlık sistemine göre düzenlenmektedir.

13. TYT-AYT Tarih Kursu

TYT-AYT Tarih Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT’de (Alan Yeterlilik Testleri) üniversiteye hazırlık öğrencilerinin sorumlu olduğu bütün Tarih konularını içeren ve online sınava hazırlık yöntemine göre düzenlenen bir kurstur.

14. TYT Felsefe Kursu

TYT Felsefe Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) çıkan Felsefe konularına yönelik öğretim yapan ve online sınava hazırlık modeline göre düzenlenen bir kurstur.

15. TYT Fizik Kursu

TYT Fizik Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) ağırlıklı olarak üniversiteye hazırlık dönemindeki sayısal öğrencilerinin çözdüğü Fizik Testi’nde YKS hazırlık öğrencilerinin başarılı olmasına yardımcı olmak için düzenlenen bir kurstur.

16. TYT Biyoloji Kursu

TYT Biyoloji Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) sorulan Biyoloji konularına ilişkin eğitim veren ve online sınava hazırlık sistemine göre oluşturulan bir kurstur.

17. TYT Kimya Kursu

TYT Kimya Kursu, TYT’de (Temel Yeterlilik Testi) çıkan Kimya konularını YKS hazırlık öğrencisinin en iyi şekilde öğrenmesi için online sınava hazırlık yöntemiyle düzenlenen bir kurstur.

Üniversite Hazırlık Kurs Paketleri Nelerdir?

Üniversite hazırlık kurs paketleri şunlardır:

 1. TYT Paketi 
 2. TYT + AYT Eşit Ağırlık Paketi
 3. TYT + AYT Sözel Paketi 
 4. TYT + AYT Sayısal Paketi 
 5. AYT Eşit Ağırlık Paketi 
 6. AYT Sayısal Paketi 
 7. AYT Sözel Paketi

Online Sınava Hazırlık Nedir?

Online sınava hazırlık, üniversite sınavına yani YKS’ye hazırlık sürecinde olan öğrencilerin sorumlu oldukları derslere ait konuları online yani çevrim içi ortamda öğrenmesidir.

Online sınava hazırlık sistemi ile düzenlenen YKS hazırlık kursları, ders videoları ve soru çözüm videoları şeklinde yürütülür. Ayrıca öğrenciye elinde fiziki bir materyal olması için ve internetin olmadığı yerlerde de üniversite hazırlık sürecini devam ettirmesi için PDF dosyaları verilmektedir. Bu PDF dosyaları videolarda bulunan bilgileri içermektedir. Derslere ilişkin PDF şeklinde hazırlanan testler de öğrencinin öğrendiklerini pekiştirmesine yardımcı olmaktadır.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...