Sağlık Bölümü - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Sağlık Bölümü


Tıbbi Sekreterlik Atama Puanları

Tıbbi Sekreterlik Atama Puanları

Tıbbi sekreterlik atama puanları, Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılında yapılacak alımlar doğrultusunda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre beli

Perfüzyon Nedir?

Perfüzyon Nedir?

Perfüzyon, tıpta hastaların iyileştirilmesi için kullanılan çözeltilerin intranül, iğne ya da sonda gibi yöntemlerle hastanın vücuduna aktarılmasıdır. Perfüzyon iş

Yoga Nedir?

Yoga Nedir?

Yoga; bedeni, zihni dinginleştirmek ve disipline etmek için uygulanan hareketleri kapsayan bir uygulamadır. Yoganın kökeni Hindistan'da hakim olan Budizm inancına

Hemşirelik Kursu Nedir?

Hemşirelik Kursu Nedir?

Hemşirelik Kursu, mesleği hemşirelik olan kişilerin kendilerini mesleki olarak geliştirmesini sağlayan ve çoğunlukla özel kurs merkezleri tarafından düzenlenen bir

Sağlık Sertifikaları Nelerdir?

Sağlık Sertifikaları Nelerdir?

Sağlık sertifikaları, sağlık alanında çalışan ya da çalışmak isteyen kişilerin kariyerlerini geliştirmek için aldığı sertifikalardır. Hemşirelik, doktorluk, ebelik

İlk Yardım Nedir?

İlk Yardım Nedir?

İlk yardım; yaralanma, kaza, doğal afet gibi yaşamı tehdit eden bir durumla karşılaşıldığında kişinin sağlık durumunun kötüye gitmesini engellemek amacıyla ilaç ve

Tıbbi Sekreterlik Nedir?

Tıbbi Sekreterlik Nedir?

Tıbbi sekreterlik; sağlık kurumlarında hasta kayıtlarını tutmak, yatış ve muayene için kayıt işlemlerini yerine getirmek, randevu oluşturmak ve belgeleri arşivleme

Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olma Eğitimi Nedir?

Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olma Eğitimi Nedir?

Bu yazımızda anaokulu ve kreşte psikolog olmak eğitimi nedir? hep birlikte inceleyeceğiz. Çocuk, anne karnından başlayarak sürekli değişim geçirir. Bu değişim deva

Sağlık alanında daha uzmanlaşmış olmak, sağlık bölümü alanında gelişim konusunda oldukça yarar sağlar. En fazla ihtiyaç duyulan sağlık personel eksikliği vardır. Özellikle birçok sağlık kurumu tarafından eğitim alınması zorunluluğu getirildi. Bu eğitimlerin alınmaması halinde sağlık alanında mesleki gelişiminize katkı sunmanız mümkün olmaz. Sağlık sektöründe yer alan oldukça fazla alan bulunmaktadır. Her alanın kendi bünyesinde birimleri ve uzmanlık alanları olması zorunludur.

Online sağlık eğitimlerimizle, mesleki alanda sizlere katkı sunuyoruz. Bu şekilde toplumun sağlığını el birliğiyle koruyoruz. Bilinçli bir sağlık personeli iyileşme sürecine katkı sağladığı gibi her sektörde sizlere faydası olacak bir eğitim programıdır. En yoğun katılıma sahip olan programlarımız arasında sağlık eğitimlerimiz bulunmaktadır.

Bunun en büyük nedeni sağlık kurumlarında özellikle Tıbbi Sekreterlik sertifikasının zorunlu hale gelmesidir. Sağlık kurumunda bulunan personelin bu eğitimleri alması sağlık kurumuna, hasta ve hasta yakınlarına katkı sağlar.

Her geçen gün gelişen ve yenileri eklenen sağlık kurumlarında en fazla ihtiyaç duyulan nitelikli personeldir. Bu niteliğin belirlenmesi ise diploma dışında yeterlilik sağladığını kanıtlayan sertifikalar ile olur.

 

Sağlık Bölümü Meslekleri Nedir?

Sağlık alanında vermiş olduğumuz eğitimler alanında uzman kadromuz tarafından verilir. En kaliteli anlatım ve eğitim materyallerimiz kullanılır. Eğitimlerimiz online olarak devam etmektedir. Uzaktan eğitim, özellikle çalışan ve zamanı olmayanların kendilerini geliştirmeleri için önemlidir. Ayrıca iş sahasında daha fazla geri dönüş alabilmesi adına önemlidir.

Sağlık bölümünde vermiş olduğumuz online eğitimlerimiz arasında aşağıdakileri sayabiliriz.

  • Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Yöntemleri
  • Stresle Başa Çıkma Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi
  • Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
  • Oyun Terapisi Eğitimi
  • Anaokulu ve Kreşte Psikolog Olma Eğitimi
  • Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu
  • Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlık

Bu eğitimlerin her biri kendi alanında oldukça donanım sağlar. Yararı olan ve sağlık alanına farklı bir pencere açan eğitim içeriklerinden oluşmaktadır.

Tükenmişlik sendromunun günümüzde oldukça büyük bir sorun olduğu biliyoruz. Milyonlarca insanın başa çıkmaya çalıştığı bir rahatsızlık olması bu anlamda özel eğitimlerin ihtiyacını doğurdu. Enstitümüz bu eğitimlerle daha fazla kişiye destek olmayı hedeflemektir. Tüm sağlık bölümü sertifikaları eğitimlerimizin milyonlarca insanın hayatını değiştireceği bir gerçektir. Hızla aktarım yoluyla paylaşılacağı konusunda topluma sağladığı katkı tartışılmazdır.

Hasta ve hasta yakınları ile etkin iletişim kurabilme, destek olma adına hasta bakıcı ve yaşlı bakımı eğitimleri vermekteyiz. Bu anlamda ülkemizde ve yurtdışında hasta bakımı konusunda daha bilinçli bir yaklaşım gösterilecektir. Bu sayede sağlık alanında profesyonel bakım hizmeti ihtiyacı karşılanacaktır.

Tıbbi sekreterlik ve hasta kabul danışmanlık eğitimleriyle hastanın; girişinden hasta yakınlarına, taburcu işlemlerine kadar bilinçli bir süreç geçirilecektir. Hasta ve hasta yakını psikolojisini bilmenin iyileşme sürecine oldukça faydası vardır. Aynı zamanda bu konuda gelişim gösteren meslek sahipleri de hastane yönetimine ve sağlık çalışanlarına tam destek vermesi sağlanır. Bu şekilde sağlık alanının daha verimli ilerlemesini ön görür.

 

Sağlık Bölümü Alanları Nelerdir?

Sağlık bölümü alanları arasında yer alan Psikoloji ve Sağlık programlarımız yer alıyor. Psikoloji de sağlık alanında birçok katkı sağlayan eğitimlerimiz arasındadır. Psikolog ve sağlık çalışanları tarafından istenilen donanıma ulaşmak adına alınan eğitim sonucunda sertifika alacak ve dilediğiniz kurumda çalışabileceksiniz.

Kurumumuz, ülkemizde ve uluslararası alanda birçok kurum tarafından tanınmaktadır. Bu özellikle işe alım süreçlerinde oldukça önemli bir özelliktir. Sağlık bölümü alanlarına sürekli yeni eğitim alanlarımızı ekliyoruz. Bu sayede ihtiyaç duyulan her eksikliği eğitim alanında gidermeye yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Eğitmenlerimizin kendi alanında bulunan yetkinliği ve uzmanlığı sizlere daha kaliteli bilgi aktarımını sağlıyor. Bilinen uzmanlar eşliğinde verilen tüm sağlık bölümü kursları kaliteli eğitim materyallerimizle desteklenir.

 

Sağlık Bölümü Sertifikaları Nelerdir?

Sağlık bölümü eğitimlerimizi almanız halinde belirli sürelerde esnek olarak katılabilirsiniz. Sınav tarihinde ise başarılı olmanız halinde sertifika alarak başarınızı tescillersiniz. Hem özgeçmişinize hem de iş yaşantınıza katkısı olacak bu sertifikalar ile sağlık alanında önünüzde hiçbir engel kalmayacak.

Sertifikalar arasında hasta bakımı ve yaşlı bakımı eğitim sertifikaları alabilirsiniz. Bu sayede bakım hizmetinde profesyonel olarak çalışabilirsiniz. Tüm bakım hizmetlerinde zorunlu tutulan sertifikaya sahip olmak öncelikli bir zorunluluk değil. Eğitiminize ve alanınızda uzmanlaşmanıza katkı sunmasıdır.

Bunun yanı sıra Tıbbi sekreterlik ve danışma eğitimlerimi aldığınızda, hastane, muayenehane, sağlık kurumu ve kliniklerde çalışma imkânı bulacaksınız. Hasta yakınlarıyla daha sağlıklı iletişim kuracak, hastalara daha verimli bilgi aktarabileceksiniz. Prestije sahip olan sertifikalarımız tüm sağlık kurumları tarafından kabul görmektedir.

 

Sağlık Bölümü Kursları Nelerdir?

Sağlık bölümünde kendinizi geliştirmenin yanı sıra hızla gelişen ve değişen sağlık sektöründe kendinizi daha ileriye götürmeniz mümkündür. İlgi alanınıza giren ya da mesleki açıdan gelişim göstermek, istediğiniz alanda daha fazla uzmanlık kazanmanıza katkı sağlar. Sizlere kurumumuz olarak her alanda daha zengin eğitim materyallerimizle gelişme imkânı sunuyoruz.

Sağlık bölümünde çalışmak için sizden istenen ve önünüze engel konulan sertifikalara eğitiminizi tam kapsamlı alarak sahip olacaksınız. Kendinizi sertifikanız ile ifade edecek, alanınızda başarılı olduğunuzu ispatlayacaksınız. Eğitimlerimizden yararlanmak için sağlık bölümü kategorimizden sizler için hazırladığımız online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz online eğitimlerimiz için kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak tüm eğitim materyallerine ve eğitim saatlerine ulaşabilirsiniz. Uzaktan eğitim olarak alacağınız sağlık bölümü alanları programlarımızı çalıştığınız yerden ya da evden takip edebilirsiniz. İşlerinizi etkilemeden ek eğitim sürecinde kendinizi stres altında hissetmezsiniz.

Esnek saatlerden sizlere uygun olan programları seçebilirsiniz. Sınav tarihine kadar kendinizi eğitimlerimizle donatabilirsiniz. Eğitim almanız gereken her alanda yeterli bilgiye sahip olacaksınız. Çalışma alanınıza, kendinize, topluma ve tüm sağlık alanına bir katkı da siz sağlayacaksınız. Bilginizi ve donanımızı nesilden nesle aktaracak bilinçli toplum olarak gelişime fayda sağlayacaksınız.

 

Sağlık Bölümü Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

İşyerinde, mesleki alanda, günlük yaşamda ve birçok yerde olumsuz etkileyen rahatsızlık tükenmişlik sendromu hakkında detaylı bilgiye Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformundan ulaşabilirsiniz. Bu alanda kendinizi geliştirmek için eğitim talebinde bulunabilirsiniz.

Ortaya çıkan her sorunun çözümü eğitimde bulunur. Olumsuz durumlara eğitim ile bilinçli yaklaşmak tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmanın en etkili yoludur. Tıbbi sekreterlik ve hasta kabul danışmanlığı sertifikası ile tüm sağlık kurumlarında çalışabileceksiniz. Detaylı bilgi için Tıbbi Sekreterlik modülümüzde linkimizde yer alan yazımızdan destek alabilirsiniz. Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı oldukça tecrübe isteyen bir meslek alanıdır.

Bu konuda bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın hastaneden, kurumda ya da evde bakım süreçlerinde profesyonel hizmet sağlamanız adına eğitim sunuyoruz. Online eğitiminizi bu alanda almak ve daha geniş bilgiye sahip olmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm eğitim süreçlerimizde sizlere konuyu kavrayacak zenginlikte eğitim materyali sunuyoruz. Anlamadığınız ya da tekrar dinlemek istediğiniz konuları tekrar yapabilme imkânınız var. Bu şekilde eğitiminizi profesyonel olarak alabiliyorsunuz.

Sağlık bölümü eğitimlerimizim yanı sıra Psikoloji bölümünde verdiğimiz eğitimlerimizin de sağlık alanında katkıları oldukça fazladır. Ne kadar donanım kazanırsanız iş başvurularınızda o denli öne çıkarsınız. Sağlık alanında uzmanlık ve profesyonellik olması zorunlu yetenekler arasındadır. İnsan sağlığının önemli olduğu bir sektörde nitelikli personel ihtiyacı sürekli artış gösteriyor. Dolayısıyla bu anlamda alacağınız sertifikalarımız ile dilediğiniz sağlık kurumunda daha bilinçli olarak çalışma imkânına sahip olabileceksiniz. Sağlık programlarımızı her geçen gün daha geliştirerek yeni alanlar açmak için çalışmalar yapıyoruz.