Teknoloji Haberleri - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Teknoloji


Teknoloji Nedir?

Teknoloji Nedir?

Teknoloji, insan yaşamını kolaylaştırmak için bilimsel bilgilerin kullanılmasıyla yeni ürün üretilmesidir. Teknoloji kısaca insanın yaşadığı dünyayı biçimlendirmes

Bilişim Teknolojileri Nedir?

Bilişim Teknolojileri Nedir?

Bilişim teknolojileri, bilgiyi teknolojik araçlar ile sunmak adına günümüzde yaygın şekilde kullanılan sistemlerin tamamını kapsamaktadır. Okullarda, iş yerlerinde

2023 Yılında Teknolojiye Yön Verecek Kadın Yöneticiler

2023 Yılında Teknolojiye Yön Verecek Kadın Yöneticiler

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği ne yazık ki hayatın her alanına yayılmış durumda ve iş dünyasında da karşımıza çıkıyor. Mühendislik, yazılım gibi mesleklerin daha ç

Python ile Neler Yapılabilir?

Python ile Neler Yapılabilir?

Python, oyun programlamadan web tasarımına kadar birçok alanda kullanılabilen bir programlama dilidir. Robotik uygulamalar, makine öğrenmesi, yapay zeka destekli b

Python Nedir?

Python Nedir?

Python; altyapı yönetimi, modern yazılım geliştirme ve veri analizi gibi alanlarda kullanılan bir programlama dilidir. Python, büyük yazılımlar için örnek proje ol

Teknolojinin Yararları ve Zararları

Teknolojinin Yararları ve Zararları

Teknolojinin yararları ve zararları son yıllarda teknolojik gelişmeler ile birlikte sıkça konuşulan konular arasında yer alıyor. Teknolojinin yararları; yaşamı kol

Canva Nedir? Canva Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Canva Nasıl Kullanılır?

Canva, kullanıcılara ücretsiz olarak tasarım yapmalarına imkan tanıyan web tabanlı bir tasarım uygulamasıdır. Canva programı, 2012 senesinde Avustralya'da hayata g

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?

Kaydedilmemiş Word Dosyası Nasıl Kurtarılır?

Bu yazımızda kaydedilmemiş word dosyası nasıl kurtarılır bundan bahsedeceğiz. İş belgelerimizi, okul ödevlerimizi ve daha birçok şeyi Word programı üzerinden yazıy

Teknoloji, yaşamın her evresinde insan ihtiyaçlarına yönelik geliştirilir. Birçok alana katkı sunarak fayda sağlayan bilginin aktarımında rol oynayan araç ve gereçleri ifade eder. Hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına bazı cihazların işleyişini öğrenmek gerekir. Bazı eğitimlerle bu geniş yelpazeye sahip alanın daha fazla gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Teknoloji, oldukça fazla alanda eğitim gerektiren bir bilgidir.

Bireysel ihtiyaçların artması, üretimin artması sonucu zamandan tasarruf sağlayan, sanayi alanında gelişmeler sunar. Teknoloji çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Yapı Teknolojisi,
  • Eğitim Teknolojisi,
  • Bilgi Teknolojisi,
  • Tıbbi Teknolojisi,
  • İş Teknolojisi,
  • Yardımcı Teknoloji
  • Eğlence Teknolojisi.

Bunun yanı sıra teknolojik tasarım çeşitleri vardır. Teknolojinin her alanda nasıl öneme sahip olduğunu öğrenmeniz adına eğitimlerimizde oldukça kapsamlı materyaller sunuyoruz.

 

Teknoloji Nedir?

Teknoloji aynı zamanda ülkelerin gelişimini destekleyen bir süreçtir. Üretimin teknolojik araçlarla gerçekleşmesi, insan gücünün daha farklı alanlara yönlendirilmesidir. Bu şekilde teknoloji ile ülke ekonomisine katkı sağlanır. Tarihi geçmişimizden günümüze kadar teknolojik alanda birçok yenilik ve gelişme olmuştur.

Her gelişim sonucu insanlık bir adım daha ilerlemiş, yeni gelişmelerle çağdaş ve modern bir toplum oluşmuştur. Dünya genelinde teknoloji hızla gelişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak, teknolojinin hızına yetişmek, eğitim ile bu açığın kısa sürede kapanmasını sağlıyor.

Teknolojikgelişmelerin kuşaklar arası adaptasyon zorluğu yaratır. Bu durum hızla eğitim alarak bu sürece adaptasyonu zorunlu hale getiriyor. Sizlere en yeni teknoloji siteleri gelişmeleri aktararak, yarar sağlamanızı hedefliyoruz. Ayrıca bu süreçte yer alan fırsatlardan faydalanmanızı destekliyoruz.

 

En Son Teknoloji Haberlerine Nasıl Ulaşılır?

Teknolojikgelişmeler sürekli dijital alanda yayımlanıyor. Bu süreci takip etmek için son teknoloji haberleri ulaşımı gereklidir. Sosyal medya ve arama motorlarından teknoloji haberlerine ulaşmak oldukça kolay.

Teknolojik gelişmelerin bulunduğu haber siteleri her cihazdan kolaylıkla erişilebilir. İster akıllı telefondan ister bilgisayarlardan ulaşabilirsiniz. Dünyada yer alan teknolojik gelişmeleri takip etmeniz kolaylaşıyor. Teknoloji alanında gelişmeleri sadece sınırlı aramalarla takip etmek mümkün değildir.

Bu nedenle global alanda gelişmeleri takip etmek önemli. Hangi alanlarda kullanıldığını bilmek gerekir. Ayrıca yeni üretilen teknolojik cihazların özelliklerini incelemek gereklidir. Çok geniş bir alana sahip olan teknoloji hakkında tüm detayları online eğitim sürecimizde görebilirsiniz.

Gelişmeleri takip etmek ya da bazı gelişmeleri öngörebilmek kişisel gelişime, donanım kazanmaya ağırlık vermektir. Her alanda alacağınız eğitimlerle iç içe olan teknoloji hakkında sınırsız bilgiye ulaşmak, daha fazla veri madenciliği gerektirebilir.

Aynı zamanda alacağınız her eğitimde sadece gelişmelerin ne olduğunu değil, başka nelerin yapılabileceği konusunda sizlere sorgulama yeteneği kazandırır. Her bireyin teknolojiye katkısı söz konusudur. Aklınıza gelen önemli bir fikrin nasıl yapılacağını bilmeniz için o alanda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Aksi halde değerli bilgilerin yorumlanamaması sonucu çöp olması, bu alanda gelişimi yavaşlatan bazı faktörlerdir.

 

En Son Teknolojik Gelişmeler Nelerdir?

2020 yılı teknolojik alanda son gelişmeler arasında 5G, kripto para, yapay zekâ, akıllı hoparlör, sanal gerçeklik ve daha birçok gelişme bulunuyor. Teknolojik gelişmelerin üretime, eğitime, ülke ekonomisine ve modernleşme sürecine katkısı büyüktür. Her Bilişim eğitim içeriğimiz güncel teknolojik gelişmelere uyumlu olarak sunuluyor. Teknoloji olarak kullandığımız Bilişim, gelişimi sürekli değişen bir süreci ifade ediyor. Teknolojinin en yeni eğitim modeli olan online eğitimlerimizi sizlere sunarak, teknoloji dünyasına ilk adımı atıyorsunuz.

Alanında uzman eğitmenlerimiz sizlere birçok alanda hizmet vermektedir. Online eğitim materyallerimiz sizleri güncel teknolojik iletişime, üretime ve ticarete hazırlıyor. Online eğitimlerimiz arasında bulunan temel SEO eğitimi ile web sitenize ya da çalışma alanınızda web geliştiricileri etkin olarak kullanabilirsiniz. Eğitimlerinizde reklam ve pazarlama bölümünde mesleki kariyerinizi geliştirebilirsiniz. Yapay zekâ eğitimlerimiz ise güncel teknolojik gelişmelere tamamen uyumlu bir eğitim sürecidir. Telekomünikasyon, sanayi ve üretim alanında yapay zekâ kullanımı son dönemlerde hız kazanmıştır.

Bu eğitimlerle kendinize teknolojik alanda donanım kazandıracaksınız. Enerji alanında teknolojinin katkısı oldukça fazladır. Teknoloji insanlık ve evren adına yapılan gelişmeleri kapsıyor. Tek bir ülkeye değil, dünyaya yarar sağlayan bu gelişmeler sayesinde daha bilinçli toplum olarak yaşamımızı sürdürebiliriz. Eğitimlerimizde ana hedefimiz her zaman toplumsal yararı en üst seviyeye çıkarmaktır.

 

Teknoloji Aletleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze ilk olarak teknoloji-tasarım haberleri ile gördüğünüz aletlerin hem boyut hem de içerik olarak değişim süreci şaşırılacak boyuttadır. Teknolojik cihazların daha akıllı, daha küçük ve daha hızlı oluşu teknolojik gelişmelerin avantajlarını göz önüne seriyor. Televizyon, bilgisayar, akıllı telefon, dijital makine ve yapay zekânın yer aldığı cihazlar teknolojik aletler arasında bulunuyor. En gelişmiş teknolojik cihazlar son dönemlerde üzerinde çok konuşulan ve hızla geliştirilen, insana rakip olarak gösterilen yapay zekâ cihazlarıdır. Bilgisayarların kullanımı, zamanla daha taşınabilir hale gelerek, kablosuz kullanım yaygınlaşmıştır. İletişimin her alandan sağlanabilmesi adına akıllı telefonlar, bilgisayarda yapılan tüm işlemleri üstlenmiştir.

Akıllı telefon kullanımının artış göstermesi bir gerçek. Bu sayede bilgisayar, tablet özelliklerinde yapılan gelişmeler her alanda kullanımına destek oluyor. Kontrol ünitelerinde ve üretim cihazlarında kullanılan teknoloji ile insansız üretim mümkün hale geldi. Bu gelişme ülke ekonomisine daha fazla üretim ile katkı sağlar, zamandan tasarruf ile insan gücünün daha farklı alanlarda değerlendirilmesinin önü açılmıştır. Kullanılan her cihaz, her kod, her bilgi ihtiyacı karşılaması ve işleri kolaylaştırması bakımından değerlendirildiğinde teknolojiyi ifade eder.

 

Teknoloji Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Machine Learning eğitimi ise tüm teknolojik cihazların dilini yani makine dilini öğrenebilirsiniz. Kodlama yapabilmenizi, çalışma prensibini kavramanızı sağlar. SEO eğitimi ile işinizi geliştirmek adına e-ticaret alanında, web siteniz, sosyal medya kullanımı ile daha aktif hale gelir. Hem kendi kişisel kullanımınıza hem de mesleki kariyerinize katkıda bulunursunuz.

Web sitelerinin kendi alanında faaliyet gösteren rakiplerinin olması durumu vardır. Bu durum geliştiriciler ile üst sıralarda yer almasını zorunlu hale getirir. Arama motorlarında üst sıralarda olması için

  • Anahtar kelime,
  • Seo ayarları ve
  • Diğer geliştiriciler etkin olarak kullanılmalıdır.

Eğitimlerimizle alacağınız sertifika ile bilişim alanında kendinize kolaylıkla iş bulacaksınız.

SEO alanında daha fazla uzmanlaşmak için Bütünleşik Dijital Pazarlama eğitimi de alabilirsiniz. Daha geniş kapsamlı dijital pazarlama eğitimi de alabilirsiniz. Güncel dijital gelişmeler hakkında detaylı bilgiye ulaşacak SEO alanında uzman olacaksınız. Girişimci olarak her zaman daha önde olacaksınız. Rakiplerinizden daha önde olarak bu bilgiyi kazanca dönüştüreceksiniz. Veri madenciliği eğitimlerimizle en sağlıklı bilgiye ulaşacak, gereksiz bilgi kirliliğinin önüne geçeceksiniz.

Teknolojide yaşanan son gelişmeler hakkında detaylı bilgileri içeren yazılarımızı paylaşıyoruz. Tüm eğitimlerimizin yanı sıra muhakkak edinilmesi gereken bilgiler arasında teknoloji yer alır. Teknoloji; sağlık, bilişim, üretim, sanayi, hukuk ve daha birçok alanda önem kazanmıştır. Neredeyse teknolojinin olmadığı her alan pasif hale gelmiştir. Bu nedenle değişime aktif olarak ayak uydurabilmenin tek yolu teknolojidir. Bilişim kategorimizden en yeni eğitimlerimize ulaşabilirsiniz. Alanında uzman eğitmenlerimiz, sizleri dijital dünyaya hazırlıyor.

Boğaziçi Enstitüsü teknolojiyi takip etmektedir. Teknolojideki gelişmeleri eğitime dönüştürerek katılımcılarına sunmaktadır. Teknolojiyi yakından ilgilendiren eğitimlerimize Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformundan ulaşabilirsiniz. Eğitimler ile ilgili bilgileri ise enstitü öğrenci işlerinden alabilirsiniz.