Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

İçerik Yazarlığı - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

İçerik Yazarlığı


İçerik Yazarlığı - Güncel Blog Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü

Dünyada tüm sektörler, dijitalleşmeye başlamış ve firmalar, web pazarlama yöntemlerini kullanmaktadır. İçerik yazarlığı web kampanyaları ile ilgili içerik oluşturulmasını sağlar. Bu amacıyla online yazarlık biçimi olarak tanımlanmaktadır. İçerik ve metin yazarlığı, blog yazarlığı ve ürünü tanıtımı, pazarlama işlemleri için özel tasarlanmış olan web sitelerindeki yazıların oluşturulmasıdır.

Günümüzde, insanlar, kâğıt kalem değil klavye kullanmaya başlamıştır. Gelişen sistemlere ayak uydurmak ve rakipler ile yarışabilmek için yapılan işin kaliteli olması gerekiyor. Özel kurs programlarımız ile tüm alanlarda eğitimlerimizi veriyoruz. Dijital içerik ve metin yazarlığı eğitimlerimiz ile web içeriklerinin daha anlaşılır ve pazarlamaya yönelik hazırlanmasını sağlıyoruz. Online başvuru yapanlar, eğitimlerimizden hemen faydalanmaya başlayabilecektir.

 

İçerik Yazarlığı Nedir?

Gelişen sistemler ve teknolojiler, yeni mesleklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Dijitalleşme ve dijital pazarlama sistemlerinin gelişmesiyle birlikte içerik yazarlığı mesleği popüler olmaya başlamıştır.

İçerik yazarları, ürün ile ilgili bilgiyi, web sayfasının en önemli parçası haline getirmeye ve bunun hedef kitleye ulaşmasını sağlarlar. İstanbul Boğaziçi enstitüsü olarak, tüm katılımcılarımıza, eğitimler sonrasında sertifika veriyoruz.

Vermiş olduğumuz eğitimler ile hem web siteleri hem de sosyal medya hesaplarında istenilen içerikler daha rahat oluşturulabilecektir. Günümüzde, internet okur – yazarlığı giderek önem kazanmaya başlamıştır. Dijital platformlarda sunulan bilgilerin doğru yönlendirilebilmesi gerekir. Bu yüzden hedef kitleyi etkilemesi ve hedef kitlenin içerik üzerinden etkileşime geçmesi önemlidir. Eğitimlerimiz, alanında uzman kişiler tarafından verilmekte ve günün şartlarına göre en iyi seviyede, içeriklerin oluşturulmasını sağlamaya çalışmaktadır.

 

İçerik Yazarı Ne İş Yapar?

Web site içerikleri ve diğer dijital platform içeriklerinin, uygun bir şekilde hazırlanabilmesi için uzmanlaşmış kişilere içerik yazarı denilmektedir. Bu kişiler, bir ajans ya da firmaya bağlı olarak çalışan, belirli bir markayı tanıtmak için metin, resim, video içeriklerini hazırlayan kişilerdir. İçerik yazarları, daha çok içerik hazırlama işlemlerini ek iş olarak yapmaktadır. Dijital pazarlamanın popüler olduğu ve arttığı günümüzde, web sayfalarına içerik üretimi talepleri giderek artmaktadır. İçerik yazarlığı yapan kişiler, talep edilen konu ile ilgili yazılarını,

 • SEO tekniklerine uyarak,
 • Yeterli ve gerekli anahtar kelimeleri kullanarak, içerik hazırlarlar.

İçerik ve metin yazarı olabilmek için yazım tekniklerini, SEO uyumlu yazı hazırlama işlemlerini bilmesi gerekiyor. Online olarak vermiş olduğumuz eğitimler ile isteyenler, kendilerini geliştirebilmektedir. Ayrıca eğitim sonrası almış oldukları sertifika ile çok sayıda firma ya da ajansa hizmet sunabilmektedir. İçerik yazarları, web sitelerine, kapsamlı ve doyurucu içerikler üretmekte, bu içerikler metin, video ya da görsel olabilmektedir. İçerik yazarları, etkili içerik nasıl yazılır nereler dikkat edilir bilmelidir. Öncelikle merak uyandıran ve müşteri ilgisini çekici başlık oluştururlar. İçerik için detaylı araştırma yapar, oluşturulan içeriği SEO kriterlerine uygun optimize ederler.

 

İçerik Yazarlığı Eğitimleri Nelerdir?

Yapılan bir işte profesyonel olabilmek için o işin eğitimini almak gerekiyor. İçerik yazarlığı kursları kurumumuz tarafımızdan verilmektedir. Ayrıca hazırlamış olduğumuz online eğitim programları ile diğer gerekli eğitimlerin verilmesini sağlamaktayız. İçerik yazarlığı eğitimlerine başlamadan önce kişinin, internet arama motorları çalışma prensibini bilmesi gerekir. Ayrıca dil bilgisi kurallarını bilmesi kendisi için faydalı olacaktır. İçerik yazarlığı eğitimlerimizde tüm katılımcılara şu eğitimleri veriyoruz.

 • İçerik kurgusu,
 • Anlam bütünlüğü,
 • Anahtar kelime seçimi,
 • SEO kriterleri,
 • Başlık ve alt başlık belirleme,
 • İçerik türlerini belirlemek ve oluşturmak,

Dijital pazarlama işlemlerinde, hedefe ulaşmak, oluşturulacak içerikler sayesinde daha kolay olacaktır. Tüm eğitimlerimiz, profesyonel dijital yazarlığın gelişmesi üzerine verilmektedir. Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz, eğitim hizmetleri sonrasında, içerik yazarlığı sertifikası veriyoruz. Almış olduğunuz sertifika farklı alanlarda çalışabilmenizi ve web siteleri için içerik oluşturabilmenizi sağlayacaktır. Katılacağınız eğitimlerde, neler öğrenebileceğinizi, eğitim süresini ve içeriklerini öğrenmek için iletişim numaralarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

İçerik Yazarlığı Nasıl Olunur?

İçerik yazarlığına başlamak isteyenler, neler yapmaları gerektiğini ve hangi bilgilere ihtiyaç duyulduğunu araştırmaktadır. Online sitemiz üzerinden alınmak istenilen eğitimlerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecektir. İçerik yazarlığı sorumlulukları hazırlanan içerik kapsamlarına göre belirlenmektedir. İçerik yazarı olabilmek için Türkçe bilmek ve dil bilgisi kurallarına hâkim olmak gerekiyor.

İçerik üretebilmek için kelime dağarcığının geniş olması, cümle oluştururken, anlam bilgisine dikkat edilmesi gerekiyor. İçerik yazarı olabilmek için güvenilir ve yaratıcı olunmalı. Ayrıca inandırıcı kelimeleri bir araya getirebilmek, okuyucuyu etkileyebilmek gerekiyor. Kendisinin iyi bir içerik yazarı olabileceğini düşünenler, eğitimlerimize katılarak, kendilerini geliştirebilirler. İçerik yazarı olabilmek için bazı işlem adımları vardır ve kişiler bunları uygulamalıdır. Öncelikle Boğaziçi Enstitüsü içerik yazarlığı eğitim programlarına katılmalı ve gerekli eğitimleri tamamlayarak sertifika almalıdır.

Alınan eğitimlerde, her türlü incelik ve detayları öğrenebilecektir. Dijital yazarlık eğitiminden sonra öğrenilenlerin uygulanabilmesi için bir web sitesine ihtiyaç duyulur. Kişiler kendi web sitelerini kurabilir ya da anlaştıkları ajanslara içerik oluşturmaya başlayabilirler. İçerik oluşturabilmek ve oluşturulan içeriklerin amacına uygun olabilmesi için temel SEO kriterlerinin öğrenilmesi gerekiyor. SEO kriterleri, anahtar kelimenin önemeni, doğru alt başlık oluşturulmasını sağlayacaktır. Eğitim seçeneklerimizi inceleyerek, SEO eğitimlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Etkili içerik oluşturabilmek için sosyal medyada aktif olmak ve yapılan paylaşımları, farklı içerik türlerini yakından takip etmelisiniz.

Sosyal medya ağları üzerinden içerik yazarlığına ihtiyaç duyanlarla etkileşim kurabilir ve kendinize çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Eğitimlerimizi aldıktan sonra webmaster forum sitelerinde ilan vererek,

 • Sertifikalı olarak içerik hazırladığınızı,
 • Profesyonel olduğunu belirtebilirsiniz.

İyi bir içerikyazarı, talep edilen yazı ve görsel içerikleri en kaliteli şekilde oluşturan kişilerdir.

 

İçerik Yazarlığı Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

Boğaziçi Enstitüsü olarak, dijital içerik yazarlığı konusunda, her türlü bilgi paylaşımı yapıyor, farklı eğitim seçenekleri sunuyoruz. İçerik yazarlığı eğitimi ile ilgili yazılarımız, verilen eğitim türlerine göre hazırlanmıştır. Sitemizde yer alan yazılarımız, kişilerin, hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Online eğitimler bölümünde, her eğitim türü için çok sayıda yazı bulunmaktadır. İçerik yazarlığı ile ilgili hazırlamış olduğumuz bölümde, nedir, nasıl yapılır, hangi eğitimler verilir gibi farklı konularda bilgi paylaşımları yer almaktadır. Kurs içeriği ile ilgili yazılarımız arasında,

 • İnternet okur - yazarlığı nedir?
 • Temel bilgiler,
 • İçerik türleri,
 • Yazarların sahip olması gereken özellikler,
 • Arama sorgusu,
 • Anahtar kelime çeşitleri,
 • Anlam ve bütünlük oluşturma gibi yazı çeşitleri yer alıyor.

Boğaziçi Enstitüsü olarak farklı alan ve konularda online eğitim seçenekleri sunuyoruz.

Dijital pazarlama sektörünün gelişmesi ile birlikte ihtiyaç duyulan içeriklerin oluşturabilmesi gerekli hale geldi. Bu sebeple içerik yazarlığı eğitimlerimiz dışında farklı eğitimlerimizde vardır.

Online olarak eğitim almak isteyenler,

 • Eğiticinin eğitimi sertifika programı,
 • Danışma görevlisi,
 • İnsan kaynakları yönetimi,
 • Girişimcilik sertifikası,
 • Sosyal medya uzmanlığı,
 • Yapay zekâ eğitimi,
 • Etkili iletişim teknikleri eğitimi gibi eğitim programlarımıza katılabilirler.

Vermiş olduğumuz eğitimler, online eğitimler ve örgün eğitimler olarak iki bölümde sunulmaktadır. Sitemizi inceleyerek, almak istediğiniz eğitim türünü seçebilir ve eğitim modüllerimizi inceleyebilirsiniz.

Online eğitimler için paket seçimi yaptığınızda, tüm video eğitimlerini takip etmeniz gerekiyor. Ayrıca eğitim sonunda değerlendirme sınavına girerek, sertifika için yeterli puan alabilmeniz gerekiyor. Tüm eğitim konuları, uzman eğitmenlerimiz tarafından özel hazırlanmış içerikler ile sunulmaktadır.

Blog Yazmak Para Kazandırır mı?

Blog Yazmak Para Kazandırır mı?

İnternet ve sosyal medya üzerinden gelir elde etmek bugün herkesin kolayca ulaşabileceği bir hedef. Peki blog yazarak para kazanmak mümkün mü? Elbette. Blog yazmak

Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Blog yazarı olmak için yapmanız gerekenler şunlar: Kendi blogunuzu oluşturun. (Ücretsiz yazılımlar kullanabilir ya da kendi sitenizi kurdurabilirsiniz) İlk yaz

Blog Yazarlığı Kursu Nedir?

Blog Yazarlığı Kursu Nedir?

Blog Yazarlığı Kursu, günümüzde popülaritesi gittikçe artan mesleki bir eğitimdir. Blog Yazarlığı Kursu kapsamında alınan eğitim ile kişi doğru içerik yazma kurall

7 Adımda SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

7 Adımda SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu İçerik son derece önemli bir unsur. Çünkü organik ziyaretin kaynağı içeriktir. Fakat basit içerikten bahsetmiyoruz. Konumuz organik ziyaret getirecek ol

Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin 3 Etkili Yol

Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin 3 Etkili Yol

Yazmakla aranız nasıl? Severek yaparım diyorsanız yazı yazarak para kazanmak mümkün. Hatta bunu tam zamanlı bir iş haline de getirebilirsiniz. Sadece bazı teknik k

7 Adımda Etkili İçerik Nasıl Yazılır?

7 Adımda Etkili İçerik Nasıl Yazılır?

Yazılarınızdan istediğiniz sonucu alamıyormusunuz?. Bu normal. Zira etkili ve dikkat çekici kaliteli içerik hazırlamak profesyonellik gerektiriyor. Ancak merak etm

2021 Yılında 5 Adımda Blog Nasıl Açılır?

2021 Yılında 5 Adımda Blog Nasıl Açılır?

Aylardır hatta belkide yıllardır bir blog açmayı düşünüyorsunuz. Ancak bir türlü zaman bulamadınız. Yada karmaşık ve zor geldi her defasında ertelediniz. Fakat art

AB Proje Yazımı Nedir? Ab Proje Yazma Eğitimi Nedir?

AB Proje Yazımı Nedir? Ab Proje Yazma Eğitimi Nedir?

Avrupa Birliği Proje Fonu, içerisinde Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede yapılacak olan farklı konseptler içlerce Euro destek sunmakta ve özel bir havuzdan yapıla