Dijital Pazarlama - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Dijital Pazarlama


Halkla İlişkiler Nedir?

Halkla İlişkiler Nedir?

Halkla ilişkiler tanımı; “kamu organlarının, ticari kuruluşların ya da sivil toplum örgütlerinin hedef kitlesiyle karşılıklı etkileşime dayalı iletişim kurmasını s

En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı

En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Sosyal medya yönetim aracı, sosyal medya yöneticiliği, uzmanlığı gibi pozisyonlarda çalışan kişilerin paylaşımları önceden planlamasını, saatinde paylaşım yapmasın

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO kriterlerine uyan içeriklere önem verir ve bu içerikleri üst sıraya taşır. Dolayısıyla SEO çalışması; Google, Yandex gibi arama motorları tarafından bel

Hedef Kitle Nedir?

Hedef Kitle Nedir?

Hedef kitle; kısaca bir ürün, mal veya hizmetin hitap edeceği gruptur. Markaya ait ürün/hizmet ile ilgilenebilecek kişilere hedef kitle denir. Hedef kitle, pazarla

SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu demektir. SEO, insanların arama motoru ile yaptığı aramalar sonucunda ürünün, hizmetin veya işletmenin

Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?

Viral pazarlama; marka, şirket, kurum ya da kuruluşlara ait hizmetleri veya ürünleri kullanan kişilerin deneyimlerini diğer kişilere aktarmasıyla ürünün/hizmetin d

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, herhangi bir ürünün ya da hizmetin pazarlama faaliyetlerinin internet üzerinden gerçekleştirildiği yeni nesil pazarlama yöntemidir. Dijital paza

e-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

e-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

e-Ticaret danışmanlığı, online satış yapan firmaların ya da kişilerin ürün veya hizmetlerinin hedef kitleye ulaştırılmasını sağlayan bir meslektir. e-Ticaret danış

Bütünleşik pazarlama eğitimlerimiz ile günümüzün teknolojisine uyum sağlayarak, Dijital Pazarlama alanında profesyonel olacaksınız. Kapsamlı olarak sunduğumuz Dijital Pazarlama Eğitimi ile günümüz şartlarına uygun pazarlama stratejilerine sahip olabilirsiniz. SEO Uzmanı olarak web sitenize ve e-ticaret alanına katkıda bulunmanız mümkün olur.

Dijital Pazarlama alanında iş aradığınızda, sertifikamızı sunarak bu alanda ne kadar başarılı olduğunuzu ispat edeceksiniz. Girişimci olmanın en önemli yolları arasında başarılı bir Dijital Pazarlama Eğitimi almak vardır.

Bunun nedeni artık yeni pazarlama yöntemlerinin dijital platforma taşınmış olmasıdır. Girişimcilerin bu anlamda rakiplerinin gerisinde kalmayacak şekilde, çağa ayak uydurmaları gerekir.

Başarılı bir pazarlama sadece iletişimi yüz yüze olarak gerçekleştirmek değildir. Sınırların ötesinde global olarak dijital alanda pazarlama yapabilmektedir. Bunu başarabilmek için dijital alanda uzmanlık kazanmanız ve eğitim almanız gerekir. Bilişim alanında sunmuş olduğumuz birçok eğitimler arasında dijital pazarlama programlarımızın önemi farklıdır.

 

Dijital Pazarlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama günümüzde hız kazanmış olsa da geçmişi bir asra dayanmaktadır. İletişim teknolojisi olarak kullanılmaya başladığı dönemlerden beri teknolojiyle şekillenerek ilerler.

Pazarlama teknikleri her geçen gün gelişme gösterse de daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilmenin yolları her zaman aranıyor. Dijital pazarlama ile tek bir paylaşım ile milyonlarca kişiye eşzamanlı ulaşabilme imkânı bulunur. Bu durum pazarlama teknikleri arasında en fazla yarar sağlayan bir yöntemdir.

Dijital alanda kullanılan;

 • İnternet,
 • Sosyal platformlar,
 • E-ticaret siteleri,
 • Sponsor reklamlar ve daha fazlası yöntem ile

Pazarlamak istediğiniz ürün ya da hizmeti aynı anda dilediğiniz müşteri kitlesine ulaştırma imkânına sahip oluyorsunuz.

Bunu yapabilmek için bazı dijital teknikleri bilmeniz gerekir. Örneğin; dijital pazarlama sertifikası eğitim almanız ve bilişim alanına hızlı bir giriş yapmanız gerekir. Çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama yöntemi olan dijital pazarlama; teknolojiye adapte olarak ilgili alana yön vereceğiniz bir alan olmuştur.

 

Dijital Pazarlama Teknikleri Nelerdir?

Dijital pazarlama teknikleri arasında pazarlama çeşitleri bulunmaktadır. Pazarlama Bütünleşik Dijital Pazarlaman yani 360°Dijital Pazarlama Eğitimi ilk pazarlama türleri arasında yer alır. Marka ve iletişim materyallerinin işleyişini ifade eden “Bütünleşik Dijital Pazarlama”; pazarlama unsurlarının tamamını bünyesinde toplamaktadır.

Dijital platformda yer aldığı her alanda hedef kitleye ulaşmak ilk amacıdır. Potansiyel müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak ürün belirlemek pazarlama taktikleri arasında yer alır. Markaların eskiden; radyo, televizyon, gazete, broşür gibi pazarlamasını sağlamak artık eskide kaldı. Günümüzde sadece dijital platformdan dilediğiniz hizmet ve ürün tanıtımını yaparak daha fazla müşteri kitlesine ulaşım sağlarsınız.

 

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır?

Dijital pazarlama geniş bir kullanım alanına sahiptir. Mevcut olan her sektörde, her alanda, dünya genelinde kullanılacak bir pazarlama platformuna sahiptir. Milyarlarca insanın yer aldığı dijital platformda kendi hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Pazarlama yapmak istediğiniz ürün ve hizmetleri belirleyebilirsiniz.

Günümüzde bireylerin kişisel ve iş amaçlı kullandığı internet günlük uzun saatleri kapsıyor. Tüm bireylerin online geçirdiği süreçte ilgisini çekebilmek ve pazarlama alanınızı genişletmek işinize olumlu olarak yansır. Sizlere sunduğumuz pazarlama eğitimlerimiz ile dijital alana adaptasyon sağlayabilirsiniz. Hem de internet alanında kendinizi geliştireceksiniz.

Online pazarlama stratejilerinden yararlanarak, ürün ve hizmetlere SEO desteği sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sitelerin daha üst sıralarda görünmesini sağlayabilir ve işinizi geliştireceksiniz. Günümüzde en fazla kullanılan;

 • SEO,
 • PPC,
 • SEM,
 • Google Adwords gibi kavramlara daha yakın olarak kendinizi dijital alanda geliştirecek, donanım sahibi olacaksınız.

Geleceğin meslekleri arasında yer alan bilişim alanına hızlı geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyanın kapılarını geç kalmadan aralayabilirsiniz. Takipçilerinizden bir adım değil, birkaç adım daha önde olacaksınız. Bu şekilde mesleki kariyerinizi günümüze uyarlayarak ilerleteceksiniz.

 

Dijital Pazarlama Eğitimi Nereden Alınır?

Dijital Pazarlama Eğitimi almak için öncelikle alanında uzman kadromuz tarafından belirlenen eğitimleri seçmeniz gerekir. Boğaziçi Enstitüsü olarak birbirinden farklı bilişim alanında yer alan konuları eğitimlere dönüştürüyoruz;

 • Bütünleşik dijital pazarlama eğitimlerimizi,
 • Eğitim materyallerimizi
 • Uzmanlarımızı eğitim alanında daha etkin hizmet vermek adına sunuyoruz.

Global alanda çok kanallı olan pazarlama stratejisinde online olarak hizmet sunabilirsiniz. Ayrıca ortak pazarda rakipleriniz arasında siz de pazarlama yapma yetisine sahip olacaksınız.

 • Marka bilinirliği,
 • En iyi pazarlama stratejisi,

Hizmet ve ürün çeşitliliğini geliştirmek adına dijital pazarlamanın yararları büyüktür. Marka değerinizi artırarak daha verimli bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Kurumumuz olarak sizlere dijital pazarlama konusunda farklı eğitimler sunuyoruz.

 • Başarılı stratejiler,
 • Geliştirme planı,
 • Aşırı bilgi arasında üst sıralarda yer almak,
 • Hedeflenen iş yükü,
 • Online varlık yönetme,
 • Reklam ve dijital pazarlama teknikleri alanında birden fazla eğitim vermekteyiz.

Tüm bunlar için sizi Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformuna bekliyoruz.

Günümüz global ticaret alanında ortak pazarda milyonlarca firmanın bir araya gelerek oluşturduğu e-ticaret platformlarında yer almak önemlidir. E-ticaret sitesi kurarak, ürünleri dijital alanda pazarlamak gibi önemli strateji hakkında eğitim alıyor olmanız, sizi rakiplerinizden öne taşır.

Boğaziçi Enstitüsü olarak katılımcılarımız için verdiğimiz online eğitim programlarımızda dilediğiniz zaman dilimlerinde eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sınav tarihinde başarılı olduğunuzda bizden alacağınız sertifika ile dilediğiniz kurumda iş bulmakta zorluk yaşamayacaksınız. Günümüz sektörlerinde yapılan iş alımlarında aranan en fazla nitelik bilişim alanında uzmanlaşmış ve sertifikası olan kişilerdir. Tüm firmaların dijital pazarlamaya ihtiyacı vardır.

Dolayısıyla dijital alanda daha fazla ihtiyaç ve personel eksikliği oluşur. Alacağınız sertifikalar ile daha profesyonel bir bilişim personeli olabileceksiniz. Pazarlama alanında daha fazla kar etmek, tanınmak, markanın gelişmesine yön vermek adına çağın gerektirdiği dijital platform artık zorunluluk haline gelmiştir. Sizlere düşen ise hızlı bir şekilde teknolojinin ve dijital dünyanın hızına yetişmek, hiçbir gelişmenin gerisinde kalmadan fırsatı yakalamaktır.

 

Boğaziçi Enstitüsü Dijital Pazarlama Yazıları ve Eğitimleri

Boğaziçi Enstitüsü Dijital Pazarlama alanında oldukça çeşitli eğitimlere sunmaktadır.

 • SEO Eğitimi,
 • Sosyal Medya Eğitimi,
 • Dijital İçerik Yazarlığı,
 • Geleneksel Pazarlamadan Dijital Pazarlamaya Dönüşüm,
 • Google Analytics Eğitimi,
 • Google Ads Eğitimi,
 • Search Console Eğitimi,
 • Dönüşüm Optimizasyonu
 • Dijital Medya Planlama Eğitimi

Her verdiğimiz eğitimlere yönelik detaylı bilgilere ulaşmanız adına sunmuş olduğumuz makaleler sitemizde yer alıyor. Online dijital pazarlama alanında merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen online eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz. Dijital pazarlama alanında yazılarımıza sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bilişim alanında yer alan diğer online eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca bilişim alanının geniş yelpazesinden eğitim alabilirsiniz.

Teknolojinin hızına yetişerek daha kapsamlı donanıma sahip olabilirsiniz. Global alanda marka ve ürün geliştirme hizmetinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Girişimci ya da çalışan olarak mesleki alanda kendinizi daha aktif hale getirebilirsiniz. Alacağınız taze bilgileri işinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir şekilde dijital pazarlamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz tüm eğitimlere özel olarak kaliteli eğitim materyallerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Her bilgi oldukça kapsamlı ve yararlı olup bu konuda kendinizi geliştirmenize yetecektir. Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanan eğitimlerimiz;

 • Tüm duyularınıza hitap edecek şekilde ve
 • Akılda kalıcı tekniklerle hazırlanmıştır.

Öğrendiğiniz bilgileri teknolojik alanda kullanarak, faydalı bilginizi daha fazla kişiye aktarabileceksiniz. Online eğitimlerimizden başarıyla ayrıldığınızda sertifikanızı işinizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Prestije sahip olan dijital pazarlama sertifikamız tüm kurumlarda tanınan ve kabul gören sertifikalardır. Her çalışanın ve girişimcinin sahip olması gereken, donanım sahibi olması gereken eğitim sertifikaları arasında yer alır.

Online ve örgün eğitim fırsatlarımızdan yararlanmak için sizleri Boğaziçi Enstitüsüne bekleriz.