İş Sağlığı ve Güvenliği


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, iş yerlerinde çalışanların güvenli koşullar altında çalışmasını sağlayan uygulamaları öğrenmek isteyen kişiler için oluşturulmuş eğitim programlarıdır.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile kişiler kısaca İSG diye ifade edilen iş sağlığı ve güvenliği alanındaki bilgi birikimini arttırarak öz geçmişini geliştirme fırsatı yakalar. Eğitimlerin sonunda verilen sertifika ile İSG alanında yapılan iş başvurularında bir adım önde olmak mümkündür.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Nedir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, iş yerlerinde uygulanan iş sağlığı ve güvenliği standartları ile bu standartların en doğru şekilde uygulanmasına yardımcı olan kriterleri öğrenmeyi sağlayan kurstur.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi daha çok İSG uzmanı, insan kaynakları (İK) uzmanı gibi pozisyonlarda çalışan kişilere yönelik olsa da personeller ve işçiler de bu eğitimlere katılarak kendini geliştirebilir.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Nelerdir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri aşağıda sıralanmıştır.

 1. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
 2. ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
 3. Ergonomi Eğitimi
 4. Yangın Eğitimi
 5. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi
 6. ISO 19011:2018 İç Denetçi Eğitimi
 7. ISO 22301:2019 İş Sürekliliği Yönetimi Sistemi Eğitimi
 8. ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Eğitimi
 9. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi

1. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, İSG alanında bilgi edinmek isteyen kişilerin en kullanışlı ve işe yarar bilgileri öğrenmesini sağlayan bir sertifika programıdır.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ile kişiler, bu alandaki uygulamaları yapma yetkisine sahip olmamaktadır ancak ilgili alandaki uygulamalar hakkında bilinç kazanmaktadır. Böylece kişi, çalıştığı iş yerinde haklarını ve sorumluluklarını daha iyi bilerek hareket eder.

2. ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, iş yerlerinin İSG kriterleri ile uyumlu hale getirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken ISO standartlarını bilmeyi sağlayan bir eğitimdir.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri arasında bulunan bu eğitim ile sertifika almak mümkündür. ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi kapsamında sunulan dersler bittikten sonra sınava girip sertifika almak mümkündür. Böylece kişi, kariyerini kısa sürede geliştirmiş olur.

3. Ergonomi Eğitimi

Ergonomi Eğitimi, personellerin ve işçilerin daha konforlu bir çalışma ortamında çalışmasını sağlamak için yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgi edinmeyi sağlayan bir sertifika programıdır.

Ergonomi Eğitimi alan kişiler, İSG uygulamalarına ek olarak bir iş yerinde çalışanların fiziksel açıdan daha rahat bir ortamda çalışması için yapılması gerekenler konusunda daha bilinçli hale gelir. Örneğin bu eğitim ile oturulan sandalyenin beli kavramasından mouse’un el bileğine uyumlu olmasına kadar birçok alanda uygulanan ergonomi ilkeleri öğrenilir.

4. Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi, farklı derecelerdeki yangınları söndürmek ve yangınlara karşı önlem almak için nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi veren bir eğitimdir.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri kategorisinde önemli bir yere sahip olan Yangın Eğitimi, çalışanların iş yerinde meydana gelebilecek yangın tehlikesine karşı tedbirli olması açısından gerekli bir eğitimdir.

5. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, firmaların/kurumların vb. ürettiği her ürünün ya da sunduğu her türlü hizmetin ISO kalite standartlarına uygun bir şekilde ortaya koyulduğunu belirlemede kullanılan ilkeleri öğreten bir eğitimdir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi’ne katılan kişiler, kalite yönetimi alanında kullanılan uluslararası standartları öğrenerek piyasaya daha sürdürülebilir ürün/hizmet sunmuş olurlar. Bu durum ise işletmelerin geleceğinin daha parlak olmasını sağlar.

6. ISO 19011:2018 İç Denetçi Eğitimi

ISO 19011:2018 İç Denetçi Eğitimi, iç denetçilik mesleğinde kullanılan ISO standartlarını öğrenmeyi sağlayan bir eğitimdir. Online İSG eğitimleri arasında önemli yere sahip olan ISO 19011:2018 İç Denetçi Eğitimi ile sertifika sahibi olmak da mümkündür.

Eğitim bitiminde alınan sertifika, katılımcının iç denetçilik mesleğinde kendini geliştirmesini ve öz geçmişini güçlendirmesini sağlar. Tüm bunlar, kişinin mesleğinde rakiplerinden önde olmasına katkı sunar.

7. ISO 22301:2019 İş Sürekliliği Yönetimi Sistemi Eğitimi

ISO 22301:2019 İş Sürekliliği Yönetimi Sistemi Eğitimi, bir işletmede ya da kurumda her türlü duruma karşın işlerin devam etmesi için oluşturulan iş sürekliliği yönetim sistemi hakkında bilgi veren bir eğitimdir.

ISO 22301:2019 İş Sürekliliği Yönetimi Sistemi Eğitimi ile katılımcılar, iş sürekliliği yönetim sistemi (İSYS) alanında kullanılan uluslararası ilkeleri öğrenir ve bu standartları uygulayarak işletmenin krize dayanıklı olmasını sağlar.

8. ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Eğitimi

ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Eğitimi, müşterilerin değerlendirmeleri ve şikayetleri ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunları yönetmede kullanılan sistemin kurulumuna ilişkin bilgi veren bir kurstur.

ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Eğitimi, müşterilerin sunulan ürüne/hizmete ilişkin ne gibi yorumlara, deneyimlere ve değerlendirmelere sahip olduğunu anlamada kullanılan sistemi oluşturmayı sağlar. Böylece müşteriler daha iyi analiz edilir ve ürün/hizmet geliştirme üzerine yapılan çalışmalar daha gerçekçi sonuç verir.

9. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, dijital alanda saklanan verilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve depolanması ile ilgili oluşturulan sistemleri öğrenmeyi sağlayan bir kurstur.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri kategorisinde yer alan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ile kişi, verilerin siber saldırılardan korunarak güvenli bir şekilde saklanması için kullanılan uluslararası standartların neler olduğunu öğrenir. Böylece şirketlere ve kurumlara ait bilgiler başka kişi ya da kurumların eline geçmeden güvende tutulur.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri satın alınırken şu kriterlere dikkat edilmelidir:

 • Eğitimde bulunan derslerin konu başlıkları incelenmelidir.
 • Eğitim süresinin konuyu anlamak için ne kadar yeterli olduğuna bakılmalıdır.
 • Eğitmenin ilgili konuya dair ne kadar yetkin olduğu araştırılmalıdır.
 • Eğitim sona erdikten sonra sertifika verilip verilmediği öğrenilmelidir.
 • Eğitim bitiminde verilen sertifikaların geçerliliği incelenmelidir.
 • Eğitim ücretinin içerik ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin faydaları aşağıda sıralanmıştır.

 • İş sağlığı ve güvenliği alanında zengin bilgi birikimine sahip olmayı sağlar.
 • İSG alanında sertifika kazanma fırsatı verir.
 • Kişinin İSG alanında kuracağı kariyeri güçlendirmesine yardımcı olur.
 • Yeni iş imkanları sunar.
 • İş sağlığı ve güvenliği üzerine çalışacak kişileri iş başvurularında öne çıkarır.
 • İşletmelerde çalışma koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Mesleki Faydaları Nelerdir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin mesleki faydaları şunlardır:

 • İş sağlığı ve güvenliği alanında çalışacak kişinin önde olmasını sağlar.
 • Personellerin ve işçilerin bilinç kazanmasını sağlar.
 • Kişinin İSG alanındaki mevcut bilgi düzeyini arttırmasına yardımcı olur.
 • İSG üzerine kariyer inşa edenlerin kendini geliştirmesini sağlar.
 • Online İSG eğitimleri, sertifika sahibi olmayı sağlar böylece kişinin CV’si güçlenmiş olur.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası Nedir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası, İSG (iş sağlığı ve güvenliği) alanında alınan eğitim sonunda katılımcıların bilgi düzeyini kanıtlaması için verilen belgedir.

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası, Boğaziçi Enstitüsünde üniversite onaylı, uluslararası geçerli ve enstitü onaylı sertifika olmak üzere 3 farklı şekilde verilmektedir. Bu sayede bireyler, İSG alanında öğrendiklerini hem ulusal alanda hem de yurt dışında kolaylıkla ispatlayabilir.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası, kişinin İSG alanında öğrendiklerini iş başvurularında ispatlamasını ve bu alanda bilgi birikimine sahip olduğunu CV’sine eklemesini sağlar. Böylece kişi, İSG alanındaki kariyerini güçlendirir.

Önceden iş sağlığı ve güvenliği alanında belli bir bilgi seviyesine sahip olan ancak yine de bu alanda eğitim alan kişiler ise online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası ile bu alandaki bilgilerini tazelediğini, kendini güncel tuttuğunu kanıtlamış olur. Bu da kişinin mesleğinde kendini geliştirmeye istekli olduğunu göstermesini sağlayarak işverenler üzerinde olumlu bir izlenim yaratmasını sağlar.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri için Sertifika Nasıl Alınır?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için sertifika, şu adımlar takip ederek alınır:

 • İlk olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında alınacak eğitime karar verilmelidir.
 • Seçilen eğitime katılabilmek için kayıt işlemi yapılmalıdır.
 • Kayıt işleminin ardından derslere belirlenen zaman aralığında katılım sağlanmalıdır.
 • Online İSG sertifika programlarından verim almak için derslere düzenli olarak girilmelidir.
 • Derslerin tamamı bitirildikten sonra varsa sertifika sınavına girilmelidir.
 • Sertifika sınavında başarılı olanlar belgelerini alabilir.

Boğaziçi Enstitüsünde düzenlenen online İSG eğitimlerine kaydolan kişilerin sertifika almak için eğitim videolarının tamamını izlemesi ve varsa sınava katılması şarttır. Online ortamda yürütülen ders süreci sona erdikten sonra sınava katılan kişilerin sertifika almak için %70 oranında başarılı olması gerekir. Yeterli başarıya ulaşan kişiler sertifika alma hakkı elde eder.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri için Sınav Nasıl Yapılır?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için sınav internet üzerinden, Boğaziçi Enstitüsünün öğrenci paneli aracılığıyla yapılır.

Online İSG sertifika programları sonunda yapılan sınavlar çoktan seçmeli sorulardan oluşur ve eğitimlerde anlatılan konulara göre hazırlanmıştır. Dolayısıyla ders videolarına düzenli olarak vakit ayıran kişiler, sertifika sınavında kolay bir şekilde başarılı olur.

Online İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine şu kişiler katılabilir:

 • İSG alanında çalışmak isteyenler/çalışanlar,
 • İnsan kaynakları alanında çalışmak isteyenler/çalışanlar,
 • Mühendis ve mimarlar,
 • Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfındaki iş yerlerinde çalışanlar,
 • Kimyasal maddelerle ilgilenmeyi gerektiren işlerde çalışanlar,
 • İş sağlığı ve güvenliği alanında kendini geliştirmek isteyen herkes.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...