ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi

Bu eğitim ile bilgi güvenliği yönetim sistemi alanında uygulanan ISO standartlarını uzmanından öğreneceksiniz.

749.99₺ 1,229.99₺
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Cihaz Desteği

Esnek Tasarım

Eğitim Dili

Türkçe

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, web tabanlı çalışan markalarda veri güvenliğinin neden önemli olduğunu ve bu alandaki bilgi güvenliği uygulamalarını anlatan bir online eğitim programıdır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sayesinde katılımcılar bilgi güvenliği uygulamalarını kullanmak ve denetlemek açısından yetkin hale gelirler. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda sertifika sahibi olan kişiler, bilgi güvenliği alanında farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilirler.

Dijitalleşmenin giderek arttığı çağımızda kişisel verilerin güvenliği oldukça önemlidir. Web sitelerinde doldurduğumuz üyelik formları, e-ticaret sayfalarında verdiğimiz kredi kartı bilgileri güvenli koşullarda saklanmadığında büyük problemler ortaya çıkabilir. Peki ISO 27001 standartları nelerdir? ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi nasıl kullanılır? Bilgileri güvende tutmak neden önemlidir? Tüm bu sorulara detaylı yanıt bulmak için siz de ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’ne vakit kaybetmeden kaydolun!

Bu eğitime katılarak şunları öğreneceksiniz:

 • ISO’nun ne olduğunu,
 • ISO standartlarının neler olduğunu,
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin ne olduğunu,
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin ne işe yaradığını,
 • ISO 27001 belgesinin nasıl alınacağını,
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile olası risklerin önüne nasıl geçileceğini.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şirket, kurum, kuruluş ve markaların kullanıcı ya da müşterilerine ait kişisel bilgileri güvenli biçimde sakladığı altyapı sistemlerine verilen isimdir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası geçerli bilgi koruma standartlarına sahiptir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını etkin şekilde uygulayan marka ve firmalar bilgi güvenliği açısından risk yaratacak durumları öngörme şansına sahip olmaktadır. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi alanında yeterince gelişmemiş firmalar için kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınması olasıdır. Bilgi güvenliği açısından önlem almayan bu firmalar, bilgilerin çalınması halinde yüksek meblağda tazminat ödemek zorunda kalırlar. ISO 27001 standartlarına göre bilgi güvenlik önlemleri geliştirmeyen şirketlerin olumsuz bir durum yaşandığında itibarı zedelenebilir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına entegre olamayan firmaların müşteri ve kullanıcı sayısı azalabilir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Nedir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, katılımcılara bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin nasıl çalıştığını ve etkin bilgi güvenliğinin nasıl sağlanacağını öğreten bir online eğitimdir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’nde firmaların veri tabanlarını nasıl daha güvenli hale getireceklerine dair detaylı bilgi verilmektedir. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi, aynı zamanda katılımcılara ISO 27001 Belgesi’ne sahip olmanın avantajlarını anlatmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda derslere ilgili olan ve düzenli katılan kişilere üç farklı sertifika verilmektedir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’nin Amacı Nedir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’nin amacı, katılımcılara bilgi güvenliği alanında yaşanabilecek olası problemler ve bu problemlerin çözümleri hakkında detaylı bilgi sağlamaktır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’nde katılımcılar ISO 27001 standartlarının ne olduğunu öğrenecektir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sayesinde katılımcılar, çalıştıkları iş yerlerinde ISO 27001 standartlarına uygun geliştirmeler yapılması konusunda yetkin hale geleceklerdir. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’ne şu kişiler katılabilir:

 • Yöneticiler,
 • Yönetici adayları,
 • Takım liderleri,
 • İşletme sahipleri,
 • Dijital pazarlama alanında çalışanlar,
 • İstatistik uzmanları,
 • Araştırma geliştirme departmanında çalışanlar,
 • ISO 27001 Belgesi’ne sahip olmak isteyenler,
 • ISO standartları konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Ders ve Konu Başlıkları Nelerdir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ders ve konu başlıkları şunlardır:

 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Ne İşe Yarar?
 • Fiziksel Güvenlik
 • Bilgisayar Güvenliği
 • Parola Güvenliği
 • Güvenli Olmayan Yazılımlar
 • E-Posta Güvenliği
 • Sosyal Mühendislik
 • İnternet Güvenliği
 • Bilgi Güvenliği İhlal Olayı Yönetimi
 • Yasal Sorumluluklar (KVKK)

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi Nasıl Gerçekleştirilir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilmektedir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi dersleri, bilgi güvenliği ve ISO standartları alanında uzman eğitmen tarafından verilmektedir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi boyunca eğitime katılan kişi ders videolarına dilediği an yeniden ulaşabilir. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi ders kaynakları bilgi güvenliği konusunda donanımlı eğitmen eşliğinde çekilen ders videolarıdır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi ders videoları katılımcılara İstanbul Boğaziçi Enstitüsü dijital ders platformu üzerinden sunulmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Eğitimi ders videoları sayesinde eğitime katılan kişi, zaman ve mekan sınırlılığı yaşamadan eğitimi tamamlayabilir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Sonunda Sertifika Verilir mi?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifikası, eğitime katılan kişilerin ISO 27001 standartları hakkında detaylı bilgi sahibi olduğunu kanıtlamaktadır. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılar kurum, kuruluş ve şirketlerde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi alanında geliştirici olarak rol alabilirler. 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Sonunda Hangi Sertifikalar Verilir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda katılımcılara İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından üç farklı sertifika verilmektedir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda verilen sertifikalar şunlardır:

 • Uluslararası geçerli sertifika
 • Üniversite onaylı sertifika
 • Enstitü onaylı sertifika

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda sertifika almak isteyen kişiler ders süreci bittikten sonra sınava girmelidir. Sınavda yeterli başarıyı gösteren kişiler, sertifika almaya hak kazanır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı ve uluslararası geçerliliği olan sertifika, kişinin adresine fiziki olarak gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir.
Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama işlemi sonucunda görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın hazırlanmasından sonraki 10 iş günü içinde gelişmektedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre farklılaşabilir.

Boğaziçi Enstitüsünde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Ne İşe Yarar?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi şirket, kurum ve kuruluşların sistemleri içinde yer alan bilgilerin ISO standartlarına uygun şartlarda muhafaza edildiğini kanıtlamaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi sayesinde markaların bilgi güvenliğinde oluşabilecek riskler önceden engellenmektedir.

Bir markanın itibarını ve bilinirliğini arttıran unsurlardan biri de güvenilir olmasıdır. Markaya ait veri tabanında bulunan bilgilerin başkaları tarafından ele geçirilmesi hem müşteri hem marka açısından oldukça olumsuz bir durumdur. 

Şirket, kurum ve kuruluşlar ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi almak için ISO 27001 standartlarına uygun şekilde veri tabanlarında düzenlemeler yapmalıdır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartları ilgili kurumda bilgi güvenliğini sağlamak için kullanılan yöntemlerin daha etkin ve verimli hale getirilmesini kapsar.

Kurs İçeriği

Ünite ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi Dokümanları
Ünite Ders 1 - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi Nedir?
Ünite Ders 2 - Güvenlik Yöntemleri
Ünite Ders 3 - Tehditler ve Önlemler
Sınav ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yöneti̇m Si̇stemi Final Sınavı
Boğaziçi Enstitüsündeki tüm eğitimler ücretsiz değil fakat ücretsiz olarak alabileceğiniz onlarca eğitim bulunuyor. Online eğitimler sayfamızdan tüm eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Bilişim, sağlık, psikoloji, hukuk gibi çok sayıda kategoriden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlere ulaşmak için online eğitimler sayfasına girmeniz yeterli olacaktır.
Boğaziçi Enstitüsündeki eğitimler canlı ders ya da video içerik şeklinde sizlere sunuluyor. Eğitim içeriklerine bakarak eğitimin nasıl verildiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Eğitimini aldığınız sertifika, hangi üniversiteden onaylandıysa o üniversitenin adı ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sertifika sorgulamalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Sorgulama detaylarına dair detaylı bilgiyi "e-Devlet Üzerinden Sertifika Sorgulama" içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sistemine yansıma süresi, sertifikayı oluşturmanızın ardından ortalama 10 iş günüdür. e-Devlet sertifika sorgulama içeriğimizden sorgulama detaylarını öğrenebilirsiniz.
Evet, tüm eğitimlerimizin sonunda sertifika ücreti almaktayız. Sertifikanızı fiziksel olarak talep etmeniz durumunda 499 TL, dijital olarak talep etmeniz durumunda ise 299 TL ödemeniz gerekmektedir. Uluslararası geçerli, üniversite ve enstitü onaylı olmak üzere üç sertifika için sizden sadece tek bir sertifika ücreti talep ediyoruz.
Sertifikaların basılıp kargoya verilme süresi, talep tarihinden sonra (resmi tatiller hariç) en fazla 3 gündür. Sertifikanız kargoya teslim edildikten sonra kargonun çalışma gününe bağlı olarak 5 iş günü içinde adresinize teslim edilir.
Hayır, sertifika gönderimi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmuyor. Tüm sertifikalarda kargo ücretsiz.
Eğitimlerimizin sonunda çoğunlukla üniversite onaylı sertifika vermekteyiz ancak bazı eğitimlerimizde öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Detaylı bilgiye eğitimin açıklama metninden ulaşabilirsiniz.
Eğitimler sonunda aldığınız sertifikalar, eğitim aldığınız konu ve alan hakkında uzmanlığınızı kanıtlayan belgelerdir. Sertifikanızı iş görüşmelerinde referans olarak gösterebilir, devlet kurumlarında kullanabilir; aldığınız sertifika sayesinde mesleki yetkinliğinizi belgeleyebilir ve uluslararası geçerli sertifika ile yurt dışında da mesleğinizi yapabilirsiniz.
Türkiye'de yaşamayan kişiler de dilediği eğitimi alabilir. Eğitimlerimiz, dünyanın her yerinden erişime açıktır.
Boğaziçi Enstitüsünün tüm eğitimlerinde sertifika alıyorsunuz. Sertifika alma gibi bir zorunluluk bulunmuyor ancak eğitimi başarı ile bitirdiğinizi gösteren tek belge alacağınız sertifikalar, bu nedenle sertifika talep etmenizi öneriyoruz.
Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra “sertifika talep et” butonuna basarak sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanızın size ulaşması için mutlaka girdiğiniz adresin güncel olması gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmayan kişiler sertifika alabilmektedir. Ancak bu kişilerin TC kimlik numaraları bulunmadığından aldıkları sertifikalar e-Devlet'e işlenmez. Türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler kendi vatandaşlık numaralarını yazarak sertifikalarını talep edebilirler.
Sertifika sorgulaması yapmak için sertifika sorgulama sayfasına gidin. Bu sayfada öğrenci numarası veya T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Online eğitimlerin hiçbirinde başlama süresi bulunmaz, dilediğiniz zaman eğitimlere başlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olmanız durumunda 3 defa sınava girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanızı dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.
Tüm eğitimlere ömür boyu erişim hakkınız bulunmaktadır. Eğitimi bitirip bitirmemeniz önemli değildir, dilediğiniz zaman eğitime tekrar başlayabilirsiniz.
Sertifikalarınızı tüm dijital platformlarda kullanabilir ve sertifika eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise sertifika eklemesi yapacağınız platforma girip dijital sertifikanızı, öğrenci numaranızı ya da sertifikanın URL alanını kopyalayıp gerekli alana eklemek.
Boğaziçi Enstitüsü birçok üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirir ancak hiçbir üniversiteye bağlı değildir, bağımsız bir eğitim kurumudur.
Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?
4.47

(Toplam 19 Değerlendirme)

68%
21%
5%
0%
5%

Yorumlar

Kurumunuz İçin
Başvuruda Bulunun
Kariyerinizi güçlendirin! Profesyonel Sertifika ve derece ile hedeflerinize
bir adım daha yaklaşın. Geleceğinizi şekillendirmek için eşsiz fırsatları kaçırmayın!
Eğitimleri incele - Teklif Al
749.99₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat