Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-09-30T11:00

Online Bilişim Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilişim Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bilişim eğitimleri, kişinin kendini bilişim alanında geliştirebileceği ve mesleki uzmanlık kazanabileceği eğitim kategorisidir.

Bilişim eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Örneğin bilişim eğitimin içeriği nedir, kişiye sağlayacağı faydalar nelerdir, bilişim eğitimi alındıktan sonra mesleki anlamda neler değişecek, eğitim sertifikalarının geçerliliği nedir, gibi soruların net bir cevabı bulunmalıdır.

Bilişim eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içerik derinliği
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kalitesi
 • Sertifika çeşitliliği
 • Sertifika geçerlilikleri

Bilişim Eğitimleri Nelerdir?

Bilişim eğitimleri şunlardır:

 1. Temel SEO Eğitimi
 2. After Effects Eğitimi: Temel Seviye
 3. C++ Programlama Dili (Algoritma Uygulamalı)
 4. 3DS Max Eğitimi
 5. Excel Eğitimi - Uygulamalı Online Eğitim
 6. Dijital Çağda Stratejik Düşünme Teknikleri Eğitimi
 7. Etkili Linkedin Yönetim Eğitimi
 8. Facebook ve İnstagram Reklam Verme Eğitimi
 9. Görsel ve Sosyal Medya Gelişim Programı
 10. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu
 11. Profesyonel Koçluk Eğitimi
 12. Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı
 13. Adli Online Bilişim Hukuku Sertifika Programı
 14. Dijital Pazarlama Eğitimi
 15. Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı
 16. SEO Eğitimi: Sertifikalı Uzmanlık Programı

1. Temel SEO Eğitimi

Temel SEO Eğitimi, arama motorlarının diline uygun içerikler üretmenizi öğreten bir online eğitim programıdır. Türkçesi, arama motoru optimizasyonu olan SEO, web sitenizde yer alan içeriklerin, arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Temel SEO Eğitimi’ne dileyen herkes katılabilir.

2. After Effects Eğitimi: Temel Seviye

Bir tasarım programı olan After Effects’in kullanımın anlatıldığı bu eğitimde, temel seviyede tasarım yapma yeteneği kazanılmaktadır. Tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen, tasarımcılık mesleğini yapmak isteyen ya da bir hobi edinmek isteyen herkes Temel Seviye After Effects Eğitimi’ne katılabilir.

3. C++ Programlama Dili (Algoritma Uygulamalı)

C++ Programlama Dili yüksek performanslı uygulamalar oluşturmak için kullanılan nesne yönelimli bir programlama dilidir. Bu dil Danimarka asıllı yazılımcı Bjarne Stroustrup tarafından geliştirilmiştir.  C++ Programlama Dili programcılara sistem kaynakları ve bellek üzerinde yüksek düzeyde denetim olanağı sağlamaktadır. Microsoft’un geliştirdiği Windows işletim sistemi de dahil binlerce yazılım C++ ile kodlanmıştır. C++ Programlama Dili Eğitimi de program dilini öğretmektedir. Bu eğitime yazılıma meraklı olan herkes katılabilir.

4. 3DS Max Eğitimi

Tam adı 3D Studio Max olan program, Autodesk tarafından geliştirilmiş bir üretim programıdır. Modelleme ve animasyon hazırlama süreçlerinde tercih edilen bu program, dünyanın en çok kullanılan tasarım programlarının başında geliyor. Modelleme ve animasyon tasarımlarını öğreten 3DS Max Eğitimi, tasarım dünyasına giriş yapmak isteyen herkese açık bir eğitim.

5. Excel Eğitimi

Microsoft’un geliştirdiği bir program olan Excel; tablolar oluşturmaya, matematiksel hesapları tablolara işlemeye, verileri yazmaya ve iş düzeni oluşturmaya yarayan bir program. Excel Eğitimi, bu programın kullanımına dair her şeyi öğreten bir eğitim programı. İsteyen herkes Excel Eğitimi’ne katılabilir.

6. Etkili Linkedin Yönetim Eğitimi

Linkedin, iş arayan kişileri ve işverenleri buluşturan bir dijital platformdur. İş arayanlar ve işverenler bu platform üzerinden, sektörleri ile ilgili paylaşımlarda bulunurlar. Diğer sosyal mecralar ile bir hayli benzerlik taşımasına rağmen Linkedin, sadece “iş amaçlı” kullanılır. Etkili bir şekilde Linkedin kullanmayı öğreten Etkili Linkedin Yönetim Eğitimi herkesin katılımına açıktır.

7. Facebook ve Instagram Reklam Verme Eğitimi

Günümüzde her şeyin dijitalleşmesi ile kurum ve kuruluşlar da dijitalleşmeye başladı. Bu kurumların; marka, ürün ve hizmetlerini etkin bir şekilde tanıtabileceği en faydalı alan da yine dijital mecralar. Facebook ve Instagram’ı milyonlarca insan kullanıyor ve bu alanlarda verilen reklamlar, harika dönüşümler elde ediyor. Facebook ve Instagram Verme Eğitimi de bu reklamların nasıl verileceğini, hedef kitlenin nasıl seçileceğini ve nasıl bir reklam stratejisi izleyeceğinizi öğretiyor. 

8. Görsel ve Sosyal Medya Gelişim Programı

Görsel ve Sosyal Medya Gelişim Programı; fotoğrafçılık, dijital pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlık kazanmanızı sağlayan bir paket eğitim. Fotoğrafçılık nasıl yapılır, dijital pazarlama ne demek, sosyal medya nasıl yönetilir gibi sorulara cevap verilen eğitime isteyen herkes katılabiliyor.

9. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu

Dijital pazarlamanın temelleri, teknikleri, detayları; sosyal medyanın temelleri, derinlikleri, sosyal medya stratejileri ve sosyal medya yönetimi konularında eğitim veren Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Okulu, mesleki uzmanlık ve gelişim kazandıran bir eğitim programı. Bu eğitim programına dileyen herkes katılabiliyor.

10. Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı

Adli bilişim, dijital kanıtların toplanılması, muhafaza edilmesi ve incelenmesini kapsayan bir uzmanlık dalı. Adli Bilişim Hukuku Sertifika Programı da bu alanda uzmanlık kazandıran bir eğitim programı. Bu eğitim programında dijital kanıtların ne olduğu, dijital verilerin incelenmesi, raporlanması ve analiz edilmesi gibi konular işleniyor. Adli bilişimler ile ilgilenen herkes bu eğitime katılım sağlayabilir.

11. Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama alanında tüm detayların işlendiği Dijital Pazarlama Eğitimi, dijital alandaki pazarlamalar ve pazarlama stratejileri hakkında uzmanlık sağlayan bir eğitimdir. Mesleki gelişim kazandıran eğitim aynı zamanda herkesin katılımına da açık.

12. Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı, mesleki uzmanlık kazandıran bir sertifika eğitimdir. Sosyal medya yönetimi, yönetim stratejileri, sosyal medya içerik oluşturulması gibi konuların işlendiği eğitime herkes katılım sağlayabiliyor.

Bilişim Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Bilişim eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Mesleki gelişim artar.
 • Farklı alan ve konularda profesyonel bilgiler edinilir.
 • Mesleki kariyeri güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Eğitim alan kişi hobi sahibi olur.
 • İş görüşmelerinde eğitim sertifikaları avantaj sağlar.
 • Kişi, mesleki uzmanlık kazanır.
 • Eğitimi alan kişi yeni bir iş edinir.

Bilişim Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Bilişim eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Kişinin çalıştığı alanda daha öz güvenli olmasını sağlar.
 • Mesleki gelişimi arttırır.
 • Kişinin kariyerinde önemli adımlar atmasını sağlar.
 • Ekonomik anlamda daha fazla gelir sağlar.
 • Güçlü ve etkileyici bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimin artmasını sağlar.

Bilişim Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Online bilişim eğitimleri, üniversite sertifikalı eğitimler olduğunda iş bulma konusunda büyük bir avantaj sağlar. Online bilişim eğitimleri mesleki uzmanlık ve etkili bir öz geçmiş oluşturma konusunda da etkilidir.

Bilişim Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Bilişim eğitimleri, mesleki zorunluluk gerekmediği takdirde herkesin katılımına açıktır. Mesleki zorunluluk gerektiren eğitimlerde mezuniyet şartı aranırken diğer bilişim gelişim eğitimlerinde hiçbir şart aranmamaktadır.

Bilişim Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Bilişim eğitimleri sonunda, eğitim fark etmeksizin sertifika alınır. 

Online Kişisel Gelişim Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Online bilişim eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girilmesi gerekmektedir. Eğitimlerin tümünde sınav şartı olmasa da çoğunluğunda sınav mevcuttur. Sınavlar, çevrim içi ortamda gerçekleştirilir ve soru sayısına göre sınav süresi değişiklik gösterir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre 20 dakika ile 25 dakika arasında değişir.

Online Bilişim Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online bilişim eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı kanıtlar.
 • İş görüşmelerinde avantaj sağlar.
 • Etkili bir öz geçmiş oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Eğitim ve öğrenime açık biri olduğunuzu gösterir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...