Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

"Linkedin üzerinden asla iş bulunmaz!" diyenlerden misiniz? ya da "Linkedin üzerinden çok başvuru yaptım, kimse iş görüşmesine çağırmadı, orası işe yaramıyor!" da diyebilirsiniz. Belki de sorun Linkedin değil öz geçmişinizdir, ne dersiniz? Kariyerinize yön verecek, sektörünüzdeki insanları yakından tanıyacak ve istediğiniz o işi almanın formülünü keşfedeceksiniz. Hazır mısınız? Etkili Linkedin Yönetimi Eğitimi size çok faydalı bilgiler sunacak! Lütfen bir düşünün, kariyer uzmanları profilinize giriyor, sizi doğrudan mülakata davet ediyor ve o işi, o dakika alıyorsunuz. Çünkü sektörünüzün en etkileyici profiline sahipsiniz, üstelik yakından tanıdığınız iş insanları da size iyi bir referans vermiş. Sahi Linkedin üzerinden nasıl referans veriliyordu? Peki, sertifikalar nasıl ve nereye ekleniyordu? Hadi, hemen şimdi Etkili Linkedin Yönetimi Eğitimi'ne katılın, birlikte tüm sorulara cevap bulalım. 

Etkili Linkedin Yönetimi Eğitimi ile:

 • Etkili bir Linkedin profili oluşturacak,
 • Linkedin’in içerik stratejilerini öğrenecek,
 • Güçlü bir iş ağı kuracak,
 • Yeteneklerinizi doğru şekilde sunacak,
 • Sektörünüzde öne çıkacak,
 • Linkedin’i etkin kullanmayı öğreneceksiniz.

Linkedin Nedir?

Linkedin, iş arayan ve işverenleri buluşturan bir dijital platformdur. İş arayanlar ve işverenler bu platform üzerinden iş yaşamları ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunurlar. Diğer sosyal mecralar ile bir hayli benzemesine rağmen Linkedin, sadece “iş amaçlı” kullanımı uygun bir dijital platform.

İşçinin ve işverenin buluşma noktası olan bu sosyal ağ, meslektaşların birbirleri ile iletişimde olmasını sağlarken kişilerin iş sektörü ile alakalı daha fazla bilgi olmasını da sağlıyor. Dünyanın en geniş profesyonel iş ağı olarak tanımlanan platform, kullanıcı dostu arayüzü ile de bir hayli beğeni topluyor.

Linkedin Ne İşe Yarar?

Linkedin’ın temel kullanım işleyişi; iş başvurusu yapmak isteyen ve işçi arayan kişileri bir araya getirmeyi amaçlayan bir sistem üzerine kurulmuştur. Kişilerin basit bir şekilde iş başvurularını yapabilmeleri ve sektöre dair tüm gelişmeleri takip edebileceği bir alan yaratan Linkedin, bu kullanım amacı dışına hiçbir zaman çıkmamıştır.

Linkedin Nasıl Kullanılır?

Linkedin kullanabilmek için öncelikle bir e-posta adresine sahip olmanız gerekiyor. Diğer sosyal platformlarda olduğu gibi Linkedin için de isminiz, soyisminiz gibi temel bilgiler ile üyelik işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Üyelik işlemlerinizi sırasıyla tamamladıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kendiniz için oluşturacağınız iş profili kısmı.

Bu iş profili sizi en iyi şekilde tanımlayacak, aradığınızı şeyi net bir şekilde ifade edecek bir özellikte olmalıdır. Profiliniz bünyesinde öğrenim yaşamınız, edindiğiniz başarılar, iş ve çalışma deneyimleri, bildiğiniz yabancı diller, hobileriniz ve aktif bir şekilde kullandığınız diğer sosyal mecralar gibi bilgileri paylaşabilirsiniz.

Oluşturmak istediğiniz profilinizi dilediğiniz dilde hazırlayabilir ve oluşturabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz alanlar ile ilgili kişi bağlantıları kurarak dilediğiniz firmaları takip edebilir, sektörünle alakalı birçok kurum sayfasını takip edebilirsiniz.

Kişi Bağlantıları Nasıl Kurulur?

Linkedin kaydınızı tamamlayıp profilinizi oluşturduktan sonra ilk olarak e-mailiniz kayıtlı olan kişiler karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz bu noktada tanıdığınız kişiler ile bağlantı kurabilir dilerseniz şahsen tanımadığınız ama sektöründe ünlü olan isimleri takip edebilirsiniz. E-posta aracılığı ile tanıdıklarınıza ulaşabildiğiniz gibi telefon rehberiniz ile de tanıdığınız birçok insana erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefon rehberinizi Linkedin ile entegre hale getirmek.

Linkedin Üyelik Çeşitleri

Dijital iş ağı platformu olan Linkedin ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı üyelik çeşidi sunmaktadır. Ücretsiz kısımdaki kullanıcılar uygulamaların birçoğundan yararlanmakla beraber bazı kısıtlamalara maruz kalmaktadırlar. Bunlardan bazıları iş başvurularında ön plana çıkamama ve profilini görüntüleyen kişilerin tamamını görememedir.

Premium olarak geçen ücretli üyelik sisteminde ise profilinize kimlerin baktığını görebilir, iş başvurularınızda ön plana çıkabilir, bağlantınız bulunmayan kişilere mesaj gönderebilir, nitelikli aramalar yapabilir ve diğer kullanıcıların profiline kolaylıkla erişebilirsiniz.

Fakat burada belirtilmesi gereken bir nokta var, diğer kullanıcıların profillerini tam olarak görmek istiyorsanız onlar ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yalnız kişinin profilinde görünmesini izin verdiği şeyleri görebilirsiniz.

Etkili Linkedin Yönetim Eğitimi'ne Kimler Katılabilir?

Linkedin Eğitimi'ne şu kişiler katılabilir:

 • Linkedin hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler,
 • Linkedin kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler,
 • Sektörünün dijital alanında tanınmak isteyenler,
 • İş ve kariyer yaşamına yön vermek isteyen kişiler.

Etkili Linkedin Yönetim Eğitimi Ne Zaman Başlıyor?

Eğitim halihazırda hazır. Eğitime kayıt olup dilediğiniz zaman katılım gösterebilirsiniz.

Etkili Linkedin Yönetimi İçin İpuçları

Profesyonel Bir Fotoğraf Kullanın

Sizin ilk bilgiyi veren şey profil fotoğrafınızdır. Bu sebeple kullandığınız profil fotoğrafının profesyonel bir fotoğraf olmasına dikkat edin. Kameraya karşıdan bakan, tebessüm eden, işinize uygun bir ortam ve elbise ile çekilmiş olan bir fotoğraf en doğru seçim olacaktır.

Anahtar Kelimeleri Belirleyin

Ne tür aramalarda görünmek istediğinizi mutlaka belirleyin. Doğru anahtar kelime seçimi; mesleğinizi, becerilerinizi ve sizi en doğru tanımlayan kelimeler ile oluşturulmalı. Kariyer uzmanlarının size doğru anahtar kelime ile ulaşması, çok iyi bir iş teklifi almanıza sebep olabilir.

Yeteneklerinizi Onaylatın

Linkedin’in en ilgi çeken ve en kendine has özelliklerinden biri de yetenek ve becerilerinizin onaylanabilmesidir. Sizinle birinci dereceden bağlantılı olan kişilerden yeteneklerinizi onaylamasını isteyin. Siz de aynı şekilde diğer kişiler için bu eylemi gerçekleştirmeyi unutmayın. Profilinizde onay almış yeteneklerin bulunması, güçlü taraflarınızın ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Profiliniz Daima Aktif Olsun

Tıpkı diğer sosyal mecralarda yaptığınız gibi bu Linkedin’da da aktif bir şekilde kendinizi göstermelisiniz. Yeni bağlantılar kurun, gönderi oluşturup paylaşın, size uygun iş ilanlarını inceleyin, iş arıyorsanız profil fotoğrafınızda “open to work” özelliğini kullanın.

Gönüllü Faaliyetlerinizi Ekleyin

İş deneyimleriniz dışında profilinizde gönüllü faaliyetlerinize de yer vermek oldukça ilgi çekici olacaktır. Özellikle aktif iş arayan biriyseniz kariyer uzmanlarının dikkatini bu şekilde çekebilir, başarıya ulaşmak için etkin bir adım atmış olursunuz.

Mention Kullanın

Diğer tüm sosyal mecralarda bulunduğu gibi Linkedin kullanımında da mentionlara yer verebilirsiniz. Bir paylaşım yaptığınızda ilgili kişinin veya güncellemenizden haberdar olmasını istediğiniz kurumları etiketleyin. Etiketlenen kişi ya da kurumun mutlaka ilgisini çekeceksiniz.

İlgilendiğiniz Gruplara Katılın

Yer aldığınız sektör ve ilgilendiğiniz konuların mesleki gruplarına katılmak, doğrudan görünürlüğünüzü arttıracak bir eylemdir. Aynı zamanda uzman olduğunuzu düşündüğünüz konu ve meslekler hakkında siz de grup oluşturabilir, Linkedin üzerindeki aktifliğinizi daha etkin bir duruma taşıyabilirsiniz.

Telefon Rehberinizi Entegre Edin

Linkedin üzerinden telefon rehberinizi entegre ederek sizi tanıyan kişiler ile kolayca bağlantı kurabilir, tanıdığınız tüm insanlara rahatça ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda e-posta üzerinden de bağlantı araması yapmanızı sağlayan özelliği de kullanabilir, profesyonel yaşamda mail üzerinde kaydı bulunan kişilere de ulaşabilirsiniz.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 0.00 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 0.00 Puan
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  0.00

   Eğitim Puanı

   Eğitim Değerlendirmesi : 0.00 Puan
   Toplam : 0 Yorum
   • %0
   • %0
   • %0
   • %0
   • %0

   {{dil.yorumlar}}

   {{yrm.yazar}}

   {{yrm.baslik}}

   {{yrm.yorum}}

   Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
   {{dil.yorum_ekle}}

   • {{dil.oylama_sorusu}}

     149.00 TL
   19.99 TL