Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-01-28T00:00

Şimdi lütfen kâğıdı kalemi elinize alın. Size yazılım anlatacağım. Ama bu öyle bildiğiniz yazılımlardan değil. Proje yönetimi yazılımı. İsminden de anlaşılacağı gibi çok kapsamlı bir iş. Zaten bu nedenle kâğıt kalem almanızı istedim. Bu kapsamlı ve kapsamıyla doğru orantılı olarak zor olan işi kolaylaştırmak için size bir eğitim hazırladık. Proje Yönetimi Yazılımı Eğitimi. Her eğitimimizi olduğu gibi bu eğitimi de alanında uzman bir eğitmen hazırladı. Yeni gelişmeleri ve güncel bilgileri kapsayacak şekilde hazırlanmış bu eğitimle öne çıkacak, başarılarınızla göz dolduracaksınız. Çünkü siz en zorlu projelerin altından ustalıkla kalkabileceksiniz. Bu fırsatı kaçırmayın!

Bu eğitimle;

 • Proje Yönetimi Yazılımında uzman olacaksınız.
 • En zorlu projelerin üstesinden gelecek, başarılarınızı taçlandıracaksınız.
 • En iyi firmalarla çalışacak, para kazanacaksınız.
 • Proje yazılımcısı olarak tanıtılacak, bakışları üzerinize çekeceksiniz.
 • Öyleyse sizi Proje Yönetimi Yazılımı Eğitimimize bekliyoruz.

 

PROJE YÖNETİMİ NEDİR?

Birbirinden farklı ve karmaşık süreçleri başarı ile yönetmek elbette her kurumun dileğidir. Derin deneyim, alan bilgisi, anama, uygulama becerisi vb. yeterlilikler de gerektiren proje yönetimi bu nedenle her sektörün ilgi duyduğu alanlardan birisidir. 

Günlük hayatta farkında olmadan yürüttüğünüz birden fazla projeye ek olarak çalışma yaşamında da etkin biçimde pozisyonunuza ilişkin alanlarda ilerleme kaydetmeniz beklenir. 

Her kurum bu nedenle bir organizasyon şeması oluşturur ve görev tanımlarını birer proje olarak kurgular. Projenin kavramsal tasarımından sonlandırılmasına kadar olan bütün aşamalarda kontrol ve koordinasyon ön plana çıkarken, aktivite adı verilen çalışma alanları ile entegrasyon sağlanır.

Günümüzde artan dijitalleşme ve rekabet baskısı, örgütsel hedeflere ulaşmak için mükemmellik arayışı ile birlikte koordinasyon, takım çalışması ve müşteri ilişkilerini de zorunlu kılmıştır. Bir projenin planlanma sürecinde bütün bunlarla birlikte riskler de göz önünde bulundurulur. Performansın ölçülebilir olması ise projenin hedefi doğrultusunda sapmadan ilerlemesini kolaylaştırır. 

Teori ile pratik arasındaki farklılıklar arttıkça kurumların organizasyon şemalarında önemli oranda dağılmalar görülürken, belirli bir süre içerisinde mevcut bütçe ile istenilen hedefe ulaşmak için proje yönetimi de zorunlu hale gelir. 

Günümüzde etkin yönetimin olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesi de bilişim sistemlerinin çalışma prensipleri doğrultusunda oluşturulan proje takvimleri ile üretimin desteklenmesidir. Hemen her alanda yazılım tabanlı karar destek sistemleri hayatımıza yön verirken, ölçütler ve tahminlerin, muhtemel risk ve risk alanlarının matematiksel formülerle istatistiksel olarak analizi, firmaların en büyük yardımcısıdır. 

Planlama, organizasyon, yöneltme, değerlendirme ve geliştirme gibi proje yönetiminin basamaklarını oluşturan ve temelde kurumun vizyon ve misyonu doğrultusunda üretim sürecini doğrudan etkileyen basamaklar yöneticiler tarafından oluşturulurken, bu sürecin hızlı, verimli ve etkin olarak yürütülmesi organizasyona katkı sunanların görevleri arasında sayılır. 

Zaman, maliyet ve kalite çerçevesinde en iyi ve en başarılı sonuca ulaşmaya çalışan organizasyonlar bu nedenle bütünleştirme, kapsam, maliyet, zaman yönetimi, kalite yönetimi, İK ve iletişim departmanlarını oluşturarak organizasyon şemasında görev tanımlarını yaptıkları bireylerin çalışmalarını de bu kriterle değerlendirir. 

Aynı zamanda bir takım çalışmasını da zorunlu kılan proje yönetimi, bir lider sorumluluğunda ilgili alana ilişkin çalışmaların da takip edilmesi sürecidir. Multi-disipliner bir çalışma metodolojisini zorunlu kılan proje yönetimi, bireysel ilişkilerden öte sosyal bir çalışma ortamını da beraberinde getirir. 

Planlama, kontrol, risk yönetimi gibi teknik alanlarla birlikte iletişim, empati ve destek gibi bilişsel süreçlerin bir arada yürütüldüğü proje yönetiminde; strateji, sürdürebilirlik ve analitik düşünce ön plana çıkar. 

Bu anlamda proje yöneticileri günümüz dijital dünyasında kendilerine sunulan özel programlardan da destek alarak en hızlı biçimde, mali çerçevenin dışına çıkmadan en kaliteli sonuca ulaşır. 

PROJECT LİBRE PROGRAMI NEDİR?

Proje yöneticilerine sunulan dijital yardımcıların başında gelen Project Libre; performans, maliyet ve zaman hedeflerine ulaşabilmek için mevcut kaynakları en verimli şekilde planlama ve proje aktivitelerini kontrol etme sürecinde destek sunar. 

Plan oluşturma, proje adımlarını planlama ve izleme, kaynak görevlerin atanması, sürecin takip edilmesi, bütçe yönetimi ve iş yükü analizi gibi proje yöneticilerinin en fazla ihtiyaç duyduğu alanlarda kolay ve anlaşılır biçimde yönlendirmeler yapan Project Libre, en zorlu projelerde dahi hızlı yol alınmasını da kolaylaştırır. 

Microsoft Project’e iyi bir alternatif olan Project Libre, tamamen ücretsizdir. Proje yönetimi anlamında hemen her türlü donanıma sahip olan Project Libre, inşaat, tekstil, ecza, perakende, bilişim teknolojileri gibi sektörlerde kullanılabilir. 

Excell tabloları içerisinde kaybolmamak için en iyi alternatif olan Project Libre, her türlü işletim sisteminde çalışır. 

Siz de hemen şimdi Boğaziçi Enstitü bünyesinde yer alan Proje Yönetimi Project Libre Programı ile kısa sürede hedeflerinize ulaşabilirsiniz. 

 

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.77 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.77 Puan
  Toplam : 13 Yorum

  • %92
  • %0
  • %0
  • %8
  • %0
  4.77

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.77 Puan
  Toplam : 13 Yorum
  • %92
  • %0
  • %0
  • %8
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    499.00 TL
  349.00 TL