Uzaktan Eğitim - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Bölümleri

Uzaktan Eğitim Bölümleri

14 dk okuma süresi

Uzaktan eğitim bölümleri, üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri kapsamında açılan ön lisans ve lisans programlarıdır. Muhasebeden kamu yönetimine, iş sağl

avatar
Görkem Hasgül

19 Ocak

Enstitü Nedir? Enstitü Ne İşe Yarar?

Enstitü Nedir? Enstitü Ne İşe Yarar?

13 dk okuma süresi

Enstitü, bir üniversiteye bağlı olan veya bağımsız olarak araştırma yapan ve belirli konularda eğitim veren örgüttür.  Enstitüde verilen eğitimler, bireylerin yaş

avatar
Görkem Hasgül

27 Aralık

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

9 dk okuma süresi

Etkin bir öz geçmiş oluşturmanın temelinde sertifikalar yatıyor, ücretsiz sertifika alarak bunu sağlamak mümkün, peki ücretsiz sertifika nasıl alınır? Sertifika a

avatar
Görkem Hasgül

12 Ekim

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Nedir?

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Nedir?

5 dk okuma süresi

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, kısa adıyla AUZEF, İstanbul Üniversitesine bağlı olarak uzaktan ve açık öğretim programlarını yürüten fakültedir. AUZEF’te dersl

avatar
Serap Ilgın

10 Haziran

Yıldız Teknik Üniversitesi Sertifika Programları Nedir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Sertifika Programları Nedir?

4 dk okuma süresi

Yıldız Teknik Üniversitesi sertifika programları mesleki veya kişisel alanda eğitim alarak kendisini geliştirmek isteyenlere yönelik düzenlenmektedir. Yıldız Tekn

avatar
Boğaziçi Enstitüsü

08 Mayıs

Sertifika ile İşe Girilir mi?

Sertifika ile İşe Girilir mi?

4 dk okuma süresi

Evet, sertifika ile işe girilir. Ancak bazı durumlarda mümkün olmayabilir. Örneğin sosyal medya yöneticiliği gibi üniversitelerde bölümü olmayan bir sertifika pro

avatar
Boğaziçi Enstitüsü

04 Mayıs

Oyun Terapisti Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun Terapisti Eğitimi Nasıl Alınır?

9 dk okuma süresi

Bu yazımızda oyun terapisti incelemesini gerçekleştireceğiz. Oyun terapistliği son dönemin merak uyandıran mesleklerinden birisidir. Gelişen sektörler sonucunda bi

avatar

04 Mart

Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Satış Odaklı Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

6 dk okuma süresi

Bu yazımızda satış odaklı emlak danışmanlığı nasıl alınır? hep birlikte inceleyeceğiz. Satış odaklı emlak danışmanlığı, günümüzün gözde mesleklerinden biridir. Dol

avatar

11 Şubat

Mesleki bilgi ve kariyer gelişimi için insanlar çeşitli alanlarda eğitimler almak ister. Çoğu insan, çalışma saatlerinden zaman ayıramamakta ve eğitimlere katılamamaktadır. Herkesin eğitim imkânlarından faydalanabilmesi gerekir. Bu yüzden daha fazla kişiye eğitim verilebilmesi için uzaktan eğitim sistemi geliştirilmiştir.

Uzaktan eğitim siteminin yenilik ve avantajları;

 • Öğrenci ve öğretmenin aynı ortamda olmadığı,
 • Zaman ve mekândan bağımsız,
 • İnternet sistemleri üzerinden,
 • Canlı,
 • Sesli,
 • Görüntülü olarak derslerin işlendiği bir eğitim sistemidir.

Katılımcılar, verilen eğitimleri istedikleri zaman tekrar izleyebilme imkânına sahip. Ayrıca tüm bu işlemler bilgisayar sistemleri üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Çağdaş ve yenilikçi bir eğitim sistemi olarak günümüzde, kamu ve özel sektörde yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır.

Enstitü olarak bizler de, farklı alanlarda, farklı konularda uzaktan eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizden faydalanmak isteyenler, online kayıt oluşturur. Sonra evlerinden ya da iş yerlerinden eğitimlerimize katılabilir. Uzaktan tüm dersleri alarak kendilerini sınavlara hazırlayabilir. Uzaktan eğitimlerde herhangi bir eğitici ile yüz yüze kalma zorunluluğu bulunmamaktadır. Öğrenciler, sisteme kayıt olduktan sonra eğitim araçlarını kullanabilir. Ders takiplerini yapar ve kendi çabaları ile kurs sonrası sınavlara hazırlanmaya çalışırlar.

 

Uzaktan Eğitim Nedir?

Teknolojik gelişmeler her alanda yeniliklerin yaşanmasına neden olur. Bu yenilikler de hızla gelişir. Eğitim konusunda da çok farklı yenilikler ortaya çıkmıştır. Bilgisayar ve internet sistemlerinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte,

 • Kurum içi eğitimler
 • Özel eğitimler,
 • Uzaktan eğitim sistemi ile verilmeye başlanmıştır.

Uzaktan eğitim, sanal sistemler üzerinden, çeşitli eğitim materyalleri kullanır. Zaman ve mekân kavramı olmadan verilen eğitimler olarak tanımlanmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü olarak, tüm alanlarda, uzmanlarımızın desteği ile uzaktan eğitimler vermeye çalışıyoruz.

Uzaktan eğitim sistemimiz, herkes için uygundur ve birçok avantaj sağlamaktadır. Eğitim için bir sınıfta olma zorunluluğu olmadığı için öğrenciler, ulaşım, konaklama gibi çeşitli harcamalar yapmazlar. Farklı şehir ya da ülkede yaşayanlar, internet üzerinden eğitimlerimizi takip edebilir. Bu sayede eğitimle ilgili tüm engelleri ortadan kaldırmış oluyorlar. Bedensel engeli olanlar, evlerinden tüm derslere takip edebilir. Online eğitim sayesinde sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilir. İnsanların çoğu, iş hayatında ya da kurulu düzenlerinde değişiklik yapmak zorunda kalmıyor. Bu şekilde uzaktan eğitim programlarımıza katılarak, eğitim sonunda sertifika alabiliyor.

 

Uzaktan Eğitim Programları Nelerdir?

Çeşitli nedenlerden dolayı uzaktan eğitimler vermeye başlayan, eğitim kurumları ve farklı sektörlerdeki kuruluşlar vardır. Bu kurumlar birbirinden çok farklı programlar kullanabilmektedir. Uzaktan eğitim sertifika programları ile ilgili bilgilendirmeleri, sitemizdeki eğitim bölümlerinde yapıyoruz. Eğitimlerimiz online eğitimler ve örgün eğitimler olarak iki bölüme ayrılmıştır. Online eğitimler bölümünde yer alan uzaktan eğitim seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Bu sayede uzaktan eğitim modeli ile eğitimlere başlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim programlarımız, kişisel gelişim, bilişim, girişimcilik, sağlık, işletme, liderlik vb. gibi tüm alanlardan oluşmaktadır. Eğitim konularımız ise her bölüm içerisinde, farklı başlıklarla sunuluyor.

Eğitim programlarımızı seçenler, satın alma yaptıklarında, eğitimle ilgili dokümanlara ve video ders içeriklerine ulaşabilir. Uzaktan eğitim programlarımızı takip etmek isteyenler, günün her saatinde, dersleri takip edebilir. Bu şekilde kayıt oldukları eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Enstitü olarak, teknolojinin tüm gelişmişliğini kullanıyoruz. İçeriklerimizi üniversite akademisyenlerine, alanında uzman eğitmenlere hazırlatıyoruz. Uzaktan eğitimde, eğitimcilerle yüz yüze gelme zorunluluğu olmadığı için öğrenciler verilen ders ekipmanları ile kendilerini geliştirmeye çalışacaktır. Uzaktan eğitimlerimiz sonrasında, kurumumuz tarafından sınav yapılmaktadır. Bu sınavdan başarılı olan her öğrenciye, katılmış olduğu eğitim programı ile ilgili sertifika veriyor ve sertifikalarını kendilerine gönderiyoruz.

 

Uzaktan Eğitim Kursları Nelerdir?

Uzaktan eğitim kursları sonrasında verilen sertifikalar, tüm sektörlerde, terfi için kullanılabilir. Bu sayede terfi işlemlerine yardımcı olmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü, tüm öğrencilerine, kurslar sonrasında yapılan sınav ile Türkçe ve İngilizce sertifikalarını hemen hazırlıyor. Kurs sonrası verilen sertifikalar, Üniversite onaylı olduğundan uluslararası geçerliliğe sahiptir. Uzaktan eğitimlerimize katılarak sertifika alanlar, işlerinde kendilerini geliştirir. Aynı zamanda yeni bir meslek sahibi olabiliyor ve sertifikaları ile yeni iş arayabiliyorlar.

Uzaktan eğitim kurslarımız arasında,

 • Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı,
 • Satış odaklı danışmanlık kursu,
 • Saha satış eğitimi,
 • Stresle başa çıkma eğitimi,
 • Yaşam koçluğu eğitimi gibi çok sayıda kurs programı yer almaktadır.

İnsanlar, zamanlarını iyi değerlendirebilmek istiyor. Bunun için çeşitli alanlarda sunduğumuz uzaktan eğitimleri tercih etmektedir. Bu sayede gerek ev gerekse iş ortamında, uzaktan eğitimlerine devam edebiliyorlar. Sistemlerimiz sayesinde, kişiler işlerini aksatmadan aynı anda eğitimlerini almış olabiliyorlar.

Evden çalışma modelinin geliştirilmeye çalışıldığı dönemde, uzaktan eğitim seçenekleri daha fazla tercih ediliyor. Boğaziçi Enstitüsü olarak gelecek dönemler için daha kapsamlı uzaktan eğitim programları hazırlamaya çalışıyoruz. Bu sayede her kesimdeki insanların, farklı eğitimlerden faydalanmalarını planlıyoruz. Uzaktan eğitimler sayesinde insanlar, yaptıkları işlerden geri kalmıyorlar. Tüm eğitimlerimizi sertifika programları olarak hazırlıyor, eğitimlere önem verilmesini sağlıyoruz.

 

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınır?

İnsanların çoğu yapmayı planladıkları işlerle ilgili zaman problemi yaşamaktadır. Örgün eğitim alma imkânı olmayan herkes uzaktan eğitim programlarımızdan faydalanabilir. Bu şekilde istedikleri eğitimleri alabilirler. Boğaziçi Enstitüsü her kesimden insanların, istedikleri alanlarla ilgili uzaktan eğitimler almasını kolaylaştırır. Eğitimlerimize katılan ve başarılı olan herkese sertifika veriyoruz. Uzaktan eğitim almak isteyenler, Boğaziçi Enstitüsü üzerinden kayıt yaptırabiliyorlar.

Online kayıt işlemlerini tamamlayanlar, almak istedikleri eğitim türü ile ilgili bilgi edinir. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra eğitim için hazırlanan materyaller temin edilir. (video içerikleri, pdf dokümanları gibi.) Akabinde online sistemlerimiz üzerinden uzaktan eğitime hemen başlayabiliyorsunuz. Hazırlamış olduğumuz eğitim sistemleri sayesinde, öğrenciler kaçırdıkları dersleri tekrar görebilir. Diledikleri zaman izleyip eksiklerini giderebilir.

Uzaktan eğitim sürecimiz;

 1. Kayıt olmak,
 2. Kendi hızında öğrenme,
 3. Başarını belgele ve
 4. Onaylı sertifikanı al

Şeklinde 4 adımda gerçekleşmektedir. Kayıt olanlar, eğitim türünü seçebiliyorlar. Herkesin bireysel öğrenme hızı farklıdır. Bu yüzden her katılımcı kendisine göre eğitim programı yapabilecektir. Bu sayede derslerimizi daha iyi anlayacağı şekilde takip edebilecektir. Eğitimlerimiz sonundaki sınavdan başarılı olanlar, başarılarını sertifika ile belgeleyecektir. Vermiş olduğumuz sertifikalar, üniversite onaylıdır. Bu sebeple her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

 

Uzaktan Eğitim Yazılarımız Ve Eğitimlerimiz

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü online eğitim seçeneklerimiz ile kişilerin kendilerini, ilgi duydukları alanlarda geliştirmelerini sağlıyoruz. Uzaktan eğitimlerle ilgili yazılarımızda, tüm eğitim modelleri hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz. Online eğitim, uzaktan eğitimin içerisinde değerlendirilebilmektedir.

Çalışanlar ya da farklı alanlarda eğitimler alarak kendisini geliştirmek isteyenler vardır. Bu kişiler uzaktan eğitimleri nasıl alabileceklerini merak etmektedir. İnternet sitemizdeki, eğitim bölümlerinde ve blog alanında, uzaktan eğitim ile ilgili çeşitli yazılarımız bulunmaktadır. Yazı içeriklerimizde,

 • Uzaktan eğitim nedir,
 • Avantajları,
 • Dezavantajları,
 • Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasındaki fark,
 • Eğitim konuları

Gibi aranılan tüm bilgiler yer alabiliyor. Uzaktan eğitimlerimiz arasında ise

 • İlk yardım eğitim,
 • İşaret dili eğitimi,
 • Satış danışmanlığı eğitimi,
 • Girişimcilik eğitimi,
 • Sosyal medya uzmanlığı,
 • Aile danışmanlığı,
 • Etkili iletişim eğitimi gibi tüm alanlarla ilgili eğitim programları yer alıyor.

Uzaktan eğitimlerde ders kaçırma sorunu yoktur. Bu sayede zamanında takip edilemeyen dersler istenildiği zaman tekrarlanabilir. Bu her öğrenciye avantaj sağlamaktadır. Yazılarımızda, örgün eğitim ile uzaktan eğitimin karşılaştırmalarını yaparak, neden tercih edilmesi gerektiğini göstermeye çalışıyoruz. Günümüzde, bilişim teknolojileri hayatın her aşamasında kullanılmaya başlanmıştır. Boğaziçi Enstitüsü olarak bizlerde, uzaktan eğitimleri bu teknoloji sayesinde herkese rahatlıkla ulaştırıyoruz.

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat