Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?
Eğitim Yazıları

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Etkin bir öz geçmiş oluşturmanın temelinde sertifikalar yatıyor, ücretsiz sertifika alarak bunu sağlamak mümkün, peki ücretsiz sertifika nasıl alınır?

Sertifika almak bireylerin farklı alanlardaki yetkinliklerini kanıtlamasının vazgeçilmez bir yoludur. Çağımızda dijital eğitim platformları sayesinde sertifika almak daha ulaşılabilir ve kolay bir hale gelmiştir. Uzaktan eğitim olarak tasarlanan sertifika programları yoğun hayat temposu içindeki bireylere, istedikleri an katılabilecekleri onlarca farklı alanda donanımlı olma fırsatı tanımaktadır. Bireyler, sertifika sahibi olarak kendilerine yepyeni meslek gruplarında istihdam fırsatı yaratabilmektedirler. Peki sertifika tam olarak nedir? Ne işe yarar? Sertifika sahibi olmanın avantajları nedir? Gelin bunların cevabını beraber öğrenelim!

Sertifika Nedir?

Bir konu hakkında hazırlanan eğitim sürecini başarı ile tamamlamış bireylere verilen belgeye sertifika denir. Sertifika kelimesi yerine öğrenim belgesi de kullanılmaktadır. Sertifika, eğitime katılım sağlayan bireylerin konu hakkında kazandıkları donanımı kanıtlayan bir nitelik taşır. Sertifika, bireylerin kişisel gelişimine katkı sağlar. Kişiler, sertifika alarak iş başvurularında avantaj sahibi hale gelirler. Sertifika sahibi olmak için geçirilen eğitim süreci bireylerin, hem kişisel gelişimini hem kariyer hedeflerini olumlu yönde etkilemektedir. 

Sertifikalar sayesinde kişi, hayalini kurduğu konuda uzman hale gelebilir. Eğitim aldığı alanda uzmanlaştığını kanıtlamanın vazgeçilmez yolu da güvenilir bir kurumdan eğitime dair sertifika almaktır. 

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Sertifika almak için kişinin önce hangi alanda uzman olmak istediğini seçmesi gerekmektedir. Sertifika almak isteyen bireyler, online eğitim sayfasını ziyaret ederek geniş eğitim skalasını inceleyebilirler. Uzman olmak istedikleri alanda eğitime başlayan kişiler, eğitime dair ders videolarına zaman ve mekan sınırlılığı olmadan bağlanabilirler. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar, kazandıkları donanımı kanıtlayan sertifika belgelerini temin edebilirler.

Sertifika Eğitimlerine Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Sertifika eğitimlerine katılmanın avantajları şunlardır:

 • Kişisel gelişimi arttırır.
 • Bireyin üretkenliğine katkı sağlar.
 • Kişiye yeni bakış açıları kazandırır.
 • Farklı alanlarda uzman olma fırsatı sunar.
 • Kolay ve hızlı şekilde eğitime ulaşmayı sağlar.
 • İşe alım süreçlerinde bireyi avantajlı kılar.
 • Doğru kariyer hedefi seçme için önemlidir.
 • Sektörleri ve meslek dallarını tanımayı sağlar.
 • Bireylere farklı meslek dallarında istihdam fırsatı sunar.
 • Güncel bilgi kaynaklarına ulaşımı kolaylaştırır.
 • Seçilen sektörde yer edinmeyi kolaylaştırır.
 • Kişinin analiz yapma becerilerini geliştirir.
 • Kişinin problemlere karşı pratik çözümler sunmasına katkı sağlar.

Ücretsiz Sertifika Programları Nelerdir?

Eğitim sürecine katılım için herhangi bir ücret ödemenize gerek olmayan sertifikalı eğitimlere ücretsiz sertifika programı denir. Ücretsiz sertifika programları hem maliyeti düşük olan hem de kolay yoldan erişim sağlayabileceğiniz içerik bakımından zengin eğitimlerden oluşmaktadır.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde verilen ücretsiz sertifika programları şunlardır:

2021 Yılında En İyi 10 Ücretsiz Sertifika Programı

2021 yılında en iyi 10 ücretsiz sertifika programı şunlardır:

Temel SEO Eğitimi

Temel SEO Eğitimi, dijital pazarlama sektöründe yararlı olacak şekilde, firmaların kitlelere görünürlüğünü arttıracak teknik donanıma sahip kişiler yetiştirmektedir. Temel SEO Eğitimi sayesinde katılımcılar, arama motoru optimizasyonu yöntemlerini detaylı şekilde öğrenir. 

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi

Bireyler, Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi ile iş hayatında ya da günlük yaşantıda nasıl bir yol izleyerek daha verimli olabileceklerini öğrenmektedirler. Verimlilik, profesyonel yaşamda bir çalışandan beklenen öncelikli unsurlardan biridir. Katılımcılar, Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi sonunda sahip olacakları sertifika ile iş hayatında avantajlı konuma gelmektedirler.

Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi, kişilerin topluluk önünde ya da bireysel ilişkilerinde hem iyi bir dinleyici hem iyi bir konuşmacı olmak için uygulanacak teknikleri detaylı olarak öğrendikleri bir programdır. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi, kurumsal hayatta müşteri, yönetici ya da çalışma ekibinizle sağlıklı bir ilişki kurmanıza yardımcı olur.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi, çalıştığı alandan donanımlı olan fakat bu donanımı öz güven eksikliği sebebiyle yansıtamayan bireylere, iş hayatında öz güvenin nasıl geliştirileceğini öğreten bir ders programıdır. Katılımcılar, Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi sayesinde insan psikolojisinde öz güven kavramının yerini ve aynı zamanda bireysel öz güveni arttırmak için uygulanması gereken yöntemleri öğrenecektir.

Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Stresle Başa Çıkma Eğitimi, bireylerin yaşadıkları stresten dolayı düşen hayat kalitelerini düzeltmek için teknikler sunan bir sertifika programıdır. Stresle Başa Çıkma Eğitimi, özellikle yoğun ve stres altında çalışan meslek gruplarının günlük yaşamlarına da bu stres faktörlerini nasıl yansıtmayacaklarını öğretmektedir.

Dijital Çağda Stratejik Düşünme Teknikleri Eğitimi

Dijital Çağda Stratejik Düşünme Teknikleri Eğitimi, günümüzde dijitalleşmeyle beraber değişip dönüşen stratejileri bireylere öğretmektedir. Dijital Çağda Stratejik Düşünme Eğitimi aynı zamanda bireylerin stratejik düşünme becerilerini geliştirmektedir. 

İşaret Dili Eğitimi

İşaret Dili Eğitimi, ailesindeki ya da çevresindeki duyma  engeli bulunan bireylerle rahat iletişime geçmeyi sağlayan işaret alfabesini ve işaret dilini öğreten bir ders programıdır. İşaret Dili Eğitimi katılımcıların, iş yaşamlarında engelli müşterileri ya da çalışma arkadaşlarıyla iletişime geçme bakımından da avantaj sağlayacak bir eğitimdir.

İş Hayatında Başarılı İnsanın 7 Özelliği Eğitimi

İş Hayatında Başarılı İnsanın 7 Özelliği Eğitimi kişilerin, iş hayatında başarılı olmak için neler yapabileceklerini gösteren başarılı olmak için yöntemler sunan bir ders programıdır. Eğitim sürecinde iş hayatında başarılı olan yedi insanın ortak özellikleri incelenerek sunulmaktadır. İş Hayatında Başarılı İnsanın 7 Özelliği Eğitimi sonunda kazanılan başarı sertifikası, bireylerin profesyonel yaşamda avantajlı olmalarını sağlar.

Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi

Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi kişilere, tükenmişlik sendromunun ne olduğunu, nasıl belirtiler gösterdiğini ve tükenmişlik sendromuyla nasıl başa çıkılması gerektiğini öğreten bir ders programıdır. Aynı zamanda iş hayatında ya da günlük hayatta hiçbir aktiviteyi yapmak adına motive bulamayan bireylere tükenmişlik sendromuyla başa çıkarak motive olmanın yöntemlerini öğretmektedir.

Zeigarnik Etkisi Eğitimi

Zeigarnik Etkisi bireyin, yapması gereken bir göreve bir türlü motive olup başlayamaması durumunu çözmek için insan psikolojisini etkilemek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Zeigarnik Etkisi Eğitimi, Zeigarnik etkisinin ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve insan psikolojisindeki yeri hakkında bilgi sunan bir ders programıdır. Bireyler Zeigarnik Etkisi Eğitimi sayesinde görev ve sorumluluklarını ertelemekten vazgeçecek ve işlerini zamanında yerine getirmeyi öğrenecektir.

İçerik Değerlendirmesi
5.00

(Toplam 1 Değerlendirme)

100%
0%
0%
0%
0%
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat