ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolabilirsiniz
{{dil.son_kayit_tarihi}}
13-06-2024


ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolabilirsiniz

İyi bir sunum, etkileyici bir toplantı hatta bazen müşteri ikna etme yöntemleri. Tüm bunları yapabilmeniz için en büyük ihtiyacınız nedir? Tabii ki öz güven. Peki öz güvenli olmak bize iş hayatında ne tür kazanımlar sağlıyor, bunu biliyor musunuz? Lütfen bir düşünün, bugün dünyanın en büyük firmalarının yöneticileri, bu yüksek pozisyonlara sadece bilgi ve birikimi ile mi geldi? Hayır. Başarının temelinde kendilerine duydukları güven vardı. Kendinize güvenirseniz neler başarabileceğinizi tahmin edebiliyor musunuz? Hadi gelin, Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi ile bunu birlikte öğrenelim.

Bu eğitimle şunları öğreneceksiniz:

 • Öz güvenin insan hayatında ve psikolojisindeki yeri,
 • Öz güven eksikliğinin iş yaşamına olumsuz yansımaları ve bu yansımaların nasıl bertaraf edilebileceğine dair teknikler,
 • Öz güveni yüksek insanların ortak özellikleri ve öz güven yeterliliğinin iş ve günlük yaşama olumlu etkileri,
 • Öz güven kazanımının nasıl uygulamalar ve teknikler ile sağlanacağı.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi

Bazen işimiz konusunda donanımlı olsak da bu donanımı yöneticimiz karşısında ya da topluluk karşısında gösteremeyebiliriz. Önceden üstüne çalıştığımız ve yeni fikirler edindiğimiz bir konuyla ilgili toplantı sırasında hiç ses çıkarmayan kişi konumuna geliyor olabiliriz. İş hayatında memnun olmadıklarımızı ya da memnun olduklarımızı dile getirmekten çekiniyor olabiliriz. Böyle durumlar için endişelenmeye gerek yok. Yaşadıklarımızın büyük kısmı öz güvenimizin eksikliğinden kaynaklanıyor. Öz güvenimizi nasıl geliştirebileceğimize ve öz güvenin aslında neleri kapsadığına beraber bakalım.

Öz Güven Nedir?

Öz güven kişinin kendine olan güveninin tam ya da yüksek olması halidir. Kişi öz güveni yerinde biri ise, kendini yeterli ve donanımlı görür. Topluluk içerisinde ses çıkarmaktan, sağlıklı sosyal ilişkiler kurmaktan kendini çekmez ve öz güven eksikliği yaşayan insanlara göre daha girişken ve pozitif bir hayat sürer.

Öz Güveni Yüksek İnsanların Özellikleri Nelerdir?

Öz güveni yüksek insanlar, gülümsemekten ve pozitif enerji saçmaktan çekinmezler. Günlük sıradan işlerini yürütürken bile etraflarına enerji ve mutluluk duygularını hissettirirler. Genel olarak çevrelerinden bu güzel enerji karşılığı övgü alırlar.

Öz güveni yüksek olan insanlar, kendilerine güvenleri tam olduğu gibi başkalarına karşı da güvenleri yüksektir. Karşılarındaki kişiyi, kendini yeterli hissetmediğini dile getirdiği konularda cesaretlendirme girişiminde bulunurlar. O kişilere, bahsedilen görevi ya da durumu başarı ile tamamlayacaklarına dair telkin vermekten çekinmezler ve etraflarındaki insanlarında pozitif bir ruh hali içerisinde olmalarından mutluluk duyarlar.

Kendine güveni yeterli olan insanlar, iyi bir dinleyici olmayı çok güzel başarırlar. Karşılarındaki kişiyi iyi analiz ederek, dinlerler ve konuşma sırası beklerler. Sürekli olarak kendilerini anlatmaya ve kendilerinden bahsetmeye ihtiyaç duymazlar.

Öz güveni yüksek olan bireyler sorumluluk sahibi ve üstlendikleri görevleri vaktinde yerine getirmeye özen gösteren kişilerdir. İş hayatında ve girişimlerinde genel motivasyonları yüksektir ve kaybettiklerine bile tecrübe kazanımı olarak bakıp kötü durumdan ders çıkarmaya odaklanırlar.

Öz Güven Eksikliğinin İş Hayatına Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Öz güven eksikliğinin iş hayatına olumsuz etkileri şunlardır:

 • Kişi işe dair motivasyonunu, kendini yetersiz hissettiği için kaybedebilir. Bu durumda görev ve sorumluluklarına karşı isteksiz ve hevessiz davranacaktır. Kişinin verimliliği ve etkin iş yapma becerisi düşecek ve çalıştığı firma açısından bu durum dezavantajlı bir hal alacaktır.
 • Öz güven eksikliği beraberinde başarısız sosyal ilişki kurma durumunu getirir. İş hayatında kurulan başarısız sosyal ilişkiler, kişinin kendini rahat hissetmediği bir ortamda çalışmasına yol açarak, işe karşı pozitifliğini kaybetmesine sebep olabilir. Kişi başarısız sosyal ilişkiler kurduğu için, topluluk önündeki sunumlarda da etkin olmayacaktır.
 • Öz güven eksikliğine bağlı olarak birey tükenmişlik hissi yaşayabilir. Bu durum iş yaşantısına karşı daima olumsuz bir psikolojik hal içerisinde bulunmaya sebep olur. Sonucunda kişi iş hayatında kendisini sürekli olarak yetersiz hisseder ve yetersiz görür.
 • Kişi yetersizlik duygusunu başkasının hissettirmesine olanak tanımadığı ve olumsuz durumlardan ders çıkarma hissine sahip olamadığı için eleştiriye son derece kapalıdır. Etrafında, iş yaşamında işin iyileştirilmesine dair verilen önerileri reddeder. Bu şekilde iş kalitesinin düşmesi konusunda rol oynamış olur.
 • Öz güven eksikliği yaşayan kişiler, kendi alışkanlıkları ve konfor alanı dışına çıkmaktan hoşlanmazlar. Buna bağlı olarak risk almaktan daima kaçınırlar. Kariyer fırsatlarını risk alarak değerlendirmek ve kariyerinde başarı ile gelişmek varken risk alamadıkları için gelişim gösteremezler.
 • Kişiler öz güven eksikliğine bağlı olarak kararsızlık yaşayabilirler. Çabuk karar alınması gereken durumlarda kendilerine olan güvenleri olmadığından etrafın fikirleri doğrultusunda zihinleri karışık hale gelir. Karar verme rolünü başarıyla tamamlamaları olanaksız hale gelir.

Öz Güven Nasıl Kazanılır?

Öz güven farkındalık yaratılarak ve bilinçlenerek sonradan kazanılabilir. Kişi kendinin ve bir birey olduğunun farkında varırsa öz güven kazanma yolunda bir adım atmış olacaktır. Kişi bu adımdan sonra her bireyin farklı beceri ve yetenekleri olduğunun, kendisinin de farklı eğilimleri ve yatkınlıkları olacağının farkına varması gerekir. Herkesin, her işte aynı şekilde başarılı olamayacağını özümseyen birey, hata yapmaktan korkmamak adına yolun başında minik riskler almaya yönelmelidir. Konfor alanının dışına çıkmaya özen göstermeli ve sosyal ilişkiler konusunda cesaretlendirilmelidir.

Öz güven kazanımında kişinin psikolojik denge hali çok önemlidir. Kişinin psikolojik iyilik halini sağlayabilmesi için düzenli egzersiz yapması onu stresten uzak tutacaktır.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi Nedir?

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi, öz güvenin iş yaşmaıyla olan etkileşimini sunan, öz güven kazanımı konusunda hem psikolojik hem de fiziksel olarak uygulanabilecek hususlar konusunda bilgi veren bir eğitimdir.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi, öz güven eksikliği yaşayan, öz güven kazanımına dair bilgi sahibi olmak isteyen ve kişisel gelişimine özen gösteren herkesin dahil olabileceği bir eğitim olma niteliği taşır.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi, öz güven kazanımı konusunda uzman olan ve iş hayatında bu tekniklerin nasıl uygulanacağı hakkında donanımlı eğitmenler tarafından video içerikli ders olarak yürütülür. Katılımcı, istediği an ve istediği cihazdan ders videolarını izleyebilir.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimini başarıyla tamamlayan bireylere  eğitim sonunda başarı sertifikası düzenlenmektedir.

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi ile Neler Öğreneceksiniz?

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

 • Öz güven nedir?
 • Öz güven eksikliği yaşayan bireylerin ortak özellikleri nelerdir?
 • Öz güven kazanımı nasıl gerçekleşir?
 • Öz güven eksikliğinin iş hayatına olan olumsuz etkileri nasıl düzeltilebilir?

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi sonunda sertifika sahibi olmak için eğitim videosunu izlemek gerekir. Bu kritere uyum sağlayan kişiler sertifika almaya hak kazanır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir.
Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş günü içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre değişebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Öz Güvenin İş Hayatına Etkisi Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Kurum

Biruni Üniversitesi
Eğitim Değerlendirmesi : 4.88 Puan
Toplam : 8 Yorum

 • %88
 • %13
 • %0
 • %0
 • %0
4.88

Eğitim Puanı

Eğitim Değerlendirmesi : 4.88 Puan
Toplam : 8 Yorum
 • %88
 • %13
 • %0
 • %0
 • %0

{{dil.yorumlar}}

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}

 • {{dil.oylama_sorusu}}  • Çok
   Kötü

  • Kötü

  • Orta

  • İyi

  • Çok İyi
ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolun