ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolabilirsiniz
{{dil.son_kayit_tarihi}}
12-07-2024


ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolabilirsiniz

Başarılı bir kariyer için iyi çalışmak, başarılı bir kurum için ise iyi kazanmak kritik noktadır. İşleri yetiştiremeyen çalışanlar topluluğunu ve yaptığı işte verim sağlayaman kişileri hiç kimse istemez. Başarının temel yolu verimlilikten geçer. Yaptığınız işte "bir yıldız gibi parlamak" ya da yönettiğiniz kurumu "yıldızlar topluluğu" haline getirmek sizin elinizde. Ama nasıl? Bunun cevabını Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi'nde yanıtladık. Hemen katılın ve yaşamın altın anahtarına sahip olun.

Bu eğitim ile şunları öğreneceksiniz:

 • Verimli insanların ortak özellikleri ve verimlilik adına uyguladıkları taktiklerin detaylarını,
 • Verimli olmanın iş hayatını ne gibi yönlerden nasıl etkilediğine dair bilgileri,
 • Verimlilik ve motivasyon arasındaki ilişki ve bu ilişkiyi güçlendirmek için yapılması gerekenleri,
 • Verimliliği tam kapasiteye çıkarmak için uygulanması gerekenleri.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi

Verimlilik, iş yaşamında ve günlük yaşamda son derece önem taşıyan bir kavramdır. Bir çalışanın, çalıştığı firmaya verimli olması, bir ebeveynin çocuğuna karşı verimli olabilmesi gibi hayatın her alanında gerekli ve olması gereken bir etkendir. 

Verimliliğin en etkin ve tam kapasiteli kullanımı için dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bu hususlara önem verildiği takdirde bireylerin, hayatlarının her alanında verimli olmaları onlara tamamen avantaj sağlayan bir durumdur.

Verimlilik Nedir?

Verimlilik kelimesini tam anlamıyla özümsemek için kelimenin köklerinden biri olan ‘’verim’’ kelimesine bakmak gerekir. Verim, kelime anlamı olarak çalıştırılan, işletilen, bakılan bir şeyin verdiği sonuç ve bu sonucun nicel yanı demektir.

Bireylerin her iş için verdikleri emeğe ve zamana karşı bir hedefe ulaşmasında doğru orantını bir  ilerleyiş söz konusu ise bunu verimlilik olarak adlandırabiliriz. Verimlilik, kişinin hem motivasyon bulmasında hem de başarıya ulaşmasında önemli ve kritik bir noktadır. Verimlilik adına dikkat edilmesi gereken hususlar sağlanamadığında kişi görevini tamamlarsa dahi kendisini üretken hissetmeyebilir. Bu durum kişinin iş ve yaşam motivasyonunu son derece sekteye uğratan bir etki yaratır.

İş Yaşamında Verimlilik Neden Önemlidir?

İş yaşamında verimlilik hem çalışan kişi için hem de çalıştığı kurum için oldukça önem taşır. Kişi iş yaşamında kendi verimliliğini sağlayamadığı takdirde motivasyonunu da kaybedecektir. Böyle durumlarda çalışan ne kendi işine karşı üretkenlik gösterebilir ne de hayata dair motive sahibi olabilir. İş yaşamında verimlilik, çalışanın işine karşı motivasyonunu pekiştirici bir rol üstlenirken, kurum için de daha üretken personellerin varlığı, işin kalitesi açısından önemlidir.

Daha Verimli Olabilmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Daha verimli olabilmek için şunlara dikkat edilmeli:

 • Daha verimli bir hayat sürmenin en önemli kriterlerinden biri, bu verimi gün boyu sürdürebilmekten geçer. Verimliliği gün boyu taze tutabilmek, zihni bu duruma odaklayabilmek oldukça zordur. Bunu yapmak için öncelikle insan bedeninin ve psikolojisinin sağlıklı ve dengeli olması gerekir. Yani verimli olmanın başlangıç adımı kişinin kendi bedenine ve ruhuna iyi gelmesinden geçer. Bu durum dengeli düzenli beslenerek ve egzersiz yaparak, kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlanabilir.
 • Çalışma ve iş yaşamında verimlilik için, çalışma alanlarının dikkat dağıtıcı unsurlar bulundurmadığından emin olmak gereklidir. Çalışmaya başlamadan önce kullanılan alan temizlenmeli ve düzenlenmelidir. Çalışma alanı gerekli ışığı almalı, gerektiği kadar aydınlık olmalıdır. Çalışma ve iş yaşamında verimlilik sağlama konusunda her insanın gün içerisinde verimli olduğu saatler değişebilir. Biyolojik olarak bu saatleri belirleyerek yoğun odak gerektiren işleri, bu saatte yapmaya özen göstermek verimliliği arttıran bir hamle olacaktır.
 • Yapılan araştırmalara göre verimlilik arttırmanın bir yolu da müzik dinlemekten geçiyor. Fakat tabi ki bu son ses ve müziğe eşlik ederek sağlanacak bir durum değil. Uzmanlar sözsüz ve henüz melodisini bilmediğimiz bir müziği dinlemenin odak arttırmaya yardımcı olduğunu açıklıyor.
 • Profesyonel yaşamda verimliliği arttırmanın önemli bir noktası da aslında sosyal yaşamda verimliliği arttırmaktan geçiyor. İnsanlar iş yaşamındaki stresi ve gerginliği, sosyla yaşamlarına yansıtmayarak, sosyal hayatta ya da dinlenme durumundayken zihinden işi uzaklaştırarak çalışmaya başladıklarında daha büyük bir odak ile işe dönebilirler. 
 •  Verimlilik konusunda işe yarayan taktiklerden biri de plan program yapmaktır. Aylık, günlük ya da haftalık programlar sizin daha verimli olmanıza yardımcı olacaktır. Program yapmak insana, güne başladığında o gün neler yapması gerektiğini hatırlatıcı bir faktördür. Programı her gün tamamlayamasanız bile önceden belirlediğiniz işleri belirli  bir süre zarfında yapmaya beyin hazır bir konuma getirilmiş olur.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi Nedir?

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi, katılımcılara verimlilik konusunda belirli özellikler sunan, daha verimli olmak adına dikkat edilmesi gereken noktaları ayrıntılı biçimde öğreten ve katılımcının verilen tavsiyeleri hayatına uyarladığında hayatının kolaylaşacağı, verimliliğinin artacağı tekniklerin sunulduğu bir eğitim içeriğidir.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimine, günlük yaşantısında ya da iş hayatında verimli olmak isteyen, bir girişime başlamak için motivasyon arayışında olan, verimlilik arttırma konusunda yardıma ve bilgiye ihtiyaç duyan herkes katılım sağlayabilir.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi video içerik şeklinde sunulur ve katılımcılar herhangi bir cihazdan diledikleri her zaman derse bağlantı sağlayabilir. Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi sonrasında, eğitimde sunulan hususları dikkate alan ve bilgileri doğru şekilde özümseyerek eğitimi tamamlayan katılımcılara başarı sertifikası verilmektedir.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

 • Verimlilik nedir? Hayatın hangi alanlarında verimlilik önemlidir?
 • Verimliliği günlük yaşamda arttırmak için dikkat edilmesi gereken noktalar,
 • Verimlilik ve iş yaşamı arasındaki etkileşim hakkında ayrıntılı bilgi,
 • Kişisel olarak verimliliğimizi nasıl arttıracağımıza dair önemli taktikler.

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi sonunda sertifika sahibi olmak isteyen kişilerin eğitim videosunu izlemesi gerekir. Bu kriteri yerine getiren katılımcılar sertifika alma hakkı kazanır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir.
Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 10 iş günü içindedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa göre farklılık gösterebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Verimliliği Tam Kapasiteye Çıkarmanın Yolları Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Kurum

Biruni Üniversitesi
Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
Toplam : 2 Yorum

 • %50
 • %50
 • %0
 • %0
 • %0
4.50

Eğitim Puanı

Eğitim Değerlendirmesi : 4.50 Puan
Toplam : 2 Yorum
 • %50
 • %50
 • %0
 • %0
 • %0

Yorumlar

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}
 • {{dil.oylama_sorusu}}  • Çok
   Kötü

  • Kötü

  • Orta

  • İyi

  • Çok İyi
ÜCRETSİZ
Hemen Kaydolun