Stres Yönetimi Eğitimi

Bu eğitim ile stresi yönetmeyi ve bu duygu durumunu avantaja çevirmeyi öğreneceksiniz. Şimdi ücretsiz derslerden yararlanın.

Ücretsiz
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Cihaz Desteği

Esnek Tasarım

Eğitim Dili

Türkçe

Üniversite Onaylı Sertifika

Stres Yönetimi Eğitimi, günlük yaşamda ve iş hayatında karşılaştığı stresli durumları yöneterek daha etkili ilişkiler kurmak isteyen kişilere yönelik düzenlenen bir online eğitim programıdır.

Stres Yönetimi Eğitimi sona erdikten sonra katılımcılar hayatın her alanında stresi kontrol altına alabilir ve daha verimli vakit geçirebilirler. Bu sayede daha sağlıklı bir yaşama kavuşmuş olurlar.

Stres Yönetimi Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

 • Stresin tanımını,
 • Stresin avantaj olarak kullanıldığı alanları, 
 • Stresi etkileyen faktörleri,
 • Stresin vücudumuza etkilerini,
 • Stresin nasıl kontrol edilmesi gerektiğini.

Stres Yönetimi Eğitimi Nedir?

Stres Yönetimi Eğitimi, stresle başa çıkma alanında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere yönelik oluşturulan bir online eğitimdir.

Bu kurs sayesinde kişi gerek günlük yaşamda gerek eğitim ve iş hayatında karşılaştığı stres durumları ile başa çıkmayı, stresi nasıl sağlıklı şekilde yönetmesi gerektiğini öğrenmektedir. Böylece daha kaliteli bir hayat sürmek mümkün hale gelmektedir ve stresin kişinin yaşamını ele geçirmesine engel olunmaktadır.

Stres Yönetimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Stres Yönetimi Eğitimi şu işe yarar:

 • Stresi etkin yönetme noktasında işe yarar.
 • Kişinin stres alanında sahip olduğu yanlış bilgilerin doğrusunu öğrenmesini sağlar.
 • Stresle başa çıkmaya yardımcı olur.
 • Daha kaliteli bir yaşama kavuşmayı sağlar.
 • Stresi avantaja çevirme tekniklerini öğrenmeye katkıda bulunur.

Stres Yönetimi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Stres Yönetimi Eğitimi’ne şu kişiler katılabilir:

 • Günlük yaşamda stresi kontrol etmek isteyen kişiler,
 • Daha kaliteli bir yaşama sahip olmak isteyenler,
 • İş hayatında stresle başa çıkmak isteyenler,
 • Stres yönetimi tekniklerini öğrenmek isteyen herkes.

Stres Yönetimi Eğitimi’ne Katılmak için Neler Gereklidir?

Stres Yönetimi Eğitimi’ne katılmak için şunlar gerekmektedir:

 • Eğitime katılmak isteyen kişilerin bir bilgisayara ya da telefona ihtiyacı vardır.
 • Dersler online yapıldığından internet bağlantısının aktif olması gerekir.
 • Eğitime katılacak kişi, ilgili teknolojik aletlerin nasıl kullanıldığını bilmelidir.

Stres Yönetimi Eğitimi Dersleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Stres Yönetimi Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim metoduna uygun şekilde düzenlenmiştir. Eğitim dersleri, stres yönetimi alanında yetkinleşmiş bir eğitmen eşliğinde online yani çevrim içi ortamda yürütülür. Dersler, önceden çekilen videolardan oluşur.

Stres Yönetimi Kursu'nun online eğitim metoduna göre yürütülüyor olması, derslere zaman ve mekan sınırına bağlı olmadan katılma olanağı sunar. Bu sayede kişi daha etkin bir öğrenme süreci geçirir.

Stres Yönetimi Eğitimi Ders Konu Başlıkları Nelerdir?

Stres Yönetimi Eğitimi ders konu başlıkları şunlardır:

 • Stres Nedir?
 • Stresin Türleri Nelerdir?
 • Stres Anında Vücudumuzda Neler Yaşanır?
 • Stresin Vücudumuza Etkileri
 • Stres Sürekli Hale Gelirse Ne Olur?
 • Stresin Beyinde Yarattığı Etkiler Kalıcı mıdır?
 • Stresin Yarattığı Olumsuz Durumlar
 • Stres Faktörleri Nelerdir?
 • Stres Gerçekten Kötü müdür?
 • Stresten Faydalanabilir miyiz?
 • Stres Yönetimi Nasıl Yapılır?

Stres Yönetimi Eğitimi’nde Ders Kaynakları Nelerdir?

Stres Yönetimi Eğitimi’nde ders kaynakları, stres yönetimi alanında yetkinleşmiş bir eğitmen ile stüdyo ortamında çekilen ve yayıma hazırlanan videolardır. Bu ders videoları, Boğaziçi Enstitüsünün paneline eklendikten sonra eğitime kaydolan kişiler tarafından görüntülenebilmektedir.

Kurs içerisinde yer alan ders videolarına erişmek için kişinin Boğaziçi Enstitüsünün sitesine girip platforma üye olması ve eğitime kayıt yapması gerekir. Ardından öğrenci paneline üyelik bilgileri girilerek eğitimler sekmesinden Stres Yönetimi Kursu'na tıklanarak ders videoları izlenebilir. Kişi, ders videolarını dilediği zaman ve yaşadığı şehir fark etmeksizin izleyebilir.

Stres Yönetimi Eğitimi Sonunda Hangi Sertifikalar Alınır?

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda katılımcılar şu sertifikaları almaktadır:

 • Enstitü onaylı eğitim sertifikası
 • Üniversite onaylı eğitim sertifikası
 • Uluslararası geçerli eğitim sertifikası

Stres Yönetimi Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda sertifika almak için sınava girmek gerekir. Ders videolarını izledikten sonra sınava giren kişilerin sertifika almak için yeterli puanı alması gerekir.

Stres Yönetimi Kursu sonunda verilen Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifika, kişinin belirttiği adrese fiziki bir şekilde teslim edilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Üniversite onaylı sertifika, e-Devlet sisteminden yapılan sorgulama işlemi sonucunda görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın hazırlanmasından sonraki 10 iş günü içinde gelişmektedir. Bu süre, dönemsel yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Stres Yönetimi Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Stres Yönetimi Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Stres Yönetimi Eğitimi Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda alınan sertifika sayesinde kişi stres yönetimi alanında belli bir bilgi seviyesine sahip olduğunu kanıtlama imkanı yakalar. Kurs sonunda verilen sertifikalardan biri uluslararası alanda geçerli olduğu için kişi stresle başa çıkma alanındaki bilgi birikimini yurt dışında da kanıtlama imkanı yakalar.

Özellikle psikolojik yardım alanında çalışan meslek grupları için eğitim sonunda alınan sertifika oldukça önemlidir. Bu kişiler, aldıkları Stres Yönetimi Eğitimi Sertifikası’nı öz geçmişlerine ekleyebilir ve iş başvurularında kullanarak bir adım önde olabilir.

Stres Yönetimi Eğitimi Sonunda Uygulanan Sertifika Sınavı Nedir?

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda uygulanan sertifika sınavı, kişinin eğitim süresinde öğrendiklerini ölçmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir.

Eğitim bitiminde katılımcılar sertifika sahibi olmak için sertifika sınavına girmek zorundadır. Sınava girmeyen ve yeterli başarıyı sergileyemeyen kişiler sertifikaları alma hakkını elde edememektedir.

Stres Yönetimi Eğitimi Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda sertifika sınavı, online (çevrim içi) olarak düzenlenmektedir. Eğitim bitiminde kişiler, eğitimde anlatılan konulara yönelik hazırlanan çoktan seçmeli soruların olduğu bir sertifika sınavına tabi tutulur.

Sertifika sınavında soruların zorluk düzeyi eşit bir şekilde planlanmıştır. Stres Yönetimi Kursu'nu dikkatle takip eden öğrenciler için sertifika sınavı zor olmamaktadır.

Stres Nedir?

Stres, duygusal ya da bilişsel olarak kişide baskı yaratan durumlar ile baş edememenin yarattığı bir histir.

Stres genel olarak kişinin bilmediği, henüz netleşmemiş ve kendi benliğini ve hayatını tehdit eden durumlarda ortaya çıkar. Stres genel olarak kötü bir hismiş gibi algılansa da kişinin hayatta kalmasını sağlayan bir uyaran olduğu için faydalı yönleri de vardır.

Stres Yönetimi Nedir?

Stres yönetimi, kişinin strese neden olan herhangi bir durumu kontrol altına alarak stres seviyesini optimum düzeye çekmesidir.

Stres yönetimi, bireyin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar çünkü gerekenden daha fazla stres yaşamayı önler. Stresle baş etmek için uygulanması gereken özel teknikler vardır. Bu teknikler ile kişi stresi etkin olarak yönetebilir.

Stres Yönetimi Nasıl Yapılır?

Stres yönetimi, stresle başa çıkma yöntemleri öğrenilerek yapılır. Stresle başa çıkma tekniklerini öğrenmek için ise eğitim almak önemlidir.

Stres Yönetimi Kursu alan kişiler uygulaması gereken teknikler hakkında bilgi alır ve bu yöntemleri günlük yaşamına uyarlayabilir. Bu teknikleri sadece öğrenmek tek başına yeterli değildir. Kişi, bu bilinci kazandıktan sonra gerekli uygulamaları hayatına katmaya çalışmalı ve kendini kontrol etmelidir.

Kurs İçeriği

Ünite 1- Stres Nedir?
Ünite 2- Stres Anında Bize Neler Oluyor?
Ünite 3- Stresin Vücudumuza Etkileri
Ünite 4- Stres Sürekli Hale Gelirse Ne Olur?
Ünite 5- Stresin Yarattığı Olumsuz Durumlar Nelerdir?
Ünite 6- Stres Gerçekten Kötü müdür?
Ünite 7- Stresten Faydalanabilir miyiz?
Ünite 8- Stresi Nasıl Yönetebiliriz?
Sınav Stresle Başa Çıkma Eğitimi - Final
Boğaziçi Enstitüsündeki tüm eğitimler ücretsiz değil fakat ücretsiz olarak alabileceğiniz onlarca eğitim bulunuyor. Online eğitimler sayfamızdan tüm eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Bilişim, sağlık, psikoloji, hukuk gibi çok sayıda kategoriden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlere ulaşmak için online eğitimler sayfasına girmeniz yeterli olacaktır.
Boğaziçi Enstitüsündeki eğitimler canlı ders ya da video içerik şeklinde sizlere sunuluyor. Eğitim içeriklerine bakarak eğitimin nasıl verildiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Eğitimini aldığınız sertifika, hangi üniversiteden onaylandıysa o üniversitenin adı ile sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sertifika sorgulamalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanız tavsiye edilir. Sorgulama detaylarına dair detaylı bilgiyi "e-Devlet Üzerinden Sertifika Sorgulama" içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sistemine yansıma süresi, sertifikayı oluşturmanızın ardından ortalama 10 iş günüdür. e-Devlet sertifika sorgulama içeriğimizden sorgulama detaylarını öğrenebilirsiniz.
Evet, tüm eğitimlerimizin sonunda sertifika ücreti almaktayız. Sertifikanızı fiziksel olarak talep etmeniz durumunda 499 TL, dijital olarak talep etmeniz durumunda ise 299 TL ödemeniz gerekmektedir. Uluslararası geçerli, üniversite ve enstitü onaylı olmak üzere üç sertifika için sizden sadece tek bir sertifika ücreti talep ediyoruz.
Sertifikaların basılıp kargoya verilme süresi, talep tarihinden sonra (resmi tatiller hariç) en fazla 3 gündür. Sertifikanız kargoya teslim edildikten sonra kargonun çalışma gününe bağlı olarak 5 iş günü içinde adresinize teslim edilir.
Hayır, sertifika gönderimi için herhangi bir ücret ödemesi bulunmuyor. Tüm sertifikalarda kargo ücretsiz.
Eğitimlerimizin sonunda çoğunlukla üniversite onaylı sertifika vermekteyiz ancak bazı eğitimlerimizde öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Detaylı bilgiye eğitimin açıklama metninden ulaşabilirsiniz.
Eğitimler sonunda aldığınız sertifikalar, eğitim aldığınız konu ve alan hakkında uzmanlığınızı kanıtlayan belgelerdir. Sertifikanızı iş görüşmelerinde referans olarak gösterebilir, devlet kurumlarında kullanabilir; aldığınız sertifika sayesinde mesleki yetkinliğinizi belgeleyebilir ve uluslararası geçerli sertifika ile yurt dışında da mesleğinizi yapabilirsiniz.
Türkiye'de yaşamayan kişiler de dilediği eğitimi alabilir. Eğitimlerimiz, dünyanın her yerinden erişime açıktır.
Boğaziçi Enstitüsünün tüm eğitimlerinde sertifika alıyorsunuz. Sertifika alma gibi bir zorunluluk bulunmuyor ancak eğitimi başarı ile bitirdiğinizi gösteren tek belge alacağınız sertifikalar, bu nedenle sertifika talep etmenizi öneriyoruz.
Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra “sertifika talep et” butonuna basarak sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanızın size ulaşması için mutlaka girdiğiniz adresin güncel olması gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmayan kişiler sertifika alabilmektedir. Ancak bu kişilerin TC kimlik numaraları bulunmadığından aldıkları sertifikalar e-Devlet'e işlenmez. Türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler kendi vatandaşlık numaralarını yazarak sertifikalarını talep edebilirler.
Sertifika sorgulaması yapmak için sertifika sorgulama sayfasına gidin. Bu sayfada öğrenci numarası veya T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Online eğitimlerin hiçbirinde başlama süresi bulunmaz, dilediğiniz zaman eğitimlere başlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olmanız durumunda 3 defa sınava girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanızı dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.
Tüm eğitimlere ömür boyu erişim hakkınız bulunmaktadır. Eğitimi bitirip bitirmemeniz önemli değildir, dilediğiniz zaman eğitime tekrar başlayabilirsiniz.
Sertifikalarınızı tüm dijital platformlarda kullanabilir ve sertifika eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise sertifika eklemesi yapacağınız platforma girip dijital sertifikanızı, öğrenci numaranızı ya da sertifikanın URL alanını kopyalayıp gerekli alana eklemek.
Boğaziçi Enstitüsü birçok üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirir ancak hiçbir üniversiteye bağlı değildir, bağımsız bir eğitim kurumudur.
Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?
4.83

(Toplam 135 Değerlendirme)

90%
5%
2%
1%
1%

Yorumlar

Kurumunuz İçin
Başvuruda Bulunun
Kariyerinizi güçlendirin! Profesyonel Sertifika ve derece ile hedeflerinize
bir adım daha yaklaşın. Geleceğinizi şekillendirmek için eşsiz fırsatları kaçırmayın!
Eğitimleri incele - Teklif Al
ÜcretsizBu Eğitime Ücretsiz Kaydolabilirsiniz.
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat