SEO - Güncel Yazıları | Boğaziçi Enstitüsü - Sayfa 1

SEO


SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO kriterlerine uyan içeriklere önem verir ve bu içerikleri üst sıraya taşır. Dolayısıyla SEO çalışması; Google, Yandex gibi arama motorları tarafından bel

Temel SEO Terimleri Nedir?

Temel SEO Terimleri Nedir?

Temel SEO terimleri şunlardır: Başlık (title) Meta açıklaması (meta description) Robots.txt Site haritası (sitemap) Meta etiketi (meta tag) Arama sonuç say

7 Başarılı Adımda Sesli Arama Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

7 Başarılı Adımda Sesli Arama Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Sesli arama küçük bir kavram olarak başlamış olabilir. Ancak artık arama motorları sektöründeki en önemli konulardan biri. Sesle arama son derece kolaydır. Ve insa

2021 Yılının En İyi Teknik SEO Araçları

2021 Yılının En İyi Teknik SEO Araçları

Optimizasyonun teknik kısmıyla ilgili önemli verileri elde etmek ve ipuçları almak için teknik SEO araçları son derece gereklidir. 2021 yılında artık biraz daha bü

Site İçi Link İnşası ve 6 Kritik Önemi

Site İçi Link İnşası ve 6 Kritik Önemi

Sitenizde içerik oluştururken diğer içeriklerinize anahtar kelimeler üzerinden dahili bağlantılar göndermek çok önemli bir SEO kriteridir. Bu işlem Site İçi Link İ

Yapay Zeka Destekli 6 Harika WordPress Eklentisi

Yapay Zeka Destekli 6 Harika WordPress Eklentisi

Hiç yapay zeka destekli bir yazılım kullandınızmı?. Yada sizinle etkileşime giren bir dinamik bir eklenti ile çalıştınızmı?. Büyük ihtimal kullanmadınız ve böyle b

2021 Yılında Sesli Arama Optimizasyonu ve Etkileri

2021 Yılında Sesli Arama Optimizasyonu ve Etkileri

Tüm dijital pazarlamacıların bildiği gibi, arama motoru optimizasyonu (SEO) bir dijital pazarlama stratejisinin en önemli bileşenidir. Stratejik açıdan sürekli değ

Covid 19 ve SEO'nun Göz Ardı Edilemez Önemi

Covid 19 ve SEO'nun Göz Ardı Edilemez Önemi

İnternet teknolojisinin varlığı ile birlikte ortaya çıkan SEO (arama motoru optimizasyonu) her zaman çok önemli ve gerekli olmuştur. İnternet var olduğu sürece bu

İçinde bulunduğumuz bu modern çağlarda dijital dünya giderek her açıdan önemini çok daha fazla hissettirmeye başlamıştır. Dijital alana uyumlu şekilde hareket etmek birçok noktada bir gereklilik arz etmektedir.

Bu bakımdan internet dünyasında daha aktif ve etkin olmayı sağlayacak her araçtan insanlar maksimum düzeyde daima yararlanmaya çalışmalıdırlar. İnternetin en temel esaslarından biri daima ilgili faaliyet kapsamında bu alanda öne çıkabilmektir.

Bunun çeşitli etkinlikler doğrultusunda her bakımdan başarılması mümkündür. Ancak bu noktada önemli olan öncelikli olarak ilgili araçların nasıl kullanılacağının bilinmesidir. Çünkü ancak bu şekilde dijital alanda bir verimli performans ortaya çıkarabilmek mümkün olur.

SEO tüm internet girişimcilerinin bu alanda öne çıkmak için faydalandığı önemli bir araçtır. Bu önemli internet aracı sayesinde internet üzerinde daha görünür olabilmek mümkündür. Çünkü SEO dinamiklerinin temelinde bu yönde sağlayacağı bir fayda mekanizması yer almaktadır.

SEO konusunda bilgili olmak ve buna göre hareket etmek gereklidir. Bunun için de ihtiyaç olan şey sıkı ve iyi şekil bir eğitim almaktır. Alanında uzman kişilerden alınacak destekler her açıdan SEO konusunda iyi gelişimler elde etmeye bir şans verir.

Boğaziçi Enstitüsü eğitim kurumumuz bünyesinde SEO konusunda alanında uzman eğitmenlerimiz gerekli destekleri tüm öğrencilere sunmaktadır. Alınacak kaliteli eğitimler çerçevesinde adım adım SEO konusunda uzman olunması daima mümkün olabilmektedir.

 

SEO Nedir?

Dijital dünyaya meraklı olan ve bu alanda girişimlerde bulunma hedefi olan her insan için ilk başta SEO konusu ön plana çıkar. Çünkü bu önemli araç internet üzerinde var olmak için en temel öğelerden biridir. Bunun doğru kullanılması dijital alanda başarının kapılarını sonuna kadar açabilmektedir.

SEO, çeşitli türden web sitelerinin online ortam üzerinde öne çıkmasına yardımcı olan bir sistemdir. SEO yapılandırılması iyi yapılmış bir site herkesçe çok daha kolay şekilde bulunabilir bir hale gelir. Bu sayede site online ortamda başarısını artırabilir ve daha iyi bir trafik elde edebilir.

Dijital ortamın önemli araçlarından biri olan SEO sisteminin temel yapısını anahtar kelimeler oluşturmaktadır. Bu anahtar kelimeler siteyle ilgili kullanıldığında aranıp bulunma konusunda bu site çok daha dinamik bir yapıya kavuşur.

Google gibi arama motorları bu anahtar kelimelerin etkinliği sayesinde siteyi insanlara daha fazla önerir. Bu sayede online ortamda site etki bir güce kavuşur. SEO çalışmaları yalnızca anahtar kelimeler temelli sürdürülmez.

Çünkü işin içerisinde birbirinden farklı türde bazı öğeler de girmektedir. İnternet ortamı genel anlamda bir rekabet barındırdığı için rakipler de analiz edilmelidir. Onlara göre de rekabette başarı sağlayacak kelimeleri belirlemek gereklidir.

Tüm bu unsurlar üzerinde kapsamlı ve titiz bir çalışma yapılması her açıdan başarıya yakınlaştırır. Web siteleri için SEO arama motorlarına öne çıkmak açısından çok önemlidir. Günümüzde her türde web çalışmasında bu önemli öğeye yer verilmektedir.

 

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO çalışması hangi evrelerden meydana gelir? bunu bilmek gereklidir. Eğer tüm süreçler hakkında iyi bir bilgiye sahip olunursa o zaman başarılı bir çalışma yapılabilir. SEO genel olarak ilgili çalışma kapsamında bazı süreçlerden oluşmaktadır.

Her bir adım ve her bir aşama SEO yapılandırması konusunda oldukça önemlidir. SEO, site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı sınıfta ele alınır. Her bir bölüme özgü şekilde gerekli çalışma yapılarak sitenin etkinliği artırılmaya çalışılır. Profesyonel SEO hizmeti ile çalışmalardan daima iyi bir verim alınabilir.

SEO çalışmasına başlamadan önce ilgili web sitesinin niteliği tanımlanmalıdır. Sitenin hangi amaçla kurulduğu bu noktada önemlidir. Online ortamdaki hedefleri ve etkinliği üzerinde değerlendirmeler yapılmalıdır.

Gerekli şekilde sitenin amaçları belirlendikten sonra buna göre bir SEO yapılandırılması süreci içerisine girilir. Site içi SEO çalışmasında sitenin URL yapısından görsel grafiklerine kadar birçok nokta ele alınır. Bunun yanı sıra içeriklerin nitelikleri ve sitedeki meta etiketler de bu çalışma kapsamına dâhildir.

Site içerisinde başlıkların nasıl kullanıldığı ve açıklamaların nasıl girildiği de yine bu noktada önemlidir. Başlıklar SEO yapılması ve düzenlemesi konusunda en önemli unsurlardan biridir. Çünkü başlık etiketleri HTMLkodusisteminin çok önemli bir parçasıdır.

Bu başlıklarda hangi etiketlere yer verildiyse arama motorları bundan etkilenir. Kullanılan etiketler baz alınarak bu arama sistemleri aracılığıyla site ilgili doğrultuda bir sıralama içerisinde yer alır. Özgün ve benzersiz başlık etiketleri kullanmak her açıdan daha başarılı olunmasını sağlar.

Site dışı SEO çalışmalarının yapılmasında ise başka sitelerden sayfaya bağlantılar alınmaya çalışılır. Birtakım sosyal medya düzenlemeleri gerçekleştirilir. Fenomen insanlarla iş birliği içerisine girilerek çeşitli tanıtımlar yapılır. SEO genel olarak bu unsurlar kapsamında ele alınarak ilgili web sitesi için işlevsel bir hale getirilir.

 

SEO Eğitimi Nasıl Alınır?

Web sitelerinin kaliteli bir yapıya kavuşması için en başta SEO konusunda iyi dinamiklere sahip olması gereklidir. SEO düzenlemesi yapacak kişiler SEO danışmanlığı ile gerekli eğitimleri alırlarsa ortaya oldukça başarılı işler çıkarabilirler.

Bunun için alanında uzman eğitmenlerin bilgi ve tecrübesinde faydalanabilirler. BoğaziçiEnstitüsü eğitim kurumumuz bünyesinde SEO konusunda yetkinliği ve tecrübesi olan birçok öğretmen yer almaktadır.

Onların verecekleri eğitimlerle çok kolay şekilde SEO konusunda gelişimler sağlayabilirsiniz. SEO eğitimlerinin alınması yüz yüze veya online şekilde olabilmektedir. Her türde seçenekten yararlanarak ilgili amaç doğrultusunda başarılar elde edilebilmek mümkündür.

SEO eğitimlerine başlamak için Boğaziçi Enstitüsü online eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Buradaki yönlendirmeler ile uygun eğitim paketine dahil olabilirsiniz. Kurumumuz bünyesinde SEO konusunda eğitimler temelden başlamaktadır.

Bu aşamadan sonra daha ise daha üst basamaklara geçiş sağlanmaktadır. SEO desteği ile SEO dünyasına ilişkin tüm teknik unsurlar üzerinde durularak öğrencilerin gelişimleri desteklenmektedir.

 

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

İnsanlar online ortamdaki deneyimleri neticesinde ilgili aramaları için birtakım siteler kullanırlar. Google ve benzeri türdeki arama motoru siteleri bunlardan bazılarıdır. Web sitelerinin tam da bu noktada kullanıcıların karşısına çıkması gereklidir.

Çünkü site başarısı ve etkinliği temel olarak bununla ilişkilidir. Her web sitesinin kendisine özgü bir içerik yapısı vardır. Bu bakımdan tamamen ona özgü şekilde bir düzen oluşturulması gereklidir. Arama motoru optimizasyonu sitelerin bulunabilirliğini sağlamaktadır.

Site özgü biçimde gerçekleştirilecek bir yapılandırma, aramalarda daima öne çıkabilmeye yardımcı olur. Arama motoru dostu olan sitelere sahip olmak başarının temel taşlarından biridir. Özgün ve benzersiz içeriklerle her zaman arama motorlarının dikkati çekilebilir.

Kullanılan anahtar kelimeler, başlıklar ve açıklamaların da bu noktada etkin bir gücü vardır. Bunlar üzerinde yapılan her bir çalışma, arama motoru optimizasyonu kapsamı içerisindedir.

 

SEO Yazılarımız ve Eğitimlerimiz

SEO birçok farklı yönden ele alınması gereken oldukça önemli bir araçtır. Sitemiz üzerinde SEO ile ilgili herkesin fayda sağlayacağı birçok eğitici yazıya yer verilmiştir. Bu yazılar sayesinde SEO konusuna yönelik daha etkin yaklaşımlar içerisine girebilirsiniz.

2021 yılının en iyi teknik SEO araçları nelerdir bundan sitemizde bahsedilmiştir. Yine SEO uyumlu web sitesi için 5 önemli kriter hakkında da ilgili yazı sitemizde bulunmaktadır. Kurumumuz bünyesinde SEO Uzmanıeğitimleri profesyonellikle verilmektedir. Yine Dijital Pazarlama Uzmanlığı için de bizlerden danışanlarımız gerekli destekleri alabilmektedirler. İletişim bilgilerimiz aracılığıyla her zaman bizlerle iletişime geçilmesi mümkün olmaktadır.