Online Sağlık Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online sağlık eğitimleri, sağlık alanında çeşitli konularla ilgili bilgilerin aktarıldığı online eğitim programlarıdır. Online sağlık eğitimleri sayesinde birey sağlık alanında sahip olduğu bilgileri üst seviyeye taşıma ve yeni bilgiler öğrenme imkanı bulur.

Online sağlık eğitimleri, eğitim sonunda katılımcıya sertifika alma şansı tanır. Bu sertifikalar sayesinde bireyler iş başvurularında avantajlı bir durum elde ederler.

Online Sağlık Eğitimi Nedir?

Online sağlık eğitimi, hem psikoloji hem de tıp alanını kapsayan programlardan oluşan eğitimlerdir. Online sağlık eğitimleri aracılığıyla sağlık alanında yeni bir meslek edinme şansı kazanılır.

Online sağlık eğitimi sayesinde programa katılım sağlayan birey, sağlık alanında var olan yetkinliklerini geliştirir ve böylelikle çalışma hayatında daha iyi bir konuma gelir.

Online Sağlık Eğitimleri Nelerdir?

Online sağlık eğitimleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Doktor Asistanlığı Eğitimi
 2. Emzirme Koçluğu Eğitimi
 3. Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi
 4. Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi Eğitimi
 5. Temel İlk Yardım Eğitimi
 6. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu
 7. Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

1. Doktor Asistanlığı Eğitimi

Doktor Asistanlığı Eğitimi, doktorların yanında asistan olarak görev yapmak isteyen bireylere yönelik oluşturulmuş bir eğitim programıdır. Online sağlık eğitimleri arasında yer alan Doktor Asistanlığı Eğitimi sayesinde bireyler; sağlık bilgisi, hasta kayıt işlemleri, doktor asistanının amaçları ve görevleri hakkında bilgi sahibi olur.

Yeni bir iş alanında görev yapmak isteyen, sağlık sektörüne ilgisi bulunan ve doktor asistanlığı yapmak isteyen tüm bireyler Doktor Asistanlığı Eğitimi’ne katılım sağlayabilir. Katılımcı, eğitim sonunda alınan sertifika sayesinde iş başvurularında yetkinliğini kanıtlar ve iş başvurusundan olumlu sonuç alma ihtimalini arttırır.

2. Emzirme Koçluğu Eğitimi

Emzirme Koçluğu Eğitimi, emzirme koçluğu yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış bir online eğitim programıdır. Emzirme Koçluğu Eğitimi sayesinde hamile bireylerin emzirme sürecini hem kendileri hem de bebekleri açısından en sağlıklı biçimde sürdürebilmesi için gerekli bilgiler öğrenilir. 

Emzirme Koçluğu Eğitimi’ne katılmak için sabırlı, hamile bireylerle çalışmada kararlı, öğrenilenlerin başka bir bireye aktarılması konusunda öz güvenli ve yetkin olmak gerekir. 

3. Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi

Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi, hastaların ve sağlık çalışanlarının hasta hakları hakkında bilgi edinmesini sağlamak üzere oluşturulmuş bir eğitim programıdır.

Mevzuata uygun davranmak isteyen sağlık personelleri ve hastaneye gitmeden önce sahip olduğu hakları öğrenmek isteyen bireyler, online sağlık eğitimleri arasında yer alan Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi’ne katılım sağlamalıdır.

4. Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi Eğitimi

Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi Eğitimi, hasta ve yaşlı kişilerin ihtiyaçlarının karşılanma sürecinde neler yapılması gerektiği ile dikkat edilmesi gereken noktaların öğrenilmesine yardımcı olan bir online eğitim programıdır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi Eğitimi’ne; sağlık alanında görev yapan bireyler, çevresinde bakmakla sorumlu olduğu hasta ya da yaşlı kişiler bulunanlar, bu alanda görev yapmak isteyenler ve hasta ile yaşlı bakımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılım sağlayabilir.

5. Temel İlk Yardım Eğitimi

Temel İlk Yardım Eğitimi, kaza durumunda yaralı bireylere uygulanan  temel ilk yardım uygulamaları hakkında bilgiler içeren bir eğitim programıdır.

Online sağlık eğitimleri arasında yer alan Temel İlk Yardım Eğitimi; ilk yardımın ne olduğunu, hangi durumlarda ilk yardım uygulandığını, nasıl uygulandığını ve uygulanırken kullanılan teknikleri öğrenmeye yardımcı olur. Boğaziçi Enstitüsü tarafından hazırlanan Temel İlk Yardım Eğitimi, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve eğitimi alan bireye bir yetki vermemektedir.

6. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu, bakıma ihtiyaç duyan bireylerin bakım sürecinde neler yapılması gerektiğini öğreten online bir eğitim programıdır. Eğitim sonunda verilen sertifika sayesinde birey için yeni bir iş imkanı oluşur.

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu sayesinde katılımcılar; hasta ve yaşlılara nasıl bakılması gerektiğini ve bakım sürecinde yapılması gerekenleri öğrenir. 

7. Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi; tıbbi sekreterlik alanında kariyerini geliştirmek isteyen bireyler için oluşturulan bir online eğitim programıdır. Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi ile bireyler, tıbbi sekreterlik ve hasta kabul danışmanlığı alanlarında yetkinleşme şansı elde eder.

Online sağlık eğitimleri arasında yer alan Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi bitiminde alınacak olan sertifika sayesinde katılımcı, tıbbi sekreterlik alanında öz geçmişini güçlendirerek iş bulma ihtimalini arttırabilir.

Online Sağlık Eğitimleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online sağlık eğitimleri satın alınırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Alınması planlanan eğitimin alanı hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır.
 • Eğitimin, kişinin öğrenmek istediklerini kapsayıp kapsamadığı öğrenilmelidir.
 • Eğitim sonunda verilecek olan sertifikalar incelenmelidir.
 • Sertifikaların geçerli olduğu alanlar araştırılmalıdır.
 • Alınacak eğitimin süresi öğrenilmelidir.
 • Eğitim içerisinde yer alan konuların ne olduğu ile ilgili bilgi sahibi olunmalıdır.

Online Sağlık Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online sağlık eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişinin sağlık alanında bildiklerini üst seviyeye taşımasını sağlar.
 • Yeni bir meslek sahibi olmaya yardımcı olur.
 • Kişinin öğrendikleri sayesinde mesleğiyle ilgili öz güven duygusunun güçlenmesini sağlar.
 • Eğitim alınan konu ile ilgili uzmanlaşmaya yardımcı olur.
 • Farklı alanlarda bilgi sahibi olmayı destekler.

Online Sağlık Eğitimlerinin Mesleki Faydaları Nelerdir?

Online sağlık eğitimlerinin mesleki faydaları şunlardır:

 • Eğitim sonunda alınacak sertifika, kişiye iş başvurularında öncelik tanınmasına yardımcı olur.
 • Farklı meslek alanlarında çalışma şansı yaratır.
 • Mesleki uzmanlığın gelişimine katkıda bulunur.
 • Ekonomik anlamda gelirin yükselmesine katkı sağlar.

Online Sağlık Eğitimi Sertifikası Nedir?

Online sağlık eğitimi sertifikası, online bir şekilde alınan sağlık eğitiminin sonunda girilen sınavlarda başarı sağlanması üzerine alınan sertifikadır.

Boğaziçi Enstitüsü online sağlık eğitimi sertifikası, mesleki uzmanlığın kanıtlanmasını sağlamaktadır. Mesleki uzmanlığını kanıtlama şansı bulan bireylerin iş bulma süreçleri hız kazanır ve rakiplerine kıyasla ön plana çıkarlar. Aynı zamanda alınan online sağlık eğitimi sertifikasının yeni iş alanlarında çalışmaya olanak tanımasıya birlikte katılımcının farklı alanlarda iş bulmasına da yardımcı olur.

Online Sağlık Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online sağlık eğitimi sertifikası sayesinde katılımcılar, sağlık alanındaki mesleki yeterliliklerini kanıtlama şansı bulur. Aynı zamanda oluşturacakları öz geçmişin daha verimli görünmesini sağlarlar ve böylelikle iş başvurularında ön plana çıkarlar.

Online sağlık eğitimi sertifikası, kişinin kariyer gelişiminin hızlanmasına yardımcı olur. Böylelikle kişinin meslek alanında ilerlemesi hız kazanır ve daha iyi bir konuma ulaşır.

Online Sağlık Eğitimleri için Sertifika Nasıl Alınır?

Online sağlık eğitimleri için sertifika şu şekilde alınır:

 • Sertifika alınmak istenilen program araştırılmalıdır.
 • Programa karar verildikten sonra kayıt yapılmalı ve ödeme gerçekleştirilmelidir.
 • Derslerin izlenme süreci tamamlanmalıdır.
 • Derslerin izlenme süreci tamamlandıktan sonra ise varsa sertifika sınavına girilmelidir.
 • Sertifika sınavını başarıyla geçen katılımcılar sertifika almaktadır.

Boğaziçi Enstitüsünde bireyler, online sağlık eğitimlerinin sonunda sertifika alabilmek için yeterliliklerinin ölçülebileceği bir sınava girmelidir. Sınav her eğitim sonunda düzenlenmemektedir ancak sınavı olan eğitimlerde sertifika almak için mutlaka sertifika sınavını geçmek gerekir. Bu sınavda yeterlilik sağlandığı takdirde enstitü onaylı sertifika, üniversite onaylı sertifika ve uluslararası geçerliliği bulunan sertifika alınır.

Online Sağlık Eğitimleri için Sınav Nasıl Yapılır?

Online sağlık eğitimleri için yapılan sınavlar online bir ortamda yani internet üzerinden gerçekleştirilir. Sınava katılım sağlayacak birey, Boğaziçi Enstitüsü öğrenci panelinden sınava giriş yapar ve çoktan seçmeli olan soruları sınav süresince tamamlar.

Online sağlık eğitimleri sınavı için belirlenen sınav süresinde verilen soruları tamamlayıp  geçerli bir not alan katılımcılar sınavda başarılı olmuş kabul edilir ve sertifika almaya hak kazanmış olur.

Online Sağlık Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online sağlık eğitimlerine şu kişiler katılabilir:

 • Sağlık alanında görev yapanlar
 • Sağlık sektöründe görev almak isteyen kişiler
 • Psikologlar
 • Doktorlar
 • Sağlık çalışanları
 • Sağlık alanına ilgi duyan bireyler
 • Sağlık alanında yaptığı iş başvurularında avantajlı olmak isteyenler
 • Sağlık alanında sertifika alarak öz geçmişini güçlendirmek isteyenler
 • Öğrenciler
 • Kariyerini sağlık alanında geliştirmek isteyen herkes

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...