Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-10-01T11:00

Online Sağlık Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online Sağlık Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Online sağlık eğitimleri, kişinin sağlık alanında mesleki uzmanlık kazanmasını sağlayan eğitim programlarıdır.

Online sağlık eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Örneğin sağlık eğitimin içeriği nedir, mesleki anlamda sağlayacağı faydalar nelerdir, eğitim alındıktan sonra neler değişecek, gibi soruların net bir cevabı olmalıdır.

Online sağlık eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriğinin kapsamı
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kalitesi
 • Sertifika çeşitliliği
 • Sertifikanın geçerli olduğu yerler

Online Sağlık Eğitimleri Nelerdir?

Online sağlık eğitimleri şunlardır:

 1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi
 2. Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçısı Eğitimi
 3. Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi
 4. Doğum Koçluğu Sertifika Programı
 5. MMPI – Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifika Programı
 6. Koçluk ve Nlp Eğitimi
 7. Sağlıkta Mesleki Uzmanlık Eğitimi
 8. Tıbbi Sekreterlik & Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi
 9. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu
 10. İlk Yardım Eğitimi

1. Tükenmişlik Sendromuyla Başa Çıkma Eğitimi

Herbert J. Freudenberger tarafından 1974 yılında tanımlanarak psikoloji literatürüne giren tükenmişlik sendromu, günümüzde sıklıkla rastlanan bir psikolojik rahatsızlıktır. Tükenmişlik Sendromu ile Başa Çıkma Eğitimi de bu psikolojik rahatsızlık ile başa çıkmayı öğreten bir eğitim programıdır. Bu eğitim ile kişi tükenmişlik sendromunu tanır ve sendrom süreçlerini yönetmeyi öğrenir. Tükenmişlik Sendromu ile Başa Çıkma Eğitimi’ne dileyen herkes katılabilir.

2. Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçısı Eğitimi

Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçısı Eğitimi, mesleki uzmanlık sağlayan bir eğitim programıdır. Bu eğitime katılan kişiler hasta ve yaşlı bakımı refakatçiliği konusunda eğitimler alır. Eğitim sonunda alınan sertifika ile hasta ve yaşlı bakım refakatçisi olarak çalışmak mümkündür.

3. Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi

Hasta Hakları ve Sağlık Hukuku Eğitimi ile kişiler sağlık hukuku alanında uzmanlık kazanır. Mesleki gelişim sağlayan bu eğitim programı, hasta haklarını, hasta hukukunu ve hastane yönetmeliklerini öğrenir. Dileyen herkes bu eğitime katılım sağlayabilir.

4. Doğum Koçluğu Sertifika Programı

Doğum Koçluğu Sertifika Programı, mesleki kariyer sağlayan bir eğitim programıdır. Hamilelik sürecinde, hamile olan kişiye danışmanlık yapmayı öğrenen kişiler, hamilelikteki süreçler, hamilelerinin yaşayabileceği sağlık problemlerini ve hamilelik süreçlerini öğrenir. Eğitime katılmak için ekstra bir şart aranmamaktadır.

5. Sağlıkta Mesleki Uzmanlık Eğitimi

Sağlıkta Mesleki Uzmanlık Eğitimi ile sağlık alanında çalışan kişiler, alanlarında uzmanlık kazanırlar. Sağlık sektöründe çalışan kişilerin katılabildiği bu eğitim, çevrim içi ortamda gerçekleşmektedir.

6. Tıbbi Sekreterlik & Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanlığı Eğitimi, mesleki uzmanlık kazandıran ve meslek edindirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. Hastane sektereterliği, arşivleme, dosyalama, kayıt işlemleri gibi konulara odaklanan eğitime, sağlık alanına ilgi duyan herkes katılabiliyor.

7. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu, kişiye meslek edindiren bir eğitim programıdır. Hasta ve yaşlı bakımı konularında uzman bilgiler sağlayan eğitime, bu alanda çalışmak isteyen katılabiliyor.

9. İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi; kaza, yaralanma ve acil durumlarda yapılacak, tıbbi müdahaleleri öğreten bir eğitim programıdır. Yaralıya ilk yardım, doğru tıbbi müdahale, şok pozisyonları, kaza anında yapılması gerekenler gibi eğitimlerin verildiği programa, katılım için herhangi bir şart aranmamaktadır.

Online Sağlık Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online sağlık eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişisel gelişimi arttırır.
 • Farklı alan ve konularda uzman bilgiler edinilir.
 • Kişi, gündelik yaşamında öz güven sahibi olur.
 • Psikolojik olarak destek sağlar.
 • Kişi, meslek sahibi olur
 • Kişi, mesleki uzmanlık kazanır.
 • Eğitimi alan kişi yeni bir iş edinir.

Online Sağlık Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Online sağlık eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Kişinin daha öz güvenli olmasını sağlar.
 • Mesleki uzmanlığı arttırır.
 • Farklı alanlarda çalışma imkanı yaratır.
 • Ekonomik anlamda daha fazla kazanç sağlar.
 • Güçlü ve etkili bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimin artmasını sağlar.

Online Sağlık Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Online sağlık eğitimleri, üniversite sertifikalı eğitimler olduğunda iş bulmaya yardımcı olur. Online sağlık eğitimleri sadece sağlık sağlamaz aynı zamanda mesleki uzmanlık ve etkin bir öz geçmiş oluşturma konusunda da etkilidir.

Online Sağlık Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online sağlık eğitimleri, mesleki uzmanlık içermediği takdirde herkesin katılımına açık eğitimlerdir. Mesleki uzmanlık eğitimlerinde mezuniyet ve meslek şartı aranırken diğer sağlık eğitimlerine katılmak için herhangi şart bulunmamaktadır. Sağlık alanına ilgili herkes bu eğitimlere katılım sağlayabilir.

Online Sağlık Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Online sağlık eğitimleri sonunda, eğitim fark etmeksizin sertifika alınır. Bu sertifikalar, enstitü sertifikası, üniversite onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifikadır.

Online Sağlık Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Online sağlık eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girilmektedir. Eğitimlerin tümünde sınav bulunmasa da çoğu eğitimde sınav gerçekleştirilir. Sınavlar, çevrim içi ortamda yapılır ve soru sayısına göre sınav süresi değişiklik gösterir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre 20 ila 25 dakika arasındadır.

Online Sağlık Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online sağlık eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı belgeler.
 • Mesleki yeterliliği kanıtlar.
 • İş görüşmelerinde olumlu yönde fayda sağlar.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Kişinin genel kültür düzeyini yükseltir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...