Tüm yabancı dil eğitimleri 29 TL! Süre dolmadan hemen kaydol!
2022-05-17T23:00

Emzirme Koçluğu Eğitimi ile sağlık alanında aranan kişi, siz olacaksınız! Yeni anne olmuş annelere danışmanlık yapacak, çocuklarını sağlıklı bir şekilde emzirmelerini sağlayacaksınız. Sağlık alanında sıklıkla aranan emzirme koçlarından biri haline gelecek, sertifikalı Emzirme Koçluğu Eğitimi ile de mesleki uzmanlığınızı belgeleyebileceksiniz. Yeni anne olmuş bir insana yardımcı olmanın huzurunu tadacak, çocuğunu sağlıklı bir şekilde emzirmesini sağlamanın mutluluğunu keşfedeceksiniz. Hem hobi hem iş sahibi olacaksınız!

Bu eğitimle şunları öğreneceksiniz:

 • Emzirme teknikleri
 • Emzirmenin faydaları
 • Anne ve çocuk sağlığı
 • Anne sütü ve beslenme programı

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı ve Kursu İçeriği 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı, yeni doğum yapmaya hazırlanan, yeni doğurmuş olan ya da hamilelik süreci boyunca emzirme durumu için endişe ve heyecan duyan anne ve anne adayları için danışmanlık sağlayacak kişilerin yetkinliği adına oluşturulmuş bir programdır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı katılımcılara, anne olanlar ve anne adaylarına etkin ve sağlıklı emzirme süreci geçirmeleri için olması gereken beslenme tipi, bebeği hangi sıklık ile emzirebilecekleri ve emzirme sürecinde dikkat edilmesi gereken hususların öğretilmesini içermektedir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programına, hamile bireylerle çalışmak için ilgili olan, psikolojik olarak yeterli hissedip bu alana yönelen her kişi katılım sağlayabilmektedir. Doğum hemşiresi, ebe gibi sağlık meslek grupları da bu eğitim kapsamında doğum koçluğu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Nedir?

Emzirme Koçluğu  Sertifikalı Eğitim Programı, kişilerin, hamilelik sürecindeki bireylere ya da  henüz yenidoğan bebeğe sahip olan annelere emzirme süreçlerini hem kendi sağlıkları hem de bebeklerinin sağlıkları açısından en doğru nasıl geçireceğine dair ne tür danışmanlık hizmeti sağlayabilecekleri konusunda yol gösterici bir programdır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı, derslerini alabilmek için ders materyalleri online ders için derse katılım sağlanabilecek bir cihaz ve dersle ilgili okuma kaynaklarıdır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programının Amacı Nedir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programının amacı sağlıklı ve dengeli psikolojik duygudurum içerisinde, lohusalık dönemindeki annelerin emzirme süreçleri hakkında yetkin bireyler yetiştirmektir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Katılma Koşulları Nelerdir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı katılma koşulları şunlardır;

 • Psikolojik olarak hamile bireyler ile çalışmaya hazır olmak.
 • Sabırlı olmak.
 • Bilgiyi rahatlatıcı şekilde etkileşimdeki kişiye aktarabilme yeteneği.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Kimler İçindir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı şu kişiler içindir;

 • Emzirme koçluğu alanında çalışmak isteyenler.
 • Hastanelerin kadın doğum birimlerinde çalışan hemşireler.
 • Hastanelerin kadın doğum birimlerinde çalışan ebeler.
 • Çocuk gelişim uzmanları.
 • Psikologlar.
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında çalışan ve çalışmak isteyenler.
 • Anne ve Babalar.
 • Gelişim psikolojisi alanında çalışan bireyler.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programına Katılanlar Neler Öğrenir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programına katılanlar şunları öğrenir;

 • Anne sütünün bebek için önemi ve bu önemin anne adayına aktarılma yöntemi.
 • Süt kesilmesinin sebepleri ve annelerin bu durumla nasıl başa çıkacağına dair teknikler.
 • Birden çok, ikiz üçüz gibi, bebeklerin doğması durumunda annenin emzirme sürecini nasıl yönetmesi gerektiği.
 • Gebe psikolojisi ve stresle başa çıkma yöntemleri.
 • Hamilelik ve gelişim süreçleri.
 • Doğum çeşitleri.
 • Yenidoğan bakımı.
 • Hamile bireyi doğuma hazırlamaya dair fizyolojik ve psikolojik detaylı bilgiler.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Tanımı

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı, katılımcılara emziren annelerin ve anne adaylarının sağlıklı, dengeli ve düzenli şekilde emzirme sürecini en verimli nasıl atlatacaklarına dair tekniklerin özümsetilmesidir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Videoları Nelerdir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı videoları, emzirme koçluğu ve danışmanlığı teknikleri hakkında katılımcılara uzmanlar tarafından yeterli bilginin ve ders içeriklerin sağlandığı dijital kaynaklardır. Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı videoları, eğitime katılan bireylerin dersleri hem görsel hem işitsel destekli olarak kavramasına yardımcı olarak sonradan da dersleri izleyerek eğitimden kopmamalarını sağlamak amacı gütmektedir. Online ders videoları Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitimi konusunda uzman kişiyle beraber çekilmekte ve çevrimiçi alana aktarılmaktadır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Online Kursunun Ders Notları Nedir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Online Kursunun ders notları, online platformda yayınlanan ders videolarıdır. Ders videolarının çevrim içi ortamda olması katılımcıların Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı derslerini pekiştirmek istediklerinde daima ulaşabilirlik açısından faydalı olmaktadır. 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı İçin Sertifika Sınavı Nedir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programıiçin sertifika sınavı, ilgili eğitimin derslerinde verilen bilgiler hakkında katılımcının sertifika sahibi olabilmesi için yeterlilik sahibi olup olmadığını ölçme yöntemidir. Sınav,  Emzirme Koçluğu Sertifika Eğitimi Programısırasında derste işlenen konu başlıklarını kapsamaktadır. 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Sonunda Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programısonunda sertifika sınavı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online olarak internet ortamında gerçekleştirilmektedir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programısertifikasına sahip olmak katılımcılara, özellikle emzirme sürecine girecek olan hamile kişilerin lohusa dönemlerinde psikolojik dezavantajlı durumlarında çağımızda danışmana daha çok ihtiyaç duymaları sebebi ile birden çok iş fırsatı sunmaktadır. Hali hazırda sağlık kurumlarında doğum hemşiresi ve ebe olarak görev yapan kişilerde, Emzirme Koçluğu Eğitimi başarı sertifikasına sahip olarak alanlarında daha uzmanlık niteliği kazanmış olmaktadır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Hangi Şehirlerde Verilir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online şeklinde verilmektedir. Katılımcılar ülkenin dört bir yanından eğitime katılım sağlayabilmektedirler.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Hediye Edilebilir mi?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı, kursu sağlayan çoğu kurumda hediye edilememektedir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsünde, Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programını hediye etmek istediğiniz kişi yerine satın alarak güzel bir hediye olanağı yaratabilmektesiniz.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı İçin En İyi Kitaplar Nelerdir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı için en iyi kitaplar şunlardır;

 • Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı - Ayşe Öner
 • Hafta Hafta Gebelik - Dr. Kağan Kocatepe
 • Hamilelik Dönemi ve Sonrası Anne Psikolojisi - Esra Oğuz Yılmaz, Sima Arslan
 • İçsel Doğum ‘’Hamilelik ve Doğum Serisi’’ - Pam England
 • Emzirme Sanatı - La Leche League
 • Farkındalıkla Emzirme Süt Arttırma ve Doğum - Güliz Onat
 • Kolay Emzirme Teknikleri - Geraldine Miskin

Belirtilen kitaplar arasında Dr. Kağan Kocatepe’nin Hafta Hafta Gebelik isimli çalışması hamile danışanın hangi süreçlerden geçtiği hakkında yol gösterici bilgi sağlarken, Güliz Onat’ın Farkındalıkla Emzirme Süt Arttırma ve Doğum isimli çalışması ise anneleri doğru yönlendirmek açısından katılımcılara el kılavuzu olma niteliği taşımaktadır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı Derslerinin Zorluk Derecesi Nedir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programının derslerinin zorluk derecesi orta olarak belirtilmektedir. Hamile adaylarınının stres ile başa çıkabilmesi durumunda konularının beraberinde getirdiği bu zorluğu yenebilmek adına ders materyallerinin doğru ve zamanında özümsenmesi, tekrarlanması işi kolaylaştıracaktır.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı İçin Üniversitede Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı için yükseköğretim kurumlarının Ebelik ve Hemşirelik bölümlerine gidilebilir. Emzirme Koçluğu Sertifika Eğitimi dersleri, üniversitelerin Ebelik ve Hemşirelik bölümlerinde detaylı olarak üst düzeyde verilmektedir. 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Kurslarını Bitirenler için İş İmkanları Nelerdir?

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Kurslarını bitiren katılımcılar, almaya hak kazandıkları sertifika sayesinde çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde, sağlık kurumlarında hamileler için danışmanlık görevi üstlenerek kendilerine iş fırsatı yaratabilmektedir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitimi Programı Özel Dersleri Nasıldır? 

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı dahilinde özel ders bulunmamaktadır.

Emzirme Koçluğu Eğitim Programı Sonunda Başarı Sertifikası Verilir mi? 

Emzirme Koçluğu Eğitim Programı sonunda katılımcılara başarı sertifikası verilmektedir. Emzirme Koçluğu Eğitim Programı Başarı Sertifikası, katılımcılara eğitim dahilinde derslere düzenli katılım sağlamaları ve eğitim sonucunda konu hakkında yeterliliğe ulaşmaları dahilinde verilen, katılımcıların yeterliliklerini tasdikleyen bir belgedir.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli Cardcert sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Emzirme Koçluğu Sertifikalı Online Ders Programı Yorumları Nasıldır? 

Emzirme Koçluğu Sertifika Eğitimi Online Ders Programı, katılımcıların eğitimi tamamladıktan sonraki geri dönüşlerini içermektedir. 

Emzirme Koçluğu Sertifika Eğitimi Online Ders Programına katılan kişiler, online derslere her yerden ulaşımı ve programın fiyatının uygunluğu, içeriğinin gerçekten bilgi sağlayıcı, profesyonel hayatta iş imkanı için ufuk açıcı olması yönünden olumlu yorumlar almaktadır. Katılımcıların büyük çoğunluğu emzirme koçluğu kursundan memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Katılımcılar için eğitimin online verilmesi ve eğitim sonu verilen sertifikaların uluslararası akredite olması eğitim konusundaki mutluluklarının temelini oluşturmaktadır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 1 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 1 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    600.00 TL
  419.90 TL