İnsan Kaynakları Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

Online insan kaynakları eğitimleri, insan kaynakları alanında bilgi verme amacıyla oluşturulmuş eğitim programlarıdır.

Online insan kaynakları eğitimleri sonunda alınan sertifika ile kişi,  insan kaynakları alanında yetkinliği bulunduğunu kanıtlama şansı elde eder. Böylelikle iş görüşmelerinde ön plana çıkar ve olumlu sonuç alma şansını arttırır. Bu eğitimler, insan kaynakları alanında görev yapmak isteyen ya da insan kaynakları alanına ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Online İnsan Kaynakları Eğitimi Nedir?

Online insan kaynakları eğitimi, insan kaynakları alanında görev yapmak ve bilgi edinmek isteyen kişiler için düzenlenmiş bir eğitim programıdır. 

Online insan kaynakları eğitimi sonunda katılımcı, insan kaynakları alanında uzmanlaşmaktadır. Aynı zamanda eğitim sonunda alınan sertifika sayesinde birey, kariyer planına olumlu yönde etki etme şansı elde etmektedir.

Online İnsan Kaynakları Eğitimleri Nelerdir?

Online insan kaynakları eğitimleri şunlardır:

 1. İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi
 2. İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi
 3. İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
 4. Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
 5. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi
 6. İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi

1. İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi, işe alım sürecini doğru yönetmek isteyen kişilere yönelik hazırlanmış bir online eğitim programıdır. 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi sayesinde katılımcı, işe alınması planlanan personelin seçilme sürecinde dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenme şansı elde eder. Bu eğitim sonunda alınan sertifika ile kişi, alanında yetkinliği olduğunu kanıtlar ve iş başvurularında ön plana çıkar.

2. İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi

İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi, insan kaynakları planlamasını en doğru biçimde yönetmek için gerekli bilgilerin sunulduğu bir eğitim programıdır.

İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi, kişilerin bu alanda gelişimini destekler ve böylelikle mesleki uzmanlık kazanmalarına yardımcı olur. İnsan kaynakları planlaması yapmayı öğrenmek isteyen tüm bireyler, online insan kaynakları eğitimleri arasında yer alan İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi’ne katılım sağlamalıdır.

3. İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi

İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, işe alım ve mülakat süreçlerinde kullanılan tekniklerin öğrenilmesine yardımcı olan bir online eğitim programıdır.

İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, bireylerin işe alım ve mülakat alanlarında sahip olduğu bilgi birikimlerini üst seviyeye taşımasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda eğitim sonunda alınan sertifika, kişinin iş başvurularında ön plana çıkma şansını arttırmaktadır.

4. Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi, insan kaynakları alanında işe alım sürecinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri olan yetkinlik bazlı mülakat teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireylere yönelik düzenlenmiş bir eğitim programıdır.

Online insan kaynakları eğitimleri arasında bulunan Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi ile katılımcı, işe alım süreci hakkında yeni bilgiler edinebilir ve bilgi birikimini arttırabilir. İnsan kaynakları stajyerleri, yöneticileri, çalışanları, asistanları ve insan kaynakları alanında çalışmak isteyen herkes bu eğitime katılım sağlamalıdır.

5. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi, personel seçme ve yerleştirme alanında bilinmesi gerekenlerin sunulduğu bir online eğitim programıdır.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi sonunda alınan sertifika sayesinde kişi, iş başvurularında avantaj elde eder. Sertifika ile yetkinliğini kanıtlayan katılımcı, iş başvurularında rakiplerini geride bırakarak ön plana çıkar. 

6. İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, insan kaynakları alanında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere yönelik oluşturulmuş bir eğitim programıdır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi sayesinde katılımcı; çeşitli mülakat tekniklerini, insan kaynakları alanında işe alım sürecinde kullanılan yöntemleri ve insan kaynakları planlaması yapmayı öğrenmektedir. 

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi, insan kaynakları alanında görev yapmak isteyen ve insan kaynaklarıyla ilgili bir bölümden mezun olan bireyler için uygun bir eğitim programı olacaktır. Aynı zamanda insan kaynakları hakkında bildiklerini üst seviyeye taşımak isteyen bireyler de online insan kaynakları eğitimleri arasında yer alan İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi’ne katılım sağlamalıdır.

Online İnsan Kaynakları Eğitimleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online insan kaynakları eğitimleri satın alınırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Eğitimin içeriğiyle ilgili bilgi sahibi olmak için araştırma yapılmalıdır.
 • Eğitimin ne kadar süreceği öğrenilmelidir.
 • Eğitimi veren eğitimci hakkında araştırma yapılmalıdır.
 • Eğitimin, bireyin beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağı öğrenilmelidir.
 • Eğitim sonunda alınan sertifikalar araştırılmalıdır.
 • Sertifikaların geçerli olduğu alanlar hakkında bilgi edinilmelidir.

Online İnsan Kaynakları Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online insan kaynakları eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişinin işe alım sürecinde değerlendirme becerisinin gelişimini destekler.
 • Bireyin öz güveninin artmasını sağlar.
 • Kişinin kariyer gelişimini destekler.
 • Katılımcı, mesleki uzmanlık kazanır.
 • Yönetim alanında uzmanlık kazanılmasına yardımcı olur.

Online İnsan Kaynakları Eğitimlerinin Mesleki Faydaları Nelerdir?

Online insan kaynakları eğitimlerinin mesleki faydaları şunlardır:

 • Kişinin öz geçmişinin donanımlı olmasına yardımcı olur.
 • Maddi kazancın artmasını destekler.
 • Katılımcı, iş hayatında yetkinliğini kanıtlar.
 • Eğitim sonunda alınan sertifika, iş başvurularında ön plana çıkma şansı kazandırır.
 • Yeni bir meslek sahibi olmayı sağlar.
 • İlgili alanda kariyer gelişimine yardımcı olur.

Online İnsan Kaynakları Eğitimi Sertifikası Nedir?

Online insan kaynakları eğitimi sertifikası, online insan kaynakları eğitimlerine katılım sağlayan bireylerin eğitim sonunda almaya hak kazandığı sertifikadır.

Katılımcı online insan kaynakları eğitimini tamamladıktan sonra yeterliliğinin ölçülmesi için çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir sınava girmelidir. Sınavı belirlenen sürede başarı ile tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanırlar. Eğitim sonunda alınan sertifikalar enstitü eğitim sertifikası, üniversite onaylı sertifika ve uluslararası geçerli sertifika olmak üzere üç şekilde verilmektedir.

Online İnsan Kaynakları Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online insan kaynakları eğitimi sertifikası, daha güçlü bir öz geçmiş oluşturma noktasında bireye yardımcı olur. Kişi, öz geçmişinin daha güçlü görünmesiyle birlikte iş başvurularında rakiplerini geride bırakarak öncelik kazanır.

Online insan kaynakları eğitimlerinin sonunda alınan sertifika, kişinin kariyer gelişimine katkı sunmaktadır. Aynı zamanda alınan sertifikanın yurt dışında da geçerliliği bulunmaktadır. Böylelikle sertifika alan birey, bu alanda başarılı olduğunu yurt dışında da belgelendirme şansı elde eder.

Online İnsan Kaynakları Eğitimleri için Sertifika Nasıl Alınır?

Online insan kaynakları eğitimleri için sertifika şu şekilde alınır:

 • Alınması planlanan eğitimin içerdiği konular öğrenilmelidir.
 • Alınacak eğitime karar verilmelidir.
 • Karar verme sürecinden sonra kayıt işlemleri halledilmelidir.
 • Eğitimin ücretli olması durumunda ücret ödenmelidir.
 • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra dersler izlenmeye başlanmalı ve eksiksiz olarak izlenmelidir.
 • Derslerin izlenmesi tamamlandıktan sonra sertifika almak için sınava girilmelidir.

Boğaziçi Enstitüsü online insan kaynakları eğitimlerinin sonunda uluslararası geçerli sertifika, enstitü eğitim sertifikası ve üniversite onaylı sertifika olmak üzere üç adet sertifika vermektedir. Böylelikle bu eğitimlere katılan ve sertifika alan katılımcılar, yeterliliklerini hem yurt içinde hem de yurt dışında kanıtlama şansı elde eder.

Online İnsan Kaynakları Eğitimleri için Sınav Nasıl Yapılır?

Online insan kaynakları eğitimleri için yapılan sınav, online bir ortamda yani internet üzerinden gerçekleştirilir. Katılımcı, sınava öğrenci panelinden giriş sağlar.

Online insan kaynakları eğitimleri için yapılan sınav, çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Sınav süresi, soru sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte dersleri izleyen bireyler için zorlayıcı bir nitelik taşımamaktadır. Sınavı başarı ile tamamlayan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanır.

Online İnsan Kaynakları Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online insan kaynakları eğitimlerine şu kişiler katılabilir:

 • İnsan kaynakları alanında gelişmek isteyen bireyler
 • Yöneticiler
 • İnsan kaynakları alanında bilgi sahibi olmak isteyenler 
 • Kariyer gelişimini desteklemek isteyen kişiler
 • İnsan kaynakları alanında görev yapmak isteyen kişiler

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Online kişisel gelişim kursları iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Mülakat teknikleri, işe alım, İK yönetimi gibi insan kaynakları alanındaki tüm online eğitimler burada! Hemen sertifikalı online İK eğitimlerine kaydol...

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk eğitimleri kategorisi, tüm online hukuk eğitimlerinin bulunduğu sayfadır. Sertifikalı hukuk eğitimlerine katılarak siz de kariyerinizde uzmanlaşın...

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile birçok sertifikalı eğitimi enstitü ve üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları ile...

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...

MEB Sertifika Programları


MEB sertifika programları, Milli Eğitim Bakanlığının onayını alan kurumlar tarafından verilen eğitimlerdir. MEB onaylı eğitim programları...

İş Sağlığı ve Güvenliği


Online iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri Boğaziçi Enstitüsünde. ISO eğitimleri ve iş güvenliği alanındaki tüm nitelikli kurslara buradan kaydolun...