Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-10-01T11:00

İnsan Kaynakları Eğitimleri


Aradığınız eğitimi bulamadık. Online eğitimlerin tamamını görüntüleyebilir ya da filtreleme yaparak dilediğiniz eğitime kolayca ulaşabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İnsan kaynakları eğitimleri, kişiye insan kaynakları alanında uzmanlık sağlayan ve işletmelerde personel yönetimi alanında çalışma fırsatı veren eğitim programlarıdır.

İnsan kaynakları eğitimleri satın alırken dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Örneklemek gerekirse insan kaynakları eğitimin içerik derinliği ne kadardır, kişiye sağlayacağı faydalar nedir, eğitim aldıktan sonra neler değişecek, gibi soruların net bir cevabı bulunması gerekir.

İnsan kaynakları eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriği
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kapsamı
 • Sertifika çeşitleri
 • Sertifika geçerlilikleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri Nelerdir?

İnsan kaynakları eğitimleri şunlardır:

 1. Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
 2. İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
 3. İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi
 4. Bordrolama Uygulamaları Sertifika Programı
 5. İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi Sertifika Programı
 6. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi

1. Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

Firma ve şirketlerin doğru personel seçmelerini sağlayan Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi ile kurumların, insan kaynakları işleyişine katkıda bulunuluyor. Personel yetkinliği nedir, doğru personel seçimi nasıl olmalıdır, mülakat yöntemleri nelerdir gibi konuların işlendiği eğitime özellikle insan kaynakları departmanında çalışan ve çalışmak isteyen kişilerin katılması gerekiyor.

2. İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi 

İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi ile firmaların, doğru personeli kolayca seçmesi sağlanıyor. Personel değerlendirme, mülakat teknikleri, işe alım süreçleri ve işe alım teknikleri gibi konuların işlendiği eğitim, herkesin katılımına açık.

3. İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi

İnsan Kaynakları Planlaması Eğitimi ile insan kaynakları alanında çalışmak isteyenlerin mutlaka katılması gereken bir eğitim programıdır. İnsan kaynakları süreçleri, insan kaynaklarında yönetim ve idare, personel yeteneklerini değerlendirme, performans ölçme gibi konu başlıklarının işlendiği eğitim, mesleki uzmanlık sağlayan bir program. İsteyen herkes bu eğitime katılım gösterebilir.

4. Bordrolama Uygulamaları Sertifika Programı 

Bordrolama Uygulamaları Sertifika Programı, insan kaynakları alanında çalışan herkesin katılması gereken bir eğitim programıdır. Mesleki gelişim sağlayan bu eğitim programı, bordrolama uygulamaları hakkında detaylı bilgiler veriyor. Eğitime katılım için herhangi bir şart aranmıyor.

5. İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi Sertifika Programı

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi Sertifika Programı, insan kaynakları departmanında çalışmaya katılmak isteyen bireyle uzmanlık veren bir eğitim programıdır. İnsan kaynakları departmanının işleyiş süreçlerini, insan kaynaklarında yönetimi, personel değerlendirme ve performans ölçmeyi işleyen eğitim programı, herkesin katılımına açık.

6. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi, kurum ve kuruluşlarda doğru personeli seçmenizi sağlayan bir eğitim programıdır. Seçilen personelleri yeteneklerine göre ayrıştırma, verimli departmanlar oluşturma, personel seçiminde yapılması gerekenler gibi en temel konuların işlendiği eğitime, insan kaynaklarında çalışan herkesin katılması öneriliyor.

İnsan Kaynakları Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

İnsan kaynakları eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Mesleki gelişime katkı sunar.
 • Yönetim ve idare alanlarında uzmanlık kazandırır.
 • Kişinin, iş yaşamında yetkinliği artar.
 • Birey, mesleki uzmanlık kazanır.
 • Yeni çalışma alanları yaratır.
 • Gözlem ve değerlendirme yetileri gelişir.

İnsan Kaynakları Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

İnsan kaynakları eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Kişinin iş hayatında yetkinlik sahibi olmasını sağlar.
 • Mesleki gelişiminde artış olur.
 • Etkili bir kariyer sağlar.
 • Maaş artışı yaşanabilir.
 • Kaliteli bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimde artış sağlar.

İnsan Kaynakları Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

İnsan kaynakları eğitimleri, üniversite sertifikalı ve uluslararası geçerli sertifika sertifikalar veren eğitim programlarıdır. Kişiler bu sertifikalar sayesinde kolayca iş bulabilir. İnsan kaynakları eğitimleri, bireye insan kaynakları yönetimi, idare, gözlem, değerlendirme ve işletme yönetimi becerileri kazandırır.

İnsan Kaynakları Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

İnsan kaynakları eğitimleri, kendini insan kaynakları, değerlendirme, karar verme ve yönetim alanlarında geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık eğitim programlarıdır. İnsan kaynakları eğitimlerine katılmak isteyen herkes, kolayca eğitim kaydını oluşturup eğitimleri satın alabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

İnsan kaynakları eğitimleri sonunda üç farklı sertifika verilmektedir. Bu sertifikalar uluslararası geçerli sertifika, üniversite onaylı sertifika ve enstitü eğitim sertifikasıdır.

İnsan Kaynakları Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

İnsan kaynakları eğitimi sertifikalarını alabilmek için sınava girmek zorunludur. Sınavlar, çevrim içi ortamda gerçekleşmekte ve sınavın içeriğine göre sınav süresi değişiklik göstermektedir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre ise 25 dakika ile 35 dakika arasında değişmektedir.

İnsan Kaynakları Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

İnsan kaynakları eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki gelişimi ve yetkinliği kanıtlar.
 • İş görüşmelerinde kişiyi avantajlı bir konuma getirir.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Başarılı bir kariyer olanağı sunar.
 • Eğitime açık bir kişilik olduğunuzu gösterir.

Online Eğitim Kategorileri

Online Eğitim Kategorilerinde aradığınız tüm eğitimler buradan ulaşabilirsiniz...


Kişisel Gelişim


Kişisel gelişim eğitimleri iş hayatınıza sağlayacağı fayda kadar kendi kişisel gelişiminiz için de büyük önem taşımaktadır.

Bilişim


Bilişim günümüzün popüler meslek dallarından biridir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz öğretici ve sertifikalı bilişim kursları için tıklayın.

Sağlık


Sağlık kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Psikoloji


Psikoloji kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

İşletme


İşletme yönetimi eğitimleri ile kariyeriniz için yeni fırsatlar oluşturabilir ve bu eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile CV'nize güç katabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Verimlilik ve Planlama


Verimlilik ve planlama kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsü'nde sizleri bekliyor!

Mesleki Gelişim


Mesleki gelişim eğitimleri ilgi alanınızdaki meslekler hakkında ekstra bilgiye sahip olmanızı sağlar. Mesleki gelişim eğitimleri için tıklayın.

Yabancı Dil


Online dil eğitimleri kategorisi altında birbirinden başarılı eğitmenlerin uzaktan eğitim sertifika programları, Boğaziçi Enstitüsünde sizleri bekliyor..

Liderlik


Liderlik ve girişimcilik eğitimleri ile girişimleriniz ve işiniz için gerekli eğitimlere Boğaziçi Enstitüsü güvencesiyle bu kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Pazarlama


Pazarlama iş dünyasının her alanında bulunan bir alandır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz size sayısız iş fırsatı sunabilir.

İnsan Kaynakları Eğitimleri


İnsan Kaynakları Eğitimleri: Mülakat teknikleri eğitimi, işe alım süreçleri eğitimi, cv oluşturma eğitimi, ik planlama eğitimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi

Eğiticinin Eğitimleri


Eğiticinin Eğitimleri - Alanında uzman eğitmen olmak isteyenler eğitmen eğitimleri programlarına bu sayfadan erişebilirisiniz. Üniversite sertifikalı...

Hukuk Eğitimleri


Hukuk Eğitimleri Kategorisi tüm hukuk eğitimlerinin sıralandığı ve tüm hukuk eğitimlerini kolayaca bulacağınız sayfadır.

Akademi ve Paket Programları


Akademi ve Paket Programları ile bir çok sertifikalı eğitimi Enstitü ve Üniversite onaylı şekilde alabileceksiniz. Üniversite sertifika programları

Ücretsiz Eğitimler


Ücretsiz eğitimler ve online ücretsiz sertifika programları bu kategoride sizleri bekliyor. Online ücretsiz sertifikalı eğitimler ile kendini geliştir...

Animasyon


Animasyon eğitim, ilgili ders içeriğinin bir animasyon karakteri ve bir senaryoya bağlı kalarak hazırlanmasıdır. Online animasyon eğitimler...

Üniversite Hazırlık


Üniversite hazırlık aşaması, birçok öğrenci için zorlu geçmektedir ancak online sınava hazırlık sistemi ile YKS ve üniversite sınavlarına kolay hazırlık...