Size güzel bir haberimiz var. İnsan Kaynakları uzmanlarının işe alım süreçlerinde yaşadıkları sıkıntıları çözüyoruz. Nasıl mı? İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi ile. O halde konuyu biraz açalım. İnsan kaynakları yönetiminde işe alım süreci yapmak oldukça risklidir. Bu riskler başarılı bir işe alım süreci yapmayı güçleştirir. İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimini bu sorunu çözmek için hazırladık. Uzman akademisyenimizin hazırladığı eğitim uygulanabilir süreç yönetimi için içerikler vermektedir. Deneyimsel perspektif sunmaktadır. Ve daha fazlası olarak ihtiyacınız olan tüm güncel bilgiler ve yeni gelişmeler bu eğitimde. Siz neredesiniz?

Bu eğitimle;

 • Doğru işe alım süreci yürüteceksiniz.
 • Başarılı olacak, dikkat çekeceksiniz.
 • Üst yöneticilerinizden takdir toplayacaksınız.
 • İstihdam ettiğiniz çalışanlardan saygı göreceksiniz.
 • O halde zaman kaybetmeyin İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitiminde bir araya gelelim.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Nedir?

Hadi öyleyse insan kaynakları yönetimi nedir? görelim.

İş dünyasını şekillendiren gelişmelerin başında teknolojik dönüşüm ve dijitalleşme geliyor. Özellikle de internet ve internetin kullanımını baz alabiliriz. Bununla birlikte mobil uygulamalar ve aktif sosyal medya kullanıcıları da arttı. Doğal olarak çalışma koşulları da değişti. İnsan kaynakları yönetimi bu aşamada daha da dijital bir hâle geldi. Bunun beraberinde işletmeler, iş yapma biçimlerini ve iş süreçlerini değişen koşullara uyumlu bir hâle getirdi. Az önce de dediğim gibi. Bu değişime adapte olan temel yönetim fonksiyonların başında insan kaynakları yönetimi geliyor. Peki, insan kaynakları ne yapar? hemen söyleyeyim. İnsan kaynakları, örgütlerde çalışanların işe alınması, seçimi-yerleştirilmesi, değerlendirmesi, ücretlendirilmesi, özlük haklarını belirlenmesi gibi konuları ele alır. Aklınıza daha da yatması için size şöyle bir örnek vereyim.  Teknik ve mekanik faaliyetlerin gerçekleştiği bir yönetim var. Personel yönetimi. Üstelik bu yönetim kurmay nitelikli. Peki, neden bu kavramı belirttim? Çünkü söylediğim şeylerle aynı kapıya çıkıyor! Personel yönetiminin amacı, 1980’li yılları başlarında iş yerinin verimliliğini artırmak ve iş yaşamının niteliğini yükseltmekti. Bu kavram da zamanla evrilerek rekabet üstünlüğüyle birlikte İnsan Kaynakları Yönetimi kavramına dönüştü. Rekabet üstünlüğü ne alaka? diyebilirsiniz. O hâlde hemen anlatayım. Küreselleşme ve ticaretin sınırları aşması, rekabetin artmasına neden olmuştur. İşte bu sayede de insan kaynağı, işletmeler için en değerli rekabet aracı hâline gelmiştir. Merak etmeyin, aklınıza takılan bütün soruların cevabını öğreneceksiniz.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Ne İşe Yarar?

İnsan Kaynakları Yönetimi ne işe yarar? sorusunu cevaplamadan önce hadi geçmişe gidelim! Tek kişilik küçük atölye üretimden, montaj hattına evrilerek başlayan sanayileşme çabalarına. Peki, günümüzde nasıl? Bilişim ve teknolojide yaşanan hızlı gelişmeleri düşünün. Dünyayı 4. Sanayi Devriminin ayak sesleri ile tanıştırmış. Aynı zamanda da yeni bir çağın habercisi olmuştur. Alışagelmiş üretim yöntemlerinden, birbiriyle entegre ve esnek bir yapıya dönüşmüşüz. Yukarıda saydığım her şey bizi tek bir kavrama götürüyor. İnsan! Bu gelişmeler haliyle de insan kaynakları yönetimini yakından ilgilendiriyor. İnsan kaynakları yönetimi sayesinde iş gücüne doğru bir yön veriliyor. Bu da üretimde verimliliği artırıyor!

 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Nedir?

Biraz da insan kaynakları yönetimi işe alım süreci nedir? göz atalım.

İnsan kaynakları işe alım süreçlerinde şirket, ihtiyaç duyduğu personelin teminini dış kaynaklardan sağlar. Bir bakıma şirkette farklı bir insan olacağı için yepyeni bir bakış açısı kazandırır. Bunun yanı sıra bu yöntem, profesyonelleri eğitmekten çok daha hızlıdır. Üstelik sadece bu da değil. Bu, maliyeti oldukça düşük bir yöntemdir. Ayrıyeten bu teknikte işletme adına herhangi bir politik destekleyici bulunmuyor. Bu da insan kaynakları yönetimi işe alım sürecini kolaylaştırıyor. İç kaynakların  işe alım tekniklerini uyguladığını farz edelim. Bu aşama da şöyle ilerliyor. İnsan kaynağı için mevcut çalışanlara veya daha öncesinde başvuru yapmış olup da alınmamış olan adaylara odaklanılıyor. Bu noktada iç kaynaklarla işe alım süreçleri yürütülüyor. Ve şirket de iş ilanıyla çağrıda bulunuyor. Yeri gelmişken söyleyeyim. Bu aşamalarda çalışanlar terfi ettirilebilir. Ya da departmanlar arasında transfer ettirilebilir. Yani, süreç içerisinde başvurular değerlendirilerek işe alım gerçekleştirilir.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Ne İşe Yarar?

İnsan kaynakları yönetimi işe alım sürecinde önemli kurallar vardır. Örneğin personel bulma faaliyeti, personel seçimi ve diğer insan kaynakları yönetiminin fonksiyonları gibi. Bu maddeler, işletmedeki insan kaynaklarının kalitesi büyük oranda etkiler. Personel bulma süreci, başarıya bağlıdır. Personel seçiminde de yeterli sayıda ve uygun özelliklere sahip adayın bulunması gerekir. Bununla beraber işe alınan personelin, işin aradığı niteliklere yeterli derecede sahip olması da gerekir. Aksi takdirde verim düşüklüğünün yanında eğitim ve ücret maliyetleri, iş gücü devri, iş kazalarının artması, motivasyon ve dolayısıyla iş tatminin düşmesi gündeme gelir. Ayrıca işletmenin denetim giderlerinin artması gibi bazı olumsuz durumlara yol açar. İşe yerleştirilen adayın özellikleri, işin aradığı niteliklere uymuyor olabilir. Bu durumda yanlış personel seçimi yapılmış demektir. İşletmede işe alım esnasında yanlış seçilen personel genelde bir süre sonra işten ayrılır. Çünkü işin nitelikleri kendisine uymaz. Bu durumda işletme, personel bulma ve seçme konusunda ikinci bir maliyet kaybına uğrar. Buna zaman kaybı da dâhil. İşte buna fırsat vermemek için Boğaziçi Enstitüsü olarak İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimini hazırladık. Bu eğitimi aldığınız takdirde yukarıda saydığım olumsuzluklardan hiçbirini yaşamayacaksınız. Eğitimi nasıl almanız gerektiğiyle ilgili her şeyi birazdan açıklayacağım.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi

Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitiminin ardından siz de bu sürece dair bilgi sahibi olacaksınız. Bununla birlikte iş yerinize ve kendinize sağlam bir değer kazandıracaksınız. Fakat bu değerin oluşmasında alacağınız kursun da oldukça önemli var. Eğitiminizi kaliteli ve güvenilir bir yerden almalısınız. Bu noktada Boğaziçi Enstitüsünün deneyimli profesyonel kadrosu sizleri bekliyor. Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde alacağınız eğitimin verimi oldukça artacaktır. Artan verimle birlikte de bilgileri daha rahat öğreneceksiniz. Eğitim sonunda öğreneceğiniz bilgileri yaşam boyu kullanabileceksiniz. Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınız takdirde edineceğiniz sertifikalar işinize oldukça yarayacak. Bu sertifikalar ve edindiğiniz deneyimle birlikte diğer çalışanlardan daima ön planda olacaksınız. Tüm bunlar ve daha fazlası için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. Boğaziçi Enstitüsü Online Eğitim Platformunda Bulunan Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi sayfasını açın. Eğitimi görüntüledikten sonra altta bulunan “SEPETE EKLE” butonuna basın. Ardından “SEPETİM” butonuna tıklayın. Bu sayfada kayıt işlemlerini tamamlayın ve güvenilir ödeme aşamasını tamamlayın. Enstitü Öğrenci İşleri kaydınızı onaylayacaktır. Tüm bunların ardından online olarak Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi başlayabilirsiniz!

 

Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Öyleyse Online İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir? hep birlikte inceleyelim.

Boğaziçi Enstitüsü olarak sizin geleceğinizi düşünüyoruz. Bunun için eğitim bitiren katılımcılarımıza Enstitü olarak üç farklı sertifika veriyoruz. Bu sertifikaların, geleceğiniz için en iyi yatırımlardan biri olduğunu unutmayın. Bu yatırımlara dâhil olduğumuz için gurur duyuyoruz. Eğitim sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır.

1-) Boğaziçi Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sertifikası

2-) Uluslararası akredite olan İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi belgesi alacaksınız.

Eğitimi başarıyla tamamlamanız, sertifikanızı almak için yeterlidir. Eğitimi tamamladığınızda iletmiş olduğunu adrese sertifikalarınızı gönderiyoruz. Dilerseniz Enstitümüze gelerek sertifikalarınızı elden de alabilirsiniz.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Ders İçerikleri

 • İK Seçme ve Yerleştirme İşe Alım Süreci
 • İK Seçme ve Yerleştirme İşe Alım Aşamaları

 

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi sonunda sınav yapılmadığından sertifika almak isteyen katılımcıların eğitim videolarını izlemesi yeterli olacaktır. Eğitim videolarını ilgili bir şekilde izleyip not alan kişiler, eğitimden daha yüksek seviyede verim alır.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı ve uluslararası geçerliliği olan sertifika, kişinin adresine fiziki olarak gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Üniversite onaylı sertifika ise e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama işlemi sonucunda görüntülenmektedir. Sertifikanın e-Devlet sisteminde görülme süresi ise sertifikanın hazırlanmasından sonraki 25 gün içinde gelişmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız İnsan Kaynakları Yönetimi İşe Alım Süreci Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.43 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.43 Puan
  Toplam : 7 Yorum

  • %86
  • %0
  • %0
  • %0
  • %14
  4.43

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.43 Puan
  Toplam : 7 Yorum
  • %86
  • %0
  • %0
  • %0
  • %14

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    599.99 TL
  499.99 TL