Son dakika! Tüm ülkede personel seçme ve yerleştirme işlemleri belirli bir tarihe kadar ertelendi. Buna Boğaziçi Enstitüsünün hazırlamış olduğu Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitiminin sebep olduğu söyleniyor. Konunun uzmanları Boğaziçi Enstitüsünün hazırlamış olduğu bu eğitimin milat olarak kabul edilmesi gerektiğini belirttiler. Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış, en yeni ve en güncel bilgileri içeriyor. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, İK Uzmanlarının bu eğitimi edinmesini zorunlu kıldı. Bu süreçte de işe alımlar durduruldu. İşe alımların tekrar başlaması için yapmanız gereken, Boğaziçi Enstitüsü online platformundan Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimini açmak. Akıllı bar sistemi, gerisi için sizleri yönlendirecektir. Fırsat hiç bu kadar yakın olmamıştı.

Bu eğitimle;

 • Aldığınız sertifikayla bir adım öne çıkacaksınız.
 • Personel Seçme ve Yerleştirmenin tüm tüyolarını öğreneceksiniz.
 • Çalıştığınız kurumun İK performansını yükseltecek, alanınızda fark yaratacaksınız.
 • Tebrikleri kabul etmek için zaman yönetimi yapmak zorunda kalacaksınız.
 • Hepsi ve daha fazlası bir tık ötenizde…

Personel Seçme ve Yerleştirme Nedir?

Öyleyse personel seçme ve yerleştirme nedir? hep birlikte inceleyelim. Bir işletmeye yön veren ve onu başarıya ya da başarısızlığa götüren en önemli öğe insan gücüdür. İnsan gücünün, işletmenin gerçek gereksinimini karşılayacak düzeyde olması gerekir. Bununla beraber yetenekli olması ve bunlar arasında en yararlı olanlarının seçilmesi de öyle. Bunun için İnsan Kaynakları doğru ve en etkin şekilde kullanılmalıdır. Yetkinlikler ise, mükemmel performansın elde edilmesi için ayırt edici olan bilgi, beceri ve tutumları kapsar. Bu bakımdan da yetkinliklerin doğru seçilmiş olması gerekir. Hatta uygun işe uygun eleman seçiminde, çalışan ve şirket açısından yüksek performansa ulaşılması bu sebeple çok önemlidir. Şimdi de geleneksel iş tanımına dayalı personel seçme ve yerleştirme fonksiyonundan bahsedelim. Bu fonksiyon, içinde yer aldığı ortam, fazla değişmeyen örgütler için hâlâ uygun adayları sağlar. Fakat burada eklemem gereken bir şey var.  Son on yılı aşkın, iş dünyasına hâkim olan ve her geçen gün artan değişim ortamında gerekli dinamizm sağlanamamakta. Bu kavramlarla bağlantılı başlıklar vardır. Örneğin yetkinlik bazlı işe alma ya da iç eleman hareketleri gibi.  Bu başlıklar her bir pozisyon için tanımlanmış olan yetkinlikleri kapsar. Böylelikle elemanlardan tam olarak ne istendiğine dair daha açıklayıcı tanımlar yapılabilir. Yetkinlikler sayesinde işi yapacak olan kişi, tanımları inceler. Aynı zamanda gerçek yaşamdan davranış örneklerine göz atar. Ve üstün performansı ortalama performanstan ayıran örnekleri açıkça görür. İşte bu şekilde de kendisinden ne beklendiğine dair objektif bir bilgiye sahip olur.

Personel Seçme ve Yerleştirme Süreci Nedir?

Şimdi de personel seçme ve yerleştirme süreci nedir? hep birlikte inceleyelim. Personel seçme süreci, işletmenin personel ihtiyacıyla başlar. Süreç, personel adaylarının işletmeye başvurusuyla devam eder. Ve son olarak da uygun personelin istihdam edilmesi ile son bulur. İşletmenin ihtiyacı olan işe uygun nitelikte bir adayın bulunması maalesef ki her zaman kolay olmuyor. İşletmenin uyguladığı politikalar ve çevresel faktörler personel seçme sürecini etkiler. Ayrıca işletmenin uyguladığı ücret politikası da oldukça önemlidir. Neden mi? Çünkü adaylar bu politikaya bağlı olarak başvuruda bulunurlar. Hemen belirteyim! İşletmelerde taşeron firmayla çalışmak ve dönemsel personel alımı yapmak işletmeleri olumsuz yönde etkiler. Buna mahal vermemek için sürece uygun hareket edilmesi gerekir. Bu aşamada çalışacak olan kişinin yetkinlikleri oldukça önemlidir. Gerekli yetkinliklerin sağlandığı takdirde personel seçme ve yerleştirme süreci tamamlanır.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Nedir?

Şimdi de Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Nedir? inceleyelim. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi ile hedeflenen birtakım özellikler vardır. Örneğin açık pozisyonun belirlenmesi. Ya da adayın işe başarılı bir şekilde yerleştirilmesi gibi. Bu eğitim, oryantasyonu ve deneme süresini kapsayan işe alım sürecini kolaylaştırır. Bu sayede eğitim sonunda oldukça bilgili ve donanımlı bir hâlde çıkarsınız. Bu eğitimin asıl amacı bir bakıma size bağlıdır. Evet! Yanlış okumadınız. Bu eğitimin amacını siz belirliyorsunuz. Kendinizi bu alanda geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Ya da İnsan Kaynakları eğitiminin ardından öz geçmişinizi kuvvetlendirmek de istiyor olabilirsiniz. Bunun dışında bir memur, yönetici ya da şirket çalışanı da olabilirsiniz. Uzun lafın kısası siz neyi amaçlıyorsanız Personel Seçme veYerleştirme Eğitimi de sizlere onu vadediyor.

Nasıl İnsan Kaynakları Uzmanı Olunur?

Gün geçtikçe daha da ses getiren bir meslekten bahsedeceğim. İnsan Kaynakları.  İnsan kaynakları uzmanı olabilmek için üniversitelerin maliye, iktisat, kamu yönetimi işletme, , sosyoloji gibi lisans bölümlerinden mezun olmalısınız. Yabancı dil ise neredeyse her firmada İnsan Kaynakları Uzmanı için aranan bir diğer kriterdir. Lisans eğitiminizin üzerine birtakım sertifikalarla öz geçmişiniz daha da donanımlı bir hâle getirebilirsiniz. Bu alana ait kaliteli sertifika programları vardır. Ve alanına uzmanlaşmak isteyen birçok İnsan Kaynakları çalışanları da yaralanabilir. Nasıl mı? Sitemizde bulunan İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi Sertifika Programına kayıt olarak! Alacağınız bu eğitim sizi bu alanda zirveye taşıyacak. Aynı zamanda bu eğitimle beraber öz geçmişinizle daima bir adım önde olacaksınız.

İnsan kaynakları kendi içinde çeşitli başlıkları barındırır. Örneğin Seçme ve yerleştirme, performans değerlendirme, eğitim ve geliştirme, ücret ve ödül gibi. Örneğin bir iş görüşmesinde, yalnızca adayın iş bilgisi ve yetenekleri bakılmaz. Adayın geçmiş iş deneyimleri de önemlidir. Özellikle adayın bazı durumlarda nasıl davrandığını göstermesi gerekir. İşte tam da bu açıdan alana dair bilgi toplamak oldukça önemlidir. Adayın geçmişteki davranışı genellikle gelecekteki benzer durumlarda da nasıl davranacağını gösterir. İşte bu bilgi çok önemlidir. Neden mi? Çünkü bir çalışanın sorumluluklarını yerine getirmek için nasıl davrandığını gözlemleyebilirsiniz. Bu gözlem, o işteki sorumlulukların içeriği kadar önem taşır. Adayda istenilen davranışların tanımlanması ve değerlendirilmesi gerekir.

Online Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi

Online Personel Seçme ve yerleştirme Eğitiminin ardından oldukça bilgili ve donanımlı bir hâle geleceksiniz. Bu değerin oluşmasında alacağınız kursun da oldukça önemli var. Eğitiminizi kaliteli ve güvenilir bir yerden almalısınız. Bu noktada söylediklerimizi karşılayan tek bir yer var. Boğaziçi Enstitüsü!  Bu aşamada Boğaziçi Enstitüsünün deneyimli profesyonel kadrosu sizleri bekliyor. Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde alacağınız eğitim hem verimli hem de keyifli geçecek. Eğitim sonunda öğreneceğiniz bilgileri yaşam boyu kullanabileceksiniz. Ayrıca iş hayatınıza da bağdaştırabileceksiniz. Ve eğitimin ardından bu alana dair daha bilinçli olacaksınız. Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınız takdirde edineceğiniz sertifikalar işinize oldukça yarayacak. Bu sertifikalar ve edindiğiniz deneyimle beraber iş hayatınızda uygun aday seçimi yapacaksınız. Peki nasıl? Merak etmeyin. Tüm bunlar ve daha fazlası için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. Boğaziçi Enstitüsü Online Eğitim Platformunda Bulunan Online Hızlı Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi sayfasını açın. Eğitimi görüntüledikten sonra altta bulunan “SEPETE EKLE” butonuna basın. Ardından “SEPETİM” butonuna tıklayın. Bu sayfada kayıt işlemlerini tamamlayın ve güvenilir ödeme aşamasını tamamlayın. Enstitü Öğrenci İşleri kaydınızı onaylayacaktır. Tüm bunların ardından online bir şekilde Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimine başlayabilirsiniz.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimimiz 30 saatlik bir eğitimdir.

Online Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Şimdi de Online Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Sonrası Alınacak Sertifikalar Nelerdir? hep birlikte inceleyelim.

Boğaziçi Enstitüsü olarak sizin geleceğinizi düşünüyoruz. Bunu biliyorsunuz. Bu sebeple eğitim bitiren katılımcılarımıza Enstitü olarak üç farklı sertifika veriyoruz. Bu sertifikaların, geleceğiniz için en iyi yatırımlardan biri olduğunu unutmayın. Bu yatırımı sizler adına sunduğumuz için Enstitü olarak gurur duyuyoruz. Eğitim sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır.

1-) Boğaziçi Enstitüsü Personel Seçme ve Yetiştirme Sertifikası

2-) Üniversite onaylı Personel Seçme ve Yetiştirme belgesi

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce Personel Seçme ve Yerleştirme belgesi alacaksınız.

Eğitimi başarıyla tamamlamanız, sertifikanızı almak için yeterlidir. Eğitimi tamamladığınızda bizlere iletmiş olduğunu adrese sertifikalarınızı gönderiyoruz. Dilerseniz Enstitümüze gelerek sertifikalarınızı birebir elden de alabilirsiniz.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Ne İşe Yarar?

Şimdi de Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Ne İşe Yarar? inceleyelim.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitiminde süreç oldukça verimli geçiyor. Sebebini merak ediyor olabilirsiniz. İzin verin söyleyeyim. Çünkü eğitimimiz online bir şekilde ilerliyor. Bu da sizin zaman yönetimini ve günlün programınızı kendinizin yapmanızı sağlıyor. Bu sayede gününüzü daha verimli bir hâle getirebilirsiniz. Katılım zorunluluğu şartı olan yüz yüze eğitimlerde çeşitli aksaklıklar çıkabiliyor. Örneğin, hasta olmak, geç kalmak, kendini iyi hissetmemek ya da duygusal yorgunluk gibi. Üstelik önemli bir işiniz olduğunda ders kaçırabiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi bir sürü aksaklık sayabiliriz. Online eğitimlerin avantajı bun aksiliklerin başınıza gelmesi durumunda ders kaçırmıyorsunuz.  Mekân olarak da herhangi bir yer değiştirme gereği bulunmuyor. İstediğiniz her yede istediğiniz zaman eğitime katılabiliyorsunuz. Çok iyi değil mi?  Sizler de Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimine kayıt olabilir, bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Eğitimin size katacağı değerlerden faydalanabilirsiniz. Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi dersleri sayesinde oldukça donanımlı bir hâle geleceksiniz. Gerek doğru zaman yönetimiyle gerekse edindiğiniz bilgilerle ön planda olacaksınız. Ders videolarımız eğitim içerisinde online olarak mevcuttur. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden ders videolarına bağlanabilirsiniz.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimine Kimler Katılabilir?

Şimdi de Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimine Kimler Katılabilir? öğrenelim.

 • İK Yöneticileri ve çalışanları,
 • Sık olarak elaman talep eden departmanlar,
 • Farklı alanlarda çalışan ve seçme-yerleştirme sürecinde yer alan yöneticiler,
 • Danışmanlık firmalarındaki müşterilere işe alım hizmeti verenler,
 • Mülakat tekniklerini geliştirmeyi hedefleyen kişiler,
 • Mülakatlarda görevli olanlar,
 • İnsan Kaynakları çalışanları,
 • İnsan Kaynakları mezunları,
 • Kariyerine İnsan Kaynakları alanında yön vermek isteyenler,
 • İnsan Kaynakları konusunda gelişim göstermek isteyenler,
 • Şirket sahipleri,
 • Şirket kurmak isteyen girişimciler.

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Ders İçerikleri

 • Derse Giriş
 • İK Seçme ve Yerleştirme 1 - İK Planlama
 • İK Seçme ve Yerleştirme 2 - İşe Alım Süreci
 • İK Seçme ve Yerleştirme 3 - İşe Alım Aşamaları
 • İK Seçme ve Yerleştirme 4 - İş İlanı
 • İK Seçme ve Yerleştirme 5 - Sınav ve Test Uygulaması
 • İK Seçme ve Yerleştirme 6 - İş Görüşmesi
 • İK Seçme ve Yerleştirme 7 - İş Görüşmesi Sonrası
 • İK Seçme ve Yerleştirme 8 - CV Türleri
 • İK Seçme ve Yerleştirme 9 - Mülakat Türleri
 • İK Seçme ve Yerleştirme 10 - Yetkinlik Bazlı Mülakat
 • İK Seçme ve Yerleştirme 11 - Değerlendirme Merkezi

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi bitiminde sınav uygulaması bulunmadığı için sertifika almak isteyen kişilerin yalnızca ders videolarını izlemesi gerekecektir. Videoları dikkatli bir biçimde izlediğiniz takdirde eğitimden üst düzey fayda alabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir.
Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 25 gün içindedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Personel Seçme ve Yerleştirme Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalarda öğrencilere destek olmak amacıyla kargo ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır, öğrencilerden ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir.

Sertifika ücreti; belgenin basımı ya da dijital ortamda sunulması için gerekli olan, anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin onay, imza ve operasyonel süreçleri için sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır.

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.97 Eğitimci Puanı

  [email protected]

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.97 Puan
  Toplam : 30 Yorum

  • %97
  • %3
  • %0
  • %0
  • %0
  4.97

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.97 Puan
  Toplam : 30 Yorum
  • %97
  • %3
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}   • Çok
    Kötü

   • Kötü

   • Orta

   • İyi

   • Çok İyi
    1,390.00 TL
  990.00 TL