online-egitimler-bogazici-enstitusu
Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı


Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı Nedir?

Nicelik ve nitelik bakımından pazarlama alanında önemli bir zemine sahip olan dijital platformlar, ürün satışı ve marka değeri konusunda başarı elde etmek isteyen firmalar için büyük fırsatlar sunmaktadır. Dijital pazarlama eğitimi sertifika programı kapsamında, sizlere neler kazandıracağımız hakkındaki tüm detayları, yazımızın devamında işleyeceğiz. 

Farklı birçok pazarlama stratejisinin uygulanabileceği bu dijital platformlar, başta sosyal medya siteleri gibi online topluluklar üzerinden etkili bir biçimde yapılabilmektedir. Dijital pazarlama eğitimi sertifika programı kapsamı ve bu eğitim sonrasında alacağınız dijital pazarlama sertifikası ile hangi avantajlara sahip olabileceğiniz gibi farklı birçok konuda, detayları sizlerle paylaşacağız.

Bu pazarlama stratejisi dijital pazarlama şeklinde iki kelimeyle üst başlık olarak ifade edilse de, bu başlığın altında onlarca hatta yüzlerce farklı unsur bulunmaktadır. 

Kapsamlı bir şekilde yapılması halinde firmalar için fiziki çalışmalardan çok daha fazla avantaj sağlamaktadır. Dijital ortamlar, firmaların marka değerini artırması, yeni bir marka oluşturması, marka bilinirliği ve güvenirliğinin mevcut konumundan daha ileriye taşınması gibi oldukça nitelikli faydalar sağlamaktadır. Dijital pazarlama stratejisinde sosyal mecralara ağırlık verilmesi, çalışmaların önemli bir bölümünü kapsamaktadır.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı

Dijital Pazarlama Nedir? Neleri Kapsar? 

Dijital Pazarlama; Özel sektör ve kamu kuruluşlarının videolar, yazılı metinler, resimler ve sosyal medya olmak üzere internet üzerinde farklı görüntülü, yazılı ve sesli çalışmalarla tanıtılması, ürün satışına yönelik çalışmaların yapılması ve marka değerinin artırılması gibi genel çalışmaları kapsamaktadır. 

Ancak başta sosyal medya siteleri olmak üzere internet üzerinden yapılan dijital pazarlama çalışmaları, yazılı ve fotoğraflı içerikleri de kapsamaktadır. İnsanların zamanının önemli bir kısmını harcadığı televizyon ve internet gibi tanıtım alanları, muhteşem bir geri dönüşümün elde edilmesi için en ideal platformlar olarak öne çıkmaktadır.

 Elbette ki bu geri dönüşümü muhteşem bir hale getirmek için, yine aynı çabanın dijital pazarlama uzmanları tarafından gösterilmesi gerekir. Yapılacak her ciddi çalışma, karşılığını da yine aynı ciddiyette bulacaktır.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı 

Boğaziçi Enstitüsü özellikle geleceğin meslekleri arasında yükselen değere sahip kategorilerde, örgün ve online eğitim çalışmalarıyla öğrencilerine alanında hakim olacak şekilde yetkinliğe sahip mezunlar yetiştirmektedir. 

Dijital Platformlar ve Pazarlamanın Önemi

İnsanların vaktinin önemli bir kısmını özellikle sosyal medya sitelerinde geçirmesi ve bu sitelerin sponsor reklam, sayfa ve gruplar oluşturabilme gibi özellikleri sunması işletmeler için önemli bir pazarlama fırsatıdır.

İnsanlara farklı şekillerde ve az maliyetlerle ulaşılabilmenin yanında, hedef kitle seçiminin detaylı yapılmasına izin verilmesi bu siteler üzerinden yapılacak dijital pazarlamanın, muhteşem verimli olmasına imkân vermektedir. 

Farklı alanlarda hizmet sunan herhangi bir markanın muhatapları ile iletişim becerilerinin gelişmesine önemli katkıları olan dijital pazarlama stratejileri, ürün ve hizmet satışına da doğrudan etki etmektedir. Bu yöntemlerle çalışma yapmanın en önemli faydalarında biri ise, doğru sonuçların çok kısa sürede hatta anlık olarak takip edilebilmesidir. 

Hedef kitleye yönelik yapılan çalışmalarda, tüketici kitlenizin ne kadarlık bir bölümünün sizin ürününüzle ilgilendiği ve etkileşim kurmak adına adımlar attığını rahatlıkla ölçümlemek mümkündür. Gündelik hayattaki diğer pazarlama yöntemleriyle kıyaslanmayacak derecede geri dönüşüm alınmasına imkân vermesi de, bu pazarlama yönteminin en önemli faydaları arasındadır.

Dijital Pazarlama Nedir? Boğaziçi Enstitüsü 2

Dijital Pazarlamanın Markalara Olan Yararları

 • Maliyetleri Minimize Eder

Doğrudan hedef kitleye yönelik çalışma imkânına sahip olunması, hedef kitle dışında kalan insanları seçme imkânının bulunmadığı diğer yöntemlere göre daha az maliyetlidir. Bu sayede az maliyetlerle, satın alma eğilimi yüksek kişilere daha rahat ulaşmayı sağlar.

 • Marka Bilinirliğini Artırır

Yapılan çalışmalar bir yandan pazarlamaya yönelik olmakla birlikte, diğer yandan marka bilinirliğine de aynı oranda katkı sunmaktadır. İnsanların markanızı sıklıkla görmeye başlaması, sonraki dönemlerde satışa dönüşebilecek bir fayda sunar.

 • Marka Oluşturma ve Marka Gücünü Artırma

Yapılacak çalışmalarla doğrudan hedef kitleye yönelme imkânının olması, yeni markalaşma yolunda önemli fırsatlar sunmaktadır. Çalışma raporlarını inceleyerek doğru adımların atıldığına emin olunduktan sonra, yeni bir marka oluşturmak çok daha hızlı ve kolaydır.

Bunun yanında mevcut markanın marka gücünün artırılması da, bu çalışmaların doğal bir sonucu olmaktadır. 

 • Marka Güvenilirliği

Yukarıda tüm sayılanların yine doğal sonucu, marka güvenilirliğini sağlamaktadır. İnsanların markaları her alanda görmesi, profesyonelliğinizin ve markanıza olan güvenin bir işaretidir. Bu süreç, insanların bilinçaltına markanızın işlenmesini sağlayacaktır. Böylelikle, tüketici gözünde markanız daha güvenilir bir değer kazanacaktır.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı Neleri Kapsar?

Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilen Dijital Pazarlama Eğitimi, aşağıdaki alanlarda nasıl bir strateji izlenilmesi gerektiğine tüm detaylarıyla hâkim olmanızı sağlamaktadır. Aşağıdaki yöntemler aynı zamanda, en önemli dijital pazarlama alanlarıdır.

SEO Eğitimleri ve Çalışmaları

Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan SEO çalışmaları, daha uzun vadede kalıcı başarı sağlamanın en temel yoludur. Türkçe ifadeyle web sitelerinin ve içeriklerinin, arama motorlarında daha üst sıralarda görünür olmasını sağlamaktadır.

Web sitenizin ve içeriklerinin arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkması, markanızı daha fazla insanın doğal aramalarla bulmasını kapsamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da daha fazla insana hitap edebilme, ürün ve hizmet satışı yapabilme imkânı sunar. Kurumumuzdan alınacak eğitimlerden biri de, SEO eğitimi programlarıdır. Bu eğitim sonucunda ayrı bir sertifika sahibi olarak, arama motoru optimizasyonu konusunda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz.

SEO eğitimi ders içeriklerinden bazıları şunlardır.

 • SEO’ya giriş ve SEO nedir?
 • Türkiye ve dünya çapında arama motorlarının değerlendirilmesi
 • Adwords ve SEO arasında kıyaslamaların yapılması
 • SEO’nun önemi
 • Arama sonuçlarında üst sıralarda görünür olmak için yapılması gerekenler
 • Beyaz ve Siyah Hat SEO bilgileri
 • En fazla kullanılan SEO araçları hakkında bilgiler
 • SEO’nun temel teknikleri hakkında detaylı bilgiler
 • SEO uyumlu içeriklerin hazırlanması
 • İçerik oluşturmanın temel kriterleri
 • Doğru içerik planlamasının yapılması hakkında bilgiler
 • En yaygın yapılan önemli SEO hataları
 • Siteye zarar veren referans linklerin değerlendirilmesi

İçerik yazarlığı. Boğaziçi Enstitüsü

İçerik Pazarlama Stratejileri

Markalarla ilgili doğru bilincin oluşması, potansiyel müşterilere daha hızlı ulaşmak ve yeni müşteriler bulmak, pazarlama yapılan ürün sayfasına daha fazla trafik çekmek için atılacak adımlar gibi farklı stratejileri kapsar.

Bu derslerde, bunları nasıl yapabileceğinize dair çok kapsamlı bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medya Üzerinden Pazarlama

Eğitimimizin önemli bir kısmını kapsayan dijital pazarlama çalışmaları arasındaki sosyal medya üzerinden pazarlama, başta Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube ve Twitter gibi siteler olmak üzere, geniş bir zemini ifade etmektedir. Bu platformlar ve bunların dışındaki online topluluklar üzerinden, pazarlama stratejilerinin neler olduğunu detaylı bir şekilde Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı kapsamında bulabilirsiniz.

Sosyal medya sitelerinin en önemli avantajı, ücreti karşılığında verilecek reklamlardır. Bu reklamlar, hedef kitlenize doğrudan ulaşmanın en başarılı yoludur. Bu mecralarda verilecek reklamlarla yaş aralığı, cinsiyet, konum ve hatta ilgi alanlarına göre seçimler yapılabilmesi başarının temel anahtarıdır.

Bu seçimlerin doğru yapılmasının yanında günlük ve aylık bazlarda maliyet belirleme imkânı da reklamlar için maliyet kontrolünü elinizde tutmanızı sağlar.

Alacağınız eğitim sayesinde, hizmet verdiğiniz markanın hesaplarının yönetimini, sponsor reklam planlamasını ve sonrasında rapor hazırlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinde reklamların yanı sıra sayfa açarak insanları bu sayfalara yönlendirmek ve grup kurmak gibi fırsatların olması çalışma yaptığınız markaların maliyetlerini daha da azaltarak sizin başarınıza katkı sunacaktır.

Bu alanda ayrı bir yetkinliğe sahip olmak için ayrıca, Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi programımıza da göz atabilirsiniz.

 • Sosyal medya hesap yönetimi
 • Sponsor reklamlarla çalışmaların desteklenmesi
 • Online kampanya üretimi
 • Kullanıcıların markaya olan bağlılığının artırılması
 • Kullanıcı ile etkileşime girme ve bunun için içerik oluşturma stratejileri
 • Yapılacak çalışma takviminin oluşturulması
 • Rakip analizleri
 • Hedef belirleme
 • Doğru raporlama ve sonuçların analiz edilmesi
 • Sosyal medyanın markayla bağdaştırılması
 • Örneklerin incelenmesi
 • Sosyal mecralarda marka duruşunun nasıl olması gerektiği
 • Topluluklar oluşturma
 • Sosyal medya krizlerine müdahale etme
 • Reklam modelleri ve detayları
 • Sayfa ve gruplar gibi online topluluk yönetimleri

Sosyal medya pazarlaması için, ders konularımız arasında yer almaktadır.

Google Ads Eğitimi. Boğaziçi Enstitüsü

Adwords ve PPC ( Pay-Per-Click ) Yöntemleriyle Pazarlama

Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri de, Pay-Per-Click kısa adıyla PPC olarak tanımlanan reklamlardır. Bu reklamlar arasında günümüzde en fazla dikkat çekeni, Google Adwords hizmetidir. Bunun yanı sıra Yandex gibi farklı arama motorlarında da bu yöntemler kullanılmaktadır. Ancak ülkemizdeki internet kullanıcılarının önemli kısmının Google arama motorunu tercih etmesi, Adwords reklam platformunu öne çıkarmaktadır.

Sosyal medya üzerinden yapılacak pazarlama yöntemlerine göre, maliyetlerin biraz daha fazla olduğundan bahsetmek mümkündür. Bu pazarlama yöntemiyle, Google'a reklam verilerek aramalarda ilgili konularda pazarlamasını yaptığınız ürün sayfalarının üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. 

Sosyal medyada olduğu gibi, sponsorlu reklamlar içerir. Ancak bu reklamlar, Google ve iş ortaklarının üzerinden yapılan aralamalarda görülür. Belirlediğiniz tıklama başı maliyete göre, aramalarda ilk sayfanın başında ya da sonunda reklamlarınız çıkabileceği gibi, sonraki sayfalarda da çıkabilmektedir. Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı kapsamında, ele alacağımız konulardan biri de tıklama başı maliyet ödenmesini içeren PPC reklamlardır.

 • Adwords eğitimine başlangıç
 • Adwords reklamlarının tanımı
 • Reklam maliyeti hesaplama
 • Web sitesi oluşturma
 • Adwords hesabı açma
 • Reklamlarınız için para birimi ve saatlerin ayarlanması
 • Kampanya ayarları hakkında detaylar
 • Faturalandırma seçenekleri hakkında detaylar
 • Adwords dil seçenekleri
 • Metin, video, resim ve mobil reklamlar hakkında bilgiler
 • Maliyet değerlendirmesi ve maliyetin manuel olarak belirlenmesi
 • Bütçe ve reklam tekliflerinin yönetilmesi
 • Sonradan reklam özellikleri ve maliyetlerin nasıl değiştirileceği
 • Adwords ile Youtube video reklamları verme
 • Dönüşüm analizleri ve raporlama

Gibi daha birçok konu, PPC reklamları için ders konularımızda arasında işlenen bilgilerdir.

E-posta Pazarlaması

E-posta pazarlaması da, dijital pazarlama stratejileri arasında olsa da sosyal medya ve PPC reklam yöntemleri kadar etkili değildir ancak hiçbir yararının olmadığı da söylenemez. Enstitü'de Dijital pazarlama eğitimi kapsamında farklı detaylara inerek, alacağınız eğitim konusunda tam olarak yetkin bireyler olmanızı sağlıyoruz.

 • E-posta ile pazarlama stratejileri
 • E-posta çalışmalarının diğer yöntemlerle entegre edilmesi
 • E-posta test ve takip
 • E-posta pazarlamasının önemi ve nedenleri
 • Sonuçların analizi ve rapor edilmesi

E-posta pazarlama stratejileri hakkında edineceğiniz bazı bilgilerdir.

Pr çalışmaları. Dijital Pazarlama Eğitimi

PR Çalışmaları

PR çalışmaları daha çok web sitelerindeki içerikleri ve farklı dijital yayınlarla elde edilen kazanımları kapsamaktadır. Marka bilinirliği için muhteşem etkileri bulunmaktadır.

Yukarıda sayılanların dışında;

 • Web site ziyaretçi sonuçları
 • Google Analytics verilerinin detaylı incelenmesi ve değerlendirilmesi
 • Web sitesi için bu verilerle rapor oluşturulması
 • CRM tanımı
 • CRM amaçları
 • Sosyal CRM ve önemi
 • Veri toplanması
 • Verilerin analiz edilmesi
 • Verilerin algılanması
 • Markanın dijital dünyaya taşınması
 • Dijital pazarlamanın oyunlarla yapılması
 • Motivasyon

Gibi farklı birçok ders konusu, Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı kapsamında öğrenecekleriniz arasında yer almaktadır.

Dijital Pazarlama Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Boğaziçi Enstitüsü, herkesin eşit şartlarda eğitim alması gerektiğini savunan bir eğitim araştırma ve mesleki gelişim enstitüsüdür. Bu sebeple örgün eğitimin yanı sıra, online dijital pazarlama eğitimi ile de örgün eğitime katılamayacak öğrencilerimizin bu eğitimlerden mahrum kalmamasını sağlamaktayız.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası almak için, enstitüden örgün ve online eğitim almanız ve bu eğitimleri başarıyla tamamlamanız yeterli olacaktır. Bu kurslar sonucunda, size Boğaziçi Enstitüsü sertifikası ile uluslararası geçerliliğe sahip ICSE sertifikası verilmektedir.

Online Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı

Yüz yüze eğitime imkanı olmayan ancak bu eğitimlerden yararlanmak isteyenler, uzaktan dijital pazarlama eğitimi sertifika programlarına iştirak ederek sertifika sahibi olabilirler.

Eğitim kurumumuza gelmenize gerek kalmadan eğitiminizi dışarıdan kendi yapacağınız çalışmalarla tamamlayarak, katılacağınız sınav sonrasında başarılı olmanınız durumunda sertifikanızı alabilirsiniz. Böylelikle örgün eğitime katılmak için bulamadığınız imkanı, daha konforlu ve zaman kalıbına sokmadan yapacağınız çalışmalarla avantaja dönüştürebilirsiniz. Üstelik Dijital Pazarlama eğitimine ömür boyu erişim sağlarsınız.

Online Eğitim ve Örgün Eğitim Sertifikaları Arasında Fark Var mı?

Alacağınız eğitim sertifikaları arasında, hiçbir fark bulunmamaktadır. İki sertifikada sizin dijital pazarlama konusunda yetkin bir kişi olduğunuza dair resmi tescilli belgedir.

İki eğitim metodu arasında, sadece eğitim sürecinde yer ve zaman gibi farklılıklar bulunmaktadır. İki şekilde de alacağınız eğitimin içeriğinin ve sertifikanın arasında hiçbir fark olmadığını bilmenizi isteriz.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası Size Ne Katkı Sağlar?

Öncelikle insanın alacağı her eğitim, ayrı bir donanımdır. Yani yetkinliktir. Ancak vereceğimiz dijital pazarlama eğitimi, diğer eğitimlerimiz gibi sadece bununla sınırlı değildir. Dijital pazarlama eğitimi sonrasında, elde edeceğiniz avantajlar şunlardır.

 • Size farklı bir alanda uzmanlık deneyimi katar.
 • İş başvurularında ve terfilerde, tercih edilebilir olmanızı sağlar.
 • Edindiğiniz bilgiler ve alacağınız sertifika sayesinde, kurumsal ve bireysel müşterilerinize bu alanda ücretli hizmet verebilirsiniz.
 • Kendi ürün ve hizmet satışlarınız için profesyonel çalışmalar yaparak, daha fazla gelir elde edebilirsiniz.
 • Farklı bir alanda, kariyer hedeflemesi yapmanıza imkan tanımaktadır. 
 • Çağımızın yeni nesil meslekleri arasında popülerliği her geçen gün artan ve ayrı bir öneme sahip olan bir meslek sahibi olmanız için, size önemli katkılar sağlar.

Boğaziçi Enstitüsü Sertifika Programı

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı için, Boğaziçi Enstitüsü Kurumu’nu tercih etmeniz için, birçok neden bulunmaktadır.

Bu nedenlerin en önemlisi, verilen eğitim konusu üzerinde uzmanlaşmış eğitmenlerimiz ve alanında isim yapmış akademisyenlerle bu eğitimleri veriyor olmamızdır.

Diğer yandan sizler için sunduğumuz örgün ve online eğitim modelleriyle, ihtiyacınız olan eğitimi kendi imkanlarınız doğrultusunda alabilmektesiniz. Aynı zamanda eğitime ömür boyu erişim sağlamaktasınız. Boğaziçi Enstitüsü sertifikalarının Türkiye genelinde tüm özel ve kamu kuruluşları nezdinde daha büyük bir prestije sahip olması, farklı alanlarda sertifika programlarına dahil olmak isteyenlerin bizi tercih etmesine neden olmaktadır.

Eğitim sonunda başarı sağlayan öğrencilerimize ikinci bir sertifika olan ve uluslararası geçerliliğe sahip ICSE onaylı ek bir sertifika vermemiz, yine tercih edilme nedenlerimizden biridir. Bu sertifika sayesinde Avrupa ülkelerinde, aldığınız eğitimle ilgili yetkinliğinizi kanıtlayarak iş bulma fırsatları yakalayabilirsiniz.

Her zaman için öğrencilerimize, alacakları eğitim konusu ne olursa olsun daha geniş kapsamlı ders içerikleri sunuyoruz. Bu sebeplerle Boğaziçi Enstitüsü Dijital pazarlama eğitimi sertifika programı almak isteyenlerin ilk tercihi arasında olduğu gibi, özel ve kamu işletmelerinin de Boğaziçi Enstitüsü sertifikasına sahip kişileri tercih etmesine neden olmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?