2023 Yılında Ücretsiz Alabileceğiniz Online Sertifika Programları

2023 Yılında Ücretsiz Alabileceğiniz Online Sertifika Programları


2023 yılında ücretsiz alabileceğiniz online sertifika programları, yeni yılda kendinizi geliştirmeniz ve hedeflerinize ulaşmanız için iyi bir seçenek. 2018 yılında popüler olmaya başlayan online sertifika programları pandemiyle birlikte özellikle 2021 yılında binlerce kişinin faydalandığı bir alan haline gelmeye başladı. Nitekim 2023 yılında da gerek MEB onaylı online eğitimler gerekse üniversitelerin online sertifika programları revaçta olmaya devam edecek. Siz de kişisel ve mesleki gelişiminize yatırım yapmak istiyorsanız bu içeriğimiz size rehber olacaktır.

Ücretsiz Online Sertifika Programları Nelerdir?

Ücretsiz online sertifika programları şunlardır:

 1. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi
 2. Temel Seviye Yoga Eğitimi
 3. Temel Seviye After Effects Eğitimi
 4. Çocuklar için Kodlama Eğitimi
 5. Temel Vergi Hukuku Eğitimi
 6. CV Hazırlama Eğitimi
 7. Temel SEO Eğitimi
 8. Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
 9. İşaret Dili Kursu
 10. Stres Yönetimi Eğitimi
 11. Temel Satranç Kursu
 12. AR-GE Projeleri Eğitimi

1. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Ücretsiz online sertifika programları etkili iletişim

2023 yılında insanlarla ilişkilerinizi güçlendirmek ve daha etkili iletişim kurmak istiyorsanız o halde en iyi online sertifika programları arasında bulunan ve ücretsiz olarak düzenlenen Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi’ne katılabilirsiniz. 

Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi ile ben dili, beden dili, aktif dinleme gibi iletişim becerilerimizi geliştirmeyi sağlayan konuları öğrenebilir ve öğrendiklerinizi günlük hayatına uygulayabilirsiniz.

2. Temel Seviye Yoga Eğitimi

Ücretsiz online sertifika programları temel seviye yoga

Pandeminin etkisiyle hepimiz gerek fiziksel gerek psikolojik açıdan yıprandık. 2020-2021 döneminden sonra bile hala etkilerini sürdüren salgın, birçoğumuzun kendi iç dünyasına yönelmesine neden oldu. Bu durum ise yoga ve meditasyon çalışmalarına verilen önemi arttırdı. 

Siz de kendinizi keşfetmek, iç sesinizi duymak ve hem mental hem de fiziksel açıdan daha sağlıklı olmak istiyorsanız Temel Seviye Yoga Eğitimi ile bu hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece daha kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

3. Temel Seviye After Effects Eğitimi

temel seviye after effects eğitimi

Yeni yılda öz geçmişinize yeni beceriler eklemek istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Animasyon, post prodüksiyon gibi alanlarda yetkinlik kazanmayı hedefleyenler, Temel Seviye After Effects Eğitimi’ne katılarak gerekli bilgileri öğrenebilir. Üniversitelerin online sertifika programları arasında bulunan bu eğitim ile After Effects programını öğrenerek etkileyici tasarımlar ve görüntü montajları yapabilirsiniz.

4. Çocuklar için Kodlama Eğitimi

Ücretsiz online sertifika programları çocuklar için kodlama

Bilişim teknolojileri, geleceğe yatırım yapmak isteyenlerin öğrenmesi gereken bir alan. Yazılım ve kodlama, gelecekte iyi mesleklere sahip olmak için şimdiden öğrenilmesi gereken alanlar. Dolayısıyla çocuklukta kodlama ve yazılımı öğrenmeye başlamak gerekiyor.

Bu yüzden ücretsiz olarak düzenlenen ve en iyi online sertifika programları arasında gösterilen Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ne katılmak önem taşıyor. Bu eğitime katılan çocuklar, kodlamanın mantığını ve nasıl yapıldığını çeşitli uygulamalı dersler üzerinden öğrenebiliyor. Eğitimin ücretsiz olması, farklı sosyoekonomik düzeydeki ailelerin bu eğitimden eşit bir şekilde yararlanmasını sağlıyor.

 

 

5. Temel Vergi Hukuku Eğitimi

Ücretsiz online sertifika programları temel vergi hukuku

Eğer Hukuk Bölümü’nde okuyorsanız veya bu alanda çalışıyorsanız ek eğitimler alarak öz geçmişinizi güçlendirebilirsiniz. Bu eğitimlerden biri de Temel Vergi Hukuku Eğitimi. Üniversite onaylı sertifika almanızı sağlayan bu eğitime katılarak vergi hukuku alanını online bir şekilde öğrenebilir ve öğrendiklerinizi kanıtlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Böylece iş başvurularında daha avantajlı hale gelir ve hayalinizdeki işe kabul edilme ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

6. CV Hazırlama Eğitimi

üniversitelerin sertifika programları cv hazırlama eğitimi

2023’te kariyer hedeflerinize ulaşmak için işe etkili bir CV hazırlamakla başlamanız şart. Deneyimlerinizi ve becerilerinizi iyi bir şekilde anlatan bir öz geçmiş hazırlayarak iş görüşmelerinizin istediğiniz gibi geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu anlamda en iyi online sertifika programları arasında gösterebileceğimiz CV Hazırlama Eğitimi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşmanız mümkün.

7. Temel SEO Eğitimi

Ücretsiz online sertifika programları temel seo eğitimi

SEO (arama motoru optimizasyonu), web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkması için dikkat edilmesi gereken kuralları içeren bir alan. Eğer sizin de bir internet siteniz varsa ya da bir sitede çalışıyorsanız SEO bilmeniz şart. Alanında uzman bir eğitmen eşliğinde ücretsiz olarak düzenlenen Temel SEO Eğitimi ile gerekli temel bilgileri öğrenebilirsiniz.

En iyi online sertifika programları arasında yer alan bu eğitime katılarak meslek sahibi olmanız da mümkün. Örneğin SEO yazarı olabilir, ileri düzey eğitim aldığınızda ise SEO uzmanı olabilirsiniz. Üniversitelerin online sertifika programları arasında da yer alan Temel SEO Eğitimi ile üniversite onaylı sertifika kazanabilir ve iş başvurularında öne çıkabilirsiniz.

8. Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi

çocuklarda mahremiyet eğitimi

Çocukların özel bölgelerini tanıması ve mahremiyet kavramını öğrenmesi için onlara özel bir eğitim vermek gerekir. Bu eğitimi anneler, babalar ve öğretmenler verebilir. Ancak mahremiyet eğitimini verirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları öğrenmek için ücretsiz düzenlenen Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi’ne katılabilir ve ilgili alanda daha bilinçli bir birey olabilirsiniz. 

9. İşaret Dili Kursu

en iyi online sertifika programları işaret dili kursu

Bazı eğitim kurumları tarafından MEB onaylı bazıları tarafından üniversite onaylı olarak düzenlenen İşaret Dili Kursu, yine kişisel ve mesleki gelişime katkı sunan ücretsiz bir online eğitim. Üniversitelerin online sertifika programları arasında yer alan İşaret Dili Kursu, kişinin işitme engelli bireylerle kolayca iletişim kurmasını sağlıyor. Bu alanda alınacak ileri düzey eğitimlerle kendini geliştiren kişiler; adliyelerde, emniyet müdürlüklerinde, hastanelerde iş imkanı bulabilir.

 

 

10. Stres Yönetimi Eğitimi

stres yönetimi eğitimi

Stres Yönetimi Eğitimi, en iyi online sertifika programları arasında bulunan bir diğer ücretsiz eğitim. Günlük yaşamın getirdiği stres ile baş etmek ve bu durumu kontrol altına almak isteyen kişiler, bu eğitime katılarak daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilir. Çünkü stres her ne kadar faydaları olan bir şey olsa da fazla stres birçok hastalığı beraberinde getirir. Dolayısıyla stresi yönetmeyi öğrenmek son derece önemlidir.

11. Temel Satranç Kursu

temel satranç kursu

Yeni yılda kişisel gelişiminize katkı sunmak istiyorsanız Temel Satranç Kursu almak da iyi bir seçenek olabilir. Çünkü bildiğiniz üzere satranç, hem stratejik düşünmeye hem de öz güven gelişimine yardımcı olan bir spor. Bu sporu öğrenerek zihinsel gelişimi arttırmak ve olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenmek mümkün. 

Yediden yetmişe birçok kişinin oynayabileceği bu oyunu etkin bir şekilde oynamak için gerekli hamleleri ücretsiz kurs aracılığıyla öğrenmek mümkün. Üstelik satrancı biliyor ama bilgi düzeyinizi arttırmak istiyorsanız bu kursa katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

12. AR-GE Projeleri Eğitimi

arge projeleri eğitimi

2023 yılında ücretsiz eğitim alarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir diğer online sertifika programı ise AR-GE Projeleri Eğitimi. Üniversitelerin online sertifika programları arasında bulunan bu eğitim ile AR-GE projelerinin nasıl yürütüldüğünü öğrenebilir ve kendi projenizi geliştirmek için fikir alabilirsiniz. Böylece çalıştığınız alana katkıda bulunmuş olursunuz ve AR-GE projeleri üzerine yaptığınız iş başvurularında daha avantajlı hale gelirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?