Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-10-07T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Twitter Reklam Modelleri

Twitter Reklam Modelleri


Sadece Türkiye’de 8 milyon kullanıcısı bulunan Twitter, dijital mecralarda en sık reklam verilen platformlardan biri, buna uygun reklam modelleri olan Twitter, birçok farklı reklam modeli ile marka ve kurumlara uygun reklam seçenekleri sunabiliyor. Twitter reklam modelleri ile marka, ürün ya da kurumlarınıza özel reklam modelini seçip kolay bir şekilde reklam verebilirsiniz.

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

Twitter reklam modelleri şunlardır:

 1. Sponsorlu gündem (promoted trend)
 2. Sponsorlu tweet (promoted tweet)
 3. Sponsorlu hesap (promoted account)
 4. Web sitesi tıklamaları (web site cards)
 5. Uygulama yükleme ve etkileşim (app installs)

1. Sponsorlu Gündem

Twitter reklam modelleri arasında en popüler reklam modeli olan sponsorlu gündem, kısa süreli kampanlar için kullanılıyor ve en yüksek kullanıcı sayısına ulaşabilmesi için öneriliyor. Söz konusu reklam modeli; belirlediğiniz, #hashtag Trend Topic listesinde 24 saat boyunca en üstte yer alıyor.

 

 

2. Sponsorlu Tweet

Size takip etmeyen kullanıcılara ürün ve markanızı iletmenizi sağlayan bu reklam modeli, belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcılar tarafından aratılan bu kelimeler, sizin hazırladığınız Tweet arama sonuçlarında gösterilir. Bu reklamların yayım süresi ortalama üç aydır. Sponsorlu tweet reklam modelinde ücretlendirme ise etkileşim başına yapılır.

3. Sponsorlu Hesap

Sponsorlu hesap reklam modeli Twitter platformunda en çok kullanılan reklam modellerinin başında geliyor. Takipçi sayısını arttırmaya yönelik yapılan bu reklam çalışması "kimi takip etmeli" kısmında gözüküyor.

4. Web Sitesi Tıklamaları

Web sitesinin trafiğini ve web sitesinden yapılan satışları arttırmak için en uygun reklam modeli olan web sitesi tıklamaları reklam modeli, çoğu zaman uzun vadeli bir trafik faydası sağlar.

5. Uygulama Yükleme ve Etkileşim

Uygulama yükleme ve etkileşim reklam modeli Twitter haber kaynağında yayımlanan reklamlar sayesinde mobil kullanıcıların reklam verilen uygulamayı indirmelerini sağlar.

 

 

Twitter Reklamı Nedir?

Twitter reklamı; dil, konum, anahtar kelime ve ilgi alanları gibi çeşitli yöntemler ile marka ya da kurumların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılan dijital bir reklam aracıdır. Hedef kitle, marka, ürün, ürün kullanımı, cinsiyet ve potansiyel hedef kitle bilgileri ile her kurumun reklam ihtiyacına uygun Twitter reklam modelleri bulunur. Marka ya da kurumlar, kendi ihtiyaçlarına yönelik Twitter reklam modellerinden birini kolayca seçip reklamlarını verebilir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?