Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-01-23T00:00

Biz zamanı durdurmaya karar verdik. Nasıl mı? Tabi ki çok iyi bir Fotoğrafçılık eğitimiyle! Peki, sizler bize katılmak ister misiniz? Ben sizi şimdiden elinizde fotoğraf makinesiyle çekim yaparken görebiliyorum. Sokakta fotoğraf çekerken üzerinize dönen bakışları! Ya da bir moda çekimi sonrası aldığınız övgüleri duyabiliyorum. Alkışlandığınızı ve makinenizi havaya kaldırarak sizin poz verdiğinizi hayal edebiliyorum. Aynı hayalleri mi kuruyoruz yoksa? O halde sizi Fotoğrafçılık Eğitimimize bekliyorum. Her zamanki gibi en iyi eğitmen, en güncel içerikler, en yeni bilgiler eğitime dâhil. Haydi, zamanı aynı anda durduralım.

 

Bu eğitimle;

 • Sıkı bir fotoğrafçı olacaksınız.
 • İster hobi olarak isterseniz de profesyonel olarak bu mesleği yapacaksınız.
 • Hobi olarak yaparsanız güzel bir fotoğraf koleksiyonu yapacaksınız. Üstelik fotoğraflar tamamen size ait olacak.
 • Profesyonel olarak yaparsanız başarılı olacak, para kazanacaksınız.

Fotoğraf Nedir?

Fotoğraf anılarınızı saklamanın en kolay yoludur. Kimi zaman zamanı durdurmanızı sağlar. Kimi zaman ise geçmişe dönmenize yardımcı olur. Dijital ya da geleneksel makineler ile fotoğraf çekebilirsiniz. Bu durumda çektiğiniz her kare bakış açışınızın değişmesini sağlar. Fotoğraf sözcüğü Yunanca, photos ve graphoskelimelerinin birleşiminden gelir. Photos 'ışık' ve graphos 'çizmek' anlamını taşır. Temelde fotoğrafın fotoğrafmakinesi ile elde edilmiş görüntü olduğunu söyleyebiliriz.  Siz de fotoğraf çekerek bir kare ile anı ölümsüzleştirmek isteyenlerdenseniz, fotoğrafçılıkeğitimi ile kısa sürede gelişim gösterebilirsiniz.

 

Fotoğrafçılık Mesleği Nedir?

Fotoğrafçekmek kimi zaman bir hobiden ibarettir. Kimi zaman ise meslek halini alabilir. Bu durumda fotoğrafçılık ile maddi gelir sağlayabilirsiniz. Fotoğrafçılık, insanların her dönemde ihtiyacının olduğu bir hizmettir. Anıların ölümsüzleştirilmesi adına kolaylık sağlar. Eğitim alarak profesyonel fotoğrafçılık gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede öğrenmek istediğiniz fotoğrafçılık tekniklerini kısa sürede öğrenmeniz mümkün. Kendi kendinizin fotoğrafçısı olabilir ve çevrenizdekilere fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Fotoğrafçılar,

 • Düğün
 • Yeni doğan
 • Mezuniyet
 • Sahne
 • Sokak
 • Belgesel
 • Doğum
 • Yemek
 • Portre
 • Ürün
 • Gezi

Fotoğrafçılığı üzerinde çalışabilirler. Fotoğrafçılığa ilgim var diyenlerdenseniz, fotoğrafçılık mesleği tam size göre! Tekrar tekrar yaşanmak isteyen kareleri ölümsüzleştiren dokunuşları gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafçılık her açıdan gelişmenizi sağlar aynı zamanda maddi kazançların da yardımcısıdır. Eğitim alarak anıların geleceğe en iyi şekilde aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Amaç ne olursa olsun eğitim bilgileri sizin için oldukça önemli olacaktır.

 

Fotoğrafçılık Nasıl Yapılır?

Fotoğrafçılıkyapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum? Diyenlerden olabilirsiniz. Bu durumda ilk aşamada eğitim almanız gerektiğini söyleyebiliriz. Işık, kamera, açı gibi teknikleri bilmeden fotoğrafçılık gerçekleştirmek mümkün değildir. Çekilen kareler sizi memnun etmez. Aynı zamanda profesyonellikten uzak kalmanızı sağlar. Bu durumda eğitim kaçınılmazbiradımdır. Online fotoğrafçılık eğitimlerine katılabilirsiniz. Eğitim boyunca teknik ve teorik olarak pek çok bilgi edinmeniz mümkün. Eğitim sonrasında ise gerekli pratikler sağlanabilir. Pek çok insan fotoğrafçılığın birbirinden farklı yollarla öğrenildiğini düşünür. Temelde bu durum gerçek olsa da profesyonelliğin tek bir yolu vardır. Yalnızca pratik ya da yalnızca teori işe yaramaz. Pratiği ve teoriyi bir arada yürütmek gerekmektedir. Yani fotoğrafçılığı nasıl yapabilirim? Diye düşünmenize gerek yok. Fotoğrafçılık eğitimleri sizlere yol gösterir. Eğitim aldıktan sonra pek çok alanda çalışabilirsiniz.

 

Fotoğrafçılık Eğitimi Nedir?

Fotoğrafçı mı olmak istiyorsunuz? O halde eğitim detaylarını vermeye başlayalım. Fotoğrafçı olmak istiyorsanız bu alanda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu gerekliliğin sebebi donanım sahibi olmayan kişilerin profesyonellik gösteremeyeceğinden kaynaklanmaktadır. Küçük bir örnek verelim. Işığın iyi ayarlanmaması fotoğraf kalitesini düşürür. Işığın önemini bilmeyen fotoğrafçının çektiği fotoğraflar beğenilmez. Bu sebeple fotoğrafçılığınıza olan talep düşer. Profesyonel bir hizmet ise eğitimi gerektirir. Fotoğrafçılıkeğitimi ile birlikte ne gibi özelliklere sahip olabilirsiniz?

Bu sorunun cevabı saymakla bitmez. İlk olarak fotoğrafçılık eğitimi sonrasında bir mesleğiniz olur. Bu mesleği bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafçılığa olan ilginiz bir hobi olmaktan çıkar. Artık elinizde elle tutulur bir uğraş olur.  Sadece bunlar mı? Elbette hayır! Elde edeceğiniz bilgiler sosyal çevrenizin oluşmasını sağlar. Bu durum iş alanında avantajları beraberinde getirir. Kimi zaman düğün fotoğrafları çekebilirsiniz. Kimi zaman ise istediğiniz alana yönelebilirsiniz. İş hayatının sıkıcılığını üzerinde taşımanıza gerek yok. Fotoğrafçılık eğitimi ile işinize eğlenceyi katmanız mümkün. O halde bunu birkaç örnekle açıklayalım.  Örneğin fotoğrafçılık eğitimi aldınız. Bu eğitim sonrasında belirli bir süre düğün fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Bu sektörden canınız sıkıldığında ise doğum fotoğrafçılığına geçiş yapmanız mümkündür. Böylece tek bir alana sıkışmazsınız. Fotoğrafçılık kursu kapsamlı bir şekilde eğitim verir. Profesyonellik adına attığınız en büyük adım olacaktır.

 

Fotoğrafçılık Eğitimi Ne İşe Yarar?

Şimdi de fotoğrafçılıkeğitiminin faydalarını inceleyelim.  Fotoğrafçılık eğitimi farklı bakış açılarını içerisinde barındırır. Bu bakış açılarını sizlere kazandırmak esas amaçlardan birisidir. Eğitim süresince devamlılık sağlandığında farklı bakış açılarına sahip olabilirsiniz. Bu da sizin görünenin ardındakini fark etmeniz adına oldukça önemlidir. Hayatınızı kazanmak istediğiniz alan fotoğrafçılık ise en ince ayrıntıları yakalamayı öğrenirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü olarak sizlerin meslek edinmenize önem verdiğimizi söylemiştik. Bu sebeple eğitimin kariyere de etki etmesini sağlıyoruz. Fotoğrafçılıkeğitimi verimli bir eğitim olması adına hazırlanmıştır. Peki eğitim sonrasında ne olacak? Fotoğrafçılık eğitimi,

 • Meslek edinmenizi,
 • Farklı bakış açıları kazanmanızı,
 • Zaman yönetimini sağlamanızı,
 • Fotoğrafçılığın detaylarını öğrenmenizi,
 • Kamera, açı, ışık kavramlarını anlamanızı,
 • Çekimin hayattaki yerini,
 • Mesleki fotoğrafçılığı,
 • Çekim türlerini,

Sizlere öğretir. Bu eğitim hayatınıza pek çok alanda katkı sağlar. Aynı zamanda fotoğrafçı olarak çalışmak istemiyor olabilirsiniz. Birçok sektör eğitim almanıza bağlı olarak iş verir. Bu durumda eğitiminizi farklı sektörlerde de kullanabilirsiniz.

 

Online Fotoğrafçılık Kursu

Boğaziçi Enstitüsü,sizlerin zamanına karışmaz. Prensip olarak zaman yönetimini size bırakır. En kısa sürede donanım sahibi olmanızı amaçlar. Bu sebeple online kurslar eğitim içerisinde yer alır. Bu sistemle gününüzün verimli geçmesi sağlanır. Fotoğrafçılık eğitimi almak istiyorum ama zamanım yok diyenler endişelenmesin. Gün içerisinde istediğiniz zaman eğitime katılım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yüz yüze eğitimlerde harcadığınız ekstra efor size kalır. Zaman ve mekândan çalınmadan eğitim gerçekleştiriyoruz. Yolda zaman kaybetmez, boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Online fotoğrafçılıkkursu bu aşamada sizler için profesyonel bir eğitim sunar. Peki, online fotoğrafçılık kursu ile ne öğreneceğim? Diye düşünüyor olabilirsiniz. Online fotoğrafçılıkkursu sizlerin fotoğrafçılıkla ilgili tüm detayları öğrenmenizi sağlar. Eğitim sonrasında profesyonel bir fotoğrafçıdan farksız olursunuz. BoğaziçiEnstitüsü bu şekilde eğitimin hakkını verir. 

 

Online Fotoğrafçılık Kursu Sonrasında Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

Onlinefotoğrafçılıkkursu sertifikalı bir eğitim programıdır. Eğitimi belirli dersleri tamamlayarak başarıyla bitirebilirsiniz. Online olarak gerçekleştirilen eğitim sonrasında sertifikanızı talep etmeniz mümkün. Ne sertifikası alacağım? Diye düşünenler olacaktır. Boğaziçi Enstitüsü olarak eğitiminizi başarıyla tamamladığınıza dair sertifika veriyoruz. BoğaziçiEnstitüsü, FotoğrafçılıkEğitimisertifikası sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey eğitime kaydınızı gerçekleştirmek. Eğitimi tamamladığınızda sertifikanızı talep edebilirsiniz. Enstitü sertifikanız bir hafta içerisinde kargo aracılığıyla size ulaştırılmaktadır.

 

Online Fotoğrafçılık Kursu Hakkında

Bu kısımda online fotoğrafçılıkkursu hakkında genel bir değerlendirme yapalım. Online fotoğrafçılıkeğitimi ile profesyonel fotoğrafçılık gerçekleştirmeniz mümkün. Bu durum meslek hayatınıza yön vermeniz adına büyük kolaylık sağlar. Bütün teknik bilgileri eğitim süresince öğrenebilirsiniz. Fotoğrafçılığın mantığını kapsayan fotoğrafçılıkeğitimi meslek edinmenizi sağlar. Bu sayede farklı alanlarda çalışabilirsiniz. Kariyerine yön vermek isteyenler için bu durum büyük bir avantajdır. Eğitimleri amacınız doğrultusunda kişiselleştirmeniz mümkündür. Bu şekilde kendinize olan güveninizin de arttığını görebilirsiniz. Fotoğrafçılıkkursu kendinizi geliştirmeniz adına oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra fotoğrafçılıkeğitimi için herhangi bir şart yoktur. Fotoğrafçılığa ilgi duyuyor olmanız, fotoğrafçılık eğitimini almanız için yeterlidir.

Fotoğrafçılık Kursu Ders İçerikleri

Fotoğrafçılıkkursu ders içeriği oldukça kapsamlıdır. En küçük detaylara kadar eğitim içerisinde yer verilir.  Eğitim, fotoğrafçılığa en çok ihtiyaç duyulan alanda gelişmenizi sağlar. Fotoğrafçılığın tüm inceliklerine yer verilir. Yeni yöntem ve tekniklerin öğrenilmesine yönelik bir içeriğe sahiptir.

Fotoğrafçılık kursunda:

 • Fotoğrafmakinesinin prensipleri,
 • Makineler hakkında bilgiler,
 • Teorik çalışmalar,
 • Pratik çalışmalar,
 • Işık bilgisi,
 • Açı bilgisi,
 • Çekim teknikleri,
 • Objektifler,
 • Yetersiz ışık durumunda yapılması gerekenler,
 • Fotoğraf düzenlemeleri,

Ve çok daha fazlasına yer verilmektedir. Eğitime katılarak sizler de pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü, FotoğrafçılıkEğitimi sizlere profesyonel fotoğrafçılığı öğretir. Başarılı bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey fotoğrafçılık eğitimine katılmak. Online olarak gerçekleştireceğiniz fotoğrafçılıkEğitimi sonrasında profesyonel olabilirsiniz.

Kurum

İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

 • 5.00 Eğitimci Puanı

  ​info@aydin.edu.tr

  Aydınlık Bir Geleceğe

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 4 Yorum

  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  5.00

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 5.00 Puan
  Toplam : 4 Yorum
  • %100
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    199.00 TL
  54.90 TL