Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün
Tüm Detayları İle Liderlik Eğitimi ve Liderlik Sertifika Programı

Tüm Detayları İle Liderlik Eğitimi ve Liderlik Sertifika Programı


Liderlik günümüzde ciddi anlamda önem kazanan bir konu. Lider pek çok alanda, etrafındaki kişiler tarafından öncü kabul edilen, yöneticilik ve idare vasıfları ile organizasyon konusunda deneyim ve becerilerini profesyonel anlamda  kullanabilen ve sorumlu olduğu ekibi doğru kanala etkin bir şekilde yönlendirebilen, kapsayıcı bakış açısı ile akılcı yol gösterebilen olmalıdır. Bütün bunlar lideri tarif etsede esasen yetersiz kalabilir.  Zira en küçük bir oluşumda bile lider olmadan söz konusu oluşumun dağılmaması, işlerin verimli yapılması, kalitenin artması mümkün değildir.

Durum böyle olunca liderlik çok daha fazla önem kazanmaktadır. Başarılı bir örnek olarak arıları düşünebiliriz. Koloninin en başında yer alan kraliçe arı topluluğu her zaman bir arada tutan, yönlendiren, idari görevini eksiksiz ve mükemmel şekilde yürüten bir liderdir. Başlarında kraliçe arının olmadığı bir arı kolonisinin kısa süre içinde dağılıp yok olacağı su götürmez bir gerçektir.  Görüyoruz ki lider olmadan başarılı bir iş başarmak şöyle dursun mevcut işi ve ekibi bir arada tutmak dahi mümkün değil. Liderliğin özellikle günümüzde neden bu kadar önemli bir konuma geldiğini verdiğimiz örnek ve günümüz şartları açısından baktığımızda artık daha net anlıyoruz.

Konuyla ilgili olarak günümüzde Liderlik Eğitimi 'de ciddi anlamda ön plana çıkan bir eğitim kolu. Bu aşamada alınması gereken profesyonel bir Liderlik Eğitimi 'nin zorunlu gerekliliğini daha iyi kavrayabilmek ve önemini çok daha net olarak anlayabilmek adına elbette detaylara girmek faydalı olacaktır. Önce Liderlik Nedir başlığı ile kavramı daha net açıklayalım.

Liderlik Nedir?

Liderlik vasfında şüphesiz ki aklımıza ilk olarak iş sektörü, yöneticilik, girişimcilik terimleri geliyor. Ancak sadece bunlarla sınırlı kalınmamalı.  Kaldı ki liderliğin kapsadığı alan itibariyle böyle dar alana sıkıştırılamayacağı çok açık. Hayatımızın her anında liderlik çok önemli bir konumdur.  En küçük ve önemli yapı taşı olan ailede bile kadın yada erkek farketmeksizin bir liderlik söz konusu olmaktadır. Peki Liderlik Nedir? Kısaca yönetebilme, sevk ve idare edebilme sanatıdır. Sanatıdır diyoruz zira her sanat dalı herkes tarafından yapılamacağı gibi liderlikte herkesin kolayca yapabileceği bir eylem değildir.  Sevk ve idare kuşkusuz kolay şeyler değildir.

Peki liderlik herkesin uygulayacağı bir sanat değilse o halde etkin ve başarılı liderlere ihtiyaç duyulan günümüzde lider ihtiyacı nasıl karşılanacak? şeklinde bir soru ile karşılabiliriz. Oldukça güzel bir soru. Cevabıda net ve açıklayıcı. Bu aşamada devreye profesyonel olarak firmamız tarafından sunulan Liderlik ve Etkili Girişimcililik Eğitimi giriyor.

Liderlik Özellikleri Nelerdir?

Liderin vasfı itibari ile öne çıkan bazı özellikleri vardır. En önemli lider özelliği bir hedef belirlemek ve ona bağlı kalmaktır. Hedefler her şeyin anahtarıdır. Aslında insanı insan yapan da hedefleri ve vizyonu değil midir? Lider de ilk olarak vizyonunu bilmeli ve ona sadık kalmalıdır. İşini severek yapması da bir diğer önemli meseledir. İşini huzur ve mutlulukla yapan bir lider başarıyı çoktan yakalamış demektir. Lider kişi çevresindekileri tarafından örnek olarak gösterilmelidir, aynı zamanda kendisi de örnek almayı bilmelidir. Enerjisini, takım ruhunu hiçbir zaman kaybetmemeli, en sıkıntılı dönemde bile kendisine ve ekibine takım ruhunu, başarı azmini aşılamalıdır.

Liderlik deneyimin bir parçasıdır, ruhta olması yetmez ama eğitimle de liderlik özellikleri konusunda detaylı ve tamamlayıcı bilgiler alınabilir. Alacağı profesyonel Liderlik Eğitimi ile kişi kendine başarılı bir yol haritası çizebilir.  Özellikle günümüzde tüm alanlarda ihtiyaç arzeden lider ihtiyacını karşılamak ve iş hayatında başarıyı yakalamak için liderlik konulu pek çok sertifika programı bulunuyor. Liderlik Eğitimi Veren Serfitika Programları bu konuda ihtiyaçlara çok ciddi cevap verebilmektedir.

Ancak takdir edersiniz ki pek çok kişi zaman yetersizliğinden dolayı bu kurslara başvuru dahi yapamıyor. İşte burada teknolojinin yepyeni bir kolu olan uzaktan eğitim liderlik kursları ön plana çıkıyor. Eğer kurumunuzun yada sizin Liderlik Eğitimi 'ne ihtiyacınız varsa. Merak etmeyin sunduğumuz uzaktan eğitim programları ile artık evinizin yada ofisinizin konforunda bu ihtiyacınızı çok başarılı bir şekilde karşılayabileceksiniz.

Uzaktan eğitim sertifika programı Boğaziçi Enstitüsü’nün başarılarını size aktarması ile kısa zamanda büyük gelişme vaad ediyor. Uzaktan eğitim konusunda işini profesyonel seviyede yapan çok nadir kurumlar arasında yer alan Boğaziçi Enstitüsü, alanında uzman kadrosu ile başarı yakalamak isteyenlere tüm desteğini sunuyor.

Liderlik Yaklaşımları

Liderlik yaklaşımları ayrıntılı bir şekilde ele alınması gereken mühim konular arasında yerini alıyor. Bu noktada liderlik yaklaşımları üç maddede incelenebilir. Bunları sıralamak gerekirse:

 • Özellikler yaklaşımı, başka insanlarda barınmayan ve bulunmayan bazı özelliklerin liderin kendi bünyesinde olması, böylece etrafındakilere ve yönettiği gruba güven aşılaması anlamına gelmektedir.
 • Davranışsal yaklaşım, İnsanın kendi davranışlarının diğer insanlar üzerinde de etki bağı kurabilmesini amaçlamaktadır.
 • Durumsallık yaklaşımı, liderin bulunduğu ortamın şartlarına göre liderlik vasfının su yüzüne çıkması anlamına gelmektedir.

Yaklaşımlar sadece işin özü ancak bunu harekete geçirecek tüyoları size sadece uzmanlar verebilir. Bu nedenle Boğaziçi Enstitüsü zamanınızı verimli kullanarak duygu ve düşüncelerinizi nasıl lider gibi kullanacağınızı size gösterecek. Liderlik Eğitimi Almak istiyorsanız bu düşüncenizle daha başlangıçta akılcı bir davranış sergileyip zekice bir adım atmış oluyorsunuz. Kurum olarak bu düşüncenizi sonuna kadar destekleyip süreç sonunda başarılı bir lider olarak iş hayatına giriş yapmanız için tüm desteklerimizle yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Liderlik Teorileri

Liderlik teorileri öylesine geniş ve kapsamlı bir konudur ki yalnızca okuyarak anlamak elbette ki mümkün değildir, görmek, tanımak, uygulamak gerekir. Bu konuda Boğaziçi Enstitüsü uzaktan eğitim liderlik programları yüz yüze eğitimden daha verimli bir eğitim anlayışı sağlıyor. Geleceğin eğitim teknolojisi olarak da nitelendirilen uzaktan eğitim teknolojisi, liderlik teorileri gibi pek çok ders ve konuyu en açık ve en anlaşılır şekilde anlatmaya özen gösteriyor. Sertifika programları sayesinde pek çok kişi özgeçmişlerine değer katıyor. Yararlı bir şeyler öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen herkes kurum ile doğrudan iletişim kurabilir ve eğitime başlayabilir.

liderlik özellikleri, yaklaşımları, teorileri

Liderlik Çeşitleri

Liderlik çeşitleri konusu da uzaktan eğitim programımızda okutulan önemli hususlar arasındadır. Burada belirtmemiz gerekirse liderlik çeşitleri üç bölüme ayrılmaktadır:

 • Otoriter Liderlik: Genellikle geleneksel toplumlarda ön görülen otoriter bir şekilde liderlik vasfını ele almak olarak tanımlamak doğru olacaktır. Bu anlayış geleneksek kültürü benimseyen toplumlarda oldukça ön plana çıkar.
 • Karizmatik Liderlik: Burada toplumda karizmaya sahip olan kişilerin liderlik vasfına uygun görüldüğü anlatılmak istenen konudur.
 • Demokratik Liderlik: Buradaki en önemli özellik şüphesiz ki otoritenin grup paydaşları içerisinde paylaştırılmasıdır.

Peki siz nasıl bir lider olacaksınız, keşfetmek için bir şansınız var Boğaziçi Enstitüsü!

Liderlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

İş görüşmelerinde sizleri herkesten bir adım öne taşıyacak olan liderlik sertifikası olmakla birlikte, rekabetin oldukça arttığı iş sektöründe önemli bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Liderlik Vasfı Nasıl Kazanılır?

Liderlik vasfı kazanmanın en önemli adımı ilk olarak kendine güvenmekten geçer. Bunun yanı sıra ikinci adımınız bunu kanıtlamak olsun.

Başkalarına ışık olmak için önce kendinizi önce kendinize kanıtlayın!

Liderlik sertifikasına sahip olmak için Boğaziçi Enstitüsü ile gerek 0850 840 54 37 nolu telefondan görüşerek gerekse diğer iletişim kanallarımız vasıtası ile ilk adımınızı atabilirsiniz.

hemen iletişime geçebilirsiniz.

Liderlik Nasıl Geliştirilir?

Unutmayın, liderlik geliştirmek için önce bunu ciddi anlamda tutkulu bir şekilde istemelisiniz. Siz istedikten sonra gerek kurumumuzda verilen uzaktan eğitim dersleri ile gerek zengin ders içeriklerimiz ile liderlik becerileri geliştirmeniz mümkün olacak!

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?