online-egitimler-bogazici-enstitusu
Online Kurs Nedir?

Online Kurs Nedir?


Bu makalemizde online kurs nedir? A’dan Z’ye anlatacağız.

Online kurs nedir? sorusuna ilk önce sorunun kökenine inerek cevaplayalım. Başlangıç olarak ‘’Online’’ kelimesini baz alabiliriz. İngilizce bir kelime olan "online", dilimizde "çevrimiçi’’ anlamına gelir. Başka bir deyişle internet üzerinden, bilgisayara bağlı olarak çalışan da diyebiliriz.  Peki, online kurs nedir? şimdi de bunu yanıtlayalım. Online kurs, günümüz şartlarında oldukça rağbet gören bir kavram. Haliyle, neden? Sorusunu soracaksınız. Siz sormadan ben söyleyeyim. İnsanlar kendilerini geliştirme fırsatını internet aracılığıyla yapabiliyor. Bu da demek oluyor ki online kurslar sayesinde kişi kendine yatırım yapabilir. Ama ne yatırım! Şöyle bir örnekle daha da akılda kalabilir. A üniversitesinin B bölümünden mezun oldunuz. Fakat seçtiğiniz meslek size göre değil. Ne yapacaksınız? Tabii ki kendinizi geliştirip ilgi duyduğunuz alana yöneleceksiniz. Fakat şunu belirtmeliyim. Bu süreç kendi kendine ilerlemez. Bir şeyler başarmak istiyorsanız harekete geçmeniz lazım. İnternet üzerinden eğitim almak kolay. Zor olanı biz söyleyelim. Kaliteli ve güvenilir bir eğitim platformu bulmak! Endişelenmeyin. Bu aşamada size en uygun ve güvenilir platformu nesnel bilgileriyle vereceğim.

 

Online Sertifika Programları Nelerdir?

Az önce de belirttiğimiz gibi. Bireysel eğitimlere yönelik yüzlerce platform eğitim veriyor. Fakat içlerinden hangisi uluslararası üniversite onaylı sertifika veriyor? Ya da hangi platform tecrübeli bir akademik kadroyla çalışıyor? Hadi bunları geçelim. Hangi platform sizin geleceğinize yönelik kalite standardında online eğitimler hazırlıyor? Durun durun! Biz söyleyelim. Tabii ki Boğaziçi Enstitüsü! Sizlere Boğaziçi Enstitüsünün online sertifika programlarından bahsedeceğim. Böylelikle bize hak vereceksiniz. Enstitümüzün bir eğitiminden örnek vereyim. Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) Sertifika Programı. Bu eğitimi aldınız. Sadece bu mu? Hayır! Eğitim sonunda 3 adet sertifika da aldınız. Ayrıca tasarım odaklı düşünmeye dair her şeyi öğrendiniz. Eğitimde öğrendiğiniz bilgileri iş hayatınızda kullanma fırsatı da edindiniz. Bunun beraberinde çağa uygun, üretken ve yaratıcı bir kimlik kazandınız. Prototip üretmeye başladınız. Bütün girişimlerinize inovatif bir değer kazandırdınız. Daha sayamadığımız onlarca şeyi kendinize kattınız! Bir de şu şekilde ele alalım.  İşaret Diline karşı merakınız var. Enstitümüzde bulunan İşaret Dili Eğitimi sayesinde merakınızı giderebilirsiniz. Gerekli eğitimi aldığınız takdirde İşaret Diline dair kafanızda soru işareti kalmayacak. Ve kişisel gelişiminize muhteşem bir katkı sağlayacaksınız. Bu kadar mı? Tabii ki de değil! İşaret dili eğitimi (İleri Seviye) eğitimimiz de var. Bu eğitim sonunda da İşaret Dili hakkında güncel bilgiden ziyade teorik bilgiyi de öğreneceksiniz. Muhteşem bir deneyim kazanacaksınız. Üstelik bu deneyimi CV’nizde de belirtebileceksiniz. Aldığınız bu eğitim sizi tatmin ederse İşaret Dili Eğitici Eğitimine de katılabilirsiniz. Bu sayede de nitelikli bir eğitmen pozisyonuna erişirsiniz. Enstitü olarak eğitimlerimiz bunlara sınırlı değil. Seçenekler aklınızı karıştırabilir. Bu sebeple Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu incelemenizde fayda var. Uzun lafın kısası online sertifika programlarına ulaşmak kolay. Zor olan kaliteli, verimli ve güvenilir bir platform bulmak. Bunun için size Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Online Kurs Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çeşitli eğitim platformları tarafından verilen belli başlı eğitimlerin başarı ile tamamlandığını gösteren belgeye sertifika denir. Gelin bu sertifikaların ne işe yaradığından bahsedelim. Bu sertifikalar, kariyerinizde bir üst basamağa çıkmanızı sağlar. Aynı zamanda iş bulma sürecini de kolay bir hâle getirir. Bu amaçla verilen sertifika eğitimleri de 21. Yüzyıl becerilerini kapsar. Ve kursiyerlere fayda sağlayıcı nitelikte bir yol izlenir.

Eğitimlerin işverenler tarafından aranan özelliklere ve becerilere yönelik gerçekleşmesi gerekir. Böylelikle büyük bir avantaj elde etmiş olursunuz. Çünkü eğitim ilkesi, günümüz bilgi çağında önemli bir ivme olarak yükseliyor. Bu noktada da çağın gereklerine uygun beceriler ve kişisel gelişim ile elde edilen yetenekler ön plana çıkıyor. işverenin çalışana karşı olumlu bir algıya sahip olmasını açısından online kurs sertifikası büyük önem taşır.

Ülkemizde yalnızca MEB tarafından verilen sertifikalar iyi diğerleri kötü diye bir kavram öne sürülemez. Neden mi? Çünkü MEB dışında sertifikalandırma yapan bazı eğitim platformları da bulunuyor. Bu platformların birçoğu Uluslararası Akrediteli Kurslardır. Uluslararası Akrediteli kurslar sonucunda aldığınız sertifikalar Uluslararası geçerliliğe sahip olur. Böylelikle bu sertifikaları dünyanın her yerinde kullanabilme fırsatı yakalarsınız!

Şimdi içinizden şunu diyor olabilirsiniz. Sanki ülke dışına çıkacağız da bu sertifikaları kullanacağız!  Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Uluslararası Sertifikalar uluslararası geçerli olduğu gibi ülkemizde de geçerlidir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Sertifikalandırmayı yapan eğitim platformunun onayının olmasına oldukça önemli. Bu onay da, alacağınız eğitimde belirtilen bir unsurdur. Uluslararası geçerliliği olan sertifikalardan bu kadar bahsettik. Peki, Uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ne işe yarar? Hemen açıklayayım.

 

Uluslararası Sertifikalar Ne işe yarar?

 • Uluslararası Sertifikalar sayesinde yabancı bir ülkeye çalışma izni veya oturma izni başvurusu yapabilirsiniz.
 • Mesleki yeterliliğinizi ve aynı zamanda mesleki gelişmişliğinizi uluslararası alanda kanıtlamış olursunuz.
 • Diplomanıza ek olarak Uluslararası Akreditasyonlu bir kurs aldığınızı ispatlamış olursunuz.
 • Kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Bununla beraber bu iş yerinizden işler yapabilirsiniz.
 • Sahte sertifika sorunlarından kurtulursunuz. Ardından da gönül rahatlığıyla çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.
 • Yetkili makamlarca kabul görürsünüz. Böylelikle iş için başvuruda bulunduğunuzda kabul aşamasında ön planda olursunuz.
 • İş başvurularınızda CV’lerinizi güçlendireceksiniz. Bu sayede de rakiplerinizden bir sıfır önde olacaksınız.
 • Uluslararası iş başvurularınızda kullanabilir ve yabancı ülkelerde çalışma imkânı bulabilirsiniz.
 • Birçok Konsolosluk, sizden Akrediteli Sertifika ister. Uluslararası Akrediteli sertifikanız olduğunda Konsolosluklardaki vize ve iş başvurunuz olumlu karşılanır.

 

Ücretsiz Online Kurslardan Kimler Yararlanabilir?

Biraz da ücretsiz online kurslardan kimler yararlanabilir? sorusuna açıklık getirelim. Ücretsiz online kurslardan;

 • Kendini geliştirmek isteyenler,
 • Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
 • Geleceğine yatırım yapmak isteyenler,
 • Güçlü bir CV oluşturmak isteyenler,
 • Önceki eğitimlerin ardından kademe atlamak isteyen,
 • Farklı eğitimlerle farklı sektörlere açılmak isteyen,
 • Her kesimden çalışanlar online ücretsiz kurslara katılım sağlayabilir.

 

Ücretsiz Online Kurslar Nelerdir? Nasıl Kayıt Olunur?

Ücretsiz online kurs veren birçok eğitim platformu var. Bu noktada alacağınız eğitimin size değer katması gerekir . Fakat bu değerin oluşmasında alacağınız kursun da oldukça önemli var. Eğitiminizi kaliteli ve güvenilir bir yerden almalısınız. Ancak bu şekilde katıldığınız dersten verim alabilirsiniz Bu noktada Boğaziçi Enstitüsünün deneyimli profesyonel kadrosu sizleri bekliyor. Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde alacağınız eğitimin verimi oldukça artacaktır. Artan verimle birlikte de bilgileri daha rahat öğreneceksiniz. Eğitim sonunda öğreneceğiniz bilgileri yaşam boyu kullanabileceksiniz. Hangi alana dair eğitim aldıysanız o alanda kendinizi geliştireceksiniz. Bu gelişim sayesinde öz güven kazanacaksınız! Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınız takdirde edineceğiniz sertifikalar işinize oldukça yarayacak. Bu sertifikalar ve edindiğiniz deneyimle birlikte diğer insanlardan daima ön planda olacaksınız. Tüm bunlar ve daha fazlası için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. Boğaziçi Enstitüsü Online Eğitim Platformunda bulunan birbirinden farklı eğitimleri inceleyin. Eğitimlerden ücretsiz olanlar ve ücretli olanlar olacak. Ücretsiz bir eğitim almak istiyorsanız yeşil renkli ‘’ÜCRETSİZ’’ yazılı eğitimlerimizden birini seçin. Ardından eğitimi görüntüledikten sonra altta bulunan “SEPETE EKLE” butonuna basın. Ardından “SEPETİM” butonuna tıklayın. Enstitü Öğrenci İşleri kaydınızı onaylayacaktır. Tüm bunların ardından online eğitiminize başlayabilirsiniz!

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?