Acele et! İş fırsatı sunan, üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
NLP Uygulamaları Nasıl Oluyor?

NLP Uygulamaları Nasıl Oluyor?


Bu makalede sizlerle NLP uygulaması hakkında detaylı bir sohbet gerçekleştireceğiz. Pek çok kişinin ismini dahi bilmediği bir eğitimden bahsetmek oldukça zor olacak. Ancak tahmin edersiniz ki henüz keşfedilmemiş olan her şey oldukça güzeldir. İddia ediyorum ki yazımızın ilerleyen kısımlarında merakınız gittikçe artacak. Hatta sohbetimiz bittiğinde eğitim almak isteyeceksiniz. NLPeğitiminden bahsetmeye başlamadan önce sizlere pek çok vaatte bulunduğumu düşünüyorum. İlerleyen bölümlerde bu mucizevi eğitimin avantajlarından bahsetmeye devam edeceğim. Ancak şimdi esas konumuza dönelim ve eğitimin ne olduğunu sizlere anlatayım.

NLPnedir? Sorusuna geçmeden önce NLP'nin açılımını söyleyeceğim. Nuero Linguistic Programming kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma isimdir. Ancak bu isimden daha önemli bir şey vardır ki o da eğitimin işlevidir. Sizlere şu aşamada NLP eğitimi sonrasında nelerin gerçekleştiğini söylesem inanmayacağınızı biliyorum. Fakat NLPeğitimini anlatmaya kısa bir özetle başlayalım. Günlük hayatta pek çok zorlukla karşılıyoruz. İster öğrenci ister çalışan olalım bu durum pek çok kişide gözlemlenmektedir. Herkesin sorunları birbirinden farklı olsa da az çok verdiğimiz tepkiler birbirine benzerlik göstermektedir diyebiliriz. Herkes korkar, ani duygu değişimi yaşar, kötü alışkanlıklara sahip olur ancak bazı kişiler bu durumlardan kolaylıkla kurtulabilir. İşte tam bu aşamada NLP mucizesinden bahsedeceğim. NLP bireyin kendini kontrol edebilmesini sağlar. Yani sizlere garantisini verebilirim ki NLPeğitimi ile potansiyelinizin tamamını ortaya çıkaracaksınız. Nasıl olacak diye düşünebilirsiniz. Her eğitimin birbirinden farklı amaçları vardır. NLP eğitimi ise algılama ve davranışlarınızın bilinçaltından bilinçüstüne çıkarılmasını sağlamaktadır. Bu sayede kolaylıkla kişisel kontrolünüzü gerçekleştirecek ve olumsuz davranışlardan uzaklaşacaksınız. Bir eğitimle tüm bunlar olur mu? Diyor olabilirsiniz. İddia ediyoruz ki sadece bir eğitimle hayat kalitenizi yükselteceksiniz. Eğitiminin neleri sağladığından kısa bir şekilde söz ettiğime göre gelelim eğitimin nasıl gerçekleştiğini anlatmaya.

NLP günümüzde önemiyle adını duyuran kavramlardan birisidir. Bireylerin çevresini ve kendisini anlamlandırmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda eğitimin içerisinde yer alan çeşitli tekniklerle davranışlarınız bilinçlendirilmektedir. NLPkursunun online olarak gerçekleştirilmesi sebebiyle zihniniz eğitime daha kısa süre içerisinde adapte olacak. Algılama, duygu, düşünce ve davranışlarınız alanında uzman eğitmenler tarafından geliştirilecek. Kısaca özetleyecek olursak NLPeğitiminin online olarak gerçekleştirilmesinin pek çok avantajının olduğunu söyleyebiliriz.

 

NLP Teknikleri Nelerdir?

 • İnanç Değiştirme Tekniği
 • Ayrışma Tekniği
 • Yeniden Yaratma Tekniği
 • Çapalama Tekniği
 • Uyum Tekniği

Biliyorsunuz ki insan zihni oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Yaşanan olaylar karşısında benzer tepkiler veriyor olsak bile hepimizin tepki seviyesi birbirinden farklıdır. Bu sebeple aşırı tepki veren kişilerin hayat standartlarının daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. NLPkursu ise içinde barındırdığı teknikler ile tepkilerinizi kontrol altına almanıza yardımcı olmaktadır. Yani eğitimden sonra istemediğiniz bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda tepkinizi kontrol edebilir hale geleceksiniz. Bu durum ise eğitimin hayat kalitenizi yükselttiğinin kanıtı olacaktır. Pek çok kişi ilk aşamada NLPeğitiminin mucizelerine inanmıyor. Siz de o kişiler arasında yer alıyor olabilirsiniz. Ancak eğitim sonrasında kendinizde göreceğiniz değişim tüm mucizelere inanmanızı sağlayacak.

 

NLP Eğitimi Ders İçerikleri Nelerdir?

 • NLP Nedir
 • NLP Eğitiminin Amaçları Nelerdir?
 • Kimler için NLP
 • NLP’nin Tarihi
 • NLP’nin Günümüzdeki Yayılması Nasıl Olmuştur?
 • Değişimin Temelleri Nelerdir?
 • NLP’nin Varsayımları Nelerdir?
 • Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihin
 • Nedenler ve Nasıllar
 • Görsel Teknikler
 • Resim Değiştirme Uygulamaları Nelerdir?
 • İşitsel Teknikler
 • Güçlendirici Sorular

NLP eğitiminin ders içerikleri yukarıda verdiğimiz şekildedir. Eğitim süresince bu konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Alanında uzman eğitmenlerin hazırladığı eğitim hayata bakış açınızın değişmesini sağlayacak. Eğitim sonrasında kazanacağınız donanım ile pek çok yerde iş bulacaksınız.

 

NLP Nasıl Uygulanır?

Yazımızın bu kısmına kadar NLP eğitimi ile elde edeceklerinizden bahsettim. Bu kısımda ise oldukça merak ettiğiniz bir sorunun cevabını vereceğim. Şu an eğitimin ne işe yaradığını öğrendik ancak bu eğitim nasıl uygulanıyor diye düşünebilirsiniz. Endişelenmeyin hadi gelin eğitimin nasıl uygulandığından bahsedelim.  NLP eğitimi ilk olarak insanın günlük hayatında neler yaptığını incelemektedir. Sonrasında ise yapılanların nasıl yapıldığını tanımlamaktadır. İkinci aşamada ise davranışlarınızın tercihlerinin ortaya koyulmasını sağlamaktadır. Yani kısaca hayatınızda tercih edebileceğiniz diğer alanları görmenize yardımcı olacaktır diyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra iletişim seviyenizin de gelişmesini sağlayacaktır.  Eğitimin içeriği sayesinde davranışlarınıza engel olan durumları öğreneceksiniz. Bilinçaltınızda yer edinenler kontrollü bir şekilde bilinçüstüne çıkacak. Uzmanlar tarafından hazırlanan bu eğitimle birlikte algılamanızın geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple eğitim sizlere değerlendirme gücü kazandırır.

Online olarak gerçekleştirilen kursa evden, işten, bulunduğunuz her ortamdan katılım sağlayabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden sizlere kusursuz bir eğitim verilmektedir. Bu eğitim gelişiminizi amaçlaması sebebiyle herhangi bir zaman kısıtlaması barındırmaz. Boğaziçi Enstitüsü olarak sunduğumuz eğitim ile hayatınızın her alanında potansiyelinizin tamamını kullanmanızı sağlamayı amaçlıyoruz. Maddi ve manevi kolaylık sağlayan enstitümüz zaman ve mekan tasarrufunu gerçekleştirmektedir. Yani sizler eğitiminize istediğiniz yerden istediğiniz zaman katılabilirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformuna elektronik cihazlarınız aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.

 

NLP Uzmanı Nasıl Olunur?

Aranızda uzman olmak isteyenlerin olduğunu biliyorum. Şimdi sizlere uzman olmak için neler yapmanız gerektiği hakkında kısa bir konuşma gerçekleştireceğim. İlk olarak her alanda uzman olmak için eğitim alınması gerekmektedir. Bunu pek çoğunuzun bildiğini düşünüyorum. Bu sebeple NLP uzmanı olmak için de eğitim almalısınız. NLPeğitimi sizlerin NLP konusunda bilinçlenmesini sağlayacaktır. Herhangi bir bilgiye sahip olmadan belirli bir alanda uzmanlaşmanız imkansız. Bu sebeple NLP eğitimi aldıktan ve sertifika sahibi olduktan sonra uzman olacağınızı söyleyebilirim. NLP eğitimi hakkında bugün pek çok şey konuştuk. Eğitim sonrasında alacağınız ve başarınızın kanıtı olan sertifikadan bu zamana kadar bahsetmediğimi biliyorum. Günümüzde uzmanlık alanının kanıtlanması için sertifika ya da diploma şartı aranmaktadır. Sertifika, sektör fark etmeksizin her sektörün dikkat ettiği kriterlerden birisidir. Tahmin edersiniz ki NLP uzmanları da uzmanlığını kanıtlamak adına sertifikaya sahip olmalıdır. Kısaca uzman olmak istiyorum diyorsanız NLP kursuna kaydınızı gerçekleştirmelisiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak eğitim sonrasında üç farklı sertifika sahibi olmanızı sağlıyoruz. Eğitim sonrasında alacağınız sertifikalara aşağıda yer vereceğiz.

 

1-) Boğaziçi Enstitüsü NLP Eğitimi Sertifikası

2-) Üniversite onaylı NLP Eğitimi Sertifikası

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce NLP Eğitimi Sertifikası

 

Kimler NLP Eğitimine Katılabilir?

 • Koçluk yapmak isteyenler,
 • Satış odaklı mesleğe sahip olanlar,
 • Kendini geliştirmek isteyenler,
 • NLP teknikleriyle çalışmak isteyenler,
 • İletişim seviyesini geliştirmek isteyenler,

 

NLP Uzmanı Olmak için Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Şimdi de NLP uzmanı olmak için hangi eğitimleri almanız gerektiğini inceleyelim. İlk olarak endişelenmenize gerek yok diyerek söze başlamak istiyorum. NLP uzmanı olmak için birbirinden farklı yüzlerce eğitime katılmanıza gerek yok. Boğaziçi Enstitüsü olarak NLP uzmanı olmanız için eşsiz bir eğitim sunmaktadır. Yani kısaca Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden NLP eğitimine katılarak NLP uzmanı olabilirsiniz. Eğitim diğer kısımlarda da bahsettiğim gibi oldukça kapsamlıdır. Eğitim ile yalnızca akademik bilgiler kazanmayacaksınız. Uzmanlık adına gerekli olan pek çok bilgiye de sahip olacaksınız. İletişim seviyesini yükselten eğitim sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Uzman olmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek şey Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden eğitime kaydınızı gerçekleştirmek.

 

NLP Eğitimi Sonrasında Hangi Avantajlara Sahip Olacağım?

Kısa bir şekilde eğitim sonrasında hangi avantajlara sahip olacağınızı inceleyelim.

 • Etkili iletişim kuracaksınız.
 • Stres yönetimi gerçekleştireceksiniz.
 • Hedeflerinizi kolay bir şekilde belirleyeceksiniz.
 • İkna kabiliyetinizi geliştireceksiniz.
 • Davranış değişimleri gerçekleştireceksiniz.
 • Kaygı bozukluklarınız ortadan kalkacak.
 • Panik durumundan kurtulacaksınız.
 • Heyecan kontrolü sağlayacaksınız.
 • Koçluk gerçekleştireceksiniz.
 • Karar vermede kolaylık sağlayacaksınız.
 • Motivasyon sahibi olacaksınız.

 

NLP Uzmanları Hangi Seviyeden Sonra Yaşam Koçluğu Yapabilir?

Çoğu kişinin aklında yaşam koçluğu yapma fikri vardır. Sizler de bu fikre sahip olabilirsiniz. Bu sebeple şimdi NLP uzmanlarının hangi seviyeden sonra yaşam koçluğu yapabileceğinden bahsedeceğim. Kişiler ilk olarak eğitimlerini tamamladıktan sonra belirli bir süre uzmanlaşmak adına çalışmalar gerçekleştirmelidir. Bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. NLP eğitimi aldıktan sonra kendinizi geliştirerek yaşam koçluğu yapabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak yaşam koçluğu yapmak isteyenler için eğitim veriyoruz. Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimine katılarak ayrıca bir sertifikaya sahip olabilirsiniz.

Bu iki eğitim ve daha fazlası için BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Online eğitim platformu üzerinden eğitimler hakkında detaylı inceleme gerçekleştirmeniz mümkündür. Enstitü olarak NLP Eğitiminin yanı sıra gelişiminize katkı sağlayacak eğitimlere aşağıda yer verdik.

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu üzerinden eğitimler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?