Kolayca Yabancı Dil Öğrenmek İçin 5 İpucu

Kolayca Yabancı Dil Öğrenmek İçin 5 İpucu


Yeni bir yabancı dil öğrenmek, günümüz teknolojisi sayesinde çok daha kolay bir durum haline geldi. Hem kariyeriniz hem de yaşam kaliteniz açısından birçok faydası bulunan yabancı dil, online yabancı dil eğitim kursları ile artık pratik bir şekilde öğrenilebiliyor. Kolayca yabancı dil öğrenmek için 5 ipucu listesini sizler için hazırladık.

Eğitmeni İyi Seçin!

Günümüzde birçok eğitim internet üzerinden, çevrim içi olarak sunuluyor. Pratik ve düşük masraflı bir yol olan online yabancı dil eğitimleri ise kolayca dil öğrenmek için yapabileceğiniz en doğru şeylerden biri. Online yabancı dil kurslarına kayıt olmayı düşünüyorsanız eğer sizi eğitecek kişi ve kurumu iyi seçmeniz gerekiyor.

Kaliteli bir eğitim kurumu ve iyi bir eğitmen, size yeni bir şeyler öğretme sürecinde büyük yardımcı olacaktır. Boğaziçi Enstitüsü bu konuda size yardımcı olabilir. Uzman eğitmen kadrosu ve köklü yapısı ile yabancı dil eğitimi konusunda size rehberlik eder ve en doğru eğitim  metotlarını uygular.

Çevrim İçi Uygulamaları Kullanın

Kolayca yabancı dil öğrenmek için onu sürekli konuşuyor olmak elzemdir. Bunu çeşitli siteler ve çevrim içi mobil uygulamalar yolu ile sağlayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz yabancı dili konuşan bir arkadaş bulun ve bol bol pratik yapın. Hem sosyal çevreniz genişlemiş olur hem de kalıplaşmış cümleler yerine gündelik yaşamdaki konuları konuşma fırsatı yakalamış olursunuz.

Filmleri ve Dizileri Altyazılı İzleyin

Kolayca yabancı dil öğrenmek için her ne kadar pratik yaparsınız yapın, o dili konuşulduğu zaman anlamıyorsanız yanlış yoldasınız demektir. Bu nedenle izlediğiniz film ve dizileri altyazı kullanarak izleyin, çoğu zaman konuşmalara odaklanan ve günden güne altyazı takibini bırakın. Böylelikle yabancı dil öğrenme becerileriniz çok hızlı bir şekilde gelişim gösterecek.

Fazla Zaman Ayırın

Mümkün mertebe, ayırabildiğiniz tüm zamanı öğrenmek istediğiniz dili çalışmaya ve pratik yapmaya ayırın. İş ve okula giderken yolda kısa, eğitici oyunlar oynayın, yemek yaparken yabancı dil videoları izleyin ve hatta duş alırken öğrenmek istediğiniz dildeki şarkıları mırıldanın.

İlginizi Çeken Konulara Odaklanın

Yabancı dil öğrenmek için birçok pratik yol keşfetmiş olsanız da zamanla süreç zorlaşacaktır. Motivasyon ve odağınızı kaybedecek ve belki ilerlemeniz yavaşlayacak. Bu durumlar ile karşılaşmamak ve motivasyonunuzu daima yüksek tutmak için ilginizi çeken konular hakkında okumalar yapın. Yabancı arkadaşlarınız ile bu konuları tartışın ve ilginizi çeken o konular hakkında kendinizi savunacak duruma gelin.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?