Tüm kişisel gelişim eğitimlerinde net 75 TL indirim sizleri bekliyor! Son 4 Gün

Son yapılan araştırmalar İngilizce öğrenmeye başlayan insanların bu öğrenme sürecini yarıda kestiklerini belirtiyor. Günlük hayata Türkçe ile devam ederken; en yakınlarımızla, iş arkadaşlarımızla Türkçe konuşurken İngilizce öğrenmek çok zor bir girişimdir. Kelimeler, kurallar, cümleler… Hiçbiri hafızada kalıcı olmuyor maalesef. Boğaziçi Enstitüsü olarak bu soruna çözüm bulmak için Hafıza Teknikleri İle İngilizce Eğitimini hazırladık. Hafıza ve İngilizce konusunda uzman eğitmenimizle hazırladığımız kursumuz, İngilizceyi hafızamıza kazımanız için gerekli tüm formülleri kapsıyor. Ayrıca en yeni ve en güncel içerikler eğitimimize dâhil. Fırsatı kaçırmayın, İngilizce konuşun.

Bu eğitimle;

 • Hafıza tekniklerini öğreneceksiniz.
 • Hafıza teknikleri ile A1 seviye İngilizce öğreneceksiniz.
 • İngilizce yazacaksınız.
 • İngilizce okuyacaksınız.
 • Hafızanız güçlü ama ben yine de hatırlatayım: satın al butonu sağ üst köşede bir yerlerde…

 

HAFIZA TEKNİĞİ NASIL KULLANILIR?

İnsan beyni, yazma ile ilintili olarak kümeleme tekniği ve görsel hafıza yöntemini de algılamanın bir metodolojisi olarak kullanır. Beynin çalışma prensiplerinden birisi de görsel olarak öğrenme yeteneğidir. 

Görsel öğrenme modellemesinde kullanılan kümeleme, beynin her iki lobunun aktif biçimde kullanılması ile sınırlı görülen öğrenme yetkinliğinin artırılmasında da rol oynar. 

Yaratıcılık, keşif, bütünsellik, hatırlama, geri çağırma, sözel ifade biçimi gibi birçok farklı yeteneğin de eş zamanlı olarak devreye girmesinde etkili olan kümeleme, hafıza teknikleri açısından da etkilidir. 

Hafıza her ne kadar duygusal çağrışımların merkezi gibi algılansa da sınırsız bir saklama deposu olma özelliği taşır. Dil yetkinliğinin başlangıç aşamalarından sayılan ‘ezber’ bilişsel psikoloji temelli öğrenme modelleri ile desteklenmelidir. 

Öğrenilmek istenen dilde düşünmek, çeşitli notlar ile sürekli hatırlatıcılardan faydalanmak, öğrenilmek istenilen dilin konuşulduğu ülkelerde eğitim almak, kelime dağarcığının geliştirilmesi için okumalar yapmak, izlemek, dinlemek ve en önemlisi de çeşitli uygulamalar yardımıyla canlı sohbetlere katılmak en fazla önerilen öğrenme biçimleri olarak karşımıza çıksa da; dil öğreniminde alınan eğitimin niteliği oldukça etkilidir. 

Örüntüleme yoluyla zenginleştirilen hafıza tekniği, dil öğrenmede etkin biçimde kullanılır. Organizasyon yöntemiyle bilgilerin sınıflandırılması ve hatırlamayı kolaylaştıracak faktörlerin uzamsal bellekte depolanması hafıza tekniğinin kilit noktalarını oluşturur.

Dil öğreniminde belirgin farkı oluşturan ‘kavrama’ tekniği de beynin görsel – uzamsal özelliği sayesinde aktive edilen ilişkilendirme ve kodlama, geri hatırlamayı kolaylaştırır.

 

HAFIZA TEKNİĞİ İLE İNGİLİZCE ÖĞRENBİLEBİLİR Mİ?

Günümüzde dil öğrenimini kolaylaştıran birden fazla uyaran olmasına karşın, kelime bilgisinde yaşanan eksiklik öğrenilen dilin konuşulmasında problemlere neden olmakta. Öğrenilmek istenen hangi dil olursa olsun, beynin çalışma prensipleri doğrultusunda bir öğrenme modeli geliştirildiğinde mümkün hale gelen akıcı konuşma, hemen her dili öğrenmek isteyen kişilerin de öncelikli tercihi.

Beynin, görsel kaydetme yeteneği kelimeleri de birer fotoğraf karesi gibi kaydeder. Hafıza Tekniği ile İngilizce Eğitimi’nde de temel alınan yaklaşım budur. Her bir kelimenin görsel olarak beyne aktarılması, sistematik olarak depolanması ve geri çağırıldığında kolay hatırlanması kelime ve gramer öğrenimini pratik hale getirir. 

Belirli aralıklarla yapılacak tekrarlar, öğrenmenin kalıcılığını artırırken hayal kurma ve zihinde yeniden canlandırma yöntemleri, ilişkilendirmeyle kodlanan bilginin hızlı biçimde hatırlanmasını da sağlar. 

Hatırlama sırasında kelimelerin içerisine harmanladığı ‘hikâye’ler de hafıza teknikleri eğitimi kapsamında yer alır. Bu hikâyeler, kelimenin resmedilmesini ve hatırlanmasını, gramer kuralının doğru uygulanmasını kolaylaştırır. 

Doğru haritalama ile beynin çalışma prensiplerine uygun olarak yerleştirilen her bilgi hem kalıcı hale gelir hem de zihnin anadilde düşünme etkinliğini kırarak, öğrendiğiniz dilde fikir geliştirmenize de imkân tanır. 

 

HAFIZA TEKNİĞİ İLE NASIL İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRİM?

- İngilizceyi kullanmak istediğiniz alanı belirleyin,

- Öğrenmek istediğiniz dile ait kelimeyi ya da gramer kuralını belirleyin,

- Öğrenilecek olan bilgiyi önce orijinal telaffuzu ile birkaç kez dinleyin,

- Kelime ya da gramer kuralındaki benzer sesleri tespit edin,

- Benzer sesleri tespit ettikten sonra hafızanıza görsel olarak kelimeyi resmedin.

Elbette bu tekniğin hafızada kodlanma biçimi ve resmedilmesi en kritik adımlardan birini oluşturmakta. Bu noktada Hafıza Teknikleri ile İngilizce Eğitimi alabilir, doğru yöntemleri kullanarak kısa sürede öğrenmek istediğiniz dile hâkim olabilirsiniz. 

 

KİMLER HAFIZA TEKNİĞİ VE İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALABİLİR?

 • Sınavlara hazırlanan öğrenciler,
 • Yöneticiler ve yönetici adayları,
 • Mesleki İngilizce bilgisi edinmek isteyenler,
 • Kısa sürede dil yeterliliği kazanmak isteyenler,

Hafıza Tekniği ile İngilizce Eğitimi 40 saatlik bir eğitimdir. Eğitim sonunda canlı İngilizce dersi verilmektedir, bununla ilgili eğitim uzmanlarımız sizi yönlendirecektir.

 

Not: Bu eğitime başlayabilmeniz için en az Elementry seviyesınde olmanız gerekir.

Kurs İçeriği


Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.92 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.92 Puan
  Toplam : 12 Yorum

  • %92
  • %8
  • %0
  • %0
  • %0
  4.92

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.92 Puan
  Toplam : 12 Yorum
  • %92
  • %8
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    499.00 TL
  399.00 TL