İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-02-28T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
E-ticaret Kursu Nedir?

E-ticaret Kursu Nedir?


E-ticaret kursu; e-ticaret ile ilgili tüm süreçleri, kullanılan araçları ve platformları öğretmeyi amaçlayan eğitimlerdir.

E-ticaret Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

E-ticaret uzmanı maaş aralığı 3500 TL ile 7500 TL arasında geniş bir skalada değişiklik göstermektedir.

Deneyimsiz bir e-ticaret uzmanı, 3000 TL ila 3500 TL arasında maaş alırken 5 senelik bir deneyimi bulunan e-ticaret uzmanı 7500 TL ve üzerinde aylık geliri sahip olabilir.

E-ticaret uzmanı maaş aralığını belirleyen en önemli etkenler çalışılan kurumun yapısı ve kişinin tecrübe süresidir.

Uzmanlık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim kurumlarınca verilen, eğitimlerin başarı ile tamamlandığını gösteren belgelere sertifika denir.

Uzmanlık sertifikaları bireyin doğrudan meslek sahibi olmaya yönelik aldığı belgedir. Bu sertifikayı alan kişinin amacı kariyerinde yeni hedefler yaratmak ve istihdama katılma süresini hızlandırmaktır.

E-ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

E-ticaret uzmanı olabilmek için herhangi bir mezuniyet şartı aranmasa da işverenler genellikle çalışacak kişinin en az lise mezunu olmasını istemektedir.

E-ticaret uzmanı olabilmek için e-ticaret eğitimi veren kurumlara kaydolmak ve eğitimleri başarılı ile tamamlamak gerekmektedir. Başarıyla tamamlanan eğitimlerin sonunda sınava girilir ve sınavdan geçer not almanız ile birlikte size bir sertifika verilir. E-ticaret uzmanı sertifikası ile birlikte artık iş yaşamına unvanınız ile katılabilirsiniz.

Aldığınız eğitimler ile birlikte dijital alandaki bütün ticari sürece hakim olacak, pazarlama ve satış taktiklerini öğrenecek, dijital pazarlamanın her alanında çok yönlü nitelikler kazanacaksınız.

Sertifika ile İşe Girilir mi?

Eğitim kurumlarınca verilen E-ticaret Eğitimi Sertifikası ile işe girmek mümkündür.

E-ticaret Ne İşe Yarar?

E-ticaret kavramı, 1995’li yıllarda internet kullanımının yaygınlaşması ve sanal ortamda ticari faaliyetlerin artması ile ortaya çıkmıştır. E-ticaret temel anlamı ile dijital mecrada yapılan çevrim içi ticaret yöntemidir.

E-ticaret ile herhangi bir ürünü ya da hizmeti, farklı ödeme yöntemleri kullanarak internet üzerinden erişebilir ve sipariş verip satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret yöntemi kısaca dijital mecrada alışveriş yapmak anlamına gelir.

E-ticaret Kategori Elemanı Ne İş Yapar?

E-ticaret kategori elemanı, çalıştığı kurumun web sitesinde yer alan tüm kategorilerin genel tanıtımını yapar ve fiyatlandırmalarını düzenler. E-ticaret kategori elamanı, tüketicinin ilgisini en yukarıya çıkarmak ile sorumludur. Yaptığı düzenlemeler ile alıcı davranışlarını satın almaya yönelik değiştirir ve satışların artmasına doğrudan etki eden bir kategori düzeni oluşturur.

E-ticaret Sitesi Ne Kadara Kurulur?

E-ticaret siteleri ile alakalı net bir rakam söylemek mümkün değildir. Sitenin içeriği ve kullanılan yazılıma göre bu tutar 5000 TL de olabilir 50000 TL de. Bu nedenle yapılacak olacak e-ticaret sitesinin ne kadar gelişmiş olacağını siteyi yaptıracak kişinin iyi belirlemesi ve bunun akabinde fiyat araştırması yapması gerekir.

E-ticaret Meslek Elemanı Nedir?

E-ticaret meslek elemanı, çalıştığı kurumun internet sitesi üzerinden ürün ve hizmetlerinin alınıp satılmasını sağlamak için yazılım programlarını kullanan ve satışları arttırmak üzere çalışmalar yapan kişilerdir.

E-ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?

E-ticaret uzmanı, çalıştığı kurumun, marka ve hizmet değerini dijital alanda en üst seviyeye çıkarmakla sorumludur. Çevrim içi satış, pazarlama ve stratejileri doğrudan belirleyen kişi e-ticaret uzmanlarıdır.

Çalışılan kurumun web sitesi üzerinden yapılan ticari faaliyetlerin sorunsuz bir şekilde yürümesini sağlar aynı zamanda web sitesindeki e-ticaret ile ilgili tüm alanların iyileştirilmesinde aktif rol alır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?