Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-01-30T00:00
kocluk-egitimi
Dünyayı Anlamak Adına Genel Kültür Öğrenmek

Dünyayı Anlamak Adına Genel Kültür Öğrenmek


Genel kültür aslında bilgi ve birikimin tamamıdır. Hayatımızda her alan da ihtiyaç duyarız genel kültüre, dünyayı anlamak da bunlardan birisidir. Genel kültür olmadan dünyayı anlamamız imkansızdır.

Dünyayı Anlamak

Dünyayı anlamak; dünyada gerçekleşen olayları bilmek, eskiden ne olduğunu öğrenmek ve geleceği düşünmekle mümkün olabilir. Dünya sayısız olayın olduğu bir evrendir. Bu olayları anlamak, anlam katmakta bizim elimizdedir.

Dünyayı Anlamak Adına Genel Kültür Öğrenmek

Kültür her alanda olduğu gibi dünyayı anlama konusunda da çok önemli bir yere sahiptir. Geçmişi bilmek genel kültürümüze katkı yapar ve geçmişi bilen bir kişi dünyayı çok rahat bir şekilde anlayabilir. Dünyada özellikle Orta doğuda olan savaşlar bölgenin coğrafyası ve kökeniyle tamamen ilişkilidir. Durum böyle olunca coğrafyayı, orada yaşayan insanları, dinleri bilmek aslında bu savaşların nedenini çözmenin en basit yoludur. Bunları öğrenmek de doğrudan umumi kültür ile alakalıdır. Dünya neden var, biz neden yaşıyoruz bütün bu sorular kültür ile doğrudan alakalıdır. Umumi kültürü öğrenmek dünyayı anlamak konusunda bize çok ama çok fazla şey katar.

Kişisel Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Genel Kültür Nasıl Öğrenilir?

En basit ve etkili yol tabi ki kitap okumaktır. Kitap insana çok fazla bilgi birikim katar, doğal olarak umumi kültür ve kişisel gelişim konusunda gelişmesinizi sağlar. Bunun dışında artık herkeste olan bilgisayar, telefon ve tabletlerden yapılan araştırmalarda genel kültüre olumlu anlamda katkı sağlar.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Genel Kültür ve Dünya

Genel kültür ve dünya birbiriyle direkt olarak bağlantılıdır. İnsan geçmişini biliyorsa yaşadığı dünyayı biliyorsa, kendinden başka nasıl insanlar yaşadığını biliyorsa zaten dünyayı anlamış demektir ve bu da ancak kültür ile mümkündür. Dünyada yaşayan sayısız canlı ve cansız varlıkları araştıran bunlarla ilgili düşünen insan dünyayı çözmeye çalışıyordur. Genel kültürü çok yüksek olan bir insan düşünelim tarih, coğrafya, felsefe, din alanlarına belli seviyede hakim olur.

Bu durumda dünyayı anlamak için önemli bir yolu zaten kat etmiş demektir. Aslında bakarsak dünya ve kültür birbiriyle iç içedir. Dünyayı anlamak için kültüre, kültür öğrenmek için dünyaya ihtiyaç vardır. Zaten kültürünüzü geliştirirken dünyayı da ister istemez anlamaya başlarsınız ya da tam tersi dünyayı anlamaya çalışırken genel kültürünüz mutlaka gelişir.

İyi bir genel kültür için kişisel gelişiminizin üst seviyede olması gerekmektedir. İyi bir kişisel gelişim eğitimi almak için Boğaziçi Enstitüsü mesleki ve kişisel gelişime dayalı farklı birçok alanda, uzaktan ve örgün eğitim vererek başarı elde etmenizi sağlamaktadır. Bu başarının sonunda da sektöründe büyük bir prestije sahip olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikaları ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ‘la bu süreci taçlandırmaktayız.

Her şeyden önce eğitim verdiği kişilere yeni bir şeyleri katma hedefinde olan akademisyen kadromuz, sizlere en iyisini sunabilmek adına gayret sarf etmektedirler. Boğaziçi Enstitüsü Türkiye sınırlarını aşan bir üne kavuşmuş ve farklı Türk devletlerinden öğrencilerinde önemli tercihleri arasında yer almıştır.

Alanında seçkin akademisyen ve eğitimcilerle hizmetlerine devam eden Boğaziçi Enstitüsü, farklı birçok alanda sertifika sağlayan ve sektöründe kendini ispat etmiş en nitelikli kuruluşların başında gelmektedir.

Uzaktan Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?